دانشگاه چارلز استارت (Charles Sturt University)

دانشگاه چارلز استارت

دانشگاه چارلز استارت

دانشگاه چارلز استارت(Charles Sturt University)

دانشگاه چارلز استارت با اینکه یک دانشگاه 20 ساله است اما در زمینه‌ی تحصیلات حرفه‌ای، به‌روز، مدرن و پژوهش‌های مرتبط قدمتی بیش از 100 سال دارد، که از سال 1895 در «تأسیسات تجربی باتورست» در جریان بوده است.

شهرت دانشگاه چارلز استارت در زمینه‌ی حفظ محیط زیست

 دانشگاه چارلز استارت به طور گسترده برای تعهدی که نسبت به حفظ محیط زیست و تمهیداتی که برای سرآمد بودن در این زمینه داشته، شناخته شده است. جوایز دانشگاه چارلز استارت در این زمینه عبارتند از:

 • برنده‌ی جایزه‌ی «بهره‌وری انرژی» از اداره‌ی حفظ محیط زیست و میراث فرهنگی نیو ساوت ولز
 • عنوان فینالیست برای «پرفسور اندرو ون»، معاون دانشگاه چارلز استارت برای رقابت‌های جامه‌ی سبز استرالیا
 • کسب جایزه‌ی «کُره‌ی سبز حفظ محیط زیست منطقه‌ای» از شهرداری نیو ساوت ولز در سال 2011
 • جایزه‌ی جامه‌ی سبز رقابت‌های «دانشکده‌های استرالیا» در سال‌های 2010 و 2011
 • عنوان برنز از شهرداری نیو ساوت ولز برای حفظ محیط سبز و میراث فرهنگی در سال 2010

  دانشکده‌ی نوآورانه‌ی Albury-Wodonga نیز به عنوان یکی از نمونه‌های بارز حفظ محیط زیست در سطح جهان شناخته می‌شود که ساختمان آن دارای طراحی مصرف بهینه‌ی انرژی و سیستم تصفیه‌ی آب می‌باشد.

 1. دانشگاه در یک نگاه

  فارغ‌التحصیلان آماده‌ی کار

  170 هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل دانشگاه چارلز استارت به دلیل دارا بودن مهارت‌های بالا و مرتبط با مشاغلشان که در نتیجه‌ی تلاش‌های این دانشگاه در راستای هماهنگی حرفه‌ی دانشجویان با شغل آینده‌ی آنان بوده، توسط کارکنان، ارزشمند تلقی شده‌اند.

  • بیش از 60 درصد از واحدهای درسی دوره‌ی کارشناسی ، محیطی توأم با تجربه در زمینه‌ی کاری برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از آمادگی آنان برای شغل خود اطمینان حاصل کند.
  • 70 درصد از واحدهای درسی بر مهارت‌هایی تمرکز دارد که در کشور دارای کمبود است که این مهارت‌ها را بر اساس اولویت‌های دولت استرالیا در صدر فهرست خود قرار داده است.

  تدریس باکیفیت

  تجربه‌ی تحصیلی دانشگاه چارلز استارت با مدرسان متخصص و شناخته شده بهبود بخشیده شده است. در سال 2014، «سازمان دولتی آموزش و پرورش استرالیا»، جوایز ذیل را به کارکنان دانشگاه اهدا نمود:

  • تقدیرنامه‌ی دانشگاهی استرالیا به منظور تلاش‌های بی‌بدیل به آموزش دانشجویان در زمینه‌های:
  • مدیریت بحران، ارتباطات بازاریابی، آموزش ریاضیات و اشاعه‌ی فرهنگی.

  جوایز تعالیِ تدریس و برنامه‌های بهبود آموزش در زمینه‌ی «شهروند جهانی و بین‌المللی کردن» – به برنامه‌ی آموزشی-کاری سلامت برون‌مرزی.

  در سال 2015، گروهی از کارکنان این دانشگاه به منظور پاسداشت تلاش‌های بی‌شائبه‌ی آنان در زمینه‌ی سطح کیفی دانشجویان با روش نوآورانه‌ی تبدیل دانشجویان به مدرسان بین فرهنگی تقدیرنامه‌ای دریافت نمودند.

  اقامتگاه‌ها

  دانشگاه چارلز استارت در سال 2014 جایزه‌ی «امور خوابگاهی و اسکان دانشجویی استرالیا» را از آن خود کرد.

  1. رتبه بندی

   دانشگاه چارلز استارت پیشینه‌ی قدرتمندی در پرورش فارغ‌التحصیلانی دارد که در رشته‌ها و مهارت‌های خود نائل به کسب موفقیت می‌شوند که نرخ استخدام آنان نیز 12 درصد بیشتر از متوسطِ همین میزان در سطح کشور است. پژوهش اخیر شامل موارد ذیل می‌شود:

   • 81 درصد از فارغ‌التحصیلان بومی  چهار ماه پس از پایان دوره‌ی کارشناسی (لیسانس) خود استخدام شدند. (منبع: پژوهش فارغ‌التحصیلان استرالیایی، 2015)
   •  یکی از بهترین نرخ‌های فارغ‌التحصیلان استرلیا را در اختیار دارد (منبع: qilt.edu.au)
   •  بالاترین نمره‌ی ممکن، یعنی 5 ستاره را برای حفظ و موفقیت دانشجویان دوره‌ی کارشناسی خود به منظور یافتن شغل کسب کرد (منبع: 2016 Good Universities Guide)
   • 84٬2 درصد از تمامی فارغ‌التحصیلان واجد شرایط برای کارِ تمام‌وقت، در مشاغل خود موفق بودند (منبع: Graduate Destinations Survey 2012-2014)

   1. تحقیقات و پژوهش

    در سال 2015، سازمان کنسولگری پژوهشی استرالیا، جایزه‌ی «استاندارد جهانیِ دانشگاهی» در 5 رشته‌ی گسترده‌ی تحقیقاتی را به دانشگاه چارلز استارت اهدا کرد که از این قرار هستند:

    • علوم محیطی
    • علوم کشاورزی و دامی
    • مهندسی
    • آموزشی
    • مطالعات فلسفی و مذهبی

    این دانشگاه دارای 16 رشته‌ی تحقیقاتی است که در سطح استانداردهای جهانی یا بالاتر ارزیابی شدند که شامل این موارد می‌شود: «آموزش و تعلیم» (در زیرشاخه‌ی آموزش)، «اخلاق کاربردی» (در زیرشاخه‌ی مطالعات فلسفی و مذهبی) ، «تولیدات باغبانی و گلکاری» (در زیرشاخه‌ی علوم کشاورزی و دامی).

   پردیس ها و دانشکده های دانشگاه چارلز استارت

    

   • Albury-Wodonga(آلبوری وودونگا)

   Albury-Wodonga دانشکده‌ای مدرن می‌باشد که در مرز ایالت‌های نیو ساوت ولز و ویکتوریای استرالیا واقع شده است. این دانشکده دارای گستره‌ی عظیمی از فروشگاه‌ها، سالن‌های سینما، کافه و رستوران می‌باشد. این دانشکده همچنین فاصله‌ی اندکی از مراتع پوشیده از برف و تاکستان‌هایی دارد که می‌توانید پس از گذران روزی پرمشغله، در آن سفری کوتاه داشته باشید.

   • Bathurst (باتورست)

    میراثی غنی جنگل‌زار و یادگار روزهایی که مردم برای جستجوی طلا به استرالیا می‌آمدند، در کنار ابر خودروهای هشت سیلندر و تعداد زیادی رقابت‌های ورزشی داخلی، «باتورست» را به محلی فوق‌‌العاده برای زندگی و تحصیل مبدل می‌کند. همچنین تعداد زیادی کافه و رستوران نیز در این شهر وجود دارد که می‌توانید با دوستان خود در آن‌ها دیدار کنید.

   • مرکز مطالعاتی در بریزبین

   مرکز مطالعاتی دانشگاه چارلز استارت در بریزبن با همکاری «گروه مطالعاتی استرالیا» مشغول فعالیت است. این گروه مطالعاتی در زمینه‌ی آموزشی و تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی، در سطح جهان زبانزد می‌باشد. این گروه مطالعاتی، مرکز مطالعاتی دانشگاه چارلز استارت را در برخی شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن مدیریت می‌کند. تا جولای سال 2016، مرکز مطالعاتی دانشگاه چارلز استارت بریزبن به منظور آغاز فعالیت افتتاح خواهد شد.

   • کانبرا

   مراکز (دانشگاهی) ما در کانبرا، خدمات و امور متعددی به جامعه ارائه می‌کند.

   • دوبو

   دوبو مرکز صنعتی و اقتصادی ناحیه‌ی غربی ایالت نیو ساوت ولز است. دوبو که عمدتا برای «باغ وحش وسترن پلین» خود معروف است، دارای مناطق دیدنی شگرف، تاکستان‌های فوق‌العاده و روستاهای میراث فرهنگی و نیز تعداد زیادی تأسیسات تفریحی و سرگرمی نیز می‌باشد.

   «دانشکده‌ی دوبوی » تنها چند دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد و دارای محیطی صمیمی و کوچک نیز برای مطالعه است.

   • گولبرن

   «آکادمی پلیس نیو ساوت ولز» در زمینی به مساحت 40 هکتار در گولبرن، در ارتفاعات جنوبی ایالت نیو ساوت ولز واقع شده که تقریبا 200 کیلومتر از سیدنی فاصله دارد. یک مجموعه‌ی آموزش رانندگی در فاصله‌ی 5 کیلومتری این دانشکده واقع شده که دارای 80 هکتار زمین است.

   «دانشکده‌ی افسری نیو ساوت ولز، گولبرن» بیشتر موارد آموزشی و تمرینی مورد نیاز اداره‌ی پلیس نیو ساوت ولز از سطح ابتدایی تا حرفه‌ای را ارائه می‌دهد.

   • مانلی

   دانشکده‌ی مانلیِ میزبان «دانشگاه چارلز استارت فارغ‌التحصیلان آکادمی پلیس و امنیت استرلیا» می‌باشد.

   این دانشکده که در کنار دانشکده‌ی افسری استرالیا واقع شده، واحدهای درسی متعددی برای تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌ی «افسری» بصورت آموزش از راه دور برگزار می‌کند.

   کتابخانه‌ی این مرکز، یک منبع حرفه‌ای برای تحصیلات فسری می‌باشد. این کتابخانه در تهیه‌ی اطلاعات باکیفیت که پشتیبانی حرفه‌ای برای جامعه‌ی افسری و پلیسی استرالیا محسوب می‌شود، به خود می‌بالد.

   • ملبورن (مرکز مطالعه)

   «مرکز مطالعاتی دانشگاه چارلز استارت در ملبورن» امور متعددی برای دانشجویان کارشناسی و نیز دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری فراهم نموده است. این مرکز در قلب شهر واقع شده و دارای یک ساختمان مدرن 10 طبقه با تأسیسات جادار و یک برنامه‌ی ویژه برای فعالیت‌های دانشجویی است. مرکز مطالعاتی دانشگاه چارلز استارت در ملبورن فاصله‌ی اندکی از رستوران‌ها، سالن‌های سینما، مراکز خرید و تأسیسات ورزشی دارد و دانشجویان می‌توانند به راحتی به قطار، اتوبوس و اتوبوس‌های برقی دسترسی یابند.

   • اورنج

   اورنج که در کوهپایه‌های «کوهستان کانوبولاس» واقع شده، دارای محیطی آرامش‌بخش و نیز بوتیک‌ها، مراکز ورزشی و مراکز خدمات درمانی باکیفیت می‌باشد.

   دانشگاه چارلز استارت در اورنج دارای یک تاکستان برزگ و تأسیسات پیشرفته‌ی متعدد شامل یک مرکز درمانی جدید می‌باشد که برنده‌ی یک جایزه نیز شده است. کلاس‌های کوچک دانشکده‌ی اورنج، بهترین شرایط را برای مطالعه و وفق دادن سریع زندگی در دانشگاه فراهم می‌کند؛ این در حالی است که شما می‌توانید در محیط بیرون از کلاس و در کافه‌ی «تمپلر میلر» با دوستان خود گرد هم آیید.

   • پاراماتا

   دانشگاه چارلز استارت پاراماتا، درون «دانشگاه الهیات UTC» واقع شده و یکی از دانشگاه‌های برجسته‌ی الهیات در ناحیه‌ی آسیا-اقیانوسیه محسوب می‌شود.

   این دانشگاه که با «مرکز ملی الهیات سنت مارک کانبرا» همکاری می‌کند، چندین مورد پژوهش و مدرک حرفه‌ای کارشناسی ارشد و دکتری و نیز چندین پژوهش برای مدارج کارشناسی و پایین‌تر از آن ارائه می‌کند.

   • پورت مکوایر

   پورت مکوایر، مرکزی رو به رشد و ساحلی می‌باشد که در مکانی زیبا واقع شده است. کارها و تفریحات زیادی در این مکان برای تمام سنین وجود دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به قایق‌سواری با سرعت تا سفرهای دریایی زیبا را نام برد. سواحل، تفریحگاه، حیات وحش و نیز گستره‌ی عظیمی از رویدادهای فرهنگی و جشنواره‌های متعدد به همراه فروشگاه‌ها و کافه‌های بی‌شمار در پورت مکوایر انتظار شما را می‌کشند.

   • گریفیث (دانشگاه و مرکز مطالعاتی منطقه ای)

   دانشگاه و مرکز مطالعاتی منطقه‌ای گریفیث در «موسسه‌ی ریورنیا تافه نیو یاوت ولز» واقع شده که خود در مرکز و قلب شهر قرار گرفته است. این دانشکده که در میان درختان اوکالیپتوس و گیاهان بومی واقع شده، دارای محیطی فوق‌العاده و آرامش‌بخش می‌باشد که مکانی ایده‌آل برای مطالعه و یادگیری محسوب می‌شود. دانشکده‌ی گریفیث دارای تأسیسات آموزشی مدرن و مجهز به فناوری‌های روز و پیشرفته است.

   • پارکس ( دانشگاه و مرکز مطالعاتی منطقه ای)

   «پارکس شایر» در مرز غربی «هایلندز شرقی» در ایالت نیو ساوت ولز واقع شده است. پارکس عمدتا به دلیل «رسدخانه‌ی» خود شهرت یافته که تبدیل به یک جاذبه‌ی گردشگری در نواحی روستایی استرالیا شده است.

   دانشگاه و مرکز مطالعاتی منطقه‌ای پارکس، مرکزی مجهز به لپ‌تاپ و ارتباطات اینترنتی می‌باشد که در دانشکده‌ی پارکس غربی تافه واقع شده است. در این مکان، برای دانشجویانی که در دوره‌های CSU و TAFE شرکت می‌کنند، حمایت‌های تحصیلی و آکادمیک فراهم شده است.

    سیدنی (مرکز مطالعاتی)

   «مرکز مطالعاتی دانشگاه چارلز استارت سیدنی» در مرکز شهر واقع شده و مجهز به جدیدترین فناوری‌های روز، سیستم تعیین محل کار و برنامه‌ی فعالیت‌های دانشجویی می‌باشد. همچنین این مرکز آموزشی، محصور در تعداد زیادی فروشگاه، کافه و رستوران است؛ از سوی دیگر، دسترسی به وسایل نقلیه‌ی عمومی از این دانشکده بسیار آسان می‌باشد.

   • واگا واگا

   واگا واگا که که با عنوان «واگا» در میان مردم محلی شناخته می‌شود، در اطراف رودخانه‌ی مورومبیگی واقع شده و دارای پیشینه‌ی ورزشی پرافتخار، برنامه‌ی فرهنگی غنی شامل سینما، هنر و فروشگاه‌های متعدد و نیز کافه و رستوران و مناطق دیدنی بسیار است.

   دانشکده‌ی دانشگاه چارلز استارت در واگا واگا، بزرگترین دانشکده‌ی این مجموعه می‌باشد که دارای مساحتی به وسعت بیش از 640 هکتار شامل یک دانشکده، یک مجموعه‌ی اصطبل، تاکستان و تعداد کثیری تأسیسات بزرگ فناوری و صنعتی است. یک سلف غذاخوری بزرگ برای دانشجویانی که در خوابگاه زندگی می‌کنند، وجود دارد و همچنین این دانشکده دارای گستره‌ی عظیمی از زمین‌های تنیس، بسکتبال، نت‌بال و اسکوآش، سالن سرپوشیده و یک استخر برای دانشجویان است.

   • وانگارتا

   مرکز مطالعاتی منطقه‌ای دانشگاه چارلز استارت، یعنی وانگارتا در شمال شرقی ایالت ویکتوریا، در کنار موسسه‌ی گولبرن اوونز تاقه واقع شده است.

   وانگارتا، یک مرکز منطقه‌ای بزرگ است که به 58000 نفر ارائه‌ی خدمات می‌کند. این منطقه، خانه‌ی 27٫100 نفر می‌باشد و در گسترده‌ترین و گوناگون‌ترین منطقه‌ی جغرافیایی ویکتوریا محصور شده است. مراتع کشاورزی غنی و حاصلخیز وانگارتا، یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات غذایی و مشروبات جهان را فراهم می‌کند.

   اگر شما دانشجوی دانشگاه چارلز استارت در این منطقه هستید، دسترسی به تأسیسات ویدئو کنفرانس و کامپیوتری، اتاق‌های جلسه و سخنرانی ما در اختیار شما است؛ ما همچنین اتاق‌های اشتراکی نیز داریم.

    

    

    

   ارسال دیدگاه

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *