دانشگاه فلیندرز ( Flinders University )

دانشگاه فلیندرز

شعار دانشگاه :

"Inspiring Achievement"

دانشگاه فلیندرز

دانشگاه فلیندرز ( Flinders University )

دانشگاه فلیندرز ( Flinders University ) واقع شده در آدلاید و در سال 1966 تاسیس گشت. و نام آن از دریانورد انگلیسی Matthew Flinders کسی که در 1802 خط ساحلی استرالیای جنوبی رو کشف و مورد بررسی قرار داد، برگرفته شده است.

آرم دانشگاه فلیندرز هم برگرفته از کشتی کاوشگر فلیندرز و اقتباسی از کتاب او با عنوان “سفری به خشکی استرالیا” است.

دانشگاه در 25 مارچ توسط ملکه الیزابت ، ملکه مادر فقید، و مشاور اعظم Sir Mark Mitchel  افتتاح گردید.

دانشگاه فلیندرز از 1 جولای 1966 به عنوان دانشگاهی مجزا به حضور خود ادامه می‌دهد.

موقعیت

آدلاید: پارک Bedford (پردیس اصلی)، میدان ویکتوریا، Tonsley

مکان‌های بین ایالتی و منطقه‌ای: Barossa، Port Lincoln، Mt Gambier، Renmark، Victor Harb، Hamilton و Warrnambool (Victoria)، Alice Springs، Casuarina، Darwin، Katherine و Nhulunbuy  (محدوده شمالی).

 

 دارای بیش از 16هزار دانشجو که 3 هزار تای آنها بین‌المللی هستند. این دانشگاه همچنین امکان تحصیل در خارج از محدوده دانشگاه در شهرهای Victoria، منطقه Northern Territory و سایر شهرهای جنوب استرالیا را فراهم می‌کند.

این دانشگاه با داشتن گروه‌های علوم انسانی، حقوق و الهیات، تحصیل، علوم سلامتی، مهندسی و علوم پایه و علوم اجتماعی، انواع مختلفی از دوره‌ها را برای دانشجویان فراهم می‌کند.  هیچ مکان مسکونی در داخل محوطه دانشگاه تاسیس نشده است اما دانشگاه گزینه‌های دیگری برای اقامت دانشجویان در دهکده دانشجویی Deirdre Jordan و سرای دانشگاه دارد.

flinders-university-student-support دانشگاه فلیندرز برترین دانشگاه استرالیا برای خدمات پشتیبانی از دانشجویان


 1. رتبه بندی

  رتبه بندی

  گزارش سالانه 2015 از زبان معاون رئیس دانشگاه

  باعث افتخار من بود که توانستم در زمان فرصت‌ها و تغییرات به دانشگاه فلیندرز ملحق شوم.

  ما توانسته‌ایم جایگاه خودمان به عنوان سریع‌ترین دانشگاه در حال رشد جنوب استرالیا را حفظ کنیم، توانایی‌های تحقیقاتیمان را افزایش داده‌ایم و به طور چشمگیری زیرساخت‌هایمان را افزایش داده‌ایم همراه با ایجاد پایه‌های کلیدی که در حمایت قاطعانه از دانشجویانمان به ما کمک کنند.

  دانشگاه فلیندرز وجهه بین‌المللی معتبری را بدست آورده و با رسیدن به رتبه 300 دانشگاه برتر جهان ارائه شده توسط رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها THE آن را حفظ کرده است، که نشان دهنده دست‌آوردهای اعضای ما در آموزش با کیفیت بالا و تحقیقات تاثیر گذار است.

  بنابراین با نرخ‌های افزایش کیفیت بالاتر از حد ملی، توجه دانشجویان خارجی به ما جلب شد به طوری دارای جمعیت دانشجویان بین‌المللی از 90 کشور جهان هستیم.

  علاوه بر موفقیت طرح امتیاز New colombo در سال 2015 تعداد دانشجویان دانشگاه که بخشی از دوره‌های خود را در خارج از کشور انجام داده و فرصت‌ استفاده از رقابت‌های چند بین‌المللی را داشته‌اند، به یک رکورد رسیده است. همچنین این دانشجویان توانایی داشتن تفکر خلاقانه در مسائل جهان و نقش‌شان در این مسائل را داشته‌اند.

  ابتکار Jembatan دانشگاه فلیندرز در جولای 2015 آغاز شد و نشان‌دهنده تعهد دانشگاه به ایجاد ارتباط بین مردم استرالیا و مردم اندونزی است. Jembatan شامل گستره‌ی وسیعی از فعالیت‌ها از جمله انتقال دانشجویان و کارکنان و همبستگی اجتماعی برای افزایش شناخت جامعه مدرن اندونزی در استرالیا جنوبی می‌شود.

  ما در سال 2015 موفقیت‌ها و اکتشافات بسیار قابل توجهی داشتیم که محققان ما را سرتر از بسیاری از همتایانشان قرار می‌دهد.

  شورای تحقیق و پژوهش استرالیا ERA در سال 2015، نود 90 درصد از محققان ما را بالاتر از استاندارد جهانی قرار داد.

  موقعیت ما به عنوان دانشگاه پیشرو در تحقیق با اعطای جوایز علوم عالی استرالیا جنوبی در سال 2015، با اعطای نصف جوایز در دسترس به دانشگاه فلیندرز تصدیق شد و پرفسور Craig Simmons بخاطر خدمات برجسته‌اش در تحقیق و آموزش در زمینه هیدروژن به عنوان برترین دانشمند استرالیا جنوبی در سال 2015 شناخته شد. دکتر Katherine Moore در زمینه کیفیت تحقیق در دوره دکترا برنده جایزه و دکتر Maria Parappilly در زمینه آموزش STEM درجه سه برنده جایزه شد.

  کار تحقیقاتی دیگر برجسته توسط اختراع ثبت شده بوسیله دکتر Colin Raston در ساخت ابزار سیال گردابی، انجام شد که یک فناوری پایه‌ای است و پتانسیل فوق‌العاده‌ای در درمان سرطان، ساخت دارو و ساخت سوخت‌های زیستی دارد.

  ستایش از کارکنان دانشگاه با تعداد بسیار زیادی از انتصاب‌ها در طول سال به اوج خود رسید که شامل پرفسور Robert Saint به عنوان جانشین معاون رئیس دانشگاه، پرفسور John Spoehr  به عنوان پرفسور انتقال‌های صنعتی، Adam Graycar به عنوان پرفسور مطالعات سیاسی و اجتماعی، Kelton Tremellen به عنوان پرفسور استراتژیک در زمینه پزشکی بازتولیدی و Care Susan Gordon به عنوان پرفسور استراتژیک منابع تجدید پذیر، می‌شود.

  نوآوری در دوره‌ها در سال 205 نیز ادامه پیدا کرد. اولین دانشجویان پذیرفته شده در چندین دوره جدید از جمله هنرهای بصری، مد، خدمات اجتماعی و مدیریت گردشگری جای داده شدند.

  در مارس 2015 پردیس فلیندرز در Tonsley افتتاح گردید که دارای پایه‌های محکم آموزشی، تحقیقاتی، صنعتی و اتحادیه دولتی است. در طی فقط دو سال موسسه ابتکار نوین در Tonsley به ایجاد 115 استارت آپ و 51 شغل جدید کمک کرده است همچنین موفقیت برنامه مشارکت ابزار‌های پزشکی بوسیله دریافت حمایت مالی از دولت دوباره تایید شد.

  گالری شهر و موزه هنر دانشگاه فلیندرز به طور فزاینده‌ای در حال استفاده به عنوان منبع آموزش است و به عنوان مرکز آموزش و یادگیری برای ایجاد مهارت‌های کاربردی از طریق آموزش‌های موضوعی شناخته شده است.

  در طی سال 2015 ما به ارتقاء امکانات دانشگاه ادامه داده و بزرگترین و تنها سرمایه‌گذاری زیرساختی مان برای پردیس اصلی دانشگاه – مرکز فعالیت‌های دانشجویی برای فراهم کردن پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، ارایه‌ای از مکان‌های مطالعه فضاهای اجتماعی متغیر را تکمیل کردیم تا تجربه جمعیت دانشجویی رو به رشدمان را افزایش دهیم.

  در سال 2015 ما جهش بزرگی داشتیم. در سال 2016 که 50 امین سال تاسیس مان را جشن گرفته ایم و امیدواریم تا این جهش رو به جلو را در نیم قرن بعدی تاسیس‌ دانشگاه نیز اطمینان دهیم.

  1

  رتبه جهانی QS 2016551-600

  2

  رتبه جهانی Shanghai 2016

   3301-400

  3

  رتبه جهانی Times 2016

  351-400

 2. جامعه دانشگاه

  دانشجویان در سال 2015:

  تعداد دانشجویان کل: 24.708

  داتشجویان استرالیایی: 20،166

  دانشجویان بین‌المللی: 4،542

  ثبت‌نام کننده‌گان:

  تعداد کل داشنجویان ثبت‌نام شده:26،073

  ثبت‌نام براساس سطح دوره:

  تحقیقات مدارج بالا: 1،185

  کارآموزی‌های مدارج بالا: 5.971

  تحصیلات تکمیلی: 1.881

  لیسانس: 15.845

  سایرین: 1.191

  ثبت‌نام‌های داخلی و خارجی

  کل استرالیا: 21.479

  دانشجویان بومی و تنگه تورز

  دانشجویان جزیره نشین:284

  بین‌المللی کل:4.594

  بین‌المللی(ساحلی): 2.776

  بین‌المللی(غیر ساحلی): 1.818


  آمار کارکنان در سال 2015

  براساس نوع کارکنان

  کل کارکنان: 2.693

  کارکنان آکادمیک: 1.139

  کارکنان حرفه‌ای: 1.554

   

   

 3. تحقیقات

   

 4. مجوز فعالیت ما از دانشگاه
  گواهینامه فعالیت موسسه مدیریت مشاوره آریا از دانشگاه فلیندرز

  گواهینامه فعالیت موسسه مدیریت مشاوره آریا از دانشگاه فلیندرز

اطلاعات این بخش بزودی تکمیل می گردد.

آدلاید

 چند واقعیت از شهر آدلاید

موقعیت

آدلاید مرکز استرالیا جنوبی است و از لحاظ بزرگی در بین شهرهای مرکزی استرالیا رتبه پنجم را دارد. شهر در شرق توسط تپه‌ها احاطه شده و در غرب نیز دارای 70 کیلومتر خط ساحلی است.

منطقه ساعت جهانی

از لحاظ زمانی استرالیا به سه قسمت تقسیم می‌شود، که در آن آدلاید در ساعت استاندارد مرکزی استرالیا (ACST) قرار دارد. ساعت محلی آن برابر GMT+9.5  است.

جمعیت

استرالیا جنوبی جمعیت 1.67 میلیون نفری دارد. بیش از 75% جمعیت (1.3 میلیون نفر) در کلان‌شهر مرکزی آدلاید زندگی می‌کنند. 25% ساکنین استرالیا جنوبی در خارج از استرالیا به دنیا آمده‌اند.

آب و هوا

استرالیا جنوبی آب و هوای مدیترانه‌ای با تابستان‌های طولانی و داغ (C25° تا C° 35) و زمستان بدون برف و سرد و خنک (C10° تا C° 15) دارد. Adelaide بیش‌از 2500 ساعت آفتاب در سال بدون رطوبتی که سایر شهرهای استرالیا دارند، دارد.

دانشگاه فلیندرز استرالیا در این شهر واقع شده است.

 

 

هزینه زندگی در شهر آدلاید

زندگی در آدلاید بسیار راحت است. آدلاید شهر مرکزی استرالیا جنوبی، یکی از راحترین شهرهای استرالیا برای زندگی و تحصیل است.

پول شما در آدلاید ارزش بیشتری خواهد شد. آمارها نشان می‌دهند که زندگی در ملبورن 21% و در سیدنی 23% بیشتر از هزینه زندگی در آدلاید است. هزینه زندگی در آدلاید حدود 4% ارزان‌تر از بریزبین و پرث است (واحد ارزیابی اقتصادی 2014).

بودجه مالی لازم برای یک شخص در سال برای زندگی در آدلاید بین 19.830 دلار تا 25.850 دلار است. اگر شخص همراه با خانواده باشد این مقدار تخمینی افزایش خواهد یافت.

در زیر بعضی از اطلاعات پایه‌ای لازم برای کمک به شما برای تخمین هزینه‌ها در آدلاید آورده شده است. همچنین راهنمایی هایی برای هزینه های اولیه‌ای که هنگام ورود به استرالیا ممکن است با آن مواجه شوید را نیز بیان می‌کنیم. تمام مقادیر بر حسب دلار استرالیا هستند.

براوردهای هزینه زندگی در آدلاید (در هر هفته)

دلار استرالیا

اقامت (تکی یا مشترک)

390-125$

حمل نقل عمومی

35-20$

غذا (صرف کردن در منزل)

135-90$

وسایل رفاهی (برق، گاز، آب)

55-40$

تلفن و اینترنت

40-15$

لباس و سرگرمی

50$+

کل

705-340$

هزینه نیازهای اولیه در استرالیا

دلار استرالیا

شیر (1لیتر)

2-1$

قرص نان

5-3$

کاسه رشته

10-8$

قهوه (یک فنجان)

5.5-3$

بلیط سینما (قیمت برای دانشجویان)

17-12.5$

بلیط اتوبوس/قطار/ترن (یک نفر)

5.20-2.60$

چیپس داغ

5-4$

براورد هزینه‌های اولیه

دلار استرالیا

اقامت موقت (هفت شب در هتل / مسافرخانه)

840-210$

وجه‌ضمانه برای اجاره

اجاره 4 هفته

پول پیش

اجاره 2 هفته

اتصالات برق

50$

اتصالات گاز

50$

اتصالات اینترنت (هزینه نصب/راه‌اندازی)

200-50$

گوشی همراه و یا سیم‌کارت شبکه

40$

لوازم خانگی مثل مبلمان، دکوراسیون (دست دوم)

500$

حمل و نقل (عمومی)

60$

کتاب و مخارج تحصیلی

1000-500$

بیمه ماشین، متعلقات و غیره

300-100$

هزینه‌های اضافی غیرمنتظره

200$

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *