دانشگاه مک کواری (Macquarie University)

 • دانشگاه مک کواری ( Macquarie University )
 • خوابگاه دانشگاه مک کواری
 • کتابخانه دانشگاه مک کواری
 • دهکده دانشگاه مک کواری

شعار دانشگاه :

And Gladly Teche

دانشگاه مک کواری (اطلاعات کلی)

دانشگاه مک کواری ( Macquarie University )

دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) که به طور منحصر به فردی در قلب بزرگ ترین منطقه استرالیا با پیشرفته ترین فناوری قرار دارد، دارای 40.000 دانشجو و 2.000 پرسنل در یک مرکز اکتشافی پررونق می باشد. پردیسی با وسعت 126 هکتار و با فضایی سبز و باز که آزادی تفکر و رشد را برای دانشجویان به ارمغان می آورد.

اخیرا بیش از یک میلیارد دلار استرالیا در زمینه تاسیسات و زیرساخت های این دانشگاه سرمایه گذاری شده تا دانشجویان و کارکنان این دانشگاه بتوانند در محیطی الهام بخش که در مسیر جدیدترین فناوری های دیجیتال قرار دارد پیشرفت کنند.

با وجود بیش از 300 شرکت پیشرو که در محدوده پردیس دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) و یا در اطراف آن قرار دارند، دانشجویان این دانشگاه می توانند با رشته های صنعتی آشنا شوند که به آینده شغلی آنها نیز کمک می کند ضمن اینکه پرسنل این دانشگاه نیز با همراهی برخی از سازمان های پیشرو جهان به فرصت های برجسته و چشمگیر پژوهش و نوآوری دسترسی خواهند داشت.

 امکانات تراز اول دانشگاه مک کواری ( Macquarie University )

اخیرا بیش از یک میلیارد دلار استرالیا در تاسیسات و زیرساخت های این دانشگاه سرمایه گذاری شده تا دانشجویان و کارکنان این دانشگاه بتوانند در محیطی الهام بخش که در مسیر جدیدترین فناوری های دیجیتال قرار دارد پیشرفت کنند. بعضی از تسهیلات و امکانات برجسته این دانشگاه شامل موارد زیر است:

 • اولین و تنها بیمارستان خصوصی و غیر انتفاعی در پردیس دانشگاهی
 • مرکز شنوایی استرالیا
 • دفاتر مرکزی Cochlear
 • کتابخانه مدرن دارای ویژگی ذخیره کتاب به صورت روبوتیک و سیستم احیا
 • مرکز ورزشی و آبزیان
 • ایستگاه قطار ویژه پردیس

 

 1. رتبه بندی

  رتبه بندی عمومی

  جزء 2% دانشگاه های برتر در جهان و 10 دانشگاه برتر در استرالیا (رتبه بندی علمی شانگهای جیائو تونگ از دانشگاه های جهان در سال 2015)
  رتبه چهل و نهمین دانشگاه بین المللی در جهان (آموزش عالی تایمز، 2016)

  رتبه بندی موضوعات و تحقیقات

  جزء یکصد دانشگاه برتر در جهان در 9 موضوع (رتبه بندی موضوع QS در سال 2015)
  رده نخست کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در استرالیا و رده شصت و هشتم در جهان (فاینانشیال تایمز در سال 2015)
  رتبه یکصد و بیستم محققین در میان 1% محققین برتر جهان (شاخص های اصلی علوم در سال 2014)
  -85% تحقیقات این دانشگاه دارای رتبه استاندارد یا بالاتر است (برنامه برتری استرالیا در پژوهش در سال 2012)

  رتبه بندی پژوهشی و انتشارات

  تمام فعالیت های پژوهشی دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) از سوی دولت استرالیا در سطح استاندارد جهانی و یا بالاتر از آن محسوب می شود
  • پیشرو در سطح جهان در حوزه های علوم زیست محیطی، فیزیکی، کشاورزی و دامپزشکی (رتبه 5 از 5 در برتری دولت فدرال در سال 2015 در زمینه تحقیق در جهت ابتکار عمل استرالیا)
  • 135 تن از محققین دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) در رده یک درصد 1% محققین برتر جهان قرار دارند
  مقام ششم در استرالیا در زمینه همکاری های بین المللی در خصوص چاپ و نشر تحقیقات

  1

  رتبه جهانی QS 2016229

  2

  رتبه جهانی Shanghai 2016

   301-350

  3

  رتبه جهانی Times 2016

  201-300

 2. جامعه دانشگاه

  تعداد اعضای هیئت علمی

  تعداد کل اعضا: 1.350 نفر

  تعداد اعضای بین المللی: 908 نفر

  تعداد کل دانشجویان: 28.045

  درصد دانشجویان فوق لیسانس: 23%

  درصد دانشجویان لیسانس: 77%

  دانشجویان بین المللی

  تعداد کل : 6.604

  درصد دانشجویان فوق لیسانس: 47%

  درصد دانشجویان لیسانس: 53%

  ثبت نام دانشجویان

  دانشجویان تمام وقت: 27.795

  دانشجویان پاره وقت: 12.414

  دانشجویان داخلی: 31.568

  دانشجویان بین المللی: 8.641

  تعداد کل دانشجویان: 40.209


  پرسنل

  هیات علمی: 1525

  کارمندان: 1674

  جمع کل: 3199

  مدارج اعطا شده

  کارشناسی: مجموعا 5118

  کارشناسی ارشد: مجموعا 4163

  جمع کل: 9281

  فارغ التحصیلان

  مجموعا 164.000

 3. تحقیقات

  دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) اخیرا با تاسیس دانشکده پزشکی پیشرفته استرالیا در راستای حوزه های مهندسی با فناوری پیشرفته و حوزه های برجسته و عالی پژوهشی (COREs) گام برداشته و با 51 دانشگاه در زمینه تحقیقات دکترا مشارکت دارد.

  دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) رتبه چهارم تحقیق و پژوهش با بالاترین کیفیت ممکن در استرالیا را دار می باشد. به علاوه، دولت استرالیا طی جدیدترین ارزیابی خود در برنامه برتری پژوهشی استرالیا، رتبه پنج ستاره (بالاترین رتبه) را برای سه رشته علمی با 85% فعالیت تحقیقاتی و با رتبه عملکردی در سطح استاندارد جهانی یا بالاتر به دانشگاه مک کواری اعطا کرده است.

 4. مجوز فعالیت ما از دانشگاه
  گواهینامه فعالیت موسسه مدیریت مشاوره آریا از دانشگاه مک کواری

  گواهینامه فعالیت موسسه مدیریت مشاوره آریا از دانشگاه مک کواری

پردیس راید شمالی دانشگاه مک کواری

 پردیس دانشگاه مک کواری ( Macquarie University )

پردیس راید شمالی دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) با چشم اندازی پارک مانند در قطعه زمینی به وسعت 126 هکتار در قلب بزرگترین منطقه استرالیا با پیشرفته ترین تکنولوژی و در 15 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.

این پردیس شامل فروشگاه ها، کافه تریاها، بانک ها، مرکز نوشیدنی، داروخانه، کلینیک پزشکی با طیف وسیعی از خدمات سلامت، بیمارستان خصوصی، مراکز مشاوره، کمک های مالی، مرکز مراقبت کودکان و وای فای ویژه پردیس است. تمام این امکانات و مراکز در فاصله پیاده روی تا مرکز خرید بزرگ منطقه قرار دارد.

تسهیلات و تجهیزات ورزشی این پردیس جزء بهترین تجهیزات دانشگاهی کشور می باشد . مرکز ورزش و تفریحات آبی شامل استخرهای شنا، باشگاه سلامت مدرن، زمین های اسکواش و بسکتبال و زمین ویژه هنرهای رزمی است.

پردیس دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) پردیس متنوعی است که تمرکز آن بر برابری، تنوع و شمول است. پرسنل و دانشجویانی از بیش از 100 کشور در این پردیس در کنار یکدیگر به تحصیل و کار مشغولند. دانشجویانی با زمینه های مختلف فرهنگی، دانشجویان بومی استرالیا، دانشجویانی که به عنوان دانشجویان GLBTIQ شناسایی می شوند و دانشجویان معلول همگی مشمول طیف وسیعی از خدمات می باشند.

گزینه های حمل و نقل نیز پردیس دانشگاهی مک کواری ( Macquarie University ) را به یکی از دانشگاه هایی تبدیل کرده اند که رفت و آمد به آن با استفاده از وسایط نقلیه عمومی بسیار آسان است. بیش از 4000 پارکینگ خودرو، اتوبوس های منظیم و ایستگاه قطار ویژه پردیس در این مرکز موجود می باشد.

شهریه ها و هزینه ها

با استفاده از برنامه دوره یاب دانشگاه مک کواری Macquarie که دوره های لیسانس و فوق لیسانس این دانشگاه را فهرست می کند می توانید شهریه های خود را برآورد کرده و محاسبه کنید. با استفاده از این برنامه، هم امتیاز هر واحد (per-credit-point) و هم شهریه سالیانه برآورد شده را بدست خواهید آورد که هزینه یک دوره تمام وقت در اولین سال تحصیل را به شما نشان می دهد.

 با پذیرش تحصیل در دانشگاه مک کواری، باید نسبت به انجام دو پرداخت اقدام نمایید:

1.پوشش سلامت (بیمه) دانشجویان خارجی (OSHC) : هزینه پوشش سلامت (بیمه) دانشجویان خارجی (OSHC) طی تمام دوره تحصیل باید پرداخت شود. این هزینه باید پیش از شروع به تحصیل در دانشگاه مک کواری پرداخت شود.

2.شهریه شروع به تحصیل : شهریه شروع به تحصیل بخشی از شهریه ای است که باید هنگام پذیرش پیشنهاد تحصیل در دانشگاه مک کواری نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. شهریه شروع به تحصیل حدود 16000 دلار استرالیا بوده و باید پیش از شروع به تحصیل در دانشگاه مک کواری پرداخت شود.

لطفا توجه داشته باشید که شهریه شروع به تحصیل شامل تمام هزینه های ثبت نام نبوده و صرفا شهریه نیمسال اول را شامل می شود. در نتیجه این مبلغ مازاد بر شهریه های ثبت نام نیست.

شهریه های سالیانه

پس از اولین سال در دانشگاه مک کواری، بسته به اینکه رشته شما دارای چند دوره تحصیلی در هر سال می باشد، باید نسبت به پرداخت شهریه هر یک از دوره های تحصیلی اقدام کنید.

 نحوه پرداخت : پیش از هر دوره تحصیلی، بخش eStudent را چک کنید تا در جریان بدهی خود قرار گیرید. این مبلغ بستگی به تعداد واحدی دارد که در آن دوره تحصیلی اخذ کرده اید.

 تاریخ سررسید : معمولا جمعه پیش از شروع دوره تحصیلات عادی.

 جریمه تاخیر : مبلغ 200 دلار بابت تاخیر در ثبت نام یا پرداخت شهریه به مبالغ مربوطه افزوده می شود.

افزایش های سالیانه شهریه

دانشگاه هر سال شهریه امتیاز هر واحد را بررسی نموده و ممکن است این شهریه ها را برای سال بعد افزایش دهد. در دانشگاه مک کواری، شهریه ها در ابتدای هر یک از دوره های تحصیلی پرداخت شده و بر اساس تعداد امتیاز واحدی که ثبت نام کرده اید محاسبه می شوند.

گزینه های پرداخت

اولین مبالغ قابل پرداخت شهریه در نامه پذیرش شما (Letter of Offer) درج می شود. هنگامی که در زمره دانشجویان دانشگاه مک کواری درآمدید، می توانید مانده بهای شهریه ها را در حساب دانشجویی خود ملاحظه کنید. با استفاده از هر یک از روش های زیر می توانید نسبت به پرداخت شهریه ها اقدام کنید:

 1. شهریه شروع
 2. سپرده اختیاری شهریه شروع
 3. پوشش سلامت دانشجویان خارجی
 4. شهریه ها

لطفا توجه داشته باشید که پرداخت شهریه های دوره پس از تاریخ سررسید مشمول جریمه تاخیر در پرداخت معادل 200 دلار استرالیا خواهد شد.

Macquarie University Vice-Chancellor’s Scholarships for International Students in Australia, 2017

Course Level: Scholarships are available for pursuing undergraduate and postgraduate degree at Macquarie University in Australia.

Study Subject(s): Scholarships are awarded in all subjects available at the Macquarie University. Priority areas are: Engineering, Environment, Human Science, Media, Linguistics and Education).

Scholarship Award: The amount is varied up to AUD $10,000 and it will be applied towards their tuition fee.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر تماس حاصل فرمایید.

021-288240445

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *