دانشگاه وسترن سیدنی (Western Sydney University)

دانشگاه وسترن سیدنی ( Western Sydney University )

شعار دانشگاه :

Bringing Life to Knowledge

دانشگاه وسترن سیدنی (سیدنی غربی)

دانشگاه وسترن سیدنی ( Western Sydney University )

دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی ) ( Western Sydney University ) دانشگاهی جهانی است که به واسطه توان تحقیقاتی و نوآوری در تدریس از شهرتی جهانی برخوردار است. دلایل اینکه چرا هر ساله دانشجویان بین المللی بیش از 70 کشور جهان این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند را بطور کامل در زیر بررسی میکنیم!

 1. رتبه بندی

   رتبه بندی های جهانی

  دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی ) ( Western Sydney University ) در رتبه 3% برتر دانشگاه های جهان قرار دارد.

  این دانشگاه در رتبه بندی های معتبر تایمز از دانشگاه های جهان بعنوان یکی از 500 دانشگاه برتر جهان لقب گرفته است. آموزش عالی تایمز دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی )  را در رده چهارصد و یکمین تا پانصدمین دانشگاه جهان 500-401 قرار داده است. همچنین این دانشگاه در رده بندی آموزش عالی تایمز رتبه 86 جهان را در میان دانشگاه های زیر 50 سال به خود اختصاص داده است.

  5 ستاره

   تسهیلات جامعیت نوآوری تدریس
  4 ستاره قابلیت اشتغال بین المللی سازی

   تحقیق و پژوهش

  رده بندی دانشکده های دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی ) بر اساس رتبه بندی QS

  • جزء 250 دانشکده برتر در رشته های هنر و علوم انسانی
  • جزء 350 دانشکده برتر در رشته های علوم اجتماعی و مدیریت

  رده بندی رشته های دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی )  بر اساس رتبه بندی QS

  • جزء 50 دانشکده برتر در رشته پرستاری
  • جزء 100 دانشکده برتر در رشته جغرافیا
  • جزء 150 تا 200 دانشکده برتر در رشته های
  • کشاورزی و جنگلداری
  • ارتباطات و رسانه ها
  • روانشناسی
  • جامعه شناسی
  • جزء 200 تا 250 دانشکده برتر در رشته های
  • آموزش و پرورش
  • زبان و ادبیات انگلیسی
  • جزء 300 تا 350 دانشکده برتر در رشته پزشکی
  • جزء 350 تا 400 دانشکده برتر در رشته علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعات

  1

    راهنمای دانشگاه های خوب در سال 2015

  -کیفیت تدریس ( Quality Teaching ) 

  -مهارت های کلی ( Generic Skills ) 

  -رده بندی تحقیقات و پژوهش ها در سطح جهانی یا بهتر 

  70% پژوهش های ارزشیابی شده دانشگاه در گزارش ملی ERA استرالیا در سال 2012 در سطح جهانی و یا بهتر از آن رده بندی شده اند. 

  حوزه های پژوهشی رده بندی شده ای که در سطح بالاتر از استاندارد جهانی قرار دارند عبارتند از گیاهشناسی، علوم جنگلداری و طب مکمل. 

  حوزه های تحقیقاتی رده بندی شده در سطحی بالاتر از سطح جهانی عبارتند از ریاضیات کاربردی، شیمی ماکرومولکولی و مواد، خاکشناسی، اکولوژی، مهندسی مکانیک، هنرهای نمایشی و نویسندگی خلاق، مطالعات فرهنگی و مطالعات کتابخانه ای. 

  حوزه های تحقیقاتی و پژوهشی رده بندی شده در سطح استاندارد جهانی عبارتند از شیمی تجزیه، هوش مصنوعی و پردازش تصویر، بیوشیمی و بیولوژی سلولی، مهندسی عمران،  مهندسی برق و الکترونیک، فیلم، تلویزیون و رسانه های دیجیتال، مطالعات تاریخی، جغرافیای انسانی، علوم ورزشی و حرکات انسانی، حقوق، زبانشناسی، مطالعات کتابخانه ای، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، میکروبیولوژی، پرستاری، دیگر مطالعات در جامعه انسانی، فلسفه، شیمی فیزیک (شامل ساختاری)، سیاست و مدیریت، علوم سیاسی، ریاضیات محض، دین و مطالعات مذهبی، مددکاری اجتماعی، مطالعات تخصصی در زمینه آموزش و پرورش، برنامه ریزی شهری و منطقه ای.  

  top 20

  جزء یکی از 20 دانشگاه برتر استرالیا به واسطه موفقیت های حاصله در شورای معتبر پژوهشی استرالیا

  برتری در تدریس

  Prime Minister’s Australian University Teacher of the Year

   برای دو سال پی در پی (2011 و 2012)، اساتید دانشگاه وسترن سیدنی جایزه سال دانشگاه را دریافت کرده اند.

  • پروفسور جیمز آروانیتاکیز در سال 2012
  • پروفسور روی تسکر در سال 2011

   جایزه ملی برتری در تدریس (نیوساوث ویلز) در سال 2013

  • دکتر جوان لیند، دانشکده پزشکی
  • دکتر لیند به پزشکان آینده می آموزد تا چگونه علوم را با استدلال بالینی تلفیق کنند. وی به آنها کمک می کند تا پروسه های موجود در سطح سلول را به بیماری متصل کنند – متصل کردن نقاط بین علم و پزشکی (دارو)

   جایزه سال 2014 برای برتری در تدریس OLT

  دانشیار پروفسور تونیا گری

  دانشیار پروفسور تونیا گری دارای 25 سال سابقه پایدار مشارکت علمی و تدریس برتر در زمینه دوره های تدریس و یادگیری سه ساله می باشد. فلسفه تدریس وی بر مبنای یادگیری مبتنی بر تجربه (EBL) است که تکنیکی فردی برای تدریس و آموزش است.

  1

  رتبه جهانی QS 2016651

  2

  رتبه جهانی Shanghai 2016

   301-400

  3

  رتبه جهانی Times 2016

  401-500

 2. جامعه دانشگاه

  تعداد اعضای هیئت علمی

  دانشجویان بین المللی

  ثبت نام دانشجویان


  پرسنل

  مدارج اعطا شده

  فارغ التحصیلان

 3. تحقیقات

 4. مجوز فعالیت ما از دانشگاه
  مجوز فعالیت دانشگاه وسترن سیدنی

  مجوز فعالیت دانشگاه وسترن سیدنی

پردیس های دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی )

 پردیس های دانشگاه وسترن سیدنی ( سیدنی غربی )

دانشگاه سیدنی غربی دانشگاهی با چندین سایت و پردیس است که در سرتاسر شهر بزرگ سیدنی غربی گسترده شده اند، از جمله بنکزتاون (Bankstown) ، بلک تاون/نیریمبا (Nirimba)، کمپبل تاون (Campbelltown)، هاکزبری (Hawkesbury)، پاراماتا (Parramatta) و پنریث (Penrith). ضمن اینکه هر یک از این پردیس ها دارای تجهیزات آموزشی خاص خود می باشد، در عین حال همه آنها دارای محیط و فضایی دوستانه و اجتماعی می باشند که این دانشگاه را به فضایی بزرگ برای تحصیل و یافتن دوستان جدید تبدیل می کند.

پردیس Bankstown دانشگاه سیدنی غربی

پردیس بنکزتاون ( Bankstown )

این پردیس در زمینی به وسعت 22 هکتار در جنوب غربی سیدنی و در حومه میلپرا (Milperra) با فاصله ی تقریبی 40 تا 50 دقیقه از منطقه تجاری مرکزی سیدنی (CBD) قرار داشته و دارای آب و هوایی گرم، محیطی دوستانه همراه با ساختمان های مدرن و وسیع و باغ های زیبا با زمینه بومی و قوی استرالیایی است. اتوبوسی رایگان بین پردیس و ایستگاه قطار Revesby در تردد است.

رشته های تحصیلی در پردیس بنکزتاون عبارتند از هنر، رفاه جامعه، جرم شناسی، پلیس، روانشناسی، آموزش و پرورش، علوم اجتماعی، تفسیر و ترجمه، جامعه شناسی، زبان ها، مطالعات ورزشی، مطالعات درمان طبیعی، طب سنتی چین.

پردیس Campbelltown دانشگاه سیدنی غربی

پردیس کمپبل تاون (Campbelltown)

این پردیس در جاده نارلان (Narellan) در کمپبل تاون واقع شده است. فاصله این پردیس که دارای وسعتی در حدود 166 هکتار می باشد تا ایستگاه راه آهن مک آرتور (Macarthur) را می توان با حدود 10 دقیقه پیاده روی و یا با اتوبوس از ایستگاه کمپبل تاون طی چند دقیقه طی نمود. مرکز خرید میدان مک آرتور مستقیما در مجاورت پردیس قرار داشته و دسترسی آسانی را به مغازه ها و فروشگاه های مواد غذایی برای دانشجویان فراهم می آورد. اتوبوسی رایگان بین پردیس و ایستگاه قطار کمپبل تاون در رفت و آمد است.

رشته های تحصیلی در پردیس کمپبل تاون عبارتند از: حسابداری، فناوری اطلاعات، علوم پیشرفته، حقوق، امور مالی کاربردی، مدیریت، هنر، بازاریابی، علوم بیولوژیک، علوم ریاضی، شیمی، علوم پزشکی، بازرگانی، نانوتکنولوژی، محاسبات، مطالعات درمان طبیعی، اقتصاد، پرستاری، علوم عمومی، کاردرمانی، ارتقاء سلامت، مطالعات استخوان، علوم سلامت، پا پزشکی، مدیریت خدمات بهداشت و سلامت، تفریح درمانی، مدیریت توریسم.

پردیسHawkesbury دانشگاه سیدنی غربی

پردیس هاکزبری (Hawkesbury)

این پردیس در خیابان بورک، ریچموند (Richmond) در محوطه ای به وسعت 1300 هکتار در دره هاکزبری و در دامنه کوهستان خوش منظره Blue Mountains قرار دارد. سابقه این پردیس به سال 1891 باز می گردد، هنگامی که کالج کشاورزی هاکزبری توسط وزارت کشاورزی نیوساوث ویلز تاسیس گردید. این پردیس دارای ساختمان های میراث فرهنگی زیاد، مزرعه و باغ ها و تاکستان های وسیعی است. فاصله این پردیس از ایستگاه ریچموند شرقی حدود 15 دقیقه پیاده و فاصله آن از منطقه تجاری مرکزی سیدنی با قطار حدود 90 دقیقه است.

رشته های تحصیلی در این پردیس عبارتند از کشاورزی، علوم حیوانات، علوم بهداشت، زیست فناوری، محیط زیست، غذا، علم پزشکی قانونی، باغبانی، علوم پزشکی، تغذیه، بوم شناسی اجتماعی و توریسم.

پردیس Parramatta دانشگاه سیدنی غربی

پردیس پاراماتا (Parramatta)

این پردیس در Rydalmere در گوشه James Ruse Drive و جاده ویکتوریا قرار دارد. فاصله آن از مرکز اصلی تجاری و فروش پاراماتا با اتوبوس حدود 10 دقیقه است. این پردیس در نزدیکی ایستگاه قطار Rydalmere واقع بوده و از ایستگاه قطار پاراماتا نیز با اتوبوس قابل دسترسی است. پردیس پاراماتا که در سال 1998 افتتاح شد میراثی فرهنگی بوده و دارای بعضی از قدیمی ترین ساختمان ها در نیوساوث ویلز می باشد. این پردیس به شکل زیبایی به صورت محیط آموزشی جذاب و دوستانه ای بازسازی شده است.

رشته های تحصیلی در پردیس پاراماتا شامل حسابداری، ارتقاء سلامت، علوم پیشرفته، مدیریت خدمات بهداشت و سلامت، مطالعات آسیا و بین الملل، مدیریت منابع انسانی و روابط صنعتی، زیست شناسی، انسان دوستانه، تجارت و بازرگانی، تجارت بین الملل، شیمی، حقوق، محاسبات، مدیریت، مدیریت بین الملل، اقتصاد، روانشناسی اجتماعی و تحقیقات اجتماعی، روابط استخدامی، علوم اجتماعی، علوم عمومی و جامعه شناسی می باشد.

پردیس Penrith دانشگاه سیدنی غربی

پردیس پنریث (Penrith)

پردیس پنریث با وسعتی حدود 158 هکتار دو مکان بزرگ در نزدیکی حومه سیدنی غربی به نام های کینگزوود و ورینگتون را اشغال کرده و فاصله آن از منطقه تجاری مرکزی سیدنی با قطار یا اتومبیل حدود 60 تا 90 دقیقه است. پردیس های کینگزوود و ورینگتون با بزرگراه بزرگ غربی از یکدیگر جدا می شوند. اتوبوس رایگانی که در طول روز دائما در طول مسیر رفت و آمد دارد این دو پردیس را به یکدیگر متصل کرده و دسترسی آسان به کتابخانه ها، مراکز کامپیوتر، خدمات دانشجویی، کافه تریا، بار و مراکز ورزشی را فراهم می سازد.

رشته های تحصیلی در پردیس پنریث عبارتند از مطالعات بومی، هنرهای زیبا، بازیگری، بهداشت، تبلیغات، طراحی صنعتی، هنر، روزنامه نگاری، تجارت، زبان ها، بازرگانی، هنرهای رسانه ای، ارتباطات، موسیقی، محاسبات، روانشناسی، جرم شناسی، علوم ،رقص، علوم اجتماعی، طراحی، تدریس و آموزش، اقتصاد، تئاتر، آموزش و پرورش، هنرهای تجسمی و نمایشی، ارتباطات تصویری، مهندسی، تکنولوژی آب و علوم زیست محیطی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *