تحصیل در استرالیا و نیوزیلند ( Australia & New Zealand )

تحصیل در استرالیا و نیوزیلند

1.آیا تحصیل در خارج از کشور می تواند گزینه مناسبی باشد؟

هر ساله رقابت بسیار تنگاتنگ جوانان درکنکور برای ورود به دانشگاههای مطرح ایران نظیر شریف، تهران، بهشتی … ، و با توجه به محدودیت در ظرفیت پذیرش دانشگاه های مذکور، برای تعداد زیادی از شرکت کننده گان امکان بروز استعدادهایشان را با حسرت مواجه ساخته است و چیزی که آن را مهمتر می سازد داشتن مدرک دانشگاه های با رتبه بالای علمی برتر برای ورود به بازار کار ایران یا سایر نقاط دنیا می باشد. تحصیل در خارج نه تنها فرصتی طلایی برای ارتقای سطح علمی، یادگیری زبان و کسب تجربه است بلکه باعث افزایش قابلیت انعطاف پذیری و وفق با شرایط و محیط های جدید، درک فرهنگهای مختلف و تفکر جهانی شده و همچنین باعث ترویج فرهنگ خود به سایر ملل می گردد. هر شخصی در انتخاب هدف و مسیر رسیدن به آن دلایل مشخصی دارد و چنانچه با آگاهی کامل از آن باشد مسلماً نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت. تحصیل در خارج از کشور نیز از جمله راه های بسیار مناسب برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.

  اما نتایج مثبت و منفی این راه برای افراد مختلف با شرایط متفاوت،متغیر بوده و ممکن است سوالات متفاوت را برای فرد بوجود آورد:

 • چرا تحصیل در خارج از کشور می تواند یک گزینه مناسب باشد؟
 • آیا با تحصیل در خارج موقعیت بهتری در انتظار من خواهد بود؟
 • آیا با این اقدام به اهداف کوتاه مدت خود دست خواهم یافت و یا اهداف بلند مدت؟
 • آیا شرایط تحصیل و زندگی کشور مقصد مناسب است؟
 • آیا شرایط فرهنگی مناسبی برای من در خارج وجود دارد؟

این سوال ها و ده ها سوال و موضوعات مختلف دیگرکه میتواند مورد بررسی و بحث، تحلیل، نقد و تشویق قرار گرفته و راه گشای افرادی باشد که در حال برداشتن گام های اولیه برای رسیدن به اهدافشان باشد تا  بتوانند ارزیابی مناسبی از شرایط و موقعیت های پیش رو را بررسی نموده و از این مطلب آگاهی یابند که با رفتن به خارج به موفقیت های بیشتری دست می یابند یا اینکه موقعیت های مناسبی رو که ایران دارند را هم از دست خواهند داد؟

تحصیل در استرالیا و نیوزیلند

 

2.تحصیل در استرالیا و نیوزیلند

  چرا تحصيل در استراليا و نیوزیلند از بین سایر کشورها می تواند گزینه مناسب تری برای انتخاب برای ادامه تحصیل باشد؟

 1. استرالیا کشوری پویا و با محیطی آرام، لذت بخش و امن، با شهرهای زیبا ، فرهنگ های متفاوت و آب و هوای گرم و آفتابی است.
 2. جمعیت نسبتا کم استرالیا و منابع عظیم در گذشته، به آن معنی است که استرالیایی ها از دستمزد بهتر، هزینه زندگی پائین تر و روش زندگی بالاتری نسبت به کشورهای توسعه یافته دیگر برخوردارند.
 3. نرخ دستمزد در استرالیا بالاست.
 4. شرایط کار در استرالیا بهتر ازکشورهای اروپایی است.
 5. استرالیا رهبر علمی جهان در پزشکی و صنایع تکنولوژی است.
 6. دسترسی به مواد غذایی ارگانیک با قیمت پایین تر از کشورهای اروپایی.
 7. دانشگاه ها، کالجها و مدارس کشورهای استرالیا و نیوزیلند همه ساله میزبان بیش از صدها هزار دانشجو و دانش‌آموز از سراسر دنيا برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.
 8. مدارک اخذ شده از دانشگاه های استرالیا در تمام دنیا شناخته شده است.
 9. از آنجائیکه زبان رسمی استراليا و نیوزیلند انگليسي است می تواند یک مزیت نسبت به سایر مراكز آموزشي کشورهای دیگر باشد.
 10. مراكز آموزشي استراليا و نیوزیلند با توجه به رتبه بندی جهانی از سطح کیفی بالاتری در مقايسه با ساير كشورها دارا می باشد.
 11. هزينه‌هاي زندگي و تحصيل در استرالیا و نیوزیلند با توجه به کیفیت آن نسبت به سایرکشورهای مشابه نظیر آمریکا و انگلستان بسيار مناسب تر است.
 12. نظام آموزشی کشورهای استرالیا و نیوزیلند همواره به نيازهاي مذهبي و فرهنگي دانشجویان و محصلين خود احترام گذاشته و در جهت تطبيق آنان با شرايط محيط جديد یاریشان مي‌نماید.
 13. مراکز تحصیلی در استرالیا با ارائه ی طیف گسترده ای از رشته ها ، یافتن رشته ی تحصیلی مورد علاقه شما را برایتان راحت تر کرده اند.
 14. استرالیا در لیست ۱۰ کشور اولی است که برای تحقیق و پیشرفت بیشترین هزینه را صرف می کند و بیش از ۲% از تمام مدارک علمی دنیا از استرالیا صادر می شود و همین موضوع این کشور را در پرچمدار تکنولوژی و نوآوری قرار می دهد.
 15. محیط تحصیلی و زندگی درکشورهای استراليا و نیوزیلند به اذعان فارغ التحصیلان و کسانی که در آنجا به تحصیل مشغول هستند همواره محیطی امن، آرام و با نشاط در تمام سطوح سنی می باشد.
 16. برنامه ها و رشته‌هاي مختلف دانشگاهی و مراكز آموزشي استراليا و نیوزیلند همواره متناسب با نيازهاي علمی دانشجويان و دانش‌آموزان خارجي تنظيم و ارائه می گردد.
 17. تمام مراكز آموزشي استراليا و نیوزیلند مجهز به استانداردهاي آموزشي بوده و منطبق با‌ آن محصلين خارجي را پذیرش می نمایند.
 18. در حال حاضر استرالیا از نظر بیشترین تعداد دانشجویان خارجی، پس از آمریکا و انگلیس، در مقام سوم قرار دارد.
 19. كيفيت رشته‌های آموزشي ارايه شده و نیز هزينه‌هاي دريافتي بابت آنها از محصلین خارجی پيوسته توسط نظام آموزشی استرالیا و نیوزیلند مورد بررسي قرار گرفته و مستمراً بر آن نظارت كامل اعمال مي‌شود.
 20. استراليا و نیوزیلند دارای مردمی خون گرم و صميمي است و با صمیمیت پذیرای اتباع ديگر كشورها می باشند.
 21. از امکانات خوب برای محصلین خارجی در استراليا:
  • امكان کار پاره وقت (20 ساعت كار در هر هفته) در حين تحصيل برای دانشجويان
  • امكان کار به طور تمام وقت در هنگام تعطيلات میان ترم و پایان ترم برای دانشجويان
  • امکان کار به مدت 2 سال بصورت قانونی پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان می باشد.