آخرین اقدامات اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی در دوران کرونا

همان طور که می دانید کرونا به همه کشورها سر زده است. کانادا نیز مانند بسیاری از کشورها میزبان این ویروس ناخوانده است. همه گیری این ویروس موجب اعمال محدودیت ها و تغییراتی در بخش های مختلف کانادا شده است. از جمله این تغییرات می توان به قوانین ورود و خروج که توسط اداره مهاجرت کانادا وضع شده، اشاره کرد.

آخرین اقدامات اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی

حتما می دانید که کانادا کشوری مهاجر پذیر است و مهاجران بسیاری از سراسر دنیا در این کشور حضور دارند. جمعی از این مهاجران را علاقه مندان به تحصیل در کانادا تشکیل می دهد. در این نوشتار قصد داریم به آخرین اقدامات اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی در دوران کرونا نگاهی بیاندازیم.

کم و کیف تحصیل در کانادا در دوران کرونا

در پی آخرین اقدامات اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی در دوران کرونا برخی از این دانشجویان از محدودیت های پروازی معاف هستند. اما کدام دانشجویان بین المللی از این محدودیت ها معاف هستند؟!

▪ دانشجویان بین المللی که مجوز تحصیلی معتبر دارند.

▪ دانشجویان بین المللی که قبل از تاریخ ۱۸ مارس سال جاری جواز تحصیل دریافت کرده اند.

بر اساس اعلام اداره مهاجرت کانادا و در شرایطی که محدودیت هایی برای ورود و خروج افراد به این کشور اعمال شده است، برخی استثنائات به چشم می خورد. دانشجویان بین المللی که یک جواز تحصیل معتبر دارند و یا دانشجویان بین المللی که مجوز تحصیل آن ها در کانادا قبل از تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۰ صادر شده است از محدودیت های مسافرتی معاف هستند. این دسته از دانشجویان می توانند در دوران کرونا و علیرغم وجود محدودیت مسافرتی به تحصیل در کانادا ادامه دهند و به این کشور سفر کنند.

تحصیل در کانادادر همین راستا اداره مهاجرت کانادا توصیه می کند مداک لازم جهت تحصیل در کانادا در این ایام را حتما به همراه داشته باشید. اما دانشجویان بین المللی برای سفر به کانادا در دوران کرونا به چه چیزهایی نیاز دارند؟!

 • جواز تحصیل معتبر
 • نامه ای که نشان دهد پیش از ۱۸ مارس سال جاری جواز تحصیل دریافت کرده اید (port of entry letter)

اداره مهاجرت کانادا به دانشجویان بین المللی توصیه می کند چنان چه در دوران کرونا قصد سفر و تحصیل در کانادا دارند باید اطمینان حاصل کنند شامل معافین ورود به این کشور نباشند. همچنین دانشجویان بین المللی که وطنشان کشوری جز آمریکا است می بایست شواهدی مبنی بر این که سفر آنان به کانادا ضروری است ارائه دهند.

مجوز تحصیل معتبر برای ادامه تحصیل در کانادا

به این منظور دانشجویان بین المللی برای ورود به کشور کانادا در دوران کرونا باید مجوز تحصیل معتبر ارائه دهند. چنان چه به تازگی با درخواست مهاجرت تحصیلی آنان موافقت شده است باید نامه ای مبنی بر این که پذیرش آن ها در تاریخ  ۱۸ مارس سال ۲۰۲۰ یا پیش از آن انجام گرفته است را به همراه داشته باشند.

بر اساس اعلام اداره مهاجرت کانادا دانشجویان بین المللی که قصد سفر هوایی به کانادا دارند، پیش از این که پرواز کنند معاینه می شوند. در صورتی که علائم ابتلا به ویروس کرونا در آنان مشاهده شد از پرواز به کانادا منع می شوند.

همچنین دانشجویان بین المللی پس از رسیدن به کانادا معاینه می شوند. همه دانشجویان حتی اگر علائم ابتلا به ویروس کرونا را نداشته باشند، باید به مدت ۱۴روز قرنطینه شوند. در صورتی که دانشجویان برنامه ای جهت رعایت این قرنطینه ۱۴ روزه ندارند نباید به کانادا سفر کنند.

بنابراین دانشجویان بین المللی برای آغاز تحصیل در کانادا و یا ادامه تحصیل خود در این کشور باید جواز یا نامه پذیرش معتبر ارائه دهند. همچنین باید عاری از هر گونه علائم ابتلا به ویروس کرونا باشند و پس از رسیدن به کانادا قرنطینه را رعایت کنند.

تحصیل در کاناداکلاس های آنلاین دریافت PGWPP شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد

در پی شرایط به وجود آمده در دوران کرونا تحصیل درکانادا نیز دچار تغییر شد. در همین راستا دانشجویان بین المللی که بنابر شرایط پیش آمده در دوران کرونا کلاس های حضوری آنان به صورت مجازی برگزار می شوند شایستگی دریافت مجوز اشتغال پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) دارند.

اگر شما اجازه تحصیل در کانادا دارید و یا برای برنامه های بهار˓ تابستان یا پاییز مجوز تحصیل گرفته اید، اما به دلیل محدودیت های مسافرتی نمی توانید به کانادا سفر کنید، هم چنان شایسته دریافت PGWPP هستید.

اگر در چنین شرایطی هستید می توانید:

 • کلاس های خود را در حالی که خارج از کانادا هستید آغاز کنید.
 • اگر نمی توانید زودتر به کانادا برگردید، در حالی که خارج از این کشور هستید، برنامه درسی خود را تا ۵۰ درصد کامل کنید.

دانشجویانی که تحصیل خود را از پاییز سال ۲۰۲۰ آغاز کرده اند، برای آن میزان از تحصیل خود که خارج از کانادا و در فاصله پاییز ۲۰۲۰ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ گذرانده اند، از طول زمان PGWPP آنان کاسته نمی شود. به عبارت دیگر مدتی که آنان خارج از کانادا تحصیل کرده اند دریافت و یا زمان PGWPP آنان را تحت تاثیر قرار نمی دهد و از آن نمی کاهد.

دانشجویانی که اجازه کار دارند

اگر شما  یک دانشجوی تمام وقت هستید و اجازه کار حین تحصیل در داخل یا خارج از دانشگاه دارید، می توانید به کارتان ادامه دهید. حتی اگر ویروس کرونا شما را به یک دانشجوی پاره وقت تبدیل کرده باشد. و یا مجبور شده باشید وقفه ای در تحصیل خود ایجاد کنید.

اگر شما خارج از دانشگاه کار می کنید، اجازه دارید در طول ترم آموزشی هر هفته تا سقف ۲۰ ساعت کار کنید. در تعطیلات سال تحصیلی می توانید به صورت تمام وقت کار کنید.

بنابراین دانشجویان تمام وقت و دانشجویانی که اجازه کار حین تحصیل در کانادا دارند، بنابر شرایط به وجود آمده می توانند به کار خود ادامه دهند.

تحصیل در کانادادریافت نامه حمایت برای درخواست های آینده

اگر به هنگام درخواست های شما (برای تحصیل در کانادا) در آینده افسر اداره مهاجرت از شما در رابطه با زمان تحصیل تان در کانادا اطلاعات بیشتری درخواست کرد، باید یک نامه حمایت از محل تحصیل خود دریافت کنید. در این نامه موسسه محل تحصیل شما باید در رابطه با این که چگونه ویروس کرونا روال تحصیل شما را تحت تاثیر قرار داد شرح دهد.

دانشجویان بین المللی که خدمات ضروری ارائه می دهند

دانشجویان بین المللی در صورتی که؛

 • در یک ترم آموزشی مجوز تحصیل دارند.
 • واجد شرایط کار در خارج از دانشگاه هستند.
 • یک خدمت ضروری و اساسی ارائه می دهند.

می توانند موقتا بیش از بیست ساعت (در هفته) کار کنند. این تغییر تا ۳۱ آگوست سال ۲۰۲۰ پابرجا است.

مشاغل ضروری طبق اعلام دولت کانادا در ۱۰ بخش تعریف شده است:

 • انرژی و خدمات رفاهی (گاز و برق و …)
 • فناوری ارتباطات و اطلاعات
 • امور مالی
 • سلامت
 • خوراک
 • آب
 • حمل و نقل
 • امنیت
 • دولت
 • تولید

جهت اطلاع از مجاز بودن شغل خود در دوران کرونا می توانید به این سایت مراجعه کنید.

بنابراین دانشجویان بین المللی که خدمات ضروری ارائه می دهند می توانند در دوران کرونا حین تحصیل در کانادا به کار خود ادامه دهند.

جمع بندی آخرین اقدامات اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی

در این نوشتار به آخرین اقدامات اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی در دوران کرونا اشاره کردیم. تحصیل در کانادا در دوران کرونا دستخوش تغییراتی شد. اداره مهاجرت این کشور به منظور تسهیل تحصیل مهاجران در کانادا تصمیماتی را اتخاذ کرده تا دانشجویان بین المللی بتوانند به برنامه خود عمل کنند.

بنابراین تصمیمات و در صورت واجد شرایط بودن˓ دانشجویان بین المللی می توانند به این کشور بازگردند و به تحصیل خود ادامه دهند و یا در حین تحصیل در کانادا به کار خود نیز ادامه دهند. هم چنین تصمیماتی اتخاذ شده است تا در صورتی که دانشجویان بین المللی در دوران کرونا امکان بازگشت به کانادا ندارند، متحمل ضرر زیادی نشوند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت تحصیلی و آشنایی با مدارک مورد نیاز برای اداره مهاجرت کانادا  دارید می توانید با ما در گروه مشاوره آریا تماس بگیرید. گروه مشاوره آریا آماده ارائه اطلاعات و خدمات در زمینه مهاجرت تحصیلی از جمله تحصیل در کانادا و راهنمایی علاقه مندان در این زمینه است.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست