آیا انتاریو شهر مناسبی رای مهاجرت تحصیلی به کانادا است؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، احتمالاً نام انتاریو زیاد به گوش شما خورده و یکی از گزینه‎های بالقوه‎ی شما برای تحصیل در کانادا است. در این مطلب تلاش می کنیم تا شما را بیشتر با انتاریو آشنا کنیم.

انتاریو از نمای نزدیک!

انتاریو محلی ایده‎آل برای زندگی، کار و تحصیل است. نزدیک 40 درصد از جمعیت کانادا در این استان زندگی می‎کنند و برخی از بهترین دانشگاه‎ها و کالج‎های کانادا در این استان قرار دارند. بالغ بر نیمی از مهاجرین تازه وارد به کانادا، در این استان ساکن می‎شوند که باعث شده است شهرهای این استان از نظر فرهنگی تنوع بسیار بالایی داشته باشند.

از آنجایی که در دانشگاه‎ها و کالج‎های انتاریو آموزش‎های تراز اول جهان ارائه می‎شوند، حدود 60 درصد از دانشجویان و دانش‎آموزان بین‎المللی این استان را برای تحصیل در کانادا انتخاب می‎کنند. چه بخواهید در یک شهر بزرگ و شلوغ تحصیل کنید و یا یک محیط آرام و دنج مد نظر شما باشد، می‎توانید گزینه‎ی دلخواه خود را در انتاریو پیدا کنید.

جمعیت این استان بیش از 13.5 میلیون نفر است و مرکز آن تورنتو است. این استان 22 دانشگاه دولتی و 24 کالج دولتی دارد. تعداد دانشجویان بین‎المللی در این استان بیش از 237 هزار نفر است. اصلی‎ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در این استان، شهرهای تورنتو، اتاوا، کینگز استون، لندن و همیلتون هستند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مزایای تحصیل در انتاریو:

 • اعتبار جهانی:

  دانشجویان بین‎المللی که برای تحصیل در کانادا این استان را انتخاب کرده‎اند، نسبت به سایر دانشجویان بین‎المللی مزیتی رقابتی دارند. از این لحاظ که مدارکی که از دانشگاه‎های این استان اخذ می‎شود، در سطح جهانی اعتبار دارند و شناخته شده‌‎اند.

 • جمعیت بیشتر، امکانات بیشتر:

  به عنوان پرجمعیت‎ترین استان کانادا، که بزرگ‎ترین شهر این کشورو پایتخت کانادا در آن قرار دارند، انتاریو جایی است که اتفاقات در آن‎جا می‎افتند و تصمیمات بزرگ در آن‎جا گرفته می‎شوند. برای دانشجویان بین‎المللی که قصد دارند پس از پایان تحصیل در کانادا، برای اجازه‎ی کار پس از فارغ‎التحصیلی اقدام کنند، و به کار در کانادا مشغول شوند، انتاریو فرصت‎های شغلی بی‎شماری ارائه خواهد داد.

 • حرفهی خود را آغاز کرده و در آن پیشرفت کنید:

  طبق گزارشات، فارغ‎التحصیلان دانشگاه‎های انتاریو در ده سال گذشته بالاترین نرخ رشد شغلی را نسبت به فارغ‎التحصیلان سایر دانشگاه‎ها دارند. نرخ اشتغال برای فارغ‎التحصیلان دانشگاه‎های انتاریو 92 درصد است که بالاترین نرخ در کانادا می‎باشد. همچنین درآمد این فارغ‎التحصیلان به‎طور چشمگیری بیشتر است و با احتمال بیشتری شغلی مرتبط با رشته‎ی تحصیلی خود پیدا می‎کنند.

 • اخذ شهروندی کانادا:

  اگر تحصیل در کانادا را آنقدر دوست داشتید که تصمیم گرفتید پس از فارغ‎التحصیلی در این کشور بمانید، این امکان برای شما وجود دارد. در انتاریو، فارغ‎التحصیلان می‎توانند از طریق برنامه‎ی نامزد کردن استانی شهروند کانادا شوند. توضیحات بیشتر راجع به این برنامه را در ادامه‎ی این مطلب بخوانید.

 • تجربهی امنیت کامل:

  انتاریو امن‎ترین استان کانادا است. یعنی حتی امن‎تر از بریتیش کلمبیا و کبک.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان بین‎المللی که انتاریو را برای تحصیل در کانادا انتخاب کرده اند، برای مهاجرت دائم به این کشور شانس بسیار خوبی دارند. “برنامه نامزد کردن مهاجران انتاریو” یا OINP در دسته‎ی دانشجویان بین‎المللی و در گروه‎های زیراپلیکیشن‎های این دانشجویان را می‎پذیرد:

 • دانشجویان بینالمللی با پیشنهاد شغلی:

  این دسته‎بندی برای آن ایجاد شد که کارفرمایان را قادر سازد تا دانشجویان بین‎المللی را استخدام کنند. این بخش برای کارفرمایان و دانشجویان بین‎المللی که پیشنهاد شغلی دارند باز است.

 • فارغالتحصیلان بینالمللی در مقطع دکترا:

  این دسته‎بندی برای افرادی که در مقطع دکترا از یکی از دانشگاه‎های دولتی استان انتاریو فارغ‎التحصیل شده‎اند ایجاد شده است. پیشنهاد شغلی در این دسته نیاز نیست.

 • فارغالتحصیلان بینالمللی در مقطع کارشناسی ارشد:

  این دسته‎بندی، که در حال حاضر به‎عنوان یک برنامه‎ی آزمایشی کار می‎کند، دانشجویان بین‎المللی را مورد هدف قرار می‎دهد که از دانشگاه‎های دولتی استان انتاریو در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‎التحصیل شده‎اند. پیشنهاد شغلی در این دسته نیاز نیست.همچنین دانشجویان بین‎المللی که از دانشگاه‎های استان انتاریو فارغ‎التحصیل می‎شوند، ممکن است برای مهاجرت از طریق “federal Express Entry immigration selection system” واجد شرایط باشند. ممکن است به این فارغ‎التحصیلان امتیاز ویژه‎ای از بابت سطح بالای تحصیلی آن‎ها داده شود. علاوه بر این، فارغ‎التحصیلان دانشگاه‏های این استان امکان به‎دست آوردن تجربیات کاری ارزشمندی را دارند که در این سیستم فاکتور بسیار مهمی است.

هزینهی تحصیل در استان انتاریو:

هزینه‎های تحصیل در کانادا مانند هر کشور دیگری به رشته و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. در کالج‎های استان انتاریو می‎توان شهریه‎ای بین 10 هزار تا 15 هزار دلار در سال در نظر گرفت. شهریه‎ی دانشگاه‎ها برای دانشجویان بین‎المللی در مقطع کارشناسی نیز در این استان بین 20 هزار تا 35 هزار می باشد. این شهریه در مقاطع کارشناسی و بالاتر بین 7 هزار تا 28 هزار دلار است.

هزینهی زندگی در استان انتاریو: هزینه‎های زندگی در شهرهای مختلف استان انتاریو بسیار متفاوت است. مخصوصا تفاوت بین شهر تورنتو با سایر شهرها بسیار فاحش است. اما به‎طور متوسط می‎توان هزینه‎ای بین 18 هزار تا 25 هزار دلار در سال برای زندگی در شهرهای این استان در نظر گرفت. این هزینه‎ها بیشتر شامل اجاره خانه، غذا، تفریحات، بیمه، حمل و نقل و غیره می شود.

برترین دانشگاه های استان انتاریو:

 • دانشگاه تورنتو (University of Toronto):

  این دانشگاه که در سال 1827 تاسیس شده، بزرگترین دانشگاه کانادا است. دانشگاه تورنتو به نسبت سایر دانشگاه‎های کانادا رشته‎ها، امکانات و تنوع بسیار بیشتری دارد.هم اکنون بیشتر از پانزده هزار دانشجوی بین‎المللی از 150 کشور دنیا در دانشگاه‎های این استان مشغول به تحصیل هستند. شهریه‎ی دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 27 هزار دلار تا 35 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 19 هزار تا 28 هزار دلار می باشد.

 • دانشگاه یورک (York University):

  این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ انتاریو و سومین در کانادا است و به شهریه‎های بسیار پایین معروف است. دانشگاه یورک که در سال 1959 تاسیس شده است، پذیرای بالغ بر 11 هزار دانشجوی بین‎المللی از 178 کشور مختلف است. این دانشگاه در سراسر کانادا تنها دانشگاهی است که رشته‎ی مهندسی فضا و کارشناسی بهداشت جهانی را دارد. . شهریه‎ی دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 12 هزار دلار تا 14 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 7 هزار تا 13 هزار دلار می باشد.

 • دانشگاه کارلتون (Carleton University):

  این دانشگاه در اوتاوا، مرکز انتاریو قرار دارد. در دهه‎ی گذشته تعداد دانشجویان بین‎المللی این دانشگاه چهل درصد افزایش داشته است. اگر نگران سرمای هوا در کانادا هستید، در این دانشگاه بیش از 5 کیلومتر تونل زیرزمینی وجود دارد که مناطق مختلف دانشگاه را به هم پیوند می دهد. . شهریه‎ی دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 20 هزار دلار تا 23 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 13 هزار تا 14 هزار دلار می باشد.

 • دانشگاه واترلو (University of Waterloo):

  این دانشگاه در بین خلاق‎ترین دانشگاه‎های کانادا، رتبه‎ی اول را دارد. شهرت این دانشگاه در تحقیقات پیشرفته و رشته‎های علوم و مهندسی آن است. سالانه حدود پنج هزار دانشجوی بین‎المللی از 120 کشور به این دانشگاه وارد می شوند. . شهریه‎ی دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 20 هزار دلار تا 22 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 12 هزار تا 13 هزار دلار می باشد.

 • دانشگاه ویندزور (University of Windsor):

  این دانشگاه اخیرا “مرکز نوآوری‏های مهندسی” را افتتاح کرده است که به دلیل امکانات فوق مدرن آن شهرت زیادی را برای دانشگاه ویندزور به ارمغان آورده است. . شهریه‎ی دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 17 هزار دلار تا 19 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 19 هزار تا 20 هزار دلار می باشد.

 رشتههای تحصیلی محبوب در انتاریو

از آنجایی که انتاریو مرکز فعالیت‎های هنری، دولتی و مالی در کانادا است، بسیاری از دانشجویانی که در مهاجرت تحصیلی به کانادا این استان را انتخاب کرده اند، به تحصیل در رشته‎های مرتبط با تجارت، تکنولوژی، هنر و مالی می پردازند.همچنین بسیاری از بهترین دانشگاه‎ها در رشته‎های STEM (علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات) که رشته‎های بسیار محبوبی هستند، در این استان قرار دارند.

0
برچسب‌ها:, ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست