بررسی انتاریو کانادا برای تحصیل

اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، احتمالاً نام انتاریو زیاد به گوش شما خورده و یکی از گزینه های بالقوه شما برای تحصیل در این کشور است. در این مطلب تلاش می کنیم تا شما را بیشتر با انتاریو آشنا کنیم.

معرفی انتاریو کانادا

انتاریو محل ایده آلی برای زندگی، کار و تحصیل است. نزدیک 40 درصد از جمعیت کانادا در این استان زندگی می کنند و برخی از بهترین دانشگاه ها و کالج های کانادا در این استان قرار دارند. بالغ بر نیمی از مهاجرین تازه وارد به کانادا، در این استان ساکن می شوند که باعث شده شهرهای این استان از نظر فرهنگی تنوع بسیار بالایی داشته باشند.

از آنجایی که در دانشگاه ها و کالج های انتاریو آموزش های تراز اول جهان ارائه می شوند، حدود 60 درصد از دانشجویان و دانش آموزان بین المللی این استان را برای تحصیل در کشور کانادا انتخاب می کنند. چه بخواهید در یک شهر بزرگ و شلوغ تحصیل کنید و یا یک محیط آرام و دنج مد نظر شما باشد، می توانید گزینه دلخواه خود را در انتاریو پیدا کنید.

جمعیت این استان بیش از 13.5 میلیون نفر است و مرکز آن تورنتو است. این استان 22 دانشگاه دولتی و 24 کالج دولتی دارد. تعداد دانشجویان بین المللی در این استان بیش از 237 هزار نفر است. اصلی ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در این استان، شهرهای تورنتو، اتاوا، کینگز استون، لندن و همیلتون هستند.

انتاریو کانادا

مزایای تحصیل در انتاریو

 • اعتبار جهانی

  دانشجویان بین المللی که برای تحصیل این استان را انتخاب کرده اند، نسبت به سایر دانشجویان بین المللی مزیتی رقابتی دارند. از این لحاظ که مدارکی که از دانشگاه های این استان اخذ می شود، در سطح جهانی اعتبار دارند و شناخته شده ‎اند.

 • جمعیت بیشتر، امکانات بیشتر

  به عنوان پرجمعیت ترین استان کانادا، که بزرگ ترین شهر این کشور و پایتخت کانادا در آن قرار دارند، انتاریو جایی است که اتفاقات در آنجا می افتند و تصمیمات بزرگ در آنجا گرفته می شوند. برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند پس از پایان تحصیل، برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنند و به کار در کانادا مشغول شوند، انتاریو فرصت های شغلی بیشماری ارائه خواهد داد.

 • حرفه‎ی خود را آغاز کرده و در آن پیشرفت کنید

  طبق گزارشات، فارغ التحصیلان دانشگاه های انتاریو در ده سال گذشته بالاترین نرخ رشد شغلی را نسبت به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها دارند. نرخ اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انتاریو 92 درصد است که بالاترین نرخ در کانادا است. همچنین درآمد این فارغ التحصیلان به طور چشمگیری بیشتر است و با احتمال بیشتری شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا می کنند.

 • اخذ شهروندی کانادا

  اگر تحصیل در کشور کانادا را آنقدر دوست داشتید که تصمیم گرفتید پس از فارغ التحصیلی در این کشور بمانید، این امکان برای شما وجود دارد. در انتاریو، فارغ التحصیلان می توانند از طریق برنامه نامزد کردن استانی شهروند کانادا شوند. توضیحات بیشتر راجع به این برنامه را در ادامه این مطلب بخوانید.

 • تجربهی امنیت کامل

  انتاریو امن ترین استان کانادا است. یعنی حتی امن تر از بریتیش کلمبیا و کبک.

امنیت در انتاریو

مهاجرت پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی که انتاریو را برای تحصیل انتخاب کرده اند، برای مهاجرت دائم به این کشور شانس بسیار خوبی دارند. “برنامه نامزد کردن مهاجران انتاریو” یا OINP در دسته دانشجویان بین المللی و در گروه های زیر اپلیکیشن های این دانشجویان را می پذیرد:

 • دانشجویان بین المللی با پیشنهاد شغلی

  این دسته بندی برای آن ایجاد شد که کارفرمایان را قادر سازد تا دانشجویان بین المللی را استخدام کنند. این بخش برای کارفرمایان و دانشجویان بین المللی که پیشنهاد شغلی دارند باز است.

 • فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع دکترا

  این دسته بندی برای افرادی که در مقطع دکترا از یکی از دانشگاه های دولتی استان انتاریو فارغ التحصیل شده اند ایجاد شده است. پیشنهاد شغلی در این دسته نیاز نیست.

 • فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد

  این دسته بندی که در حال حاضر به عنوان یک برنامه آزمایشی کار می کند، دانشجویان بین المللی را مورد هدف قرار می دهد که از دانشگاه های دولتی استان انتاریو در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند. پیشنهاد شغلی در این دسته نیاز نیست. همچنین دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های استان انتاریو فارغ التحصیل می شوند، ممکن است برای مهاجرت از طریق “federal Express Entry immigration selection system” واجد شرایط باشند. ممکن است به این فارغ التحصیلان امتیاز ویژه ای از بابت سطح بالای تحصیلی آن ها داده شود. علاوه بر این، فارغ التحصیلان دانشگاه ‏های این استان امکان به دست آوردن تجربیات کاری ارزشمندی را دارند که در این سیستم فاکتور بسیار مهمی است.

هزینه تحصیل در استان انتاریو

هزینه های تحصیل در کشور کانادا مانند هر کشور دیگری به رشته و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. در کالج های استان انتاریو می توان شهریه ای بین 10 هزار تا 15 هزار دلار در سال در نظر گرفت. شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی نیز در این استان بین 20 هزار تا 35 هزار می باشد. این شهریه در مقاطع کارشناسی و بالاتر بین 7 هزار تا 28 هزار دلار است.

هزینه‎ی زندگی در استان انتاریو

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف استان انتاریو بسیار متفاوت است. مخصوصا تفاوت بین شهر تورنتو با سایر شهرها بسیار فاحش است. اما به‎طور متوسط می توان هزینه ای بین 18 هزار تا 25 هزار دلار در سال برای زندگی در شهرهای این استان در نظر گرفت. این هزینه ها بیشتر شامل اجاره خانه، غذا، تفریحات، بیمه، حمل و نقل و غیره می شود.

برترین دانشگاه های استان انتاریو

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

این دانشگاه که در سال 1827 تاسیس شده، بزرگترین دانشگاه کانادا است. دانشگاه تورنتو به نسبت سایر دانشگاه های کانادا رشت ‎ها، امکانات و تنوع بسیار بیشتری دارد. هم اکنون بیشتر از پانزده هزار دانشجوی بین المللی از 150 کشور دنیا در دانشگاه های این استان مشغول به تحصیل هستند. شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 27 هزار دلار تا 35 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 19 هزار تا 28 هزار دلار می باشد.

دانشگاه یورک (York University)

این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ انتاریو و سومین در کانادا است و به شهریه های بسیار پایین معروف است. دانشگاه یورک که در سال 1959 تاسیس شده است، پذیرای بالغ بر 11 هزار دانشجوی بین المللی از 178 کشور مختلف است. این دانشگاه در سراسر کانادا تنها دانشگاهی است که رشته مهندسی فضا و کارشناسی بهداشت جهانی را دارد. شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 12 هزار دلار تا 14 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 7 هزار تا 13 هزار دلار می باشد.

دانشگاه کارلتون (Carleton University)

این دانشگاه در اوتاوا، مرکز انتاریو قرار دارد. در دهه گذشته تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه چهل درصد افزایش داشته است. اگر نگران سرمای هوا در کانادا هستید، در این دانشگاه بیش از 5 کیلومتر تونل زیرزمینی وجود دارد که مناطق مختلف دانشگاه را به هم پیوند می دهد. شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 20 هزار دلار تا 23 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 13 هزار تا 14 هزار دلار می باشد.

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

این دانشگاه در بین خلاق ترین دانشگاه های کانادا، رتبه اول را دارد. شهرت این دانشگاه در تحقیقات پیشرفته و رشته های علوم و مهندسی آن است. سالانه حدود پنج هزار دانشجوی بین المللی از 120 کشور به این دانشگاه وارد می شوند. شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 20 هزار دلار تا 22 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 12 هزار تا 13 هزار دلار می باشد.

دانشگاه ویندزور (University of Windsor)

این دانشگاه اخیرا “مرکز نوآوری ‏های مهندسی” را افتتاح کرده است که به دلیل امکانات فوق مدرن آن شهرت زیادی را برای دانشگاه ویندزور به ارمغان آورده است. شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن بین 17 هزار دلار تا 19 هزار دلار است. برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر از آن این شهریه بین 19 هزار تا 20 هزار دلار می باشد.

 رشته های تحصیلی محبوب در انتاریو

از آنجایی که انتاریو مرکز فعالیت‎های هنری، دولتی و مالی در کانادا است، بسیاری از دانشجویانی که این استان را انتخاب کرده اند، به تحصیل در رشته های مرتبط با تجارت، تکنولوژی، هنر و مالی می پردازند. همچنین بسیاری از بهترین دانشگاه ها در رشته‎های STEM (علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات) که رشته های بسیار محبوبی هستند، در این استان قرار دارند.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست