آیا من شرایط تحصیل در کانادا را دارم؟

چرا تحصیل در کانادا را انتخاب کنم؟

شاید وقتی عکسهای جاستین تردو (رهبر حزب لیبرال کانادا) را مشاهده میکنید، در دلتان آرزو می‏کنید که ای کاش روزی شرایط تحصیل در کانادا را داشته باشم. کانادا واقعا جای زیبا و جذاب برای تمامی کسانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. هر چه باشد کانادا در نزدیکی کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد. وجود جذابیتهای طبیعی از جمله آبشارهای نیاگارا، یخچالهای طبیعی و آب و هوای خنک و مطبوع باعث محبوبیت این کشور شده است.

در حال حاضر تحصیل در کانادا به گزینهای جذاب برای دانشجویان بینالمللی تبدیل شده است. کانادا یکی از امنترین کشورهای جهان برای زندگی است. شهرهای بزرگ این کشور از جمله تورنتو و ونکوور، دارای بیشترین تنوع فرهنگی از سراسر دنیا هستند. اگر وارد این شهرها شوید دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مشاهده میکنید که برای ادامه‌ی تحصیل در کانادا وارد این شهرها شدهاند.

کانادا بیشترین تحصیلکردههای‎ دنیا را در خود جای داده است. در حقیقت بیش از نیمی از ساکنین این کشور دارای مدرک آکادمیک هستند. پس باید خیلی جالب باشد که بخواهید در این کشور دانشجو باشید!

بعضی از دانشگاهها و دانشکدههای برتر دنیا در کشور کانادا واقع شده اند. دانشآموزان و دانشجویان زیای از سراسر جهان برای ادامه‌ی تحصیل خود در رشتههای مختلف وارد این کشور شده‎اند. کارشناسی روزنامه‏نگاری، علوم سیاسی، پزشکی و تکنولوژی در دانشگاههایی مانند دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل بیشترین طرفداران را در بین دانشجویان بینالمللی دارند. قطعا اگر تحصیل در کانادا را انتخاب کنید، فرصت تعامل با نخبههای بین‏المللی را خواهید داشت.

کانادا انواع جالبی از مدلهای دانشگاهی را دارد که شامل کالج، دانشکدههای فنی و مدارس (مدارس حرفهای) است. دانش‏آموزان و دانشجویان بسته به هدفی که دنبال میکنند، میتوانند یکی از مدلهای سازمانی را انتخاب کنند.

مدرک فارغالتحصیلی از کالج و دانشگاههای کانادا در بازار کار، اعتبار زیادی دارند. اغلب افرادی که در دانشگاههای این کشور تحصیل میکنند، توانستهاند مشاغل خوبی در زمینههای مورد علاقه‌ی خود پیدا کنند.

در کانادا در چه رشته ای میتوان تحصیل کرد؟

برای تحصیل در کانادا شما مجموعه‎ای از رشتههای مختلف را برای انتخاب در اختیار دارید. دانشگاههای کانادا در تمامی شهرهای بزرگ و در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد رشتههای زیادی را برای داوطلبان ارائه میدهند. از جمله رشتههای مختلف از تاریخ هنر تا علوم عصب‏شناسی، حسابداری و مهندسی نرمافزار را میتوان در دانشگاههای کانادا انتخاب کرد.

برای مثال دورههای مختلف در رشتههای اقتصاد، تاریخ، امور مالی، داروسازی و دورههای فنی و مهندسی در دانشگاههای این کشور برای دانشجویان فراهم است.

شهرهای اصلی کانادا کدامند؟

اگر چه کانادا یک کشور بزرگ محسوب میشود که از نظر جغرافیایی وسعت زیادی دارد، اما بیشتر ساکنین آن در قسمت جنوبی این کشور زندگی میکنند. بخش زیادی از نواحی شمالی کانادا، به دلیل سرمای شدید خالی از سکنه است. بهترین دانشگاه‏های کانادا در شهرهای بزرگ این کشور قرار دارند که عبارتند از: مونترال، کبک، تورنتو و ونکوور.

کدام دانشگاهها و دانشکدهها برای تحصیل در کانادا مناسب است؟

اگر لیست رتبه‏بندی دانشگاههای برتر کانادا را مشاهده کنید، میتوانید مجموعه‎ای از 100 دانشگاه برتر را در آن مشاهده کنید. برای تحصیل در کانادا بهترین دانشگاه‏هایی که به شما پیشنهاد میشود عبارتند از:

دانشگاه رویال رودز (Royal Roads University)

دانشگاه وینیپگ (University of Winnipeg)

دانشگاه بی‎شاپس (Bishop’s University)

دانشگاه ویلفرد لوریر (Wilfrid Laurier University)

دانشگاه تامپسون ریورس (Thompson Rivers University)

دانشگاه رجینا (University of Regina)

دانشگاه بروک (Brock University)

چگونه میتوان در دانشگاههای کانادا تحصیل کرد؟

هر کدام از دانشگاههای کانادا سیستم و قوانین خاص خود را در وب‎سایتش منتشر می‎کند. این قوانین به دانشآموزان و دانشجویان اجازه میدهد تا درخواست و ثبت‎نام خود را راحت‏تر انجام دهند. زمانی که یکی از مدارس یا دانشگاهها را انتخاب میکنید، میتوانید در وب سایت مربوط به آن موسسه، شرایط را مطالعه و سپس درخواست خود را برای آن موسسه ارسال کنید.

برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبتنام که در همه‌ی موسسات آموزشی این کشور مشترک است، شامل موارد زیر است:

اسکن مدرک تحصیلی (دیپلم یا مدرک کارشناسی)؛

کپی از مدارک تحصیلی در دورههای قبلی؛

اسکن گذرنامه؛

رزومه؛

نمرات تست؛

مدارک و شواهد از بورسیه یا کمکهای مالی؛

توصیه نام (بین 2-3)؛

نمونه کارها و یا نوشتن نمونه.

آیا شرایط تحصیل در کانادا را دارم؟

برای اینکه بفهمیم شرایط تحصیل در کانادا را داریم، راههای زیادی وجود دارد که عبارتند از:

طی کردن دورههای آمادگی

گذراندن این دورهها دانش‏آموزان و دانشجویان درجه یک را قادر میسازد تا یک پیشرفت تحصیلی اضافی را قبل از شروع دوره‌ی مورد نظر (کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع تحصیلات تکمیلی) داشته باشند.

سعی کنید قبل از دوره‌ی M.B.A، و دوره‌ی پزشکی، دوره‌ی آماده‏سازی را پشت سر بگذارید. طی کردن دوره‌ی آمادگی، شرایط ورود به رشته‌ی انتخابی را برای شما فراهم میکند.

بهبود زبان انگلیسی از طریق دوره‌ی آمادگی زبان انگلیسی

اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را دارید، باید اثبات کنید که از مهارت کافی در زبان انگلیسی برخوردارید. به طوری که میتوانید در کلاسها و سخنرانیها به راحتی به زبان انگلیسی گوش دهید و با این زبان صحبت کنید. البته قبل از ورود به این مقاطع از شما آزمونزبان انگلیسی گرفته میشود تا میزان آمادگی‏تان مشخص شود.

آزمون زبان انگلیسی

برای درخواست تحصیل در کانادا باید مدرک دیپلم یا کارشناسی خود را به همراه مدرک مهارت انگلیسی به دانشگاه ارائه دهید. از جمله مدارک و گواهینامههایی که معمولا توسط دانشگاههای کانادا پذیرفته میشوند عبارتند از:

TOFFEL

آیلتس

C1 پیشرفته یا مهارت C2

با این حال، همیشه باید وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را چک کنید. ممکن است قوانین و شرایط دانشگاه بعد از مدتی تغییر کرده باشد.


√در مورد کانادا بیشتر بخوانید:
اکسپرس اینتری یا ورود سریع: دعوتنامه برای ارائه درخواست اقامت دائم کانادا
مدارک مورد نیاز برای گذراندن دوره دیپلم در کانادا
تغییرات بیومتریک کانادا از 31 ژوئیه 2018
تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس
راهنمای تحصیل در کانادا
مزایای تحصیل در کانادا
تحصیل رایگان در کانادا
سوالات رایج در مورد تحصیل در کانادا

این مطلب را از دست ندهید  دلار نیوزلند

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x