با استارت آپ‌ های موفق کانادا آشنا شوید

با داشتن اقتصادی متنوع که از جهت تکنولوژیک بسیار پیشرفته است، جاب تعجب نیست که کانادا میزبان تعداد بی شماری از کمپانی های تکنولوژیک و استارت آپ ها است. با داشتن اکوسیستمی پیشرفته، کانادا به تعدادی از این استارت آپ ها کمک کرده است تا در سطح ملی گسترش یابند و یا حتی محصولات خود را به سراسر جهان عرضه نمایند. در این مقاله به معرفی برخی از استارت آپ های موفق کانادا می پردازیم. در سال های اخیر استقبال چشمگیری از استارت آپ ها شده و راه اندازی آن ها بسیار رایج شده است. برای درک بهتر مطلب بهتر است ابتدا به طور کامل متوجه باشیم که استارت آپ چیست.

استارت آپ چیست؟

به زبان ساده، استارت آپ یک شرکت جوان است که توسط یک یا چند کارآفرین تاسیس می شود تا محصول یا خدمات مشخصی را تولید کرده یا آن را ارتقا بخشیده و به بازار عرضه نمایند. به طور ذاتی، استارت آپ ها کسب و کار های کم هزینه ای هستند که سرمایه ی اولیه ی آن ها توسط بنیان گذار یا دوستان و خانواده ی او تامین می شود. در واقع اولین چالش در راه اندازی یک استارت آپ این است که صحت مفهوم آن برای سرمایه گذاران بالقوه اثبات شود. به طور عمده، استارت آپ ها کسب و کار های پر ریسکی هستند، اما معمولا سرمایه گذاران از روش های مختلفی برای تعیین ارزش آن ها استفاده می کنند. یکی از اولین وظایف استارت آپ ها این است که بتوانند به اندازه ی کافی پول جمع کنند تا بتوانند محصول یا خدمات خود را توسعه بخشند. به این منظور، بنیان گذاران باید بتوانند پروپوزال یا پروتوتایپی تهیه کنند تا اثبات شود ایده ی آن ها کاملا جدید است و یا پیشرفت و ارتقاء چشمگیری در محصول یا خدماتی است که از قبل در بازار موجود بوده است. برخی از استارت آپ های موفق در تاریخ مک دونالد، مایکروسافت و کمپانی فورد هستند.

استارت آپ‌ های موفق کانادا

استارت آپ هایی که در زیر آورده می شوند، در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند، اما از آنجایی که تعداد زیادی از کمپانی ها از طریق نرم افزار و پلتفورم های مبتنی بر Cloud فعالیت می کنند، طبیعی است که استارت آپ های تکنولوژیک در صدر این لیست قرار داشته باشند. برخی از این استارت آپ ها هم اکنون در کانادا معروف هستند و محصولات و خدمات خود را به جمعیت زیادی از این کشور عرضه می کنند. برخی دیگر کمتر شناخته شده اند، چون بر کسب و کار های کوچک تمرکز دارند و به مسائل و مشکلاتی که یک حرفه ی خاص با آن ها روبرو است می پردازند. اما برخی از همین استارت آپ های کمتر شناخته شده نیز در سطح ملی در زمینه ی فعالیت خود پیشرو هستند و یا توانسته اند در سطح بین المللی نیز جایگاه مناسبی به دست آورند. تعدادی از این استارت آپ ها نیز با کسب موفقیت از طریق رویکرد های خلاقانه و دستیابی به بازار وسیع ملی و جهانی، توانسته اند عنوان “اسب تک شاخ” (Unicorn) را به دست آورند که به ارزش بالای یک میلیارد دلار امریکا اطلاق می شود. در زیر به برخی از استارت آپ های موفق کانادا اشاره می کنیم:

لیست 15 استارت آپ‌ موفق کانادا 2020

 1. Coveo
 2. Nuvei
 3. Element AI
 4. TouchBistro
 5. Ecobee
 6. Miovision
 7. AppluBoard
 8. Breather
 9. Ritual
 10. TopHat
 11. AlayaCare
 12. Deep Genomics
 13. Dialogue
 14. Elastic Path
 15. MedAvail
 1. Coveo:

حیطه ی فعالیت: شرکت نرم افزاری

بودجه ی کل: 339.4 میلیون دلار

وب سایت: coveo.com

این شرکت موتورهای جستجو و توصیه از طریق هوش مصنوعی را تولید می کند. این کار به سازمان ها کمک می کند تا در مدیریت روابط عمومی و ابزار های خدمات مشتریان، اینترانت و وب سایت های خود، از طریق تعاملات هر مشتری با سازمان، تجربه ای منحصر به فرد و شخصی سازی شده برای همان فرد را ارائه دهند.

 1. 2. Nuvei:

حیطه ی فعالیت: خدمات مالی

بودجه ی کل: 330 میلیون دلار

وب سایت: nuvei.com

Nuvei یک شرکت پرداخت الکترونیکی است که هرساله تراکنش هایی به ارزش 14 میلیارد دلار را پردازش می کند. این شرکت راه حل هایی را برای شرکایی از جمله سازمان های فروش مستقل، فروشندگان نرم افزار یکپارچه، توسعه دهندگان و پلتفورم های تجارت الکترونیک ارائه می دهد تا بتوانند پرداخت های سیار، آنلاین و در محل را بدون وقفه پردازش نمایند.

 1. Element AI:

حیطه ی فعالیت: هوش مصنوعی

بودجه ی کل: 257.5 میلیون دلار

وب سایت: elementai.com

Element AI یک شرکت هوش مصنوعی است که به سازمان ها کمک می کند از طریق نرم افزار های مجهز به هوش مصنوعی، امن تر و قدرتمند تر شوند. این شرکت به طور خاص با صنایعی که داده و اطلاعات در آن ها نقش مهمی دارد همکاری می کند. صنایعی مانند بیمه، بازارهای سرمایه، بانکداری، تولید، خرده فروشی، حمل و نقل، امنیت شبکه (Cyber Sequrity) و لجستیک.

 1. TouchBistro:

حیطه ی فعالیت: نرم افزار

بودجه ی کل: 224.1 میلیون دلار

وب سایت: touchbistro.com

این شرکت برای رستوران ها نرم افزار های مخصوصی طراحی می کند که پیشخدمت های این رستوران ها را قادر می سازد از طریق سیستمی که خطا ها را کاهش داده و بهره وری را افزایش می دهد، سفارش مشتریان را مستقیما به آشپزخانه منتقل نمایند. از طریق نرم افزار های این شرکت، منوهایی با جزئیات بیشتر، همراه با تصاویر و در مجموع تاثیر گذار تر در اختیاز مشتری قرار می گیرد که امکان بروز رسانی و قراردادن آن ها در وب را نیز تسهیل می نماید.

 1. Ecobee:

حیطه ی فعالیت: اتوماسیون خانگی

بودجه ی کل: 149.4 میلیون دلار

وب سایت: ecobee.com

Ecobee ترموستات هایی هوشمند طراحی می کند که کاربرد آن ها در صرفه جویی در مصرف انرژی در مقیاس تجاری و خانگی است. این شرکت از طریق ترموستات های دیجیتال، قابل برنامه ریزی و وایرلس خود امکاناتی را فراهم می سازد از جمله شخصی سازی(Customize) آسان و دسترسی از راه دور به ستینگ دما در خانه ها و شرکت ها.

 1. Miovision:

حیطه ی فعالیت: حمل و نقل

بودجه ی کل: 137.7 میلیون دلار

وب سایت: miovision.com

این شرکت تکنولوژِ های شبکه حمل و نقل را به کار می گیرد تا تاثیرات محیطی و عدم کارایی در حمل و نقل را به حداقل برساند. Miovision با استفاده از سخت افزار و نرم افزارهای هوش مصنوعی برای طراحی علائم و هشدارهای ترافیکی، به “شهرهای هوشمند” کمک می کند تا ساختاربندی و دقت در هزینه های خود را افزایش دهند.

 1. ApplyBoard:

حیطه ی فعالیت: آموزش

بودجه ی کل: 172.6 میلیون دلار

وب سایت: applyboard.com

ApplyBoard پلتفورمی است که به دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در اپلای برای موسسات آموزشی در کشورهای دیگر کمک می کند. این شرکت یک سیستم امن برای این افراد در سراسر جهان مهیا می کند تا اپلیکیشن، شرایط و مدارک مورد نیاز و در مجموع پروسه ی اپلای را به نحوی مدیریت نمایند تا نهایتا در اخذ پذیرش موفق شوند. این شرکت در کانادا تاسیس شده اما به جز این کشور، دفاتری نیز در نپال، هند، ویتنام و چین دارد.

 1. Breather:

حیطه ی فعالیت: معاملات املاک

بودجه ی کل: 122.5 میلیون دلار

وب سایت: breather.com

Breather دسترسی به فضاهای کاری انعطاف پذیر ساعتی، هفتگی یا ماهانه را امکان پذیر می سازد. این شرکت از طریق اپلیکیشن خود، برای هر شرکت و یا کارمندی راه حل هایی برای فضای کاری انعطاف پذیر خارج از محدوده ی سنتی این کار ارائه می دهد تا این شرکت ها و افراد بتوانند با کسب و کاری که پویا بوده و به سرعت در حال تغییر است، همگام شوند.

 1. Ritual:

حیطه ی فعالیت: غذا و نوشیدنی

بودجه ی کل: 112.9 میلیون دلار

وب سایت: ritual.co

Ritual یک اپلیکیشن سفارش خلاقانه است که این امکان را بوجود می آورد تا افراد غذا و نوشیدنی خود را از قبل سفارش دهند تا وقتی که به رستوران می رسند، سفارش آن ها آماده باشد و یا اینکه سفارش هود را در محلی که هستند تحویل بگیرند. همچنین می توان به سفارشی که از قبل ثبت شده اقلام دیگری را نیز اضافه کرد.

 1. TopHat:

حیطه ی فعالیت: آموزش

بودجه ی کل: 104.4 میلیون دلار

وب سایت: tophat.com

TopHat یک پلتفورم آموزشی است که در آن استاد و دانشجو با هم در تعامل هستند. این شرکت با کمک به معلمان و اساتید در فعال کردن کلاس هایشان و از طریق ارائه ی پلتفورمی به دانشجویان که می توانند آن را در گوشی یا لپتاپ شخصی شان و در حین کوییز ها، امتحانات و شبیه سازی ها استفاده کنند، سیستم سنتی و منفعل کلاس های دانشگاهی را تغییر داده است.

 1. AlayaCare:

حیطه ی فعالیت: خدمات درمانی

بودجه ی کل: 98.8 میلیون دلار

وب سایت: alayacare.com

AlayaCare یک پلتفورم نرم افزاری و اکوسیستم سخت افزاری به آزانس های مراقبت خانگی (Home Care) ارائه می دهد بتوانند توصیه ها و مراقبت ها را از راه دور و یا به صورت حضوری ارائه دهند. این شرکت مشتریان خود را قادر می سازد تا بتوانند خدمات بهتری به بیماران خود ارائه دهند و در نهایت این بیماران بتوانند با هزینه ای کمتر خدمات درمانی بهتری دریافت کرده و زندگی راحت تری داشته باشند.

 1. Deep Genomics:

حیطه ی فعالیت: بیوتکنولوژی

بودجه ی کل: 56.7 میلیون دلار

وب سایت: deepgenomics.com

Deep Genomics شرکتی است که از هوش مصنوعی استفاده می کند تا با تمرکز بر توسعه ی پریکلینیکال درمان های الیگونوکلئوتید (oligonucleotide)، داروهای ژنتیکی بسازد. پلتفورم این شرکت به طور ویژه برای یافتن داروهایی برای درمان بیماری های ژنتیکی خاص از طریق پیش بینی تغییرات در فنوتیپ های مولکولی طراحی شده است.

 1. Dialogue:

حیطه ی فعالیت: خدمات درمانی

بودجه ی کل: 56 میلیون دلار

وب سایت: dialogue.co

Dialogue یک پلتفورم Telemedicine است که سیستم خدمات درمانی کانادا را ارتقا بخشیده و آن را کامل می کند. این پلتفورم کانال های ارتباطی برای بیماران فراهم می کند تا به طور مستقیم با متخصصان در هر زمینه ی پزشکی در ارتباط باشند.

 1. Elastic Path:

حیطه ی فعالیت: خرید و بازرگانی

بودجه ی کل: 54.2 میلیون دلار

وب سایت: elasticpath.com

Elastic Path یک نرم افزار تجاری ارائه داده است که به کسب و کار ها امکان کسب درآمد بیشتر از محصولات، خدمات و محتوایشان را می دهد. این نرم افزار کسب و کار ها را قادر می سازد تا تجربه ی مشتریانشان در کشف، خرید و استفاده از محصول و خدمات را درک کنند تا از این طریق مشارکت مشتریان و تعامل با آن ها به حداکثر برسد.

 1. MedAvail:

حیطه ی فعالیت: هدمات درمانی

بودجه ی کل: 53.7 میلیون دلار

وب سایت: medavail.com

MedAvail یک شرکت تکنولوژیک خدمات درمانی است که داروخانه ی سلف سرویس، اپلیکیشن موبایل، کیوسک و drive-thru هایی را ارائه می دهد که به توزیع داروهایی که نیاز به نسخه دارند و همچنین داروهای عادی کمک می کند. این شرکت به طور خاص توزیع دارو در مکان هایی مانند محل کار، کلینیک ها، بیمارستان ها و خرده فروشی ها را تسهیل می نماید.

لیست انواع استارتاپ های کانادا

این که چه نوع استارت آپی سود بیشتری خواهد داشت، هم برای موسس آن استارت آپ و هم برای سرمایه گذاران اهمیت بسیاری دارد. کلماتی مانند هوش مصنوعی و بلاک چین را در این روز ها زیاد می شنویم. اما آیا واقعا این موارد در هرچه سریعتر به سود رسیدن استارت آپ ها تاثیر دارند؟ در زیر لیستی از پر سود ترین حیطه ها در صنایع در کانادا را می آوریم که با خلاقیت و نو آوری در آن ها می توان استارت آپی راه اندازی کرد که به سرعت به سود دهی خواهد رسید.

 • تجارت الکترونیک
 • اپلیکیشن های موبایل
 • حمل و نقل و انبارداری
 • خدمات حمایت از کسب و کار
 • مدیریت ضایعات
 • خدمات مشاوره حرفه ای
 • معاملات املاک و ساخت و ساز
 • خدمات غذا و اسکان
 • ارتباطات بی سیم (Wireless Telecommunications)
0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست