دانشگاه نیوکاسل استرالیا

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

این دانشگاه در سال 1965 تاسیس شده است بیش از 150 دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان ارایه می دهد. این دوره ها از طریق پنج دانشکده ارایه می شوند: دانشکده بازرگانی و حقوق، دانشکده آموزش و هنر، دانشکده مهندسی و ساختمان، دانشکده بهداشت و سلامت و دانشکده علوم و فناوری اطلاعات.
دانشگاه نیوکاسل استرالیا به موفقیت های بی نظیری در زمینه پژوهش و تحقیقات نایل گردیده و به دلیل ارایه رویکردهای مبتکرانه در زمینه آموزش و یادگیری از اعتبار بین المللی برخوردار است. دانشگاه نیوکاسل با داشتن پردیس های مختلف در مناطق سنترال کوست و هانتر در ایالت نیو ساوت ولز ( Central Coast and Hunter Regions of NSW ) به جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر خدمت رسانی می کند.
ما سخت تلاش می کنیم تا یک تجربه دانشجویی بی نظیر توام با موفقیت را برای برای دانش آموزان خود به ارمغان بیاوریم. بر اساس نظرسنجی فارغ التحصیلان استرالیا در سال 2015، این دانشگاه نرخ رضایت 85 درصدی را از آن خود کرد که در مقایسه با سال 2013 رشد یک درصدی را نشان داد.
نظر به پیشرفت مستمر این دانشگاه در زمینه رضایت از استاد در بخش کیفیت تدریس این نظر سنجی، دانشگاه نیوکاسل همواره در میان چهار دانشگاه برتر استرالیا قرار گرفته است.
موفقیت دانشگاه به نظرسنجی ها ختم نمی شود. موفقیت دانشجویان این دانشگاه گواه آشکاری بر کیفیت برتر دانشگاه نیوکاسل می باشد.

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

رتبه بندی دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل همچنان در پی کسب اعتبار جهانی به منظور قرار گرفتن در بالاترین رده های بین المللی می باشد. استادان برجسته ما در طی پنجاه سال گذشته لیست بلند بالایی از تقدیرها و ستایش ها را دریافت کرده  و محققان درجه یک ما به دلیل حضور در رشته های تحقیقاتی مختلف در تمامی جهان شناخته شده هستند. دانشجویان برجسته ما همواره با موفقیت های مداوم خود در صحنه های داخلی و بین المللی تمامی جهان را به خود خیره می کنند. دانشگاه نیوکاسل دارای تاریخ پرافتخاری از دستاوردها و موفقیت های مستمر می باشد که به نتایج بی نظیری در رتبه بندی های دانشگاهی جهان منجر شده است. این دانشگاه چه به لحاظ فردی و چه به لحاظ جمعی جزو بهترین های جهان محسوب می شود.
رده بندی سالیانه QS World University Rankings در بخش دروس تحصیلی یک راهنمای جامع درباره دانشگاه های برتر جهان از لحاظ موضوعات درسی می باشد. این رده بندی با استفاده از اطلاعات مربوط به اعتبار و فعالیت های پژوهشی دانشگاه ها، دانشگاه های برتر جهان را در 42 موضوع درسی ارزیابی می کند.

دانشگاه نیوکاسل در سال 2016 در میان 200 دانشگاه برتر جهان در موضوعات درسی مختلف قرار گرفت:

دانشگاه نیوکاسل همچنین در شاخه های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، علوم بیولوژیک، ریاضیات، اقتصاد، اقتصادسنجی و شیمی در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.
رده بندی QS World University Rankings که اولین بار در سال 2004 انجام شد در حال حاضر بیش از 4000 دانشگاه و موسسه آموزشی را ارزیابی کرده و بیش از 900 دانشگاه و موسسه آموزشی را در رده بندی قرار می دهد. دانشگاه نیوکاسل استرالیا در سال 2016 رتبه 245 جهان را در رده بندی دانشگاه های جهان به دست آورد که این امر ما را در میان 250 دانشگاه برتر جهان قرار داد.
رده بندی Times Higher Education (THE) در سال 2016-2017 بهترین دانشگاه های جهان را بر اساس رسالت های اصلی شامل آموزش، پژوهش، انتقال اطلاعات و نگرش بین المللی رده بندی کرد. این رده بندی با استفاده از 13 شاخص مختلف عملکرد دانشگاه ها را در پنج بخش اصلی آموزش، پژوهش، انتقال اطلاعات و نگرش بین المللی مورد ازریابی قرار می دهد.
رده بندی THE با استفاده از شاخص نگرش بین المللی لیستی از 200 دانشگاه برتر جهان از لحاظ بین المللی بودن را ارایه می کند. این لیست بر اساس شاخص هایی نظیر تعداد دانش جویان بین المللی، درصد کارکنان بین المللی و تناسب مقالات پژوهشی منتشر شده با حداقل یک نویسنده خارجی تهیه می شود.
راهنمای دانشگاه های برتر (Good Universities Guide) عملکرد دانشگاه های استرالیایی را بر اساس شاخص های مختلف ارزیابی کرده و تجارب بین المللی و نتایج کسب شده توسط فارغ التحصیلان را مورد بررسی قرار می دهد. دانشگاه ها برای کسب درجه پنج ستاره می بایست در میان بیست درصد دانشگاه های برتر در شاخه مربوطه قرار بگیرند. در رده بندی راهنمای دانشگاه های برتر در سال 2017، دانشگاه نیوکاسل به درجه عالی پنج ستاره در بخش عدالت اجتماعی و حفظ دانشجویان نایل گردیده است.

رده بندی ARWU دانشگاه هایی را که دارای فارغ التحصیلان برجسته، جوایز اخذ شده در رشته های مختلف، محققان رده بالا و یا مقالات منتشر شده در رشته های طبیعت و علوم هستند مورد ارزیابی قرار می دهد. در این رده بندی، دانشگاه هایی که دارای میزان قابل توجهی از مقالات ثبت شده در Science Citation Index-Expanded (SCIE) و شاخص Social Science Citation Index (SSCI) هستند نیز مورد بررسی قرار می گیرند. در مجموع بیش از 1200 دانشگاه در رده بندی قرار گرفته و 500 دانشگاه برتر در وب سایت این رده بندی درج می شوند.

دانشگاه نیوکاسل در سال 2016 در مکان 301 تا 400 دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت.

برنامه پژوهش برتر استرالیا (ERA) برنامه ای است که از سوی دولت استرالیا انجام شده و کیفیت پژوهش در دانشگاه ها را ارزیابی می کند. این برنامه توسط شورای تحقیقات استرالیا Australian Research Council (ARC) و در سال های 2010، 2012 و 2015 اجرا گردید. برنامه ERA به ارزیابی شش سال پژوهش در دانشگاه ها پرداخته و کیفیت فعالیت های پژوهشی را مورد بررسی قرار می دهد. برنامه ERA در سال 2015 دانشگاه نیوکاسل را به خاطر فعالیت های پژوهشی که کاملا بالاتر از استاندارد جهانی است در میان 8 دانشگاه برتر قرار داد. دانشگاه نیوکاسل بالاترین درجه پنج ستاره ممکن را در 22 رشته تحقیقاتی به دست آورده است.

برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه و توضیحات مفصل درباره نتایج کسب شده توسط دانشگاه به صفحه research excellence مراجعه نمایید.

رتبه جهانی QS در سال 2022 : 192
رتبه جهانی Times در سال 2021 : 300-251
رتبه جهانی Shanghai در سال 2018 : 800-701

بورسیه ها و فرصت های PHD

در دانشگاه نیوکاسل استرالیا می توانید از بورسیه برای مقطع دکترا PHD استفاده کنید. برای اطلاع از فرصت ها و زمینه ها و گرایش های تحقیقاتی روی دکمه زیر کلیک کنید.
برای اطلاع از نحوه پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه نیوکاسل با مشاوران با تجربه موسسه آریا در تماس باشید.

مشاوران ما به دانشجویان بسیاری برای دریافت بورسیه دکترا از دانشگاه های استرالیا کمک و راهنمایی کرده اند.

بورسیه ها و تحقیقات

پردیس دانشگاه نیوکاسل استرالیا

نیوکاسل

پردیس اصلی دانشگاه نیوکاسل در کالاگان فقط 12 کیلومتر از سواحل دریا و قلب شهر نیوکاسل فاصله دارد. شهر نیوکاسل در رده بندی Lonely Planet’s Best in Travel 2011 جزو 10 شهر دیدنی جهان قرار گرفت.
دانشگاه نیوکاسل نقش مهمی را در حس پویایی و سرزندگی بخش تجاری مرکزی شهر نیوکاسل ایفا کرده و حوزه دانشگاه نیوکاسل در مرکز جریان رو به رشد شهر قرار دارد. همچنین مرکز حقوقی نیوکاسل و دانشکده بازرگانی نیوکاسل واقع در خانه دانشگاه که یک ساختمان ماسه سنگی باشکوه در رو به روی پارک سیویک ( Civic Park ) است از دیگر مراکزی هستند که در حوزه دانشگاه قرار دارند.

 

سنترال کوست  Central Caost

پردیس سنترال کوست دانشگاه نیوکاسل مفتخر به ارایه بیش از 25 سال آموزش و پژوهش درجه یک جهانی در این منطقه می باشد. پردیس سنترال کوست این دانشگاه که فقط دو دقیقه از بزرگراه M1 Pacific فاصله دارد دسترسی بسیار مطلوبی را برای دانشجویان فراهم کرده و دوره های بسیار انعطاف پذیری را متناسب با سبک زندگی مدرن ارایه می دهد.

 

سیدنی

پردیس سیدنی دانشگاه نیوکاسل اخیرا به یک ساختمان مدرن و کاربردی در خیابان الیزابت انتقال یافته است. این پردیس در ابتدا در سال 2009 در خیابان بتهورست ( Bathurst Street ) تاسیس شده بود.
این پردیس با قرار گرفتن در قلب بخش تجاری مرکزی شهر سیدنی دسترسی آسان به تمام نقاط را فراهم کرده و با امکانات و خدمات مدرن جهانی به نوآوری و خلاقیت دانشجویان و کارکنان کمک کرده و آنها را قادر می سازد تا آینده را در زمان حال تجربه کنند.

 

پورت مک کواری

پردیس پورت مک کواری دانشگاه نیوکاسل به دانشجویان اهل مناطق شمالی ایالت نیو ساوت ولز این فرصت را می دهد تا بدون طی سفرهای دور و دراز و تحمل فشار زندگی در یک شهر بزرگتر به تحصیل در دوره های درجه یک جهانی در رشته های بسیار مهم مشغول شوند.

پردیس پورت مک کواری هم دانشگاه نیوکاسل و هم موسسه TAFE NSW-North Coast را شامل می شود. این پردیس چند بخشی دوره های دانشگاه نیوکاسل و موسسه TAFE را به حدود 4000 دانشجو ارایه می دهد.

 

سنگاپور

سنگاپور به عنوان پیشرفته ترین منطقه آموزشی و تحقیقاتی آسیا یک محل ایده آل برای ارایه دوره های دانشگاه نیوکاسل از سال 2002 در منطقه بوده است. اهمیت این مکان استراتژیک با توجه به رشد و توسعه آسیا در سال های اخیر دو چندان شده است.

 

اورنج  Orange

مرکز بهداشت روانی مناطق روستایی و دورافتاده The Centre for Rural and Remote Mental Health (CRRMH) در منطقه اورنج قرار دارد. این پروژه روستایی بسیار مهم با همکاری دانشگاه نیوکاسل، دانشکده بهداشت و پزشکی و وزارت بهداشت نیوساوت ولز می باشد. هدف این مرکز ارایه برنامه های آموزشی و پژوهشی با کیفیت به تمامی مناطق روستایی نیوساوت ولز از طریق همکاری های موثر و پویا می باشد. این مرکز از طریق مدیریت آموزش، همکاری، دستاوردهای آموزشی و پژوهشی، توسعه خدمات و اطلاع رسانی به ارتقای سلامت روانی جوامع روستایی و دورافتاده می پردازد.

 

تاموورث Tamworth

منطقه تاموورث با مساحتی بالغ بر 9,653.25 کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از 58000 نفر، بخش ناندوار رنج (Nandewar Range) در شمال باربارا ( Barraba ) تا راس رودخانه پیل و گریت دیوایدینگ رنج (Great Dividing Range) را در برگرفته و یکی از جذاب ترین مکان های استرالیا می باشد. این منطقه ترکیب بی نظیری از زندگی روستایی و شهری، تاریخ، ورزش و فرهنگ را به نمایش می گذارد. مساحت تاموورث تقریبا سه برابر حوضه سیدنی و لیک آیر (Lake Eyre) می باشد.

 

تاری Taree

منطقه تاری در مرکز ساحل شمالی نیوساوت ولز قرار دارد. این منطقه کمتر از چهار ساعت از شمال سیدنی، دو ساعت از شمال نیوکاسل و یک ساعت از جنوب پورت مک کواری فاصله دارد. محدوده محلی تاری بزرگ مساحتی بالغ بر 3752 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 48000 نفر را در بر می گیرد.

 

آرمیدال Armidale

منطقه آرمیدال که در بخش شمالی تیبل لندز (Tablelands) قرار دارد بین المللی ترین شهر ایالت نیوساوت ولز در خارج از سیدنی است که از 25000 شهروند از 53 ملیت مختلف پذیرایی می کند. این منطقه دارای ترکیب بی نظیری از فرهنگ های مختلف، فناوری مدرن و پیشرفته و زیبایی آموزشی و طبیعی است. منطقه آرمیدال در بین سیدنی و بریزبین قرار داشته و تنها دو ساعت از ساحل فاصله دارد. این منطقه دارای تابستان گرم، پاییز رنگارنگ، زمستان مطبوع و بهار بسیار دلپذیری می باشد.

 

موری  Moree

منطقه موری در محل تلاقی دو بزرگراه اصلی یعنی نول و گویدیر قرار دارد ( Newell and Gwydir Highways ). این منطقه تقریبا 600 کیلومتر از سیدنی، 500 کیلومتر از نیوکاسل و 480 کیلومتر از بریزبین فاصله دارد. منطقه موری یک شهر کشاورزی بوده و به از لحاظ اقتصادی به کشت پنبه، گندم و غلات و پرورش گاو و گوسفند وابسته است. شهر موری تقریبا 5800 نفر جمعیت دارد که 18 درصد آن را مردم بومی تشکیل می دهند (ABS 2001).

مشارکت دانشجویان دانشگاه نیوکاسل

در نظر سنجی فارغ التحصیلان استرالیا در سال 2015، دانشگاه نیوکاسل رتبه دهم در بخش آموزش، رتبه مشترک دوم در مهارت های عمومی و رتبه ششم در رضایتمندی کل را به دست آورد.

به منظور فراگیری دانشجویان در محیطی حرفه ای، بیش از 90 درصد از دوره های دانشگاه نیوکاسل شامل فراگیری یکپارچه در کار Work Integrated Learning (WIL) و تعیین سطح دانشجویان می باشد.

بیش از 16000 تجربه فراگیری یکپارچه در کار در سال 2015 مربوط به دانشجویان کارشناسی می باشد. این تجارب شامل آسیب شناسی گفتار در ویتنام، تعیین سطح مالی و بازرگانی در چین، برنامه موسیقی راک همراه با موسیقیدانان الهام بخش در دبیرستان های محلی، همکاری هنرهای زنده در کامبوج و خوشنویسی ذن ( Zen Calligraphy ) در سان فرانسیسکو می باشد.

به منظور فراگیری فعال دانشجویان، یک کلاس ویژه (Flipped Classroom) به تمامی دانشجویان سال اول در دانشکده بازرگانی و حقوق ارایه می شود.

فضاهای آموزشی پیشرفته با دارا بودن امکانات مدرن از قبیل پانورامای 360 درجه، تصاویر با کیفیت و تصویربرداری از بالا برای گردش های مجازی، شبیه سازی های آزمایشگاهی و آموزش پرینت سه بعدی به دانشجویان امکان می دهد تا به طور فعال در کلاس مشارکت نمایند.

پژوهش و نوآوری

  • دانشگاه نیوکاسل موفق به دریافت هشت میلیون دلار برای 21 پروژه تحت پروژه های اکتشاف شورای تحقیقات استرالیا (ARC)، طرح امکانات و تسهیلات زیربنایی ارتباطی Linkage Infrastructure Equipment and Facilities (LIEF) ، جوایر محققین نوآور Discovery Early Career Researcher Awards (DECRA) و طرح بومی اکتشاف گردیده است.
  • دانشگاه نیوکاسل یکی از 9 دانشگاه استرالیایی است که موفق به کسب هزینه مالی از سوی طرح بومی اکتشاف برای پروژه پروفسور دنیس فولی شد که اولین ارزیابی استرالیا در خصوص تاثیر اقتصادی غیرعادی را ارایه می دهد.
  • دانشگاه نیوکاسل موفق به دریافت 13.5 میلیون دلار برای 21 پروژه و هشت کمک هزینه تحصیلی از سوی شورای تحقیقات سلامت ملی گردیده است.

نگاه به آینده در دانشگاه نیوکاسل

گالری تصاویر دانشگاه

برای مشاوره دریافت ویزا و تحصیل در دانشگاه نیوکاسل استرالیا با ما تماس بگیرید

برای مشاهده سایر دانشگاه های استرالیا روی دکمه کلیک کنید

پیمایش به بالا
Call Now Button