دانشگاه کرتین استرالیا

لوگو دانشگاه کرتین استرالیا

دانشگاه کرتین استرالیا

دانشگاه کرتین استرالیا بزرگترین و به لحاظ فرهنگی متنوع ترین دانشگاه در استرالیای غربی بوده و دارای سومین جمعیت بزرگ دانشجویان خارجی در استرالیا می باشد. تقریبا شصت هزار دانشجو از بیش از صد و سی کشور جهان در دانشگاه کرتین و در مکان هایی نظیر شهر پرث، مارگارت ریور، کالگورلی ( Kalgoorlie ) ، سیدنی، مالزی و سنگاپور تحصیل می کنند.
تنوع فرهنگی دانشگاه کرتین موجب غنی شدن فضای دانشگاه شده و تمامی فارغ التحصیلان را برای زندگی و فعالیت موثر در یک محیط بین المللی آماده می کند. این دانشگاه مجموعه ای از دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی همگام با صنعت را در شاخه های بازرگانی، علوم انسانی، بهداشت و سلامت، مهندسی و علوم مرتبط ارایه می دهد.
همچنین دانشگاه بطور دراز مدت تمرکز خود را بر روی برنامه آموزش و فرهنگ Aboriginal and Torres Strait Islander قرار داده است که از سوی مرکز مطالعات بومی حمایت می شود. دانشگاه کرتین به خاطر فعالیت های پژوهشی کاربردی خود معروف خاص و عام بوده و حل مشکلات دنیای واقعی را اساس کار خود قرار داده است.
فعالیت های پژوهشی دانشگاه در سال های اخیر به طور قابل ملاحظه ای رشد کرده است و این امر ارتقای سریع رتبه دانشگاه در رده بندی های بین المللی را سبب شده است. دانشگاه کرتین در تلاش مداوم خود برای رشد و توسعه همچنان به دنبال توسعه مراکز موجود و ایجاد شعبه های جدید در مناطق مرتبط با فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود می باشد.

دانشگاه کرتین استرالیا
 • سال تاسیس: 1966
 • ایالت: WESTERN AUSTRALIA
 • شهر: پرث (جزو 10 شهر برتر دنیا برای زندگی)
 • تعداددانشجویان بومی: 26000
 • تعداددانشجویان خارجی :5000
 
 • 16مین دانشگاه برتر استرالیا
 • رتبه 1 استرالیا در صنعت معدن و جزو برترین دانشگاه های جهان در این رشته
 • رتبه جهانی  Times 2018 : 201-300
 

رتبه بندی دانشگاه کرتین

رتبه بندی عمومی
 • بر اساس رتبه بندی بسیار معروف Academic Ranking of World Universities (ARWU)، دانشگاه کرتین در میان دو درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 2016 به عنوان دویست و یازدهمین دانشگاه جهان و دهمین دانشگاه برتر استرالیا شناخته شد.
 • همچنین در  رتبه بندی University Ranking by Academic Performance (URAP)، دانشگاه کرتین رتبه سیصد و دوم جهان و در رتبه نهم استرالیا را کسب کرده است. به علاوه این دانشگاه در رتبه بندی CWTS Leiden Ranking در جایگاه سیصد و دوازدهم جهان و شانزدهم استرالیا قرار گرفت.
 • دانشگاه کرتین در رتبه بندی QS  در جایگاه سیصد و ششم و در رتبه بندی Times Higher Education World University Ranking (THEWUR) در مکان 401 تا 500 جهان قرار دارد. همچنین این دانشگاه در رتبه بیست و ششم رتبه بندی دویست دانشگاه بین المللی برتر جهان قرار دارد.
 • در ارزیابی جهانی موسسات آموزشی جوان زیر 50 سال، دانشگاه کرتین در رده بندی QSWUR: Top 50 Under 50 در مکان بیست و هفتم جهان و ششم استرالیا قرار گرفت. این دانشگاه همچنین در رده بندی THEWUR: 150 Under 50 در مکان نود و دوم جهان و چهاردهم استرالیا قرار گرفت.
 • دانشگاه کرتین همچنین در رتبه بندی QS Stars University Ratings سال 2015 در مجموع به درجه پنج ستاره نایل گردیده است.
 • دانشگاه کرتین در میان صد دانشگاه برتر جهان از لحاظ توسعه کیفی علوم، جزو سه دانشگاه برتر در منطقه آسیا و اقیانوس آرام بر اساس شاخص Nature Index 2016 Rising Stars Supplement و در میان ده دانشگاه برتر استرالیا بر اساس شاخص Nature Index 2016 Australia and New Zealand Supplement قرار دارد.
 • شاخص طبیعت (Nature Index) به ارزیابی کشورها و موسسات آموزشی برتر در زمینه رشد انتشارات پژوهشی در میان بیش از 8000 موسسه آموزشی می پردازد.
 • در طی چهار سال و نیم گذشته، دانشگاه کرتین در خروجی شاخص طبیعت (Nature Index) رشد قابل ملاحظه ای را نشان داده است.

این نتایج را می توان به تحقیقات نوآورانه این دانشگاه با هدف حل مشکلات دنیای واقعی نسبت داد.

رتبه بندی موضوعات و تحقیقات

دانشگاه کرتین بر اساس رتبه بندی رشته ARWU در میان دویست دانشگاه برتر جهان در رشته های علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسی، فناوری و علوم کامپیوتر قرار گرفت (150-101).

رتبه جهانی QS در سال 2019 : 250
رتبه جهانی Times در سال 2019 : 350-301
رتبه جهانی Shanghai در سال 2018 : 200-151

دانشکده های دانشگاه کرتین

کشاورزی، محیط زیست و توسعه پایدار

 رتبه ملی: 12

 رتبه جهانی: 200-150

کشاورزی، زمین شناسی کاربردی و زیست شناسی محیط زیست، جغرافی، شیمی، بیوشیمی، علوم دریا و ساحل و …

معماری و ساخت وساز

 رتبه ملی: 7

 رتبه جهانی: 100-51

معماری، معماری داخلی، شهرسازی و برنامه ریزی شهری، مدیریت ساخت وساز

فیزیک و ریاضیات

 رتبه ملی: 13

 رتبه جهانی: 401

علوم طبیعی، زمین شناسی کاربردی، زمین شناسی کاربردی و زیست شناسی محیط زیست، زمین شناسی کاربردی و مالی، و زیرشاخه هایی از رشته های بازرگانی و…

دانشکده سلامت

 رتبه ملی: 18

 رتبه جهانی: 335

علوم بیومدیکال، علوم توانبخشی و ورزش، ارتقای سلامت و امنیت، ارتقای سلامت و تغذیه، محیط زیست و امنیت، بیولوژی انسانی، آزمایشگاه پزشکی، رادیوتراپی و رادیولوژی، بیوتکنولوژی و ژنتیک، پرستاری، تغذیه، کار درمانی، درمان بیماری های دهانی، داروسازی، فیزیوتراپی، روانشناسی، مددکار، مدیریت منابع انسانی و روانشناسی، گفتار درمانی

دانشکده مهندسی  و معدن

 رتبه ملی: 1

 رتبه جهانی: 2

مهندسی شیمی و شیمی، مهندسی شیمی و متالوژی، مهندسی ساخت وساز، عمران و معدن، مهندسی سیستم های کامپیوتری و علوم کامپیوتر، رشته های مهندسی تلفیقی مثلا مهندسی ارتباطات، الکترونیک با فیزیک و …

هنر و صنایع خلاق

 رتبه ملی: 20

 رتبه جهانی: 315

شاخه های مختلف هنری، تجارت، حقوق، تبلیغات خلاق و گرافیک، مردم شناسی و جامعه شناسی، طراحی، نوشتن خلاق، طراحی دیجیتال، مد، هنرهای زیبا، جغرافیا، تاریخ، روابط بین الملل، ارتباطات اینترنتی، ژاپنی، روزنامه نگاری، کتابداری و مدیریت اطلاعات شرکت ها، مطالعات ادبی و فرهنگی، طراحی عکاسی و تصویر، طراحی محصولات، مبلمان و جواهرات، نوشتن و انتشار حرفه ای، هنرهای نمایشی، هنرهای تئاتر و تجسم و رسانه های تعاملی

آموزش

 رتبه ملی: 9

 رتبه جهانی: 100-51

آموزش کودکان ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان

پردیس دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین، پردیس بنتلی (پردیس اصلی)

پردیس اصلی دانشگاه کرتین در حومه بنتلی ( Bentley ) واقع در شش کیلومتری جنوب شرق پرث قرار دارد. شهر پرث ( Perth ) از دسترسی آسان به تمام امکانات موردنیاز برخوردار بوده و دارای 116 هکتار معماری بی نظیر می باشد که توسط مناظر و باغ های زیبا احاطه شده است. حضور هزاران دانشجو در تمامی روزهای ترم تحصیلی طراوت و سرزندگی بی نظیری را به این مکان بخشیده است.

این شهر در طول دهه گذشته تغییرات اساسی زیادی را تجربه کرده و انواع ساختمان های مدرن و باشکوه در میان معماری دهه 1960 این شهر دیده می شود. پردیس بنتلی اکثر دوره های دانشگاه کرتین را ارایه می دهد.

دانشکده بازرگانی فارغ التحصیلان واقع در پرث

دانشکده بازرگانی که در یک ساختمان نوسازی شده در سال 1894 واقع در قلب بخش تجارت مرکزی شهر پرث قرار دارد ارتباط نزدیکی را با بخش تجاری فراهم می کند. این پردیس دوره های تحصیلات تکمیلی در رشته های مدیریت بازرگانی و رهبری را ارایه داده و شب ها هنگامی که دانشجویان کارهای روزانه شان را تمام کرده و به کلاس درس می آیند فعال است. دوره ها در هنگام عصر و در پایان هفته تشکیل می شوند.

دانشکده حقوق کرتین

دانشکده حقوق جدید دانشگاه کرتین در بخش تجاری مرکزی شهر پرث به دانشجویان حقوق امکان می دهد تا برخی از دوره های خود را در نزدیکی دادگاه های اصلی بگذرانند.  دانشجویان این دانشکده می توانند از طریق یک کلینیک حقوقی در داخل دانشکده تجارب عملی مفیدی را به دست آورده و همراه با مشاوران حقوقی در اتاق های خصوصی که به این منظور در ساختمان دانشکده منظور شده است به تحصیل بپردازند. دانشجویان همچنین می توانند از مراحل دادگاهی شبیه سازی شده در دادگاه های تمرینی برخوردار شوند.

سنت جورجز تراس St Georges Terrace

سنت جورجز تراس یک نمایشگاه در بخش تجارت مرکزی شهر پرث می باشد. این مکان موجب تقویت ارتباط دانشگاه با شرکای تجاری شده، ارتباط مجدد و آسان با فارغ التحصیلان شاغل در منطقه را امکان پذیر کرده و امکان پاسخگویی به سوالات مربوط به دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه را فراهم می کند. سالن اصلی فروشگاه را می توان به عنوان نمایشگاهی برای عرضه ابتکارات و هنرهای دانشگاه کرتین به عموم مردم استفاده کرد.

پردیس کالگورلی  Kalgoorlie

پردیس کالگورلی یک شهرک معدنی تاریخی در منطقه معادن طلای استرالیای غربی در حدود 600 کیلومتری شرق شهر پرث می باشد. این شهرک در سال 1893 وقتی که طلا برای اولین بار در آنجا کشف شد تاسیس شده و همچنان یک مرکز مهم در صنعت در حال رشد کشور به شمار می رود. معدن Superpit که بزرگترین معدن روباز کشور است درست در خارج از شهرک قرار دارد. دانشکده معادن استرالیای غربی (WASM) کرتین در اینجا قرار داشته و به ارایه دوره های مهندسی معدن، مهندسی متالوژی و غیره می پردازد.

پردیس مارگارت ریور  Margaret River

خاک حاصلخیز منطقه مارگارت ریور که در حدود 280 کیلومتری جنوب شهر پرث قرار دارد این منطقه را به یکی از مناطق شاخص پرورش انگور در کشور تبدیل کرده است.  این منطقه به لطف دارا بودن تاکستان های بیشمار، غارهای آهکی بسیار زیبا و مکان های موج سواری بسیار مشهور یکی از معروف ترین مناطق توریستی نیز به شمار می رود.

پردیس دانشگاه در این منطقه بخشی از برنامه همکاری با کالج منطقه ای جنوب غربی TAFE، دانشگاه ادیث کوان، دبیرستان مارگارت ریور و اداره آموزش و پرورش می باشد. مرکز ارتقای شراب دانشگاه در این منطقه قرار داشته و به دانشجویان صنعت شرابسازی امکان دسترسی به تاکستان ها و کارخانجات تولید شراب بسیار معروف را برای تکمیل مطالعات نظری شان می دهد.

پردیس ساراواک در مالزی  Sarawak

ایالت ساراواک در سال 1999 از دانشگاه کرتین دعوت کرد تا یک دانشگاه در منطقه میری در ساراواک واقع در ساحل شمال غربی مالزی تاسیس نماید. این پردیس اولین دانشگاه خارجی بود که در جزیره بورنئو ( Borneo ) تاسیس می شد و این امر نشان دهنده اعتبار دانشگاه کرتین در جنوب شرقی آسیا می باشد.

منطقه میری دارای زیرساخت بسیار پیشرفته، هتل ها و رستوران های بی نظیر، تسهیلات بانکی محلی و بین المللی، مجتمع های خرید چند طبقه ای و فروشگاه های سنتی می باشد. این منطقه که در ابتدا یک شهرک نفتی بود هم اکنون به خاطر جاذبه های طبیعی اش شهرت داشته و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری و اکوتوریسم می باشد. منطقه میری از آب و هوای گرم استوایی به همراه آفتاب فراوان در تمامی طول سال بهره می برد.

تمامی برنامه های آموزشی ساراواک شامل مطالب درسی و امتحانات کاملا شبیه دوره های ارایه شده در پرث می باشد.

پردیس شنتون پارک Shenton

پردیس شنتون پارک به عنوان مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه کرتین در شهر پرث قرار دارد. این پردیس به لطف نزدیکی با بیمارستان های رویال پرث، لمنوس و گری لندز ( Lemnos Hospital and Graylands Hospital )، یک مکان ایده آل برای همکاری با صنعت بهداشت و سلامت می باشد. موسسه تحقیقات داروی ملی دانشگاه کرتین ( National Drug Research Institute ) در اینجا قرار دارد.

پردیس سنگاپور واقع در جمهوری سنگاپور

دانشگاه کرتین با تاسیس پردیس سنگاپور در نوامبر سال 2008 همچنان به رشد و توسعه بین المللی خود ادامه داده است. این پردیس امکان دسترسی به یک سیستم آموزشی ایده آل و انعطاف پذیر در یکی از بین المللی ترین شهرهای جهان را به دانشجویان می دهد. دانشجویان این پردیس از تسهیلات درجه یک، پرسنل بسیار مجرب، روش های خلاقانه آموزشی و ارتباط نزدیک با صنعتگران برخوردار هستند.

پردیس سنگاپور دوره های سلامت کسب و کار و ارتباط جمعی را ارایه می کند.

پردیس سیدنی

نظر به اینکه پردیس سیدنی در اوایل سال 2017 به فعالیت خود خاتمه خواهد داد، چنانچه در جستجوی اطلاعات مربوط به این پردیس هستید لطفا به طور مستقیم با پردیس سیدنی تماس حاصل فرمایید. این پردیس که در سال 2005 تاسیس شد در قلب شهر و در نزدیکی ایستگاه خط آهن مرکزی و بخش تجارت مرکزی قرار دارد.

دوره های منطقه ای

علاوه بر مکان های ذکر شده، دانشگاه کرتین از طریق چند مرکز در منطقه استرالیای غربی شامل آلبانی، جرالدتون و پورت هدلند  ( Albany, Geraldton and Port Hedland ) دوره های منتخبی را در شاخه های علوم انسانی و بازرگانی ارایه می دهد.

شرکای فراساحلی

علاوه بر مکان های ذکر شده، دانشگاه کرتین دوره هایی را در موسسات واقع در هنگ کنگ، چین، موریس، سری لانکا و ویتنام ارایه می دهد.

اصول و اهداف دانشگاه کرتین

آموزش ( Teaching )

فرآیند آموزش و یادگیری در دانشگاه کرتین بر اصول زیر بنا نهاده شده است:

 1. فراگیری دانشجویان از طریق رویکرد نتیجه محور
 2. انعطاف پذیری و نوآوری
 3. کاربردهای خلاقانه فناوری
 4. گرایش به تنوع فرهنگی
 5. رویه های آموزشی پژوهش محور

به منظور تکامل و شکوفایی بخش آموزش عالی، دانشگاه کرتین پروژه Curriculum 2010 خود را که یک برنامه سه ساله با هدف احیای برنامه آموزشی دانشگاه است اجرا نموده است.

پژوهش ( Research )

فعالیت های پژوهشی دانشگاه کرتین حول چهار محور تخصصی می چرخد:

مشارکت ( Partnership )

مشارکت دانشگاه کرتین با صنایع و دولت به منظور دستیابی به اهداف ذیل صورت می گیرد:

 • افزایش قابلیت پژوهش با هدف سودرسانی به دانشگاه کرتین و شرکا
 • افزایش دستیابی به منابع و دانش
 • ارایه برنامه های رقابتی به دانشجویان و موکلان خارجی

دانشگاه کرتین در حال حاضر در شانزده مرکز پژوهشی مشارکتی (CRC) شرکت می کند (در سیزده مرکز به عنوان شریک اصلی و در سه مرکز به عنوان حامی)

دانشگاه کرتین در چندین پروژه شاخص تحقیقات ملی CSIRO شامل ثروت حاصل از اقیانوس ها، آب برای کشور سالم، فلزات نورانی، انرژی دگرگون شده و ویژگی های غذا مشارکت دارد. پروژه های شاخص تحقیقات ملی پروژه های چند رشته ای با مقیاس بزرگ هستند که تخصص های کلاس جهانی را برای رسیدگی به اولویت های تحقیقات ملی فراهم می کنند.

بورسیه ها ( Scholarships )

دانشگاه کرتین در سال 2014 بیش از چهارصد بورسیه تحصیلی به ارزش تقریبی دو میلیون دلار را به دانشجویان اعطا نمود.

مشارکت و تبادل

دانشگاه کرتین با دانشگاه های بیش از بیست کشور جهان همکاری و مشارکت دارد.

گالری تصاویر دانشگاه

برای مشاوره دریافت ویزا و تحصیل در دانشگاه کرتین استرالیا با ما تماس بگیرید

برای مشاهده سایر دانشگاه های استرالیا روی دکمه کلیک کنید

پیمایش به بالا
Call Now Button