ویزای تحصیلی استرالیا

معرفی ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا یکی از بهترین تجربه هایی است که می‎توانید در طول زندگی آکادمیک خود کسب کنید. به نظر می رسد با داشتن شرایط لازم، اخذ پذیرش از دانشگاه آسان باشد، اما درخواست ویزای دانشجویی استرالیا فرآیندی بسیار پیچیده و تخصصی است.

مهم ترین و شاید سخت ترین مرحله در مهاجرت تحصیلی به استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا است. در ادامه شما را با این پروسه‎ آشنا می کنیم  اما به خاطر داشته باشید که توضیحات زیر تنها کلیات مطلب هستند و کل پروسه دریافت ویزای دانشجویی استرالیا جزئیات بسیار زیاد و مهمی دارد که برای موفقیت، نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه است. در این مطلب با ما همراه باشید و  برای مشاوره و یا دریافت پاسخ هرگونه سوالی با ما مشاوران با تجربه گروه آریا تماس بگیرید.

قبل از هرچیز بدانید که قبل از اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی باید در یکی از مراکز تحصیلی و دانشگاه های استرالیا پذیرفته شده و شرایط مالی برای تحصیل و زندگی در استرالیا را داشته باشد. 

ویزای دانشجویی استرالیا
5سال حداکثر اعتبار ویزا

با ویزای تحصیلی می توانید تا 5سال در استرالیا بمانید.

مزایای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا به شما این امکان را می دهد که تا 5 سال برای تحصیل تمام وقت در یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی بین المللی استرالیایی که در آن ثبت نام کرده اید (و در تمام این حداکثر 5 سال ثبت نام شما اعتبار دارد) در استرالیا بمانید. (برای برخی رشته های خاص امکان دارد این زمان با توجه به طول دوره بیشتر شود) با این ویزا شما می توانید:

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ویا هر سوالی در این مورد، با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۲۴۰۴۴۵

شرایط اولیه برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

همانطور که احتمالا می دانید، پرونده ی ویزای هر شخص صرف نظر از نوع ویزا، با توجه به شرایط منحصر به فرد خودش سنجیده می شود و نمی توان با اطمینان گفت اگر واجد شرایط خاصی باشید، حتما موفق به دریافت ویزا خواهید شد. در مورد ویزای تحصیلی استرالیا نیز همینگونه است. در واقع می توان گفت درخواست برای هر نوع ویزا و برای هر شخص درصدی از ریسک رد شدن را دارد. اما شرایط کلی زیر می تواند این ریسک را کمتر کند.

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا

به طور قطع نمی توان سن مشخصی را برای هر مقطع  تحصیلی تعیین کرد (به جز مقاطع زیر دیپلم که بر اساس قوانین آموزش و پرورش استرالیا محدودیت سنی مشخص دارد). اما در نظر داشته باشید که برای تحصیل در هر مقطع باید از نظر منطقی سن شما مناسب همان مقطع باشد، برای مثال نباید انتظار داشته باشید که با 35 سال سن و داشتن پذیرش برای مقطع کارشناسی بتوانید موفق به دریافت ویزا شوید. البته این محدودیت سنی برای مقطع دکترا حساسیت کمتری دارد.

داشتن پذیرش از یک موسسه‎ معتبر

هرچقدر دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید اعتبار بیشتری داشته یا رنک بالاتری داشته باشد‎، ریسک ویزای شما کمتر خواهد شد. البته این را هم در نظر داشته باشید که اخذ پذیرش از آن دانشگاه ها هم به مراتب دشوارتر خواهد بود.

داشتن بورسیه برای مقطع دکترا

از آنجایی که مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا از سایر مقاطع بیشتر است و به همین دلیل هزینه ی تحصیل و زندگی نیز بالاتر خواهد بود. همچنین این مقطع تحصیلی در استرالیا کاملا تحقیقاتی است و بنابراین زمان زیادی برای کار کردن برای شما باقی نخواهد گذاشت. درنتیجه سفارت استرالیا برای اشخاصی که موفق به دریافت بورسیه نشده اند با احتمال بسیار کمی ویزا صادر خواهد کرد.
اما خبر خوب اینکه اگر موفق به دریافت بورسیه شده باشید و مرحله درخواست ویزا را به متخصصین این امر سپرده باشید، احتمال رد شدن درخواست شما به صفر نزدیک می شود!

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

همانطور که در زیر اشاره خواهد شد، از جمله مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید، مدارک مالی است که نشان دهد به خوبی از عهده هزینه های طول مدت تحصیل در استرالیا برخواهید آمد. اینکه این مدارک چه باشند و به چه صورتی تنظیم شوند و مقدار آن چقدر باشد، مسئله ای است که مشاوران ما با شما در میان خواهند گذاشت و کارشناس پرونده با توجه به شرایط و امکاناتی که دارید، به شما اطلاع می دهد که چگونه آن ها را آماده کنید.

مدارک لازم ویزای دانشجویی استرالیا

  • پاسپورت معتبر
  • باید 6 سال یا بیشتر داشته باشید
  • یک تائیدیه ثبت نام (CoE) برای یک دوره تمام وقت در یکی از موسسه های ثبت شده در CRICOS داشته باشید

  • ارائه مدرک زبان

  • شما، و عضوی از خانواده که شما را همراهی می کند، باید تحت پوشش بیمه تحصیلی OSHC از یکی از شرکت های معتبر داخل استرالیا باشید و این بیمه به اندازه‎ی طول مدت اقامت تحصیلی شما در استرالیا باشد.

  • اگر کمتر از 18 سال سن دارید، تسهیلات رفاهی اقامت شما در استرالیا تدارک دیده شده باشد
  • واجد شرایط شخصیتی و سلامت باشید

  • برای مدت تحصیلتان بودجه کافی داشته باشید

  • انگیزه نامه

  • تسهیلات رفاهی برای افراد زیر 18 سال

در زیر به توضیح برخی از این موارد می پردازیم:

تائیدیه ثبت نام: برای تحصیل در استرالیا، تنها اخذ پذیرش از دانشگاه یا مدرسه کافی نیست. همانطور که در بخش اخذ پذیرش استرالیا به طور مفصل توضیح داده شد، پس از اخذ پذیرش، با طی مراحلی از جمله پرداخت مبلغ ذکر شده در نامه پذیرش و دریافت بیمه نامه، می توانید تائیدیه ثبت نام خود را دریافت نمایید. درواقع در مقام مقایسه می توان گفت که اخذ پذیرش مانند قبول شدن در آزمون ورودی کنکور و دریافت تائیدیه ثبت نام مانند تکمیل پروسه ثبت نام در دانشگاه است. برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا باید حتما تائیدیه ثبت نام را دریافت کرده باشید.

مدرک زبان: هم در مرحله اخذ پذیرش استرالیا و هم در مرحله اپلای برای ویزای تحصیلی استرالیا، باید مدرک زبان ارائه دهید، مگر این‎که برای سال 10 یا پیش از آن اقدام کرده باشید. در صورتی که نمره مورد نظر دانشگاه را کسب نکرده باشید، می توانید پیش از شروع دوره اصلی، در داخل استرالیا دوره های زبان بگذرانید. در این صورت، از دانشگاه پذیرش مشروط خواهید داشت، که شرط آن پایان موفقیت آمیز دوره زبان است. در این شرایط، باید هر دو تائیدیه ثبت نام را به سفارت ارائه دهید، هم برای دوره زبان و هم برای دوره اصلی.

بیمه نامه تحصیلی Overseas Student Health Cover (OSHC): همانطور که گفته شد برای دریافت تائیدیه ثبت نام، باید حتما بیمه نامه تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهید. این بیمه تحصیلی مخصوص دانش آموزان یا دانشجویان خارجی بوده و به اندازه‎ی طول مدت تحصیل بعلاوه چند ماه اضافه تر است. جدا از دانشگاه، این مدرک باید برای سفارت نیز ارسال شود.

تسهیلات رفاهی برای افراد زیر 18 سال: معمولا گزینه Home Stay پیشنهاد می شود. اگر نخواهید از خوابگاه استفاده کنید، این گزینه‎ی بسیار مناسب برای شما وجود دارد. در استرالیا افراد داوطلبی وجود دارند که توسط دولت و آموزش و پرورش چک شده و در صورت واجد شرایط بودن، می توانند در منزل خود پذیرای شما باشند! در واقع شما در مدت زمان تحصیل در استرالیا، همراه با این خانواده زندگی می کنید، که البته جزئیات بسیاری را در زمان انتخاب خانواده ها می توانید درخواست کنید. مانند اینکه حیوان خانگی نداشته باشند، خانواده فرزندی نداشته باشد و اگر دارد، شما اتاق اختصاصی خودتان را داشته باشید و غیره.

شرایط شخصیتی و سلامت: در فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، سوالاتی در مورد سوء سابقه و سوابق بیماری شما پرسیده می شود. همچنین برای تمامی متقاضیان مقطع دکترا، برخی رشته های خاص و همچنین کسانی که اخیرا به برخی کشور‎های مشخص سفر کرده اند، باید گواهی سلامت  خود را  که توسط مراکز معرفی شده از طرف سفارت انجام می شود را ارائه دهند.

مدارک مالی: همانند مرحله پذیرش، در مرحله ویزا نیز باید مدارک مالی خود را ارائه دهید تا نشان دهید توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود را در طول مدت تحصیل در استرالیا دارید. اما توجه کنید که سفارت از دانشگاه خیلی سخت گیر‎تر است! ارائه مدارک مالی کافی که به طور صحیح تنظیم شده باشند یکی از مهم ترین فاکتور‎ها برای داشتن یک پرونده قوی است که شانس دریافت ویزا را بسیار بالا می برد. نداشتن مدارک مالی کافی یا مناسب از رایج ترین دلایل برای رد ویزا است.

انگیزه نامه: این مورد نیز یکی از موارد تعیین کننده در مرحله ویزا است. همانند مرحله اخذ پذیرش استرالیا، در مرحله‎ی اپلای برای ویزای تحصیلی استرالیا نیز باید انگیزه نامه ارائه کنید. در انگیزه نامه باید بتوانید آفیسر سفارت را قانع کنید که هدف شما از اخذ این ویزا صرفا مهاجرت تحصیلی به استرالیا است و قرار نیست به صورت غیر قانونی در استرالیا بمانید. تاکید می کنیم که از نظر سفارت، هدف افراد از سفر به استرالیا پناهنده شدن و یا اقامت غیر قانونی است و برای اخذ ویزا باید بتوان خلاف آن را ثابت کرد. گروه مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو آریا  با بیش از 17 سال تجربه در این زمینه، با اطمینان به شما می گوید که با توجه به شرایط مختلف و اتفاقات در دنیای سیاست و اقتصاد، بهترین و موثرترین مواردی که می توانید در انگیزه نامه به آنها اشاره کنید کدام است. دقت داشته باشید که انگیزه نامه ای که اکنون مناسب و موثر است ممکن است برای 6 ماه دیگر و با تغییر برخی شرایط دیگر مناسب نباشد. این که چه مواردی و با چه ترتیب و به چه نحوی باید در انگیزه نامه ذکر شوند را مشاوران متخصص ما به شما آموزش داده و انگیزه نامه شما را ویرایش خواهند کرد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

مدت این ویزا به اندازه طول مدت تحصیل شما بعلاوه چند ماه اضافه تر است. در واقع اعتبار ویزای شما به اندازه‎ طول مدت بیمه دانشجویی است. اگر به هر علتی مدت زمان تحصیل شما بیش از زمان تعیین شده طول کشید، باید درخواست تمدید ویزا بدهید.

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای ویزای دانشجویی استرالیا

برای مقاطع پایینتر از دکترا ، به طور متوسط یک ماه و نیم زمان در نظر گرفته می شود. البته ممکن است نتیجه ویزای شما خیلی زودتر مشخص شود، اما در بدترین حالت نیز ممکن است این زمان تا 3 ماه به طول بینجامد.

برای مقطع دکترا، این زمان بسیار طولانی تر است. در جریان پروسه ویزای تحصیلی استرالیا برای مقطع دکترا، پرونده شما تحت Security Check قرار می گیرد که همین موضوع باعث طولانی شدن این پروسه می شود که ممکن است از 3 تا 6 ماه زمان ببرد. به دلیل قطعی نبودن زمان مورد نیاز برای مشخص شدن نتیجه ویزا، در صورتی که پروسه ویزا به طول انجامید و تا قبل از شروع ترم ویزای شما صادر نشده بود، گزینه‎ی دیفر کردن (Defer) در اختیار شما گذاشته شده است. به این معنی که شما می توانید تاریخ شروع دوره‎ خود را یک و نهایتا دو ترم به تعویق بیندازید.

برای این کار، به دانشگاه اطلاع می دهید که نتیجه‎ی اپلیکیشن ویزای شما هنوز مشخص نشده و شما نمی توانید برای شروع این ترم در استرالیا باشید، دانشگاه برای شما نامه پذیرش جدید صادر می کند، بیمه نامه شما با توجه به تاریخ های جدید شروع و پایان ترم تغییر می کند، تائیدیه ثبت نام جدید دریافت می کنید و این مدارک جدید را برای سفارت ارسال می کنید.
اگر تمام این کارها به نظرتان پیچیده و دشوار می آید، اصلا نگران نباشید. گروه آریا به عنوان نماینده‎ی رسمی بسیاری از دانشگاه های استرالیا تمام این امور را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام خواهد داد. برای اینکه بدانید برای اخذ پذیرش استرالیا چرا باید حتما به نماینده‎ی دانشگاه مراجعه کنید، به بخش اخذ پذیرش استرالیا مراجعه کنید.

دلایل رایج رد شدن ویزای تحصیلی استرالیا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

نداشتن شرایط  GTE : شرایط GTE شرایطی هستند که نشان می دهند شما صرفا برای تحصیل در قصد سفر به این استرالیا را دارید. بسیاری از مدارکی که به سفارت ارائه می کنید در همین راستا هستند. برای مثال انگیزه نامه. اگر برای چیزهایی که در انگیزه نامه ذکر می کنید مدرکی ارائه ندهید، شانس زیادی برای دریافت ویزا نخواهید داشت.

نداشتن نمره زبان مناسب: با توجه به اینکه این موضوع در زمان پذیرش مد نظر قرار می گیرد، در زمان اپلای برای ویزای تحصیلی باید دقت کنید که مدرک زبان شما هنوز معتبر باشد (از تاریخ آزمون بیش از 2 سال نگذشته باشد).

نداشتن منابع مالی کافی: همانطور که گفته شد، ارائه مدارک مالی به طور صحیح، یکی از حساس ترین مراحل اپلای برای ویزای تحصیلی استرالیا است. از متخصصان ما کمک بگیرید تا این مدارک را به بهترین شکل برای شما آماده نمایند.

مدارک ناقص یا اشتباه در فرمها: در صورتی که ویزای شما رد شود، امکان اعتراض وجود ندارد. با توجه به دلایلی که برای رد شدن ویزا ذکر می شود، اگر امکان برطرف کردن آن اشکالات را داشته باشید، می توانید مجددا اپلای کنید. اما در نظر داشته باشید که با ثبت یک ردی ویزا در پرونده، شانس شما برای دریافت ویزا در بار دوم به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. بنابراین در مرحله اپلای کردن برای ویزای تحصیلی باید اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک شما به بهترین و کامل ترین شکل ممکن آماده شده اند.

پس از فارغ التحصیلی در استرالیا

اگر پس از فارغ التحصیلی قصد ماندن در استرالیا را دارید، راه همواری در پیش روی شماست. سیستم اعطای اقامت دائم در استرالیا به صورت امتیازی است و برای اقامت دائم می بایستی حداقل 65 امتیاز مد نظر اداره مهاجرت استرالیا را کسب نمائید. نحوه کسب این امتیازات بر مبنای فاکتورهایی مانند سن، میزان تحصیلات، سابقه کار مرتبط با تحصیل در داخل استرالیا و نمره زبان و غیره می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا می توانند برای ویزای کار پس از تحصیل اقدام نمایند که مدت این ویزا با توجه به مقطع و مدت تحصیل بین 2 تا 4 سال می باشد. شما نیز می توانید با این ویزا در شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شده و امتیاز لازم برای اخذ اقامت استرالیا را کسب نمایید.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می تواند بزرگترین تصمیم زندگی شما باشد که شاید آینده شما را به کلی دگرگون سازد. زمانی که این تصمیم را گرفتید، باید تمام برنامه ها، زمان و انرژی خود را با مسیر رسیدن به این هدف هماهنگ کنید. بنابراین طبیعی است که بخواهید از مسیری پیش بروید که مطمئن باشید زمان، انرژی و هزینه هایی که کرده اید به هدر نرفته است.
به شما پیشنهاد می کنیم برای شروع این مسیر حتما با متخصصین مهاجرت تحصیلی مشورت کنید و از کمک و تحربه آن ها بهره بگیرید. با مراجعه به گروه مهاجرت تحصیلی آریا

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم لطفا فرم مشاوره که از دکمه پایین در دسترس است را پر کرده و ارسال کنید. اطلاعات شما نزد ما امانت بوده و افشاء نخواهد شد.
ویا می توانید فرم روبرو را پر کرده برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.
برای پرسیدن هرگونه سوال می توانید با ما تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قابل دسترس است، سوالات خود را بپرسید.

مشاوران خبره و با تجربه ما با افتخار پاسخگوی شما خواهند بود.

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیمایش به بالا
Call Now Button