ویزای دانش آموزی استرالیا

ویزای دانش آموزی استرالیا

در این مطلب به معرفی ویزای دانشجویی استرالیا پرداخته و شرایط و مدارک مورد نیاز آن را خواهیم گقت. هزینه ها و دلایل ریجکت شدن این ویزا را بیان خواهیم کرد.
شاید بهترین زمان برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به استرالیا، دوران پیش از دانشگاه باشد. مهاجرت تحصیلی در این زمان می تواند از جهات بسیاری آسان تر بوده و مزایای بسیاری را نیز به همراه داشته باشد. از جمله اینکه به مدرک زبان نیازی نخواهید داشت و مهم تر از آن طی سال های پیش از دانشگاه با سیستم آموزشی استرالیا آشنا خواهید شد و برای پذیرش دانشگاه و ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر مشکلی نخواهید داشت. با دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا می توانید قبل از دانشگاه، مهاجرت کنید.
در ادامه شرایط کلی و اصلی برای دریافت ویزای دانش آموزی را می خوانید.

ویزای دانش آموزی استرالیا
بهترین زمان مهاجرت

پیش از دانشگاه طی سال های پیش از دانشگاه با سیستم آموزشی استرالیا آشنا خواهید شد

شرایط دریافت ویزا

مواردی که در زیر به آن ها اشاره می شوند تنها شرایط کلی و اصلی برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا هستند و اگر این شرایط را دارا باشید، همچنان باید سایر شرایط شما نیز سنجیده شود.

داشتن 6 سال یا بیشتر: این قانون کلی استرالیا برای اعطای ویزای دانش آموزی به افراد است، زیرا سن قانونی شروع تحصیل در استرالیا 6 سال است. اما ما پیشنهاد می کنیم برای اقدام به تحصیل در استرالیا و داشتن شانس بالاتر برای اخذ ویزا، برای سال 7 به بعد اقدام کنید.

داشتن تائیدیه ثبت نام COE:   یا همان تائیدیه ثبت نام، نشان می دهد شما در یک مدرسه ی معتبر و مورد تایید در استرالیا پذیرفته شده اید و مراحل ثبت نام را تکمیل نموده اید.

دانش زبان: همانطور که گفته شد، برای مقاطع پیش از دانشگاه، یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، مقاطع پیش از سال 11 به مدرک زبان نیاز نخواهید داشت. در برخی مواقع مدارس پیش از سفر شما به استرالیا آزمون تعیین سطحی طراحی می کنند تا میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی سنجیده شود و بر اساس آن پیش از شروع دوره ی اصلی، دوره های آموزش زبان برای شما برگزار می شود. در سایر موارد دوره ی آموزش زبان انگلیسی به طور خودکار پیش از شروع دوره ی اصلی قرار داده می شود.

داشتن شرایط مالی مناسب: این مورد را در بخش مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا به طور مفصل توضیح داده ایم. اما این را در خاطر داشته باشید که باید برای طول مدت تحصیل در استرالیا، بودجه ی کافی برای شهریه ی مدرسه و هزینه های زندگی داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا

در زیر برخی مدارک مهم و اصلی برای اپلای جهت ویزای دانش آموزی نام برده می شود. ممکن است بر اساس شرایط شخصی هر فرد، مدارک دیگری نیز نیاز باشد.
پاسپورت معتبر: باید پاسپورت شخص متقاضی اعتبار داشته باشد و تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.
تائیدیه ثبت نام: پس از دریافت آفر، شرایط درج شده در آن برطرف می شود و با پرداخت مبالغ ذکر شده در آن تائیدیه ثبت نام دریافت می شود.

بیمه ی تحصیلی دانش آموز و فرد همراه او: برای دریافت تائیدیه ثبت نام، یکی از مدارکی که باید به دانشگاه ارائه دهید بیمه ی دانش آموزی است. اگر فردی شما را همراهی می کند، او نیز باید تحت پوشش این بیمه باشد. هنگام اپلای برای ویزا این مدرک نیز باید به سفارت ارائه شود.

مشخص بودن تسهیلات رفاهی در استرالیا: از آنجایی که افراد برای درخواست ویزای دانش آموزی زیر 18 سال سن دارند، باید سرپرست یا گاردین برای آن ها تعیین شود. این فرد می تواند والدین دانش آموز باشند و یا شخصی که در استرالیا ساکن بوده و شهروند این کشور باشد یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد. جایگزین سرپرست یا گاردین می تواند هوم استِی (Home Stay) باشد. در این روش، می توانید از بین خانواده های داوطلبی انتخاب کنید تا در دوران تحصیل با آن ها زندگی کنید. این خانواده ها از قبل تایید صلاحیت شده اند و می توانید برای تعیین هوم استی اولویت های خود را مشخص کتید. مثلا اینکه آن خانواده حیوان خانگی نداشته باشند و یا دانش آموز دیگری در خانه نباشد.
این خانواده ها موظف هستند غذای شما را آماده کنند و از شما حمایت عاطفی کرده و در مسائل مدرسه به شما کمک خواهند کرد.

مدارک مالی: همانطور که گفته شد، باید برای طول مدت تحصیل و زندگی خود در استرالیا بودجه ی کافی داشته باشید. اما تنها اینکه بتوانید از پس مخارج تحصیل و زندگی در استرالیا بر می آیید کافی نیست، بلکه باید بتوانید آفیسر سفارت را نیز قانع کنید. همانطور که بارها گفته ایم، فرض آفیسر سفارت بر این است که شما قصد دارید پس از ورود به استرالیا به صورت غیر قانونی در این کشور بمانید، پس باید مدارک را به نحوی ارائه دهید که محرز شود قصد شما صرفا تحصیل است و برای این کار بودجه ی کافی نیز دارید. پس فراموش نکنید این مدارک، مهم ترین بخش پروسه ی اپلای برای ویزا است و اینکه چه مدارکی و به چه نحوی ارائه شوند در نتیجه ی ویزای شما تعیین کننده است.

مدت زمان صدور ویزای دانش آموزی

اصولا نمی توان زمان دقیقی را برای صدور ویزا تعیین کرد. اما ما به طور متوسط یک بازه ی یک ماه و نیمه را برای این کار در نظر میگیریم. ممکن است نتیجه ی ویزا زودتر مشخص شود و یا در بدترین حالت ممکن است تا 3 ماه به طول بیانجامد. در هر حال بهتر است زمان بندی خود را با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا برای شروع دوره دچار کمبود وقت نشوید.

مدت اعتبار ویزا

به طور کلی مدت اعتبار ویزاهای تحصیلی به اندازه ی طول مدت تحصیل است. اما در مورد ویزای دانش آموزی استرالیا، مدت ویزا نهایتا 5 سال و به اندازه ی طول مدت بیمه ی تحصیلی شما است که معمولا چند ماه بیشتر از طول مدت تحصیل می باشد. نکته ای که باید بدانید این است که اصولا اگر برای مثال برای سال 8 یا 9 اقدام کنید، مدرسه به شما آفری می دهد که تا پایان سال 12 را پوشش می دهد. بنابراین ویزای شما نیز برای همین مدت صادر می شود.

توجه داشته باشید که اگر قصد اقدام برای سال 12 را داشته باشید، آفر شما با کارشناسی در دانشگاه پکیج می شود. اما اگر برای سال 11 اقدام کنید، برای دو سال 11 و 12 به شمام آفر داده می شود و بعد از پایان سال 12 می توانید برای دانشگاه اقدام کنید. در هر حال مدت زمان ویزای شما به اندازه ی طول مدت بیمه ی شما است که آن هم بر اساس مدت زمان تحصیلی است که در آفر و تائیدیه ی ثبت نام شما مشخص شده است.

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی

هزینه ای که جهت سابمیت کردن پرونده ی ویزای دانش آموزی استرالیا باید پرداخت شود، در حال حاضر 650 دلار استرالیا است. این هزینه ممکن است تغییر کند، اما همواره از طریق سایت immi.homeaffairs.gov.au  میتوانید هزینه را چک کنید.

توجه داشته باشید که این مبلغ صرفا هزینه ای است که باید به سفارت پرداخت شود تا بتوان پرونده ی ویزا را سابمیت کرد. در طول پروسه ی جمع آوری مدارک برای ویزا، هزینه های دیگری از قبیل هزینه ی ترجمه و … نیز وجود دارند.

دلایل ریجکت ویزای دانش آموزی استرالیا

اگر درخواست ویزای دانش آموزی رد شود، در نامه ی ردی ویزا دلایل آن ذکر خواهد شد. اما اصولا دلایل تکراری و کلیشه ای در این نامه ها آورده می شوند. در زیر به برخی دلایل که ما بر اساس تجربه به آن رسیده ایم اشاره می شود:

نداشتن منابع مالی کافی: همانطور که گفته شد این مدرک، مهم ترین مدرک در پرونده ی درخواست ویزا است. ممکن است شما بیش از مقدار مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا در اختیار داشته باشید، اما نحوه ی ارائه ی مدارک، و اینکه چه مدارکی را به سفارت ارائه می دهید مهم ترین بخش کار است. کوچکترین اشتباه در ارائه ی این مدارک می تواند به سادگی باعث در شدن درخواست ویزای شما شود.

نداشتن شرایط GTE : شرایط GTE (Genuine Temporary Entrant) شرایطی است که نشان می دهند دلیل شما برای ورود به استرالیا صرفا تحصیل است، اقامت شما موقت بوده و پس از اتمام تحصیل به صورت غیر قانونی در استرالیا نخواهید ماند. بسیاری از مدارکی که برای درخواست ویزا به سفارت ارائه می شوند در همین راستا هستند.
مدارک ناقص یا اشتباه در تکمیل فرم ها: اگر مدارکی که مورد نظر سفارت است به طور کامل ارائه نشود، امکان رد شدن ویزا بسیار بالا می رود. همچنین فرم های آنلاین و غیر آنلاینی وجود دارند که باید تکمیل شوند و هرگونه اشتباه و یا مغایرت در این فرم ها می تواند سبب ریجکت شدن درخواست ویزای شما شود.

مشاوره ویزای دانش آموزی استرالیا

شاید هر فردی تصور کند با سرچ و مطالعه ی مطالب مربوط به اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا، به این پروسه واقف شده و می تواند خودش برای این کار اقدام نماید. البته که این کار شدنی است، اما با این کار خود را در معرض ریسک بسیار بالایی قرار داده اید. نه تنها به دلیل نداشتن تجربه و آشنا نبودن با ریزه کاری های این کار ریسک رد شدن درخواست ویزا را بالا برده اید، بلکه با یک بار رد شدن درخواست ویزا عملا برای بار دوم ریسک این کار را دوبرابر کرده اید.

گروه مهاجرت تحصیلی آریا در زمینه اعزام دانشجو و انواع مهاجرت تحصیلی بیش از 17 سال سابقه دارد و با در نظر گرفتن شرایط هر شخص، شرایط کشور استرالیا و قوانین جدید سفارت و همچنین در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اجتماعی و سیاسی ایران و حتی برخی کشور های دیگر، موثر ترین راه برای تنظیم مدارک و حتی مدارک اضافی که میتوانند شانس دریافت ویزا را بالاتر ببرند به شما معرفی خواهد کرد.

متخصصین خبره ما نکات یا ایراداتی را در مدارک خواهند دید که چشم غیر مسلح یک فرد غیر کارشناس هرگز متوجه آن ها نخواهد شد. با سپردن کار به گروه آریا اطمینان خواهید داشت که پرونده ی شما با کمترین میزان ریسک به سفارت خواهد رفت و وقت و هزینه و انرژی شما در بهترین جهت ممکن صرف شده است.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم لطفا فرم مشاوره که از دکمه پایین در دسترس است را پر کرده و ارسال کنید. اطلاعات شما نزد ما امانت بوده و افشاء نخواهد شد.
ویا می توانید فرم روبرو را پر کرده برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.
برای پرسیدن هرگونه سوال می توانید با ما تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین که در سمت چپ پایین صفحه قابل دسترس است، سوالات خود را بپرسید.

مشاوران خبره و با تجربه ما با افتخار پاسخگوی شما خواهند بود.

نام
لطفا نام را وارد کنید
لطفا نام را وارد کنید
آدرس ایمیل
لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
شماره تلفن
لطفا شماره تلفن معتبر وارد کنید
لطفا شماره تلفن معتبر وارد کنید
هر سوالی دارید از ما بپرسید ...
لطفا متن پیام خود را وارد کنید
لطفا متن پیام خود را وارد کنید