اسکالرشیپ های کانادا 2022

اسکالرشیپ های کانادا 2022

 

در این مطلب تلاش کرده ایم تمامی اسکالرشیپ های کانادا برای سال 2022 که تا کنون اعلام شده اند را ذکر نماییم. اگر قصد تحصیل در کانادا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا را دارید، خواندن این مطلب حتما برای شما مفید خواهد بود. اکثر هزینه های تحصیل در کانادا تحت پوشش این اسکالرشیپ ها خواهند بود. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و فرصت های بسیاری برای دانشجویان بین المللی که در آن تحصیل می کنند فراهم می آورد.

کانادا دانشگاه های دولتی بسیاری دارد که برای دانشجویان بین المللی اسکالرشیپ های بسیاری ارائه می کنند. از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی به کانادا، پایین بودن نسبی هزینه های تحصیل در این کشور است.

همچنین دانشجویان بین المللی می توانند بدون مدرک زبان نیز در کانادا تحصیل نمایند. در کانادا اسکالرشیپ هایی نیز وجود دارند که بدون مدرک آیلتس نیز به شما ارائه می شود. در زیر بهترین و معروف ترین اسکالرشیپ های کانادا برای دانشجویان بین المللی را آورده ایم.

ابتدا به دانشگاه هایی می پردازیم که که می توانید بدون مدرک آیلتس به تحصیل در آن ها بپردازید.

 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دانشگاه های کانادا که بدون مدرک آیلتس می توانید به تحصیل در آن ها بپردازید عبارتند از:

 • University of Saskatchewan
 • Brock University
 • Carleton University
 • University of Winnipeg
 • University of Alberta
 • Queens University
 • University of Regina
 • Memorial University of Newfoundland
 • Concordia University
 • Cambrian University
 • Algoma University
 • Brandon University
 • University of Guelph
 • Memorial University of Newfoundland and Labrador
 • University of Colorado
 • Northwood University

 

اسکالرشیپ های کانادا

 • دانشگاه آلبرتا

اسکالرشیپ دانشگاه آلبرتا کانادا برای سال 2022 هم اکنون برای درخواست باز است. دانشگاه آلبرتا در بین پنج دانشگاه کانادایی است که برای دانشجویان بین المللی فول اسکالرشیپ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا (opportunitiescorners.info/university-of-alberta-scholarships-in-canada/) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه مونترال

این دانشگاه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فلوشیپ پست داک اسکالرشیپ ارائه می دهد که می توانید برای آن ها اپلای نمایید. دانشگاه مونترال از نظر تعداد دانشجویان دومین دانشگاه بزرگ کانادا است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا (admission.umontreal.ca/en/scholarship-for-international-students/) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو رتبه ی اول در بین دانشگاه های کانادا را دارد و اپلیکیشن های اسکالرشیپ آن هم اکنون باز هستند. برای اطلاع از اسکالرشیپ های دانشگاه می توانید به اینجا (https://future.utoronto.ca/finances/scholarships/) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه واترلو

اسکالرشیپ های این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. این دانشگاه در رتبه ی نهم در کانادا قرار دارد و در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است. برای اطلاعات بیشتر به اینجا (https://uwaterloo.ca/admissions/) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه کویینز

اسکالرشیپ های این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بدون نیاز به مدرک زبان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند. در سال 2019 بیش از 2900 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند. برای اطلاع از جزئیات می توانید به اینجا (www.queensu.ca/apply/international) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه کنکوردیا

در این دانشگاه علاوه بر مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، برای برنامه های Diploma یا Certificate ها نیز به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. در دانشگاه کنکوردیا که یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است، دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر به اینجا (www.concordia.ca/admissions/graduate.html) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه مک گیل

در این دانشگاه فول اسکالرشیپ برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و دکترا ارائه می شود. دانشگاه مک گیل یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان بوده و در رده بندی جهانی در سال 2021 رتبه 31 را کسب کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا (www.mcgill.ca/gradapplicants/funding/external/mccall-macbain-scholarship) مراجعه نمایید.

 

 • دانشگاه ساسکاچوان

اسکالرشیپ های این دانشگاه برای مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی باز هستند. این دانشگاه که یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است، در سال 1907 تاسیس شده و در مقاطع مختلف برنامه های متنوعی را ارائه می دهد. برای اطلاع از این اسکالرشیپ ها به اینجا (admissions.usask.ca/requirements/deadlines.php) مراجعه نمایید.

 

اسکالرشیپ های کانادا برای مقطع کارشناسی:

این اسکالرشیپ مربوط به دانشگاه تورنتو و برای دانشجویان بین المللی است و شهریه ی دانشگاه، کتاب ها، هزینه های جانبی و هزینه های اقامت کامل را برای مدت چهار سال تجت پوشش قرار خواهد داد.

 

دانشجویان بین المللی که سوابق تحصیلی فوق العاده ای دارند و از دانشگاه یورک پذیرش داشته باشند برای این اسکالرشیپ به مبلغ 60 هزار تا 100 هزار دلاربرای یک دوره ی چهار ساله واجد شرایط هستند.

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی که دستاوردهای آکادمیک بالایی دارند، سالانه مبلغ 10 میلیون دلار کانادا را برای کمک های مالی، جوایز و اسکالرشیپ های مختلفی در نظر گرفته است.

 

دانشگاه کارلتون برای متقاضیان بین المللی در مقطع کارشناسی که معدلی بالای 90 درصد داشته باشند این اسکالرشیپ را در نظر گرفته است.

 

مبلغ کل این اسکالرشیپ برای دانشجویان بین المللی برای مدت چهار سال، 60 هزار دلار است.

 

این اسکالرشیپ به دانشجویان بین المللی که برای بار اول به هر کدام از بخش های دانشگاه وارد می شوند تعلق می گیرد. مبلغ این اسکالرشیپ بین 3500 تا 5 هزار دلار است.

 

کالج هامبر اسکالرشیپ هایی به دانشجویان بین المللی جدید که در سپتامبر و ژانویه ی هر سال تحصیلات خود را در این دانشگاه آغاز می کنند ارائه می دهد که تمام یا بخشی از شهریه ی ان ها را تحت پوشش قرار می دهد.

 

دانشگاه تورنتو هر ساله 4400 اسکالرشیپ به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می دهد.

 

اسکالرشیپ های متنوعی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در دانشگاه کنکوردیا واقع در مونترال وجود دارد.

 

این اسکالرشیپ که مبتنی بر “شایستگی” است برای دانشجویان مقطع کارشناسی در کانادا که در دانشگاه ساسکاچوان مشغول به تحصیل می شوند ارائه می شود.

 

اسکالرشیپ های کانادا برای مقطع تحصیلات تکمیلی:

 

دولت کانادا اسکالرشیپ هایی را برای دانشجویان بین المللی که در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا تحصیل می نمایند در نظر گرفته است.

 

یک پایگاه داده از اسکالرشیپ ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا.

 

اسکالرشیپ هایی برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آلبرتا را دارند.

 

اسکالرشیپ هایی برای دانشجویان کانادایی و بین المللی که در School of Graduate Studies در دانشگاه تورنتو تحصیل می کنند.

 

اسکالرشیپ های مختلفی برای دانشجویان بین المللی که در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در دانشگاه واترلو تحصیل می کنند

 

طرحی که توسط دولت های استانی اداره می شود و برای دانشجویانی ایت که در مقطع کارشناسی یا دکترا دستاوردهای بالایی داشته اند.

 

اسکالرشیپی که از جانب دولت به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا ارائه می شود.

 

برای دانشجویان واجد شرایط از سراسر جهان که در انتاریو در مقطع دکترا تحصیل نمایند.

 

اسکالرشیپی برای دانشجویان بین المللی در کانادا و دانشگاه آلبرتا که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می نمایند.

 

 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست