برنامه مهاجرت به کبک کانادا از طریق تخصص

سیستم انتخاب مهاجرین ایالت کبک از بین متقاضیان  به نحوی طراحی شده است که افراد متخصص و ماهر در اولویت باشند. افرادی که بتوانند باعث رونق اقتصادی شوند.

پرونده افراد متخصصی که قصد مهاجرت به مونترال یا یکی دیگر از شهرهای ایالت کبک کانادا را دارند تحت سیستم متفاوتی نسبت به باقی ایالات کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پرونده افراد دارای مهارت و هم‌چنین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های بین‌المللی که متقاضی مهاجرت به یکی از شهرهای ایالت کبک هستند تحت قوانینی که به برنامه کارگران ماهر شناخته می‌شود ارزیابی می‌شود. این برنامه (QSWP) به نام‌های دیگری هم شناخته شده است.

 

توضیح ایالت کبک در مورد اولویت‌های سیستم پذیرش مهاجرین

در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۸ توضیح جدید ایالت کبک در مورد سیستم پذیرش مهاجرین، با اجرایی کردن فرآیند QSWP همراه شد. افرادی که تمایل دارند برای مهاجرت به استان کبک اقدام کنند، روند درخواست خود را با ثبت مشخصاتشان در بانک اطلاعاتی کبک آغاز می‌کنند.

 

پورتال آریما ایالت کبک

در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸ اداره مهاجرت ایالت کبک (MIDI) ارسال درخواست افرادی که خواستار شرکت در برنامه کارگران متخصص بودند را از طریق پورتال آریما ممکن ساخت.  افرادی که خواستار شرکت در برنامه QSWP (Quebec Skilled Worker Program) بودند، ابتدا می‌بایست به صورت رایگان پروفایلشان را از طریق پورتال آریما تکمیل می‌کردند. پورتال آریما در طول سال باز است و افرادی که خواستار مهاجرت به ایالت کبک از طریق برنامه QSWP هستند در تمام طول سال می‌توانند مشخصات خود را در این پورتال ارائه دهند.

 

 Mon projet Québec پروژه کبک من

افرادی که دعوت شده‌اند که برای مهاجرت به کبک از طریق برنامه QSWP اقدام کنند، باید از پورتال امنیتی  Mon projet Québec درخواست خودشان را ارسال کنند. امکانات پورتال  Mon projet Québec به ثبت‌نام کنندگان شامل پرداخت آنلاین، دنبال کردن وضعیت درخواست، اعمال تغییرات در پروفایل و دسترسی به پیام‌رسان الکترونیکی می‌شود.

 

امتیازات برنامه جذب افراد متخصص ایالت کبک

متقاضیانی که موفق به کسب امتیاز لازم در برنامه جذب افراد متخصص می‌شوند گواهی‌‌نامه‌ای دریافت می‌کنند، که با استفاده از این گواهی‌نامه Quebec Selection Certificate (CSQ) می‌توانند برای اقامت دائم در کشور کانادا اقدام کنند. در نظر داشته باشید که سوابق پزشکی و کیفری شهروندان، مهاجرین و پناهندگان کشور کانادا به عنوان بخشی از روند پذیرششان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای این که گواهی‌نامه CSQ را به دست آورید باید امتیازات لازم را کسب کنید. فاکتورهای کسب امتیاز در جدول زیر آمده است. فرد مجردی که هنوز ازدواج نکرده است باید حداقل ۵۰ امتیاز کسب کند. در حالی که برای افراد متاهلی که دارای همسر و شریک زندگی هستند، کسب حداقل 59 امتیازی ضروری است.

فاکتورهای انتخاب

شاخص‌های امتیازدهی ایالت کبک به صورت خلاصه شامل موارد زیر است:

تحصیلاتتا ۱۴ امتیاز
محدوده آموزشتا ۱۲ امتیاز
ضمانت  کیفیت شغلی معتبرتا ۱۴ امتیاز
تجربه کاریتا ۸ امتیاز
سنتا ۱۶ امتیاز
مهارت زبانتا ۲۲ امتیاز
اقوام و خانواده مقیم در کبکتا ۸ امتیاز
خصوصیات همسر/ شریک قانونی زندگیتا ۱۷ امتیاز
همراه داشتن فرزندانتا ۸ امتیاز
خودکفایی مالی۱ امتیاز

 

اکثر مدارک ارسالی برای درخواست برنامه جذب متخصصین ایالت کبک نیاز به کپی برابر اصل دارند. نتایج آزمون زبان باید همراه با درخواست مهاجرت ارسال شود، تا امتیازات مهارت زبان به فرد تعلق گیرد.

 

دفعات بررسی درخواست

دفعات بررسی درخواست برای برنامه جذب متخصصین ایالت کبک در هر اداره ویزای مهاجرت کانادا با اداره دیگر متفاوت است.

 

هزینه بررسی درخواست

هزینه بررسی درخواست برای برنامه جذب متخصصین برای سال 2019 به شرح زیر است:

متقاضی اصلی۷۹۸ دلار کانادا
همسر و شریک زندگی قانونی۱۷۱ دلار کانادا
هر فرزند۱۷۱ دلار کانادا

 

برنامه تجربه کبک Quebec Experience Program

این برنامه Programme de l’expérience Québécoise  (PEQ) برای فارغ‌التحصیلان واجد شرایط بین‌المللی و افرادی می‌باشد که حداقل ۱۲ ماه تجربه کار تخصصی را در ۲۴ ماه گذشته داشته‌اند. افرادی که می‌خواهند از طریق برنامه PEQ درخواست مهاجرت بدهند باید تسلط خوبی بر زبان فرانسوی داشته باشند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x