بهترین جاده‌های کانادا برای گشت‌وگذار با اتومبیل

کانادا با داشتن بیشترین خط ساحلی در جهان و قرار گرفتن در جایگاه دومین کشور دنیا به لحاظ مساحت، محیط بسیار مناسبی برای سفر جاده‌ای دارد. با توجه به ویژگی‌های خاص کانادا، به سادگی می‌توان از غرب تا شرق کشور را پیمود و از دیدن مناظر بکر و دیدنی در شمال آمریکا لذت برد.

جاده کابوت

جاده کابوت را بدون شک می‌توان یکی از بهترین مسیرهای جاده‌ای در کل کانادا دانست. این مسیر 300 کیلومتری از جزیره کیپ برتون تا نوا اسکوشیا به واسطه ویژگی‌های منحصربه‌فردش جای خود را دل دوست داران سفر جاده‌ای بازنموده است. پیش از هر چیز نزدیکی این بزرگ‌راه به خط ساحلی موجب می‌شود در هر پیچی قادر به دیدن منظره‌ای خارق‌العاده از دریا باشید. در طول این بزرگراه مکان‌های تفریحی و پیاده‌روی مختلفی نظیر اسکای لاین تریل وجود دارد که خستگی را از تنتان بیرون می‌کند. درنهایت جاده کابوت به واسطه داشتن صنعت‌گرانش به شهرتی بی‌بدیل دست‌یافته که حتی گردشگری نوا اسکوشیا نیز در تهیه برنامه سفر به آن‌ها توجه ویژه‌ای دارد. ترکیب این موارد با میهمان‌نوازی سلتیک و آکادین این سفر جاده‌ای را به مقصدی هیجان‌انگیز تبدیل می‌نماید.

با داشتن آب و هوایی مناسب بهترین زمان برای سفر محسوب می‌گردد با این‌حال تنوع برگ‌های پاییزی نیز در اکتبر دیدنی است.

بهترین زمان سفر:تابستان

ایس‌فیلد پارک‌وی

مسیر کوهستانی آیس‌فید پارک‌وی به طول 232 کیلومتر بین شهرهای جاسپر و بانف قرار دارد. برخی این بزرگراه را زیباترین جاده‌ی جهان می‌دانند. در طول سفر هرچند دقیقه یک‌بار باید برای دیدن صخره‌های فوق‌العاده زیبا، 100 یخچال باستانی و دریاچه‌های فیروزه‌ای که لابه‌لای کوهستان پیچیده‌اند، توقف نمایید. آلبرتا دیدن دریاچه‌های لوئیز، بوو و پیتو را در کنار یخچال کروفوت، یخ‌زارکلمبیا و آبشارهای سانواپتا و آتاباسکا را به گردشگران توصیه می‌نماید.

بهترین زمان سفر: ژوئن تا سپتامبر

بزرگراه دریا تا آسمان (بزرگراه 99)

بزرگراه دریا تا آسمان، ونکوور را با دو ساعت رانندگی به ویستلر متصل می‌کند. منظره فوق‌العاده سواحل غربی جلوه خاصی به این منطقه در بریتیش کلمبیا می‌بخشد. پارک ویت‌کلیف در غرب ونکوور، آبشار شانون (سومین آبشار بزرگ بریتیش کلمبیا) و موزه معدن بریتانیا (با جذابیت زیاد برای کودکان) جزو مناطق محبوب گردشگری این مسیر محسوب می‌گردند. دیدن تله‌کابین دریا به آسمان را با داشتن منظره‌ای زیبا و پل معلق فراموش نکنید. سرانجام قبل از رسیدن به ویستلر سری به اسکامیش بزنید.

بهترین زمان سفر: جولای تا سپتامبر در فصول خشک ونکوور

مونترال به شبه‌جزیره گسپ

در این سفر طولانی 9 ساعته در جوار رودخانه سنت لارنس از مونترال به شهر کبک می‌رسید، سپس راه خود را به سوی شبه‌جزیره گسپ دنبال می‌کنید. به گفته لونلی پلنت:

“هیچ جایی مانند شبه‌جزیره گسپ با داشتن جنگل کاج و صخره‌های درخشان که به رودخانه سرد سنت لارنس ختم می‌شوند، نیست. تخته سنگ مشهور پرس، تور قایق‌سواری به جزیره بوناونچر، پارک گسپ این سفر جاده‌ای را تبدیل به ماجراجویی تلفیقی شهری و روستایی می‌کند.”

بهترین زمان سفر: ژوئن تا اواسط سپتامبر

سفر جاده‌ای اطراف دره اکاناگان

این سفر جاده‌ای را نمی‌توان یک سفر معمولی از نقطه الف تا ب دانست، بااین‌حال دره اکاناگان به نقطه‌‌ی جذابی برای شکموها شهرت دارد. در جهت عقربه‌های ساعت اطراف دریاچه اکاناگان را از ورنون تا پنتیکتون دور بزنید و سپس به سمت کلوانا برانید. این منطقه به داشتن رستوران‌هایی با غذاهایی تازه معروف است که جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند. رایودیز به عنوان بهترین رستوران کلوانا (بر اساس اظهارت مندرج در وبسایت‌شان) شناخته می‌شود. درعین‌حال، داویژن ارچاردز را می‌توان بهترین جا برای خانواده‌ها دانست.

بهترین زمان سفر: جولای تا سپتامبر برای لذت بردن از هوای گرم

کاتهام-کنت کوریدور

ریدرز دایجست می‌گوید:

«این منطقه تاریخی و زیبا شامل 23 روستای کوچک است که بین دریاچه‌های آری و سنت کلر و رودخانه تامز قرار دارند و آن را تبدیل به مقصدی فوق‌العاده برای موتورسواری می‌کند.»

از تورنتو با سفر دریایی مسیر دریاچه آری تا امهرتسبزرگ در نزدیکی مرز آمریکا را دنبال کنید. شاید بهترین نقطه‌ی این سفر، توقفگاه بسیار معروف آبشار نیاگارا باشد.

بهترین زمان سفر: بدون شک تابستان

جزیره‌ ونکوور

جزیره‌ی ونکوور با داشتن جنگل‌های بارانی، کوهستان و خط ناهموار ساحلی یکی از زیباترین مناطق کانادا محسوب می‌شود. مناطق ویکتوریا و توفینو که از یکدیگر فاصله بسیاری دارند، جزو محبوب‌ترین نقاط گردشگری این جزیره هستند. در مسیر دره کویچان از کشاورزی توسعه‌ی یافته منطقه دیدن کرده و سپس در کلیسای جامع گرو عکس بگیرید. در توفینو، از ساحل مشهور چسترمن لذت برده و سپس به سراغ غروب خورشید در لانگ بیچ بروید. هتل‌های خاص جزیره‌ی ونکوور نیز پذیرای مسافرین جاده‌ای خواهند بود.

بهترین زمان سفر: مارس تا می و سپتامبر تا نوامبر

بزرگراه دمپستر

تنها جاده چهارفصل کانادا در نزدیکی قطب شمال از داوسون تا اینویک در قلمروشمالی بزرگراه دمپستر است که به عنوان یکی از منحصر به فردترین مسیرهای جهان شناخته می‌شود. در طول این جاده‌ی جدا افتاده که منظره‌ای بکر و دیدنی دارد، تنها یک اقامتگاه در جلگه‌ی عقاب وجود دارد. در طول مسیر باید از تامپستون پارک دیدن کرده و سپس از دو رود تا رسیدن به قلمرو شمالی عبور نمایید. برنامه‌ی زمانی سفر خود را به نحوی پیاده سازی کنید که زمان رسیدنتان به اینویک مصادف با برگزاری فستیوال بزرگ هنر شمال در اواسط جولای باشد.

بهترین زمان سفر: تنها در تابستان به این منطقه سفر کنید.

بزرگراه ترنس-کانادا

سفر جاده‌ای در بزرگراه ترنس-کانادا شورانگیزترین مسافرت در کشور محسوب می‌گردد. این بزرگراه در 10 منطقه‌ی کشور امتداد دارد. سفر شما از ویکتوریا آغاز و در سینت جانز، نیوفاندلند و لابرادور پایان می‌یابد. ونکوور با زیبایی‌های محسورکننده‌اش، دریاچه لوییز و پارک ملی بانف در صخره‌های کانادا، بادلندز آلبرتا، پایتخت اتاوا، شهر کبک، پارک ملی فاندی، پارک ملی گروس مورن تنها بخشی از نقاط برجسته‌ی سفرتان به شمار می‌آیند.

بهترین زمان سفر: مارس تا اکتبر برای لذت بردن از هوای فوق‌العاده بندر تا بندر

جاده‌ ساحلی خلیج جرجیا

خلیج جرجیا در انتاریو از 30000 جزیره و 2000 کیلومتر خط ساحلی تشکیل‌شده است. جاده‌ی ساحلی، دورتادور خلیج کشیده شده که بخشی از بهترین مناظر کانادا را در خود دارد. پری سوند به عنوان جواهری در تاج خلیج، پارک منطقه‌ای کیلارنی، شبه‌جزیره بروس و غار مشهور آن بخشی از مناطق مشهور گردشگری این جاده به شمار می‌آیند. پس از گشت‌وگذار در این منطقه باید به سراغ جزایر مانیتولین و ساحل واساگا بروید که به عنوان بزرگ‌ترین جزیره‌ی آب شیرین دنیا و بزرگ‌ترین ساحل آب شیرین جهان شناخته می‌شود.

بهترین زمان سفر: اواخر اوت تا میانه سپتامبر

جاده‌ ساحلی جزیره‌ی پرینس ادوارد

توریسم پی‌ای‌آی سفر جاده‌ای منطقه را به سه بخش تقسیم کرده است. ابتدا سفر ساحلی نورث کوست، سپس رانندگی در سواحل مرکزی و نهایتاً حرکت به سمت نقطه‌ی شرقی ساحل پیشنهاد می‌گردد. تفرج در ساحل شمالی به وسیله‌ی آشنایی با فرهنگ مای‌کیماک و توقف‌گاه‌های منحصر به فردش نظیر موزه‌ی سیب‌زمینی و آموزشگاه اختصاصی هنر هایلند تعریف می‌شود. گشت‌وگذار در ساحل مرکزی نیز به دو منطقه ساحلی رد سندز و گرین گبلز محدود می‌گردد. نهایتاً در هنگام رانندگی به سمت شرق، بازدید از پارک‌ها، مسیرهای پیاده‌روی و فانوس‌های دریایی را مدنظر داشته باشید.

بهترین زمان سفر: در طول تابستان امکان تجربیات زمستانی را پیدا می‌کنید.

جاده‌ وایکینگ

رانندگی در جاده وایکنیگ به‌راستی همچون ماشین زمانی عمل می‌کند که شمارا به آغاز فصل پیدایش زمین، قبرستان باستانی بومیان و اقامتگاه وایکینگ‌ها در طول هزاران سال سکونت در سایت تاریخی ملی لانس آیوکس میداوز می‌برد. سفرتان از دیر لیک آغاز و در سایت میراث جهانی یونسکو در پارک ملی گروس مورن به سمت، وودی پوینت و راکی هاربور ادامه می‌یابد. یقیناً سایت تاریخی ملی لانس آیوکس میداوز با توجه به امکان گشت‌وگذار در تاریخ وایکنیگ‌ها مهم‌ترین جاذبه‌ی منطقه محسوب می‌شود.

بهترین زمان سفر: لانس آیوکس میداوز تنها در ژوئن تا هفته اول اکتبر پذیرای مسافران است.

 

 

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x