بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته روانشناسی

برای مهاجرت به کانادا نقشه می‌کشید؟ قصد دارید از راه تحصیل وارد این کشور شوید و سپس برای زندگی خود برنامه بچینید؟ دانشجوی روانشناسی هستید؟ این مقاله برای شما نوشته شده است!

در کانادا برای رشته‌ی روانشناسی ارزش بسیار بالایی قائل می‌شوند. در اکثر دانشگاه‌های کانادایی، علاوه‌بر آموزش‌های تئوری امکان تحقیق و پژوهش گسترده در این زمینه مهیا شده است. به طوری که حتی می‌توانید با سایر متخصصان در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید. ارتباطی که منجر به حل مشکلات و بحران‌های روحی مردم کشورتان می‌شود.

حالا اگر مایل به تحصیل در رشته‌ی روانشناسی در کانادا هستید، احتمالاً می‌خواهید در بهترین دانشگاه‌ها درس بخوانید تا معتبر‌ترین مدرک را به دست بیاورید. اما کدام دانشگاه کانادایی برای تحصیل در رشته‌ی روان‌شناسی بهتر است؟ برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید چه دانشگاهی را انتخاب کنید؟

لیستی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته‌ی روانپزشکی

همانطور که می‌دانید، در هر دانشگاه یک رشته بهتر تدریس می‌شود. برای مثال برخی دانشگاه‌ها رشته‌ی پزشکی را بهتر از رشته‌های مدیریت تدریس می‌کنند. برخی دیگر، در آموزش کشاورزی مناسب‌تر هستند.

مطمئنا برخی دانشگاه‌های کانادایی رشته‌ی روانشناسی را بهتر از سایر دانشگاه‌ها آموزش می‌دهند. ما نیز قرار است به معرفی همین دانشگاه‌ها بپردازیم.

ما در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های کانادایی در رشته‌ی روانشناسی معرفی می‌کنیم. این لیست بر اساس رتبه‌بندی‌های جهانی نظیر QS نوشته شده است.

اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها مرگ و زندگی نیست! حتی اگر نتوانید از آن‌ها پذیرش بگیرید، باز هم می‌توانید شانس خود را امتحان کنید.

هرچند نمی‌توان به آن «سنگ مفت، گنجشک مفت» گفت. چون برای ارسال هر اپلیکیشن اخذ پذیرش، باید 100 دلار بپردازید. این در صورتی است که شما مسترکارت یا حساب بانکی کانادایی یا اروپایی داشته باشید.

در غیر این صورت، باید از درگاه‌های ایرانی جهت پرداخت هزینه اقدام کنید و مبلغی جهت کمیسیون نیز خواهید پرداخت.

اما از هزینه‌ی درخواست پذیرش که بگذریم، دانشگاه‌های زیر جزء برترین دانشگاه‌های دنیا و کانادا هستند. پس اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید این دانشگاه‌ها را در لیست خود قرار دهید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

1. دانشگاه تورنتو و سابقه درخشانش در رشته روانشناسی

دانشگاه تورنتو  که در سال 1827 تأسیس شد‌، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است. این دانشگاه  به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی برجسته در جهان به شمار می‌رود. از همین رو، آموزش رشته‌ی روانشناسی به خوبی در آن انجام می‌شود و یکی از مقاصد دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

دانشگاه تورنتو در تدریس رشته‌ی روانشناسی سابقه‌ی طولانی و درخشانی دارد. تدریس این رشته در حقیقت به کمک J. Mark Baldwin ، بنیانگذار دهمین آزمایشگاه روانشناسی در آمریکای شمالی آغاز شد. بعداً با اضافه شدن پردیس های اسکاربورو (1964) و میسیزاگا (1966)، آموزش این رشته گسترش یافت.

در حال حاضر در این سه پردیس، بیش از 60 دانشکده تمام وقت و 20 دانشکده در اطراف تورنتو وجود دارد. بسیاری از این دانشکده‌ها در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه و پژوهشگاه‌ها مستقر هستند.

یعنی مکانی که شما به طور مستقیم می‌توانید با بیمار ارتباط داشته باشید. در این دانشکده‌ها تمام زمینه‌ها و شاخه‌های اصلی روان‌شناسی تدریس می‌شوند و طیف گسترده‌ای از رویکردهای مطالعه ذهن ، مغز و رفتار را دربر می‌گیرد.

2. دانشگاه مک گیل: بیستمین دانشگاه برتر روانشناسی جهان

دانشگاه مک گیل با حدود 300 ساختمان، بیش از 38.500 دانشجو دارد و تا کنون حدود 250،000 دانشجو از رشته‌ی روانشناسی فارغ‌التحصیل شده‌اند. در حقیقت مک گیل یک دانشگاه بزرگ است که  طبق رتبه بندی QS به عنوان بیستمین دانشگاه برتر روانشناسی جهان شناخته شده است.

هر سال، دانشجویان بیش از 150 کشور جهان جهت تحصیل در رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه مک گیل، درخواست پذیرش می‌دهند. این دانشگاه با سیصد ساختمان و 21 دانشکده، رشته‌های تحصیلی مختلفی را نیز ارائه می‌دهد.

اعتبار بین‌المللی دانشگاه مک گیل در تدریس و تحقیق باعث شده تا بهترین و درخشان‌ترین دانشجویان از سراسر جهان جلب آن شوند. انتخاب دانشگاه مک گیل برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته‌ی روانشناسی، یک اقدام مناسب در ساختن آینده‌ای درخشان و کم‌نظیر است.

3. دانشگاه بریتیش کلمبیا: تحقیق، رقابت و پژوهش

رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC‌) سابقه‌ی جالبی دارد. این رشته در ابتدا به عنوان یک دوره‌ی آموزشی کوتاه معرفی شده بود و در سال 1915 توسط گروه فلسفه ارائه شد.

دانشجویان مختلف از سراسر دنیا می‌توانستند در این دوره‌های کوتاه شرکت کنند و مطالب مختلفی در رابطه با روانشناسی یاد بگیرند. با گذشت زمان، تعداد دوره‌های آموزشی و  مربیان رشته‌ی روانشناسی افزایش یافت تا اینکه در سال 1958، واحد تحصیلی مجزایی برای آن در نظر گرفته شد.

گروه روانشناسی این دانشگاه، مطالعه و درک روانشناسی را برای بهبود بهزیستی فردی و اجتماعی در پیش می‌گیرند. در این راستا، دانشگاه بریتیش کلمبیا فضایی تحقیقاتی و رقابتی مهیا کرده است.

روانشناسی یکی از مشهورترین مدارک در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه UBC  است. هم اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا، بیش از 1700 دانشجو  در مقطع کارشناسی رشته‌ی روانشناسی در حال تحصیل هستند. بیش از 120 دانشجو نیز در مقاطع بالاتر از همین رشته، درس می‌خوانند و گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

4. دانشگاه وسترن کانادا: در زیباترین دانشگاه کانادا روانشناس شوید!

گروه روانشناسی دانشگاه وسترن کانادا، روانشناسی عمومی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. در مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد، شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف، از جمله مطالعات تحقیقاتی رشته‌ی روانشناسی شرکت کنید.

دانشگاه وسترن تجربه آکادمیکی از تحصیل در رشته‌ی روانشناسی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این دانشگاه، از دانشجویان این رشته رهبران فوق‌العاده‌ای می‌سازد و جز بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

در این دانشگاه دانشجویان می‌توانند با دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز ارتباط داشته باشند. فضایی مناسب جهت انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی در رشته‌ی روانشناسی نیز در نظر گرفته شده است. پس به کمک آن به خوبی می‌توانید تحصیلاتتان را تکمیل نمایید.

تا کنون بیش از 260000 دانشجو از رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه وسترن فارغ‌التحصیل شده‌اند. محققان رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه وسترن با سایر متخصصان در سراسر کشور و جهان همکاری می‌کنند تا سیاست‌های جدید روانشناسی را به اشتراک بگذارند و دانش خود را افزایش دهند.

دانشگاه وسترن با بسیاری از مراکز تحقیقاتی مشهور جهان همکاری می‌کند. از این مراکز می‌توان به موسسه‌ی فلسفه روتمن، تونل بادی لایه لاین، موسسه مغز و ذهن، انستیتو آفریقا، مؤسسه کانادا و ایالات متحده و مرکز محیط زیست و پایداری اشاره کرد.

علاوه بر این، دانشگاه وسترن یکی از زیباترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود. این دانشگاه که شامل  480 هکتار فضای سبز است، معماری سنتی و مدرن را نیز به نمایش می‌گذارد.

5. دانشگاه یورک سومین دانشگاه بزرگ کانادا

دانشگاه یورک در شکل گیری متفکران و اندیشه‌های جهانی تاثیر بسزایی دارد. یورک سومین دانشگاه بزرگ کانادا است. این دانشگاه با تعهد و احساس مسئولیت بالا، به یکی از بهترین گزینه‌ها در زمینه‌ی تدریس رشته‌ی روانشناسی و مهاجرت تحصیلی به کانادا تبدیل شده است.

مدرک دانشگاه یورک به فارغ التحصیلان رشته‌ی روانشناسی این امکان را می‌دهد تا در دنیا پیشرفت کنند و به اهداف زندگی خود برسند.

دانشگاه یورک به عنوان یک مرکز تحقیقاتی شناخته شده جهانی، کاملاً درگیر بحث‌های انتقادی است. بحث‌هایی که منجر به راه‌حل‌های نوآورانه برای پرفشارترین چالش‌های اجتماعی و جهانی می‌شود. در حقیقت، محققان این دانشگاه در حل بحران‌های روحی تلاش بیشماری را به کار گرفته‌اند و به موفقیت‌های مختلفی نیز رسیده‌اند.

سایر دانشگاه‌های روانشناسی در کانادا

شاید اخذ پذیرش از پنج دانشگاهی که ما به شما معرفی کردیم سخت باشد. اما در کانادا دانشگاه‌ها و موسسات عالی دیگری نیز وجود دارند که رشته‌ی روانشناسی را به خوبی آموزش می‌دهند. در حقیقت شما باید به جنبه‌ی تحقیقاتی و اساتید دانشگاه نگاه بهتری داشته باشید و راجع به آن‌ها تحقیق کنید.

دانشگاه‌های فوق با استفاده از رتبه‌بندی QS‌ انتخاب شده‌اند. در حقیقت از نظر رتبه بندی QS، این پنج دانشگاه در آموزش اکثر رشته‌های تحصیلی کم‌نظیر و برتر هستند. چه بسا رشته‌ی روانشناسی نیز یکی از همین رشته‌ها است.

سخن آخر

تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا شاید گزینه‌ی راحتی نباشد، اما از سرمایه‌گذاری یا ازدواج راحت‌تر است. شما از این طریق به راحتی می‌توانید زندگی و آینده‌ی خود را به کانادا گره بزنید. دانشگاه‌های کانادایی امکانات فوق‌العاده‌ای را برای تحصیل دانشجویان روانشناسی فراهم کرده‌اند. چه بسا وضعیت اقتصادی روانشناسان کانادایی نیز بسیار خوب است و درآمد بالایی دارند. پس با تحصیل در این رشته نیز می‌توانید زندگی راحتی داشته باشید. از همین حالا برای ارتقاء معدل و تکمیل مدارک خود تلاش کنید تا بتوانید از یکی از دانشگاه‌های این مقاله، پذیرش بگیرید.

0
برچسب‌ها:,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست