بهترین دانشگاه های کانادا 2022

بهترین دانشگاه های کانادا 2022

 

. از آنجایی که تحصیل در کانادا در سال های اخیر در بین دانشجویان ایرانی محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده است، آخرین رده بندی Times Higher Education از بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2022 را آورده ایم تا در صورتی که شما نیز تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید، با دید بازتری این تصمیم را عملی سازید.

کانادا میزبان برخی از بهترین دانشگاه های جهان است و در واقع 32 موسسه ی کانادایی در این رده بندی در بین بهترین های جهان قرار گرفته اند. با هفت دانشگاهی که در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند، کانادا فرصتی را برای تحصیلات در کلاس جهانی برای دانشجویان بین المللی فراهم می سازد.

ضمن اینکه کانادا در مقایسه با بسیاری از کشور های پیشرفته ی دیگر در جهان، هزینه ی تحصیل کم تر، پروسه ی اپلای آسان تر و فرصت های بیشتری برای اقامت دائم فراهم می آورد.

دو دانشگاه برتر کانادا یعنی دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا به طور خاص برای ایمپکت تحقیقات امتیاز بالایی دریافت کرده اند، یه این معنا که این دو موسسه فعالیت های آکادمیک با کیفیت بسیار بالایی دارند که در سطح بین المللی قابل احترام است.

بسیاری از دانشگاه های کانادا به این معروف هستند که از طریق به کار گیری کارکنان و دانشجویان بین المللی و با تشویق و حمایت از همکاری های بین المللی، توانسته اند منظری جهانی از خود به دست دهند. بنابراین هنگام تحصیل در کانادا باید انتظار قرار گرفتن در فضایی بین المللی را در دانشگاه داشته باشید.

 

پنج دانشگاه برتر کانادا

  1. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو تنها دانشگاه کانادایی است که در بین 20 دانشگاه برتر جهان در رنکینگ جهانی 2022 قرار دارد. سیستم این دانشگاه بسیار مشابه دانشگاه های مطرح بریتانیا است و هفت کالج آن همگی تاریخ و سنت های منحصر به فردی دارند. دانشگاه تورنتو دستاوردهای بسیاری دارد که در آن ها پیشرو و پیش قدم است، مانند اولین انتشارات آکادمیک در کانادا، اولین دانشکده ی علوم جنگل در کشور، و اولین دانشگاه کانادا که موفق به دریافت بیش از 1 میلیارد دلار مبلغ اهدایی شده است.

پردیس مرکز شهر این دانشگاه، حیاط ها و ساختمان های تاریخی متعدد ی دارد که به عنوان یکی از زیباترین ساختمان های دانشگاهی در کانادا شناخته شده اند.

در دانشگاه تورنتو بیش از 700 رشته در مقاطع کارشناسی و پیش از آن و همچنین بیش از 200 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود و در رشته های پزشکی یکی از بهترین دانشگاه های جهان است.

از فارغ التحصیلان شناخته شده ی  این دانشگاه می توان به پنج نخست وزیر کانادا و همچنین نویسندگان معروف کانادایی Michael Ondaatje و Margaret Atwood اشاره کرد.

 

  1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی ترین دانشگاه این استان، دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از رقابتی ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه دو پردیس دارد، یکی در ونکوور و یکی در کلونا. پردیس اصلی در ئنکوور در نزدیکی چند ساحل قرار داشته و منظره ای رو به کوه های North Shore دارد. جند باغ گیاه شناسی و یادبو نیز به همراه یک مرکز هنر های نمایشی بسیار معروف نیز در این پردیس قرار دارد.

این دانشگاه اسکالرشیپ های متعددی نیز ارائه می دهد، از جمله Donald A. Wehrung International Student Award برای متقاضیان از کشور های درگیر جنگ.

هست برنده ی نوبل از این دانشگاه هستند و همچنین 71 Rhodes Scholars و 65 دارنده ی مدال المپیک.

دانشگاه بریتیش کلمبیا 12 دانشکده در پردیس ونکوور و هفت دانشکده ی دیگر در پردیس کلونا دارد. همچنین یک برنامه در مقطع کارشناسی با همکاری Science Po در پاریس دارد.

سه نخست وزیر کانادا در این دانشگاه تحصیل کرده اند، از جمله نخست وزیر کنون جاستین ترودو.

 

  1. دانشگاه مک گیل

این دانشگاه تنها موسسه ی کانادایی است که در World Economic Forum’s Global University Leaders Forum که از روسای 26 موسسه ی تحصیلات عالی در جهان تشکیل شده است، نماینده دارد. دانشگاه مک گیل در سال 1821 تاسیس شده و پردیس اصلی آن در نزدیکی Mount Royal در مرکز شهر مونترال قرار دارد. بسیاری از دانشجویان سال اول این دانشگاه نیز در پردیس دانشگاه که مانند پارکی است اقامت دارند.

همه ی ساختمان های اصلی دانشگاه با استفاده از سنگ آهک های خاکستری محلی ساخته شده اند که به پردیس ها نمایی زیبا و منحصر به فرد می دهد.

در سال 1829، مک گیل اولین دانشکده ی پزشکی را تاسیس کرد و تا امروز این دانشگاه به طور خاص در موضوعات و دروس کلینیکال امتیاز جهانی بالایی کسب می کند.

این دانشگاه بیش از 300 رشته را به بیش از 31 هزار دانشجو از 150 کشور مختلف ارائه می دهد.

خواننده و ترانه سرای معروف، لئونارد کوهن و همچنین هنرپیشه ی مشهور، ویلیام شاتنر از دانشگاه مک گیل فارغ التحصیل شده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دانشگاه می توانید اینجا (لینک مقاله ی “معرفی دانشگاه مک گیل کانادا”) را مطالعه نمایید.

 

  1. دانشگاه مک مستر

این دانشگاه در همیلتون، انتاریو واقع شده و پردیس اصلی آن در زمینی به مساحت 121 هکتار در نزدیکی باغ عای گیاهشناسی سلطنتی همیلتون قرار دارد.

دانشگاه مک مستر به افتخار ویلیام مک مستر، سناتور و بانکدار سابق کانادا نام گذاری شده است که 900 هزار دلار برای تاسیس این موسسه اهدا کرد.

دانشکده ی پزشکی دانشگاه مک مستر در سطح جهان شناخته شده است و دانشکده های مهندسی، بیزینس، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم نیز در این دانشگاه وجود دارند. این دانشگاه تاکید زیادی بر تحقیقات در زمینه هایی که در جامعه و خصوصا در زمینه ی علوم بهداشتی و حوزه ی سلامت ضروری هستند دارد. از جمله تحقیقاتی از موسسه ی تحقیقاتی سرطان و سلول های بنیادی، که بخش هایی از پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل کرده است و می تواند در حل مشکل کمبود اهدا کنندگان خون موثر باشد.

دانشجویان و اساتید این دانشگاه از بیش از 90 کشور مختلف هستند و دانشگاه حدود 70 توافقنامه ی تبادل بین المللی با موسساتی در سراسر جهان دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه اینجا (لینک دانشگاه مک مستر کانادا) را بخوانید.

 

  1. دانشگاه مونترال

تنها دانشگاه فرانسوی زبان کانادا که در بین 5 دانشگاه برتر قرار دارد و دومین دانشگاه بزرگ کانادا از نظر تعداد دانشجویان با بیش از 36 هزار دانشجو که یک چهارم آن ها دانشجوی بین المللی هستند.

پردیس اصلی این دانشگاه در دامنه های Mount Royal قرار دارد. هفتاد و چهار درصد از کل دانشجویان این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و پایین تر از آن ثبت نام کرده اند و یک اتحادیه ی دانشجویی نیز نماینده ی دانشجویان این مفطع و مقاطع تحصیلات عالی است.

افراد موفق و مشهور بسیاری در زمینه ی بیزینس از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، از جمله Louis R. Chenevert، مدیر اجرایی United Technologies Corporation. فارغ التحصیلان دیگری نیز برای تحقیقات علمی شاخص شان شناخته شده هستند، از جمله نوآوری هایی در انرژی هسته ای، ادراک بصری و کریپتوگرافی کوانتوم.

پیر ترودو نخست وزیر پیشین کانادا نیز فارغ التحصیل این دانشگاه است.

 

بهترین دانشگاه های کانادا 2022

رنکینگ جهانی 2022رتبه در کانادا 2022دانشگاهاستانشهر
18=1University of Torontoانتاریوتورنتو
372University of British Colombiaبریتیش کلمبیاونکوور
443McGill Universityکبکمونترال
80=4McMaster Universityانتاریوهمیلتون
88=5University of Montrealکبکمونترال
1256University of Albertaآلبرتاادمونتون
162=7University of Ottawaانتاریواتاوا
201-2508=University of Calgaryآلبرتاکلگری
201-2508=Simon Fraser Universityبریتیش کلمبیابرنبی
201-2508=University of Waterlooانتاریوواترلو
201-2508=Western Universityانتاریولندن
251-30012=Dalhousie Universityنواسکوژاهالفاکس
251-30012=Universite Lavalکبکشهر کبک
251-30012=Queen’s Universityانتاریوکینگستون
301-35015=University of Manitobaمانیتوباوینیپگ
301-35015=University of Victoriaبریتیش کلمبیاویکتوریا
401-50017York Universityانتاریوتورنتو
501-60018=University of Guelphانتاریوگولف
501-60018=University of Saskatchewanساسکاچوانساسکاتون
601-80020=Carleton Universityانتاریواتاوا
601-80020=Concordia Universityکبکمونترال
601-80020=Memorial University of Newfoundlandنیوفاندلند و لابرادورسنت جانز
601-80020=University of New Brunswick UNBنیو برانزویکفردریکتون
601-80020=Ontario Tech Universityانتاریواشاوا
601-80020=Universite du Quebecکبکشهر کبک
601-80020=University of Reginaساسکاچوانرجینا
601-80020=University of Windsorانتاریوویندزور
801-100028=Lakehead Universityانتاریوتاندر بی و اریلیا
801-100028=University of Northern British Colombia (UNBC)بریتیش کلمبیاپرنس جورج
801-100028=Ryerson Universityانتاریوتورنتو
801-100028=St Francis Xavier Universityنواسکوژاانتیگونیش
1201+32University of Lethbridgeآلبرتالثبریج

 

 

 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست