بهترین شهر کانادا از نظر کار

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر و نیازمند نیروی کار است. این کشور که تا سال 2018 در حدود 36 میلیون جمعیت داشت، سی‌وهشتمین کشور دنیا از نظر تعداد جمعیت است. دولت کانادا به دلیل نیاز به نیروی کار ماهر، اقدام به پذیرش مهاجر کرده است. البته این کشور برای پذیرش نیروی کار خارجی، شرایط خاصی را در نظر دارد.

فرصت‌های شغلی در همه‌ی شهرهای کانادا به یک اندازه نیست. شهرهای بزرگ‌تر شرایط بهتری برای جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و نیروی کار دارند. در حال حاضر بین چندین شهر در کانادا بر سر جذب نیروی کار ماهر رقابت زیادی وجود دارد. این شهرها عبارتند از مونترال، تورنتو، ونکوور و کلگری. انتاریو نیز یکی دیگر از استان‌های نسبتاً کوچک در کاناداست که بین استان کبک و مانیتوبا قرار دارد. نرخ بیکاری در این شهر 2.3 % است.

نکته‌ی قابل توجه در مورد کانادا، وجود فرصت‌های شغلی فراوان در شهرهایی‌ است که کمتر شناخته شده‌اند و هزینه‌های زندگی نیز در آن‌ها پایین‌تر است. بدون‌ شک کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به دنبال یک شهر با فرصت شغلی مناسب و هزینه‌های پایین هستند. در ادامه سعی داریم بهترین شهرهای کانادا از نظر فرصت‌های شغلی را مورد بررسی قرار دهیم.

نیروی کار در کانادا

نیروی کار در کانادا

1-      لندن در انتاریو

لندن بهترین شهر کانادا از نظر کار است که در استان انتاریو قرار دارد. این شهر بیش از نیم میلیون جمعیت دارد و در سال‌های اخیر نرخ بیکاری در آن به 5 % رسیده است. این شهر از نظر نرخ بیکاری در سال 2018 در رتبه‌ی 23 در بین سایر شهرهای کانادا قرار گرفت. اقتصاد شهر لندن حول پژوهش‌های پزشکی، تولید لوکوموتیو، فناوری اطلاعات و بیمه می‌چرخد.

 دفتر مرکزی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه‌ی کانادا به‌نام «لاندن لایف انشورنس» در این شهر قرار دارد. وجود کارخانه‌ی «جنرال موتورز الکتروموتیو» و شرکت «جنرال دینامیکس لند سیستمیز» هم از دیگر دلایل رشد فرصت‌های شغلی در لندن کانادا شده است. به لطف وجود این شرکت‌ها و پژوهشکده‌های وابسته به زیست‌فناوری و علوم‌زیستی، لندن به یکی از شهرهای صادرکننده‌ی محصول در انتاریو تبدیل شده است.

2-      شهر اوشاوا در انتاریو

یکی دیگر از شهرهای کانادا که آمادگی پذیرش نیروی کار را دارد، شهر اوشاوا در استان انتاریوست. نرخ بیکاری در این شهر 5.8 % است و رشد شغلی آن در هر سال به 4.9 % می‌رسد. این شهر از نظر نرخ بیکاری در بین تمامی شهرهای کانادا در سال گذشته، در رتبه‌ی 28 قرار گرفت.

در شهر اوشو به تازگی یک کارخانه‌ی مونتاژ به‌نام «جنرال موتورز» راه‌اندازی شده است که به نیروی کار زیادی نیاز دارد. بدون شک نبود نیروی کار متخصص برای این کارخانه، باعث کاهش کارایی و آسیب شدید به تولیدات آن می‌شود. همچنین در این شهر سه مؤسسه‌ی آموزش عالی، چندین مرکز مراقبت‌های بهداشتی و صنایع ساخت‌وساز لوازم خانگی راه‌اندازی شده است. همه‌ی این شرکت‌ها باعث رشد فرصت‌های شغلی در شهر اوشاوا شده‌اند.

3-      شهر ادمونتون در آلبرتا

شهر ادمونتون مرکز استان آلبرتاست که در شمال آن قرار دارد و بهترین شهر کانادا از نظر کار است. به‌دلیل وجود پروژه‌های عظیم ماسه‌های نفتی و عملیات استخراج معادن بزرگ الماس، این شهر فرصت‌های شغلی بی‌شماری دارد. نرخ بیکاری در این شهر 6.3٪ است و رشد شغلی آن در هر سال به 3.6 % می‌رسد. این شهر از نظر نرخ بیکاری در بین سایر شهرهای کانادا رتبه‌ی 13 را به‌خود اختصاص داده است. در سال‌های اخیر بازار کار ادمونتون نسبت به کالگری وضعیت بهتری داشته است. زیرا اقتصاد آن به نفت وابسته نیست و از سوی دیگر وجود مراکز مهم بهداشتی، مؤسسات آموزش عالی و سازمان‌های دولتی باعث رشد این شهر شده‌اند.

هر چند مشاغل تولیدی و انبارداری در این شهر به نفت و گاز وابسته است، اما در صورتی که در قیمت نفت و گاز نوسان ایجاد شود، تغییرات زیادی در این مشاغل ایجاد نمی‌شود.

4-      شهر پیتربورو در انتاریو

یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا از نظر فرصت شغلی، پیتربورو در استان انتاریوست. در سال گذشته این شهر از نظر نرخ بیکاری، رتبه‌ی 20 را در بین سایر شهرهای کانادا به‌دست آورد. نرخ بیکاری در پیتربورو 5.2 % و رشد شغلی آن در هر سال 7.8 % است. در این شهر یک پایگاه تولیدی پررونق وجود دارد که از ابتدای تأسیس شهر ایجاد شده‌ است.

بخشی از اقتصاد این شهر به صنعت توریست اختصاص دارد. همچنین در این شهر سرمایه‌داران بزرگ به سمت تأسیس مراکز بهداشتی و مؤسسات آموزشی رفته‌اند. همه‌ی این موارد در افزایش فرصت‌های شغلی در پیتربورو مؤثر بوده است. این شهر در حال حاضر به اتاق خواب و محل استراحت ثروتمندان کانادایی تبدیل شده است.

5-      شهر ابوتسفورد در بریتیش کلمبیا

ابوتسفورد بهترین شهر کانادا از نظر کار است که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. نرخ بیکاری در این شهر 4.5 % و رشد شغلی آن در هر سال 4.3 % است. از نظر نرخ بیکاری، این شهر در بین سایر شهرهای کانادا در رتبه‌ی هفدهم قرار دارد. وجود طبیعت زیبا و آب‌وهوای مطبوع باعث رونق گردشگری در این شهر شده است. اقتصاد این شهر از طریق صنعت الوار، هوافضا، فیلم و تلویزیون تأمین می‌شود. رونق ساخت‌وساز هم باعث کاهش نرخ مسکن در این شهر شده است. به ‌همین دلیل فرصت‌های شغلی زیادی را برای ساکنین این شهر فراهم آورده است.

6-      هالیفکس در نوا اسکوشیا

هالیفکس پایتخت استان نوا اسکوشیا در کاناداست که نزدیک به نیم میلیون نفر جمعیت دارد. هالیفکس هم یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا از نظر کار است که نرخ بیکاری در آن به 5.7 % می‌رسد. این شهر سالیانه 5.1 % رشد شغلی دارد. در رتبه‌بندی شهرها از نظر نرخ بیکاری، هلیفکس در رتبه‌ی 26 قرار می‌گیرد.

وجود دانشگاه‌هایی مثل دال‌هوسی و سنت‌ماری، شرکت کشی‌سازی حالیفکس، جنگل‌داری و استخراج گاز باعث رونق کسب‌وکار در این شهر شده است. هم‌چنین در این شهر ماهی‌گیری، کشاورزی و معادن نیز به رشد فرصت‌های شغلی کمک زیادی کرده‌اند. در روستاهای این شهر هم فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد که زمینه‌ی ورود مهاجران و سرمایه‌گذاران کانادایی و خارجی را فراهم کرده است.

7-      کیتچنر واترلو در استان انتاریو

یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا که فرصت‌های شغلی بی‌شماری دارد، شهر کیتچنر واترلو با نرخ بیکاری 5.1 % است. فرصت‌های شغلی در این شهر سالیانه 4.8 % رشد دارد. کیتچنر از نظر نرخ بیکاری در بین سایر شهرهای کانادا، رتبه‌ی 16 را به خود اختصاص داده است. این شهر سال‌هاست که مهم‌ترین مرکز فناوری کانادا بوده است. البته این تنها بخشی از موفقیت‌های کیتچنر است. زیرا این شهر منابع غنی معدنی و طبیعی فراوانی دارد که در توسعه‌ی اقتصادی آن تاثیرگذار است. همچنین به‌دلیل کشاورزی مدرن، فناوری اطلاعات، خودروسازی و گردشگری فرصت‌های شغلی زیادی در کیتچنر فراهم شده است. این شهر از نظر بازار مسکن در بین سایر شهرهای کانادا در رتبه‌ی بالایی قرار دارد.

8-      شهر کلونا در بریتیش کلمبیا

شهر کلونا بهترین شهر کانادا از نظر کار است که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. نرخ بیکاری در این شهر 3.3 % و رشد شغلی آن در سال 0.4 % است. این شهر از نظر اشتغال، در رتبه‌ی دوم در بین سایر شهرهای کانادا قرار دارد. به دلیل نزدیکی کلونا با ونکوور، این شهر از توسعه‌ی ونکوور سود برده است. اقتصاد شهر کلونا در سال‌های اخیر در زمینه‌ی فناوری اطلاعات رشد قابل قبولی را تجربه کرده است. رشد اقتصادی این شهر در سال‌های اخیر به‌طور متوسط 15 % در سال بوده است. به‌همین دلیل فرصت‌های شغلی زیادی را برای ساکنین ایجاد کرده است.

9-      شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان

یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا از نظر کار، شهر ساسکاتون است که در استان ساسکاچوان قرار دارد. نرخ بیکاری در این شهر با جمعیتی بیش از 200 هزار نفر، 5.6 % است. رشد شغلی ساسکاتون در سال 5.4 % است و از نظر نرخ بیکاری در رتبه‌ی 22 در بین سایر شهرهای کانادا قرار دارد. این شهر به دلیل داشتن معادن غنی، گاز، بنادر تجاری و شرکت‌های مبادله‌ی اورانیوم، فرصت‌های شغلی زیادی را برای شهروندان فراهم آورده است.

10- شهر گلف در استان انتاریو

شهر گلف بهترین شهر کانادا از نظر کار و فرصت‌های شغلی است. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و به ‌دنبال فرصت شغلی هستید، می‌توانید این شهر را انتخاب کنید. نرخ بیکاری در این شهر 2.3 % و رشد شغلی سالانه در آن 0.8 % است. این شهر از نظر بیکاری در بین سایر شهرهای کانادا در رتبه‌ی 21 قرار دارد.

در سال‌های اخیر گلف در بخش تولید پیشرفت‌های زیادی داشته و همین عامل باعث رشد جمعیت آن شده است. گلف در جنوب غربیِ شهر تورنتو قرار دارد و نزدیکی این شهر به تورنتو، باعث شده است تا برخی از ساکنین تورنتو برای تهیه‌ی مسکن ارزان‌تر به گلف روی بیاورند.

کار در کانادا

کار در کانادا

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button