بورسیه وانیر کانادا

بورسیه وانیر کانادا

بورسیه آموزشی وانیر کانادا (Vanier Canada Graduate Scholarships) به‌منظور جذب و پرورش دانشجویان دکترا از سراسر جهان که علاوه بر مهارت رهبری از مهارت‌های بالای تحقیقاتی برخوردار هستند، طراحی گردیده است. بر این اساس به دانشجویان رشته‌های علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم طبیعی، مهندسی، بهداشت و رشته‌های مرتبط با آن برای حداکثر سه سال 50000 دلار کانادا پرداخت می‌گردد.

الزامات دریافت بورسیه وانیر دکترا در کانادا

 • به‌منظور دریافت بورسیه وانیر سی‌جی‌اس دانشجو باید تنها از سوی یک دانشگاه نامزد دریافت کمک‌هزینه تحصیلی شود. در صورت دریافت بورسیه دانشجو امکان انتقالی به سایر دانشگاه‌های کانادا را نخواهد داشت.
 • متقاضی نباید مدتی بیش از 20 ماه از دوره دکترای خود را از اول می 2020 گذرانده باشد.
 • متقاضی باید در دو سال آخر تحصیل خود میانگین نمرات بالایی داشته باشد.
 • افزون بر شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، تمامی دانشجویان از سراسر جهان امکان درخواست بورسیه تحصیلی وانیر CGS را دارند.
 • دانشجویانی که از سایر بورسیه‌های تحصیلی استفاده می‌نمایند امکان دریافت بورسیه سی‌جی‌اس کانادا را نخواهند داشت.
 • متقاضیان در زمان ثبت درخواست بورسیه وانیر الزامی به گذراندن دوره دکترا ندارند. بااین‌حال برای دریافت کمک هزینه‌ تحصیلی باید از سوی دانشگاه‌های کانادا در دوره دکترا به‌عنوان نامزد دریافت بورسیه معرفی شوند.

به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر از پیش‌نیازهای دریافت بورسیه وانیر با ما تماس بگیرید.

 معیارهای ارزیابی بورسیه وانیر کانادا

نامزدهای دریافت بورسیه وانیر کانادا از سه منظر توسط اعضای کمیته موردبررسی قرار می‌گیرند. این سه بخش امتیازات مساوی داشته و بر یکدیگر اولویتی ندارند.

 1. برتری علمی
 2. توانایی تحقیقاتی
 3. رهبری (توانایی و دورنما)

پروسه دریافت بورسیه وانیر کانادا

به‌منظور دریافت بورسیه وانیر کانادا بایستی از طریق ریسرچ‌نت اقدام به ارسال درخواست خود نمایید. در هنگام ارسال درخواست خود حتماً به بورسیه Vanier CGS اشاره نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از ددلاین این بورسیه و نحوه پر کردن فرم بورسیه وانیر با ما تماس بگیرید.

به‌منظور برخورداری از بورسیه وانیر کانادا به نکات زیر توجه نمایید:

 • ترجمه رسمی تمامی مدارک تحصیلی خود را پس از دبیرستان تا 31 اوت 2019 آماده نمایید. افزون بر این بایستی ترجمه نمرات تمام دوره‌هایی که به کسب مدرک تحصیلی معتبر نیز منتهی نشده‌اند (نظیر انتقالی و تغییر رشته) را ارائه نمایید.

نکته: متقاضیانی که درخواست خود را در UBC تا پاییز 2019 ثبت نمایند در لیست نامزدان همان سال ثبت خواهند شد.

 • درصورتی‌که پیش‌ازاین نسبت به ثبت درخواست بورسیه کانادا اقدام نموده باشید، احتمالاً مدارک تحصیلی شما در دیتابیس مجموعه ذخیره گردیده است. ازاین‌رو نیازی به ترجمه دوباره مدارک برای درخواست بورسیه وانیر وجود ندارد.
 • درصورتی‌که در پروسه ثبت‌نام برای بورسیه دکترای کانادا نیاز به ترجمه مدارک تحصیلی باشد، باید نسخه ترجمه‌شده از مدارک موردنظر در پاکت مهمور از سوی موسسه رسمی ارسال گردد.
 • متقاضیانی که مدارک ترجمه‌شده خود را ارسال می‌نمایند، می‌بایست اصل مدارک را نیز در فرم ثبت‌نام خود ارائه کنند.

توجه: تمام سوالاتی که درزمینه نحوه ترجمه مدارک تحصیلی دارید را با ما مطرح کنید

توصیه‌نامه‌های چهارگانه:

 • دو نامه از سوی داوران ارزیاب درزمینه توانایی‌های اکادمیک، توانایی‌های تحقیقاتی و دورنمای رهبری که در ریسرچ‌نت به‌صورت الکترونیکی به ثبت رسیده باشد.
 • دو نامه در زمینه توانایی‌های رهبری تحقیقات که به‌صورت پی‌دی‌اف توسط متقاضی در وب‌سایت بارگذاری می‌گردد.

پس از تکمیل تقاضای دریافت بورسیه وانیر کانادا از طریق ریسرچ‌نت درخواست خود را ثبت نمایید.

پروسه نامزدی

به‌طور خلاصه کمی پس از پایان مهلت ثبت‌نام سازمان تحصیلات تکمیلی کانادا کپی الکترونیک تقاضانامه‌های دانشجویان فعلی و آینده خود را برای Graduate programs ارسال می‌نماید. کمیته ضمن بررسی و امتیازبندی اقدام به انتخاب نامزدهای انتخابی می‌نماید.

زمان اعلام نتایج

با توجه به محدودیت پذیرش تعداد دانشجویان واجد شرایط بورسیه وانیر کانادا تنها تعدادی از نامزدها امکان برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی را خواهند داشت. نتایج نهایی اوایل آوریل 2020 اعلام می‌گردد.

به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست