تحصیل در استرالیا در رشته ی پرستاری

پرستاری همیشه یکی از رشته های محبوب دانشچویان بین المللی بوده است. جدا از مزایای زیاد و درآمد بالا، کار در زمینه ی پرستاری در های بسیاری را در حیطه های مختلف پرستاری باز می کند، مانند بیمارستان، تحصیلی، تخصص مراقبت های نوزادی، پرستاری بهداشت جامعه، مراقبت های سالمندانو بسیاری دیگر. اگر تصمیم دارید در استرالیا به تحصیل در رشته ی پرستاری بپردازید، انتخاب بسیار خوبی کرده اید. این کشور در کیفیت آموزش در تخصص های پرستاری در سراسر جهان شناخته شده است. این رشته و تخصص های آن در تمامی مقاطع در استرالیا ارائه می شود. اگر قصد دارید پس از اتمام تحصیل در استرالیا در رشته ی پرستاری به کار در این کشور مشغول شوید، به دلیل کمبود نیروی کار در بخش سیستم بهداشتی درمانی در استرالیا، فرصت های شغلی فراوانی پیش روی شما خواهد بود. اکثر دانشجویان بین المللی از این فرصت برای دریافت اقامت دائم استرالیا استفاده می کنند. برای کار در این کشور، باید حداقل مدرک کارشناسی پرستاری را اخذ نموده و در انجمن پرستاری و مامایی استرالیا (Nursing and Midwifery Board of Australia) رجیستر شوید.

چرا در استرالیا پرستاری بخوانیم؟

 • استرالیا پس از امریکا و کانادا سومین مقصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی در جهان است. این کشور حدود 500 هزار دانشجو از بیش از 160 کشور جهان را به خود جذب کرده است.
 • 12 درصد از دانشجویان بین المللی در استرالیا در صنعت بهداشت و سلامت کار می کنند.
 • با حدود 279 هزار فرصت شغلی، پرستاران رجیستر شده در استرالیا بالاترین نرخ استخدام را در بین متخصصین دارند.
 • از نظر میزان درآمد، استرالیا سومین کشور مناسب در جهان برای پرستاران است.

 

برای تحصیل در رشته ی پرستاری در استرالیا باید مراحل زیر طی شود:

 

 • آنچه برای پرستاری در استرالیا نیاز است را بدانید:

اگر تصمیم دارید در استرالیا به تحصیل در رشته ی پرستاری مشغول شده و پس از آن به عنوان پرستار در این کشور مشغول به کار شوید، باید از ملزومات این کار اطلاع داشته باشید. اولین مورد، داشتن مدرک کارشناسی در رشته ی پرستاری است که معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد. اکثر دانشگاه ها این رشته را در تخصص های متفاوتی ارائه می دهند. پس از پایان دوره ی کارشناسی، دانشجویان بین المللی در استرالیا می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته اقدام نمایند. اکثر دانشگاه ها در این مقطع تخصص های مختلفی را ارائه می دهند، مانند مراقبت های اورژانسی و بحرانی، مراقبت های سلامت روان، پرستاری بهداشت جامعه، پرستاری روانپزشکی و بسیاری دیگر. دانشجویان بین المللی می توانند با گذراندن یک دوره ی دو ساله کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایند. می توان این رشته را با داشتن شرایط مانند تحقیقات مناسب و مهارت های زبان انگلیسی بالا، در مقاطع بالاتر نیز ادامه داد. پس از فارغ التحصیلی در هریک از این مقاطع، می توان برای رجیستر شدن به عنوان پرستار اقدام کرد. این رجیستریشن در Australian Health Practitioner Regulation Agency (AHPRA) از طریق سایت www.ahpra.gov.au  انجام می شود.

 

 • جستجو برای یافتن بهترین دانشگاه:

این بخش را ما برای شما انجام می دهیم! برای ورود به مقطع کارشناسی در رشته ی پرستاری در استرالیا، با توجه به اولویت هایی که شما تعیین کرده اید، جستجو برای یافتن بهترین دانشگاه در این رشته که با اولویت های شما همخوانی داشته باشد آغاز می شود. از آنجایی که دانشگاه های بسیاری در استرالیا این رشته را ارائه می دهند، انتخاب های زیادی خواهید داشت. ضمن اینکه هر دانشگاه ممکن است شرایط ویژه ی خود را برای پذیرش دانشجویان بین المللی داشته باشد. بیستی از بهترین گزینه ها برای شما ارسال خواهد شد تا بتوانید انتخاب های خود را نهایی کنید.

 

 • مهارت های زبان انگلیسی:

استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است. بنابراین برای تحصیل و زندگی در این کشور باید مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید. ضمن اینکه برای اخذ پذیرش در رشته ی پرستاری در دانشگاه های استرالیا نیز باید حد مشخصی از مهارت های انگلیسی را داشته و نمره ی مورد نظر دانشگاه را در آزمون های رسمی زبان کسب نمایید. معمولا از شما آیلتس 7 و یا معادل آن خواسته می شود.

 

 • تهیه ی منابع مالی کافی:

برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا، باید بتوانید مدارک مالی ارائه دهید که نشان دهد بودجه ی کافی برای تحصیل و زندگی در این کشور را در اختیار دارید. دانشگاه و سفارت باید اطمینان حاصل نمایند که شما منابع مالی کافی برای تامین تمامی هزینه های خود در طول تحصیل در استرالیا را دارید. شهریه ی دانشگاه از مواردی است که ممکن است در انتخاب دانشگاه محل تحصیل برای شما موثر باشند. شهریه ی دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بیشتر از استرالیایی ها است. معمولا شهریه ها بین 20 هزار تا 35 هزار دلار استرالیا درسال هستند.

 

 • اپلای کردن:

این کار را نیز ما برای شما انجام می دهیم! دانشگاه هایی که به شما پیشنهاد می شود، همگی دانشگاه هایی هستند که شما شرایط درخواست پذیرش از آن ها را دارا هستید. به طور کلی مدارکی که برای اپلای در رشته ی پرستاری در مقطع کارشناسی به آن ها نیاز خواهید داشت عبارتند از:

 • کپی پاسپورت معتبر
 • مدرک و ریز نمرات سال 12
 • مدرک زبان
 • مدارک مالی
 • انگیزه نامه

هرچند ممکن است برخی از دانشگاه ها مدارک ریگری را نیز درخواست نمایند.

 

 • درخواست ویزای تحصیلی استرالیا:

این بخش نیز تخصص ماست! این مرحله آخرین و مهم ترین بخش مهاجرت تحصیلی به استرالیا است. البته پیش از ورود به این بخش لازم است که بیمه ی دانشجویی خود را تهیه کرده و تائیدیه ی ثبت نام را از دانشگاه دریافت کرده باشید. مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا ریزه کاری هایی داند که تنها از طریق تجربه به دست می آبند و تکیه ی صرف بر مدارک ذکر شده در وب سایت ها می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. لازم به ذکر است پس از دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و سفر به این کشور، باید به شرایط و قوانین این ویزا پایبند باشید و در صورت نقض این قوانین ممکن است ویزای شما باطل شود.

 

بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در رشته ی پرستاری در مقطع کارشناسی

بر اساس رده بندی QS در سال 2020، 9 دانشگاه در استرالیا در بین 50 دانشگاه برتر در جهان در رشته ی پرستاری قرار دارند. این دانشگاه ها به شرح زیر هستند:

دانشگاهرتبه بندی QS سال 2020شهریه ی سالانه (دلار امریکا)
دانشگاه تکنولوژی سیدنی725576
دانشگاه سیدنی1328860
دانشگاه موناش1425900
دانشگاه دیکین2922705
دانشگاه گریفیث3323310
دانشگاه QUT3626862
دانشگاه کوئینزلند3525705
دانشگاه نیوکسل3822302
دانشگاه آدلاید3926270

 

 

فرصت های شغلی برای پرستاران در استرالیا:

همانطور که گفته شد، سیستم بهداشت و درمان استرالیا با کمبود نیروی کار مواجه است و فارغ التحصیلان در رشته های مرتبط با بهداشت و درمان می توانند پس از طی پروسه های لازم به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند. درآمد متوسط پرستاران در استرالیا 73 هزار دلار در سال است که این درآمد بسته به محل کار، مدرک تحصیلی و مدارک جانبی پرستار، تجربه و رتبه ی شغلی تغییر می کند. برخی از مشاغلی که در استرالیا در حیطه ی پرستاری وجود دارند عبارتند از:

 • محقق پرستاری: این افراد در بیمارستان ها، کلینیک های پزشکی و لابراتوارهای تحقیقاتی کار می کنند. محققین پرستاری تحقیقات خود را طراحی کرده و در جستجوی داده ها و آزمایش بر روی آن ها هستند و نتایج تحقیقات خود را گزارش داده و منتشر می نمایند. داده های جمع آوری شده به شدت مورد استقبال قرار می گیرند و متخصصین دیگر از آنها برای انجام پروسه های درمانی و نجات جان افراد زیادی بهره می گیرند.
 • پرستاران رجیستر شده (سلامت روان): این افراد، پرستاران متخصصی هستند که می توانند به تنهایی یا با مشارکت دیگران در ارزیابی و درمان پیشرفته ی مسائل سلامت روان نقش برجسته ای داشته باشند. همچنین اختیار و توانایی تشخیص ناهنجاری ها، تجویز و تفسیر آزمایشات، ارجاع به متخصصین پزشکی، تجویز داروو ارائه ی مشاوره و روان درمانی را دارند.
 • پرستاران رجیستر شده (بیهوشی): این افراد متخصص امر بیهوشی پیش از عمل های جراحی هستند. همچنین مراقبت های پیش از بیهوشی نیز بر عهده ی آنان است. یخشی از وظایف این پرستاران شامل بررسی تاثیرات بیهوشی و توضیح آن ها به بیمار، نظارت بر علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی و مدیریت پروسه ی ریکاوری و به هوش آمدن بیمار می شود.
 • پرستاران رجیستر شده (اطفال): این پرستاران مهارت های تخصصی و دانش تکنیکال برای مراقبت از نوزادان و کودکان را در بازه ی وسیعی از مراقبت های مورد نیاز آنان دارند. همچنین می توانند برای نوزادان و کودکان مشاوره و درمان هایی را تجویز نموده و پاسخ به درمان ها و طرح های مراقبتی را مانیتور نمایند.
 • پرستاران رجیستر شده (جراحی): این دسته از متخصصین پرستاری از بیماران با جراحت ها و بیماری هایی که نیاز به جراحی دارند مراقبت به عمل می آورند.
 • پرستاران رجیستر شده (توان خواهی و بازپروری): این گروه از پرستاران از بیمارانی که از جراحت ها و بیماری های سخت رهایی یافته اند مراقبت می کنند و به افراد دارای معلولیت و توان خواه کمک می کنند تا زندگی مستقل تری داشته باشند.

 

نکات پایانی:

 • به دلیل کمبود شدید پرستار در استرالیا، تحصیل در این رشته می تواند روش مناسبی برای رسیدن به اقامت دائم استرالیا باشد.
 • در موسسه ی آریا اخذ پذیرش استرالیا در رشته ی پرستاری تنها در مقطع کارشناسی صورت می گیرد.
 • برای اخذ مشاوره در زمینه ی تحصیل پرستاری در استرالیا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست