تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس؛ عدم نیاز به IELTS برای دریافت ویزای دانشجویی 2019 کانادا

داشتن مدرک آیلتس برای تحصیل در خارج از کشور به نظر ضروری می‌رسد. بااین‌حال برخی دوره‌های دانشگاهی کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس به جذب دانشجو می‌پردازند.

تحصیل در کانادا ساده‌ترین راه برای دریافت ویزای کانادا و اقامت دائم به شمار می‌رود. ازاین‌رو برای برخی افراد نداشتن مدرک آیلتس به‌عنوان سدی در برابر آرزوهایشان شناخته می‌شود. بااین‌حال ثبت‌نام در برخی دانشگاه‌های کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس امکان‌پذیر است. در این مقاله به سراغ چند کالج کانادایی می‌رویم که بدون داشتن مدرک آیلتس نیز می‌توانید مراحل ثبت‌نام در آن‌ها را به پایان رسانده و ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمایید.

پیدا کردن دانشگاه و کالج‌های کانادایی

مؤسسات آموزش عالی که به دانشجویان امکان تحصیل بدون مدرک آیلتس در کانادا را ارائه می‌دهند، درواقع یک دوره ای‌اس‌ال را در کنار برنامه‌های آموزشی خود دارند. برای برخوردار شدن از این فرصت در اولین گام باید کالج‌های کانادایی را پیدا کنید که علاوه بر پذیرش بین‌المللی دانشجو، امکان تحصیل بدون دریافت مدرک IELTS را به متقاضیان بدهند. در ادامه لیست این مؤسسات آموزشی را مشاهده خواهید نمود:

 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه مموریال
 • دانشگاه رجینا
 • دانشگاه وینیپگ
 • دانشگاه کارلتون
 • دانشگاه بروک
 • دانشگاه ساسکچوان
 • سنسا کالج، تورنتو
 • دانشگاه کامبرین
 • دانشگاه اکانانگان

این دانشگاه‌ها امکان تحصیل بدون دریافت مدرک تحصیلی آیلتس را به شما می‌دهند. به‌طورکلی برای دریافت ویزای کانادا نیازی به مدرک IELTS ندارید، بااین‌حال در برخی شرایط داشتن تسلط کامل زبان و در مواردی داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره مطلوب یا سایر مدارک زبان الزامی است.

پس از یافتن موسسه آموزشی کانادایی موردنظر باید نامه‌ی مهارت زبان انگلیسی (English Proficiency Letter) را به همراه مدارک تحصیلی تقدیم دانشگاه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطح دانشگاهها, فرصت‌های تحقیقاتی گسترده و همچنین اطلاعاتی چون هزینه تحصیل و زندگی در کانادا به مقاله “تحصیل در کانادا” روجوع فرمایید.

نامه‌ی مهارت زبان انگلیسی

نامه مهارت زبان انگلیسی به منظور معافیت شما از دریافت مدرک زبان آیلتس دریافت می‌گردد. مسئولیت ارائه‌ی این نامه بر عهده آخرین موسسه آموزشی است که مدرک تحصیلی‌تان را دریافت نموده‌اید. این نامه نشانگر استفاده از زبان انگلیسی در محتوای آموزشی موسسه موردنظر است.

تمامی دانشگاه‌های فوق‌الذکر مانند دانشگاه ساسکچوان، با دریافت این نامه اجازه تحصیل شما در کانادا را بدون دریافت مدرک آیلتس صادر می‌نمایند.

در کنار این مؤسسات آموزشی برخی دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادایی دوره‌ی ویژه زبان را در کنار برنامه‌ی تحصیلی اصلی به دانشجویان ارائه می‌کنند که از این طریق امکان تحصیل در کانادا بدون دریافت مدرک تحصیلی آیلتس را در اختیارتان قرار می‌دهند.

دانش‌آموزانی که 12 دوره‌ی تحصیلی را با موفقیت به اتمام رسانده باشند، امکان دریافت ویزای تحصیلی کانادا را بدون دریافت مدرک آیلتس خواهند داشت.

مزایای تحصیل در کانادا بدون دریافت مدرک آیلتس

مزایای تحصیل بدون دریافت مدرک آیلتس در کانادا بی‌شمارند. اینترنت تغییرات بسیاری را در تمام عرصه‌های زندگی بشر ایجاد نموده است. تحصیل از راه دور در کانادا بدون دریافت مدرک تحصیلی به‌عنوان روشی ساده برای دریافت مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا هر دوره‌ی تحصیلی دیگر شناخته می‌شود. ازاین‌رو دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای این نوع تحصیلات نیز محبوبیت ویژه‌ای دارد.

این شیوه برای افرادی که دائماً در حال جست‌وجو در اینترنت هستند، دریافت کمک حرفه‌ای را ممکن می‌سازد. از این طریق، امکان ادامه تحصیل در کنار کار بدون پرداخت هزینه را پیدا می‌کنید. با دریافت مدارک تحصیلی و تخصصی راه پیشرفت را برای خود باز خواهید نمود.

تحصیل از راه دور بدون دریافت مدرک IELTS

در ادامه مقاله به سراغ دانشگاه‌هایی می‌رویم که در سال 2019 امکان تحصیل از راه دور بدون دریافت مدرک آیلتس را برای دانشجویان فراهم نموده‌اند. با ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها امکان دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک IELTS را پیدا می‌کنید. به وسیله‌ی تحصیل آنلاین در خارج از کشور بدون دریافت مدرک زبان آیلتس افزون بر دریافت ساده‌تر ویزا به اهداف خود به آسانی و سرعت بیشتری دست خواهید یافت.

این دانشگاه‌های کانادایی به دانشجویانی که دغدغه‌های بسیاری در زندگی داشته و هم‌زمان قصد ادامه تحصیل و رسیدن به فردایی بهتر را دارند، امکان گذراندن دوره‌ها از راه دور را می‌دهند.

این روش که به‌عنوان منبعی مؤثر در یادگیری و بهبود مهارت‌ها شناخته می‌شود، موجب افزایش امیدواری دانش‌آموزان در رسیدن به اهدافشان نیز خواهد شد.

این شیوه دانشجویان را قادر به ادامه تحصیل سریع در خارج از کشور بدون مدرک تحصیلی IELTS می‌کند. دانشجویان امکان دریافت گواهینامه تحصیلی را در هر زمان و مکانی به آسانی خواهند داشت.

سطح آموزشی و کیفیت این دانشگاه‌ها چگونه است؟

این دانشگاه‌های کانادایی بهترین ارتباط را بین دانشجویان و دانشگاه برقرار کرده و از نظر بهبود مهارت‌ها در سطح جهانی عملکردی فوق‌العاده دارند. امکان استفاده از منابع دانشگاه به هنگام تحصیل از راه دور در فیلدهای متنوعی را خواهید داشت. در ادامه لیست برخی ویژگی‌های مهم این دانشگاه‌ها را مشاهده می‌نمایید.

 1. دانشجویان امکان بهره‌برداری از محتویات آموزشی و امکانات را بر اساس سرعت موردنیاز خود در طول دوره خواهند داشت. از این طریق افزون بر انعطاف‌پذیری سیستم آموزشی تأثیر بهتری بر عملکرد یادگیری داوطلبین خواهند گذاشت.
 2. این دانشگاه‌ها بهترین متد آموزشی را ارائه می‌دهند که روز به روز نیز به محبوبیت سرویس‌های خارق‌العاده آن‌ها افزوده می‌شود.
 3. دانشجویان با استفاده از این متد توجه کامل مربی را حس نموده و در این شرایط دچار پرتی حواس نمی‌شوند.
 4. این شیوه دانشجویان را به کشف و مطالعه تکنیک‌های جدید در موضوع مورد تدریس تشویق می‌کند. از این طریق داوطلبین با سرعت بیشتری مفاهیم را یاد می‌گیرند.
 5. در این برنامه کاربر با شبکه‌ای از مربیان دسترسی خواهد داشت که در فیلدهای تخصصی مختلف تبحر بالایی دارند. از سوی دیگر دریافت کامل و مؤثر محتوای آموزشی موردنظر و قرار گرفتن در جریان حل تمارین مربوطه موجب کارایی هرچه بیشتر این شیوه می‌گردد.
 6. این شیوه به دانشجویان انگیزه کافی برای دریافت بهترین نمرات را می‌دهد.

این راهکار به‌عنوان منبعی مؤثر برای یادگیری در تمام دنیا محبوبیت یافته و ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس را تسهیل می‌کند. با توجه به مؤثر بودن و کارایی فوق‌العاده این روش افراد مختلفی از سراسر دنیا برای بهره‌گیری از این شیوه تحصیلی داوطلب می‌شوند. در ادامه به سوالاتی که برای تحصیل بدون مدرک تحصیلی آیلتس در کانادا با آن‌ها روبه‌رو هستید، پاسخ می‌دهیم.

سؤالات متداول تحصیل در کانادا بدون دریافت مدرک تحصیلی IELTS

سؤال: آیا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا از ایران، داشتن پیش‌نیازهایی که این کشور برای دریافت ویزا برای سایر کشورها مقرر ساخته، کفایت می‌کند؟

پاسخ: پیش‌نیازهای دریافت ویزای تحصیلی یا سایر ویزاهای کانادا تقریباً یکسان هستند.

سؤال: پروسه دریافت بورسیه برای دانشجویان ایرانی داوطلب تحصیل در کانادا چگونه است؟

پاسخ: پروسه دریافت بورسیه از سال 2018 برای تحصیل در کانادا تغییر چندانی ننموده هرچند روند دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های مختلف قدری با یکدیگر متفاوت هستند. به‌طورکلی می‌توان مراحل دریافت بورسیه تحصیلی دانشجویان ایرانی را مشابه با سایر داوطلبین از سراسر نقاط جهان دانست.

سؤال: آیا امکان ادامه تحصیل بدون داشتن مدرک دیپلم و آیلتس در کانادا ممکن است؟

پاسخ: بله این داوطلبین می‌بایست ابتدا در کانادا اقدام به گذراندن دبیرستان و دریافت مدرک معادل 12 ساله در ایران بنمایند. پس‌ازاین مرحله، امکان ارائه درخواست ثبت‌نام در هر موسسه آموزشی و دانشگاهی در کانادا را خواهند داشت.

بااین‌حال دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا برای افراد زیر 18 سال تابع قوانین خاصی است. به منظور تحصیل در کانادا بدون داشتن مدرک آیلتس زیر سن قانونی باید قیم خود را در کانادا تعیین کنید. درصورتی‌که والدین یا اقوام نزدیکتان در کانادا حضور ندارند، باید به صورت قانونی اقدام به سپردن حضانت شما به فردی در کانادا بنمایند.

با در نظر گرفتن شرایط دشوار دریافت حضانت در کانادا، معمولاً افراد به ادامه تحصیل پس از گذراندن دوره‌های 12 ساله اقدام می‌کنند. هرچند دریافت ویزای تحصیلی بدون داشتن دیپلم و سن قانونی نیز ممکن است.


بیشتر ببینید و بخوانید:

نحوه اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 201

تحصیل در کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

راهنمای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

سوالات رایج در مورد تحصیل در کانادا


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x