تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

در این مقاله قصد داریم نگاهی اجمالی بیندازیم به موضوع تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان، با امید به اینکه شما بتوانید اطلاعات مدنظر خود را راجع به این موضوع از طریق این مقاله کسب کنید. احتمالاً شما در حال حاضر در فکر مهاجرت به کشور کانادا هستید و منطقی است که باید راجع به سیستم آموزشی این کشور، پرس و جو کرده و اطلاعات مناسب را در این زمینه کسب کنید.

در این مقاله می خوانید:

  • آموزش در مقطع متوسطه یا مقدماتی در سیستم آموزش کانادا به چه صورتی است؟
  • تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان در سیستم آموزش این کشور چگونه است؟
  • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه صورتی است؟
  • تحصیلات متوسطه در استان کبک کانادا چگونه است؟

پیشنهاد می کنیم پیش از هر چیز مقالۀ راهنمای جامع تحصیل در کانادا را از طریق کلیک بر روی این لینک مطالعه فرمایید.

به طور کلی آموزش متوسطه در کانادا دارای دو سطح متمایز است: 

۱- مقطع متوسطه یا مقدماتی که شامل کلاس هفتم و هشتم است.

۲- مقطع دبیرستان که شامل کلاس نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم می شود.

آموزش در مقطع متوسطه یا مقدماتی در سیستم آموزش کانادا به چه صورتی است؟

آموزش مقطع متوسطه یا مقدماتی در سیستم آموزش کانادا به چه صورتی است؟

آموزش مقطع متوسطه یا مقدماتی در سیستم آموزش کانادا به چه صورتی است؟

 

هنگامیکه دانش آموزان در سال آخر ابتدایی یا همان مقطع ششم، تحصیلات خود را با موفقیت سپری می کنند، آنها به مقطع متوسطه یا مقدماتی راه می یابند. مقطع متوسطه یا مقدماتی یک دوره آموزشی دو ساله است که به دو دسته زیر تقسیم می شود:

  • کلاس هفتم (سنین ۱۲ تا ۱۳ سال)
  • کلاس هشتم (سنین ۱۳ تا ۱۴ سال)

در مقطع هفتم، در سن ۱۲ تا ۱۳ سالگی، به دانش آموزان روند حضور در کلاس های مختلف در طول روز اعلام شده و معلمان مختلف برای هر کلاس به آنها معرفی می شوند. معلمان بر اساس تخصص درسی که سالها آموزش داده اند، در نظر گرفته می شوند و باید گواهینامه یا مدرک  تدریس همان تک درسی را که تخصص لازم برای آموزش آن را دارند، را داشته باشند.

هدف اصلی آموزش در مقطع متوسطه یا مقدماتی در سیستم آموزشی کانادا، آماده سازی دانش آموزان برای ورود به مرحلۀ بعدی، یا به عبارتی تحصیل در مقطع دبیرستان است. بسیاری از موضوعات مشابه که در مدارس ابتدایی به دانش آموزان آموزش داده شده اند، با سطح بالاتری با آنها مجدداً انتقال داده می شود. سایر موضوعات نیز به برنامه ریزی درسی ‏در مقطع متوسطه یا مقدماتی اضافه می شود، به ویژه آموزش زبان های خارجی مثل، فرانسوی، اسپانیایی، انگلیسی (برای دانشجویان کبک) و غیره.

پیشنهاد می کنیم خواندن مقالۀ تحصیل در کانادا به صورت رایگان را از دست ندهید!

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان در سیستم آموزش این کشور چگونه است؟

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان در سیستم آموزش این کشور چگونه است؟

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان در سیستم آموزش این کشور چگونه است؟

 

هنگامیکه دانش آموزان با موفقیت مقطع هشتم را تکمیل می کنند، مجدداً به مقطع بالاتر می روند، این بار به مقطع دبیرستان، که یک برنامۀ چهار ساله به صورت زیر است:

  • کلاس نهم (سنین ۱۴ تا ۱۵ سال)
  • کلاس دهم (سنین ۱۵ تا ۱۶ سال)
  • کلاس یازدهم (سنین ۱۶ تا ۱۷ سال)
  • کلاس  دوازدهم (سنین ۱۷ تا ۱۸ سال)

بنابراین تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان عملاً از این فاز به طور رسمی آغاز می گردد. شایان ذکر است فقط در استان انتاریو (Ontario) کانادا دانش آموزان می توانند از یک سال پنجم دبیرستان، که معمولاً به کلاس بالای دوازدهم اشاره دارد، بهره ببرند. 

طبق قانون، دانشجویان باید حداقل تا سن ۱۶سالگی، صرف نظر از مقطع تحصیلی شان، در دبیرستان باقی بمانند. این قانون برای هر استان به جز انتاریو و نیوبرانزویک (New Brunswick) اعمال می شود که در آن دانش آموزان باید تا سن ۱۸سالگی در مدرسه باقی بمانند یا تا زمانی که دبیرستان را کامل کنند و دیپلم دریافت کنند. گفتنی است تقریباً ۹۰% از دانش آموزان در کانادا موفق به تحصیل در دبیرستان شده و در راستای ادامۀ تلاش های خود، مدرک دیپلم را دریافت می کنند.

پیشنهاد می کنیم مقالۀ تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را حتماً مطالعه فرمایید!

تحصیلات متوسطه در استان کبک کانادا چگونه است؟

تحصیلات متوسطه در استان کبک کانادا چگونه است؟

تحصیلات متوسطه در استان کبک کانادا چگونه است؟

 

تحصیلات متوسطه در استان کبک کانادا تا مقطع یازدهم (Secondary V) ادامه می یابد و به طور معمول با رفتن به کالج ادامه یابد. دانش آموزان یک دورۀ دو سالۀ پیش دانشگاهی (دانشگاه برای افراد مقیم کبک سه سال است البته به غیر از رشته های مهندسی) یا یک برنامۀ فنی- حرفه ای سه ساله را پس از دبیرستان می گذرانند.

برنامه ریزی های درسی ‏در تمام دبیرستان های کانادا بگونه ای طراحی شده است تا دانش آموزان را برای تحصیلات کالج یا دانشگاه آماده سازد و یا مهارت هایی را به صورت فنی – حرفه ای پس از فارغ التحصیلی به شکل موفقیت آمیزی به دانش آموزان آموزش داده شود. بسته به حیطۀ اختیارات حوزه ها یا مراکز آموزشی مختلف، انواع برنامه های آموزشی (آموزش فنی – حرفه ای) و همچنین آکادمیکی در سطح دبیرستان ارائه می شود. برخی از مراکز آموزشی حتی واحدهای درسی دوگانه ای را به طور همزمان هم به دانش آموزان مقطع دبیرستان و هم پس از مقطع متوسطه ارائه می دهد.

در صورت کسب اطلاعات مفید در مورد مزایای تحصیل در کانادا، اینجا را کلیک کنید!

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه صورتی است؟

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه صورتی است؟

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه صورتی است؟

 

یکی از بهترین، سریعترین و البته ساده ترین راه کارهای مهاجرت قانونی به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل یا ویزای دانشجویی کانادا است. سیستم آموزشی کانادا به دلیل برخورداری از استانداردهای بسیار بالا در متدولوژی های آموزشی، همچنین برخورداری از امکانات زیرساختی سخت افزاری و نرم افزاری در زمینۀ آموزش، از جمله بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا، از جمله بهترین دانشگاه های کانادا رو دارد. 

دانشجویانی که انتخاب آنها دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل است، به دلیل اینکه در سیستم آموزشی کانادا تحصیل می کنند، این امکان را در آینده خواهند داشت که به احتمال بالا بتواند اقامت کانادا بعد از تحصیل را نیز کسب کنند.

متقاضیان علاقه مند به کسب اطلاعات راجع به نحوۀ استخدام فارغ التحصیلان در کانادا بعد از اتمام تحصیل، بر روی این لینک کلیک کنند.

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در کانادا هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوۀ اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ را نیز حتماً مطالعه کنید.

خدمات مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا به شما!

خدمات مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا به شما!

Arya Group Student Services!

دوستان عزیز، درصورتیکه متقاضی اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های استرالیا، کانادا و یا نیوزلند، در هر مقطع و رشتۀ تحصیلی هستید، مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا با داشتن یک تیم مشاوره شامل افراد باتجربه و کارآمد می تواند شما را در راستای اهداف مهاجرتی تان یاری رساند. انتخاب کشور، ایالت، شهر و دانشگاه درست می تواند باعث شود که شما بدون نگرانی از آیندۀ شغلی خود در این مسیر جذاب گام بردارید.

کافی است به ما اعتماد کنید!

کافی است به ما اعتماد کنید!

Trust us!

مشاورۀ صحیح و درست در زمینۀ تحصیل و مهاجرت می تواند عاملی بسیار پراهمیت باشد. تیم مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا افتخار دارد که با تجربه ای بالغ بر ۱۵ سال فعالیت در زمینۀ خدمات دانشجویی یاری رسان شما باشد.

در صورت تمایل به انجام مشاوره در زمینۀ ویزای دانشجویی می توانید از طریق اطلاعات تماس موجود در لینک تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید. شما همچنین می توانید با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی ما، فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر خود را به ما بسپارید.

با ما در ارتباط باشید!

با ما در ارتباط باشید!

Contact us!

در انتهای این مقاله توصیه می کنیم مطالب موجود در مقالات زیر را نیز مطالعه فرمایید:

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

سؤالات رایج در مورد تحصیل در کانادا

حقایقی درباره کانادا

پایتخت کانادا

ملزومات مهاجرت به کانادا

ویزای شینگن کانادا

بهترین جاده های کانادا برای گشت و گذار با اتومبیل

16+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button