تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا در چیست؟

مهم‌ترین تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا در این است که دانشگاه‌ها بر دوره‌های آکادمیک و تخصصی تمرکز دارند، درحالی‌که کالج‌ها بیشتر تمرکز خود را صرف دوره‌های کسب مهارت می‌کنند.

واژه‌های کالج و دانشگاه معانی مختلفی در فرهنگ لغت کشورهای انگلیسی‌زبان دارند. در کانادا، کالج‌ها و دانشگاه‌ها مؤسساتی متفاوت هستند که دوره‌های آموزشی متفاوتی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

اما به معنای واقعی کلمه، تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا در چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید …

کالج‌ها

کالج‌ها

کالج‌ها

 

کالج‌های هنرهای کاربردی و فناوری اقدام به برگزاری دوره‌های تمام‌وقت و نیمه‌وقت کرده و مدارکی چون دیپلم و گواهی‌نامه‌های آموزشی صادر می‌کنند. بسیاری از آن‌ها نیز اقدام به ارائه‌ی مدارک لیسانس در رشته‌های کاربردی می‌کنند.

دیگر تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا در نوع آموزش‌های آن‌ها است. کالج‌ها در مقایسه با دانشگاه‌ها سعی در ارائه‌ی آموزش‌های مهارت محور دارند. به این معنی که آموزش‌های آن‌ها کاربردی‌تر بوده و بر مهارت‌های فنی تکیه دارد. به‌طورکلی، می‌توان با گذراندن یک دوره‌ی آموزشی یک‌ساله در کالج، یک گواهی‌نامه‌ی آموزشی دریافت کرد و با پشت سر گذاشتن یک دوره‌ی ۲ تا ۳ ساله مدرک دیپلم گرفت.

کالج‌ها همچنین دارای دوره‌های آموزشی پیش – تجارت و کارآموزی، آموزش زبان و مهارت‌های تکمیلی هستند. برای مثال، برخی از کالج‌های انتاریو بر کشاورزی، علوم پزشکی و سلامت، هنر و دوره‌های نظامی تمرکز دارند.

دانشگاه‌ها

دانشگاه‌ها

دانشگاه‌ها

 

دانشگاه‌ها مؤسساتی هستند که می‌توانند مدارک دانشگاهی صادر کنند. تمام دانشگاه‌ها دارای مدرک لیسانس هستند و بسیاری از آن‌ها دوره‌های تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهند. برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی دیگر تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا را رقم می‌زند. دانشگاه‌ها در انتاریو مستقل هستند. اگرچه آن‌ها نیز از «وزارت تحصیلات تکمیلی و توسعه‌ی مهارت‌ها» بودجه دریافت می‌کنند، اما مراکز آموزشی آن خودمختار بوده و دوره‌های آموزشی، پذیرش‌ها و دانشکده‌ها تحت قوانین خودشان اداره می‌شود.

در صورت تحصیل تمام‌وقت، می‌توان در مدت ۳ تا ۴ سال از دانشگاه‌های کانادا مدرک لیسانس دریافت کرد. یک مدرک لیسانس برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) ضروری است. بسیاری از دانشگاه‌ها به دانشجویان اجازه می‌دهند که دوره‌های آموزشی با دروس مشترک (نظیر مهندسی شیمی و زیست‌شناسی) را در قالب یک «رشته‌ی دوگانه» ترکیب کنند. دیگر تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا در این حوزه مشخص می‌شود.

بسیاری از دانشگاه‌ها همچنین اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی نظیر پزشکی، دندان‌پزشکی و وکالت می‌کنند. در برخی موارد، می‌توان این دوره‌های آموزشی را پس از گذراندن دو یا سه سال تحصیل در مقطع کارشناسی، شروع کرد.

مقالات زیر را از دست ندهید!

بهترین دانشگاه های کانادا

نحوه‌ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

اقامت کانادا بعد از تحصیل

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

سؤالات رایج در مورد تحصیل در کانادا

2+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button