حیوانات وحشی تورنتو

در نزدیکی دریاچه‌ی انتاریو و فضاهای سبز فراوان تورنتو می‌توانید حیوانات وحشی را ببینید. در ادامه هشت حیوان فوق‌العاده جذاب و حیرت‌انگیز که در تورنتو یافت می‌شوند, معرفی می‌کنیم.

کایوت

کایوت

دیدن چنین حیوان ستیزه‌جویی در شهر بسیار حیرت‌آور است. کایوت طبیعتی شکارچی دارد و علاقه‌ی چندانی به خوردن پسماندها نشان نمی‌دهد. نکته‌ی جالب در مورد این جانور این است که امکان دارد در وسط شهر تورنتو نیز آن را ببینید. در موارد نادری حمله‌ی کایوت به حیوانات خانگی گزارش شده که البته بیرون ماندن این حیوانات هنگام شب نقش موثری در به دام افتادن آن‌ها داشته است. موارد نادری نیز از حمله‌ی کایوت به انسان نیز به چشم می‌خورد؛ اما با توجه به نادر بودن موارد حمله، شهرت بسیار بد این حیوان در تورنتو چندان صحیح نیست. هنگام پیاده‌روی شبانه در جایی که سر و صدای مزاحمی وجود نداشته باشد، ممکن است صدای کایوت را بشنوید یا حتی آن را مشاهده کنید.

در چه زمانی از سال امکان دیدن کایوت‌ها را دارید؟ تمام سال

در چه مکانی احتمال دیدن کایوت‌ها افزایش پیدا می‌کند؟ بخش‌های غربی پارک

شاهین معمولی

شاهین معمولی با سرعتی که به 322 کیلومتر بر ساعت می‌رسد، سریع‌ترین حیوان دنیا شناخته می‌شود. این شکارچی شهری معمولاً لانه‌ی خود را در لبه صخره‌ها و آسمان‌خراش‌ها می‌سازد. غذای شاهین معمولی در تورنتو را اغلب کبوترها تشکیل می‌دهند. هنگامی‌که در شهر قدم می‌زنید، با نگاهی به آسمان و اندکی خوش‌شانسی احتمال مشاهده آن‌ها را خواهید داشت.

در چه زمانی از سال امکان دیدن شاهین را دارید؟ تمام سال

در چه مکانی احتمال دیدن شاهین افزایش پیدا می‌کند؟ مناطق مالی و باغ‌ها

مینک

مینک

خوشبختانه با کاهش تقاضای خز، تعداد مینک‌ها در سراسر کانادا طی 10 سال اخیر رو به افزایش گذاشته است. تورنتو با داشتن آبراه‌ها و حوضچه‌های فراوان مکان مناسبی برای زیست این حیوان هوشمند فراهم کرده است بنابراین دیدن اعضای مختلف خانواده سگ‌های آبی در این مکان جای تعجب ندارد. مینک‌های تورنتو که معمولاً از ماهی‌ها و خرچنگ‌های کوچک تغذیه می‌کنند، نمایانگر کیفیت آب منطقه نیز به شمار می‌آیند. هنگام حرکت کنار نهرهای آب، درصورتی‌که خوش‌شانس باشید، ممکن است مینکی را در حال شکار مشاهده کنید.

در چه زمانی از سال امکان دیدن مینک را دارید؟ تمام سال

در چه مکانی احتمال دیدن مینک افزایش پیدا می‌کند؟ جزیره تورنتو

سگ آبی

سگ آبی

اگر از سگ آبی یاد نکنیم، لیست حیوانات تورنتو با نقصی جدی رو به رو خواهد شد. حیوان ملی کانادا به یمن وجود آبراه‌های سبز تورنتو در این منطقه زندگی می‌کند. با توجه به زندگی عموماً شبانه سگ‌های آبی، این حیوان به‌خوبی با زندگی شهری انطباق پیداکرده و آسیبی از آن ندیده است. دیدن سیم‌های آهنی در کنار درخت‌ها که برای جلوگیری از جویدن پوست تنه درختان به کار می‌رود، نشانگر زیاد بودن تعداد حیوان در منطقه است.

در چه زمانی از سال امکان دیدن سگ‌های آبی را دارید؟ تمام سال

در چه مکانی احتمال دیدن سگ‌های آبی افزایش پیدا می‌کند؟ های پارک

باکلان دوسینه

باکلان دوسینه نیز در بین حیوانات وحشی لیست قرار می‌گیرد. افرادی که نزدیک دریاچه‌ها زندگی می‌کنند، هر روز ممکن است این جانور را ببینند. در طول بهار و تابستان، اجتماع این حیوانات که به صورت هشتی شکل در دسته‌های عظیم حرکت می‌کنند، حال و هوای دیگری به تورنتو می‌بخشد که در سایر نقاط جهان قابل مشاهده نیست. با توجه به اینکه ده هزار جفت باکلان دوسینه در تورنتوی بزرگ زندگی می‌کند، مشاهده این حیوان کار بسیار ساده و در عین حال لذت بخشی محسوب می‌شود.

در چه زمانی از سال امکان دیدن  باکلان دوسینه را دارید؟ اواخر بهار تا پاییز

در چه مکانی احتمال دیدن  باکلان دوسینه افزایش پیدا می‌کند؟ پارک تامی تامپسون

جغد برفی

جغد برفی

امکان دیدن این پرنده‌ی با شکوه در تورنتو خصوصاً در طول زمستان رو به افزایش گذاشته است. با توجه به اینکه تعداد جوندگان حتی در فصل زمستان بسیار زیاد است، آرزوی دیدن جغد برفی در منطقه نسبتاً به سرعت برآورده می‌شود. معمولاً پیش از آنکه این پرنده را ببینید، صدایش را می‌شنوید، از اینرو حتی در اوج نومیدی این احتمال وجود دارد که بتوانید یک نظر جغد برفی را ببینید.

در چه زمانی از سال امکان دیدن  جغد برفی را دارید؟ اواخر پاییز تا بهار

در چه مکانی احتمال دیدن  جغد برفی افزایش پیدا می‌کند؟ پارک داونز ویوو

گوزن دم سفید

گوزن دم سفید

مناطق شهری، بهشتی برای حیوانات موذی محسوب می‌شوند اما این مساله دیدن گوزن در تورنتو را توجیه نمی‌کند. در واقع مشاهده‌ی گوزن دم سفید در تورنتو نشانگر برنامه ریزی فوق العاده مناسب شهری برای بهره‌گیری از فضای حیات وحش به شمار می‌آید. این گوزن با عرضی نزدیک به یک متر و صد کیلوگرم وزن، بزرگ‌ترین حیوان وحشی و در عین حال زیرکِ تورنتو است.

در چه زمانی از سال امکان دیدن  گوزن دم‌سفید را دارید؟ تمام سال

در چه مکانی احتمال دیدن گوزن دم‌سفید افزایش پیدا می‌کند؟ دان ولی تریل

کاردینال شمالی

کاردینال شمالی

وقتی کاردینال شمالی را ببینید دیگر برای همیشه آن را به خاطر خواهید داشت. این پرنده با پرهای قرمز روشن، منقاری ضخیم برای شکستن دانه‌های سرسخت و صدایی زیبا در دل طبیعت به سادگی شناخته می‌شود. خوشبختانه برای دیدن این حیوان نیازی نیست ساعت‌های طولانی به جست‌وجو بپردازید؛ کافی است برایشان غذا بریزید و به سادگی آن‌ها را به سوی خود جذب کنید.

در چه زمانی از سال امکان دیدن  کاردینال شمالی را دارید؟ تمام سال

در چه مکانی احتمال دیدن کاردینال شمالی افزایش پیدا می‌کند؟ در محل غذا دادن به پرنده‌ها


بیشتر بخوانید:

تورنتو

مکان های دیدنی تورنتو

10 رستوران ارزان نزدیک دانشگاه تورنتو

درباره تورنتو کانادا


 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست