دانشکاه ولنگونگ مهیای جنگ با کرونا

بدون شک برهه بسیار حساسی از عمرمان را می‌گذرانیم. زمانی که به خاطر پیدایش و همه‌گیری ویروس کرونا زندگی فردی و اجتماعی تک تکمان تحت تأثیر قرار گرفته است. تنها راه کنترل و سامان یافتن وضع موجود این است که همه ما˓ علاوه بر خود مراقبتی، به دیگران نیز در جهت حفظ سلامت خود یاری رسانیم. طبیعتاً اقدامات دولت‌ها˓ نهادها˓ سازمان‌ها و مراکز تأثیر عظیم‌تری در بهبود یا وخامت اوضاع موجود خواهند داشت.

در این میان دانشگاه‌ها به عنوان مراکزی که با افراد بسیاری در تعامل‌اند از این قاعده مستثنا نیستند و چه بسا انتظار می‌رود پیشگامان این امر باشند. بدین معنا که دانش و تسهیلات لازم را در اختیار دانشجویان قرار دهند و از این طریق الگویی برای سایرین باشند. دانشگاه ولنگونگ واقع در استرالیا نیز در واکنش به وضعیت دشوار پیش آمده تمهیداتی اندیشیده است که قصد داریم در این نوشته به آن بپردازیم. پس اگر شما نیز یکی از علاقه مندان به تحصیل در استرالیا هستید و به فکر مهاجرت تحصیلی به این دانشگاه هستید، با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

دانشگاه ولنگونگ: سابقه و جایگاه

دانشگاه ولنگونگ واقع در استرالیا یک دانشگاه مدرن تحقیقاتی است که قریب به هفتاد سال از تأسیس آن می‌گذرد. این دانشگاه که در سال ۱۹۵۱ آغاز به کار کرده است هم اکنون از اعتباری بین المللی برخوردار است و از پیشتازان پژوهش در جهان به شمار می‌رود. دانشگاه ولنگونگ در میان ۲ درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. همچنین خارج از استرالیا دارای پردیس‌هایی در امارات˓ هنگ کنگ و مالزی است. به همین جهت بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در این کشور تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند.

در کنار برنامه آموزشی عالی و موثری که دانشگاه ولنگونگ به دانشجویان خود ارائه می‌دهد˓ این دانشگاه در محیطی بکر˓ آرام وزیبا قرار دارد. همه این موارد موجب آن شده است که فارغ التحصیلان دانشگاه ولنگونگ از موفق‌ترین دانشجویان جهان در عرصه تحصیل و اشتغال محسوب شوند.

تمهیدات دانشگاه ولنگونگ در دوران کرونا: از بازگشت تدریجی تا اقدامات پیش از آن

خبر خوب برای علاقه مندان به تحصیل در استرالیا این است که جامعه ولنگونگ هم اکنون در حال بازگشت به دانشگاه است. این دانشگاه که به منظور کنترل آثار زیان بار و شیوع بیشتر آن مدتی را به صورت غیر حضوری فعالیت کرده بود در حال مهیای شرایط لازم برای بازگشت تدریجی و حضوری در دانشگاه است. برخی از اقدامات و تمهیدات لحاظ شده توسط مسئولین این دانشگاه در دوران کرونا به شرح زیر است.

تجهیزات IT به منظور یادگیری و شرکت در آزمون‌ها

از آن جایی که در پی شیوع ویروس کرونا فعالیت دانشگاه ولنگونگ به صورت مجازی و آنلاین ادامه یافت˓ تمامی تجهیزات مورد نیاز دانشجویان جهت فراگیری بهتر در بخش IT Helpdesk سایت دانشگاه ولنگونگ در دسترس آن‌ها قرار داده شده است. علاوه بر بخشی از ترم اخیر که به صورت مجازی داده و تکمیل شد˓ آزمون‌های پایان‌ترم نیز به صورت مجازی برگزار شدند. همچنین برای برخی از دروس نیز به جای برگزاری آزمون از دانشجویان خواسته شد تا با انجام پروژه نمره آن درس را به دست بیاورند.

دانشگاه ولنگوک در کرونا

خوابگاه‌ها خدمات ارائه می‌دهند

در شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا دغدغه بسیاری از دانشجویانی که شرایط بازگشت به خانه را ندارند و به ادامه تحصیل مشغولند، این است که آیا امکان استفاده از خوابگاه وجود دارد یا خیر. دانشگاه ولنگونگ در این ایام با تجهیز و خدمات رسانی در همه خوابگاه‌ها به یاری دانشجویان آمده است. از همین رو امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان داخلی و بین المللی فراهم است.

مسئولین خوابگاه جهت اجرای بهتر مراقبت‌های لازم نظیر حفظ فاصله اجتماعی˓ تجمعات و کنترل ورود میهمانان در خوابگاه حضور دارند. به علاوه˓ اتاق‌هایی در خوابگاه جهت ایزوله شخصی در نطر گرفته شده‌اند. در صورتی که فردی علائمی مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس دارد می‌تواند جهت اسکان در یک اتاق تا بهبود کامل و رفع خطر اقامت داشته باشد. همچنین استفاده از مکان‌ها و تجهیزات عمومی با رعایت حدود لازم بلامانع است و کیترینگ های دانشگاه علاوه بر سرو غذا، در ساعات افزایش تراکم افراد، امکان استفاده از غذای بیرون بر را برای دانشجویان فراهم کرده است.

اعتبار مالی برای رفع نیاز دانشجویان دانشگاه ولنگونگ

آن دسته از دانشجویانی که شیوع ویروس کرونا وضعیت مالی آنان را تحت تأثیر قرار داده است با حمایت مالی لحاظ شده توسط دانشگاه ولنگونگ می‌توانند کاستی به وجود آمده را رفع کنند. دانشجویان دانشگاه ولنگونگ در شرایط زیر می‌توانند از حمایت‌های مالی دانشگاه بهره ببرند:

  • در صورتی که دانشجویان در پرداخت شهریه خود دچار مشکل شده‌اند می‌توانند تقاضای دریافت تسهیلات دهند. همچنین در صورت برطرف نشدن مشکل دانشجویان پس از دریافت کمک مالی˓ حجم دروس ثبت نام شده آنان کاهش داده می‌شود˓ شهریه به صورت اقساط دریافت می‌شود و یا در تحصیل آنان وقفه کوتاهی ایجاد خواهد شد.
  • دانشجویان داخلی و بین المللی که در خوابگاه اقامت دارند می‌توانند برای دریافت حمایت‌های مالی اقدام کنند. دانشگاه ولنگونگ از بخشی از هزینه‌هایی که سابقاً از دانشجویان دریافت می‌کرد چشم پوشی کرده است و برای تأمین بخش دیگر آن‌ها اعتبار اختصاص داده است.
  • همه دانشجویان دانشگاه ولنگونگ می‌توانند از غذا و خوار و بار رایگان بهره مند شوند. دانشجویان ولنگونگ برای دریافت غذای رایگان نیازی به ثبت نام ندارند و کافی است به هنگام دریافت غذا کارت دانشجویی خود را به همراه داشته باشند.

دانشگاه ولنگونگ و خوبی‌هایش

  • دانشجوان دانشگاه ولنگونگ در ایام کرونا در صورتی که در پرداخت اجاره˓ قبوض برق˓ تلفن و دیگر قبوض دچار مشکل شده باشند نیز می‌توانند جهت در یافت کمک مالی اقدام کنند.
  • آن دسته از دانشجویانی که کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده‌اند و در شرایط پیش آمده مجبور به تحصیل از راه دور شده‌اند کمک هزینه خود را به طور کامل دریافت می‌کنند و تحصیل از راه دور مانع برخورداری آن‌ها از بورسیه‌شان نمی‌شود.
  • در هزینه استفاده از پارکینگ دانشجویان و کارکنان دانشگاه ولنگونگ نیز اقداماتی صورت گرفته است و این افراد تا اطلاع ثانوی از پرداخت هزینه پارکینگ معاف هستند.
  • دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ولنگونگ که در حال انجام و نگارش تحقیقات خود هستند می‌توانند از تسهیلات ویژه برخوردار شوند.
  • و در آخر˓ دانشگاه ولنگونگ از دیرباز برنامه‌هایی را جهت اشتغال دانشجویان خود و علاقه مندان به تحصیل در استرالیا حین و پس از اتمام تحصیل در نظر داشته است. این برنامه‌ها برای دانشجویانی که هم اکنون و در شرایط دشوار پیش آمده بواسطه ویروس کرونا نیاز به کار و دریافت حقوق دارند ادامه دارد و دانشجویان می‌توانند از طریق دانشگاه و از میان شغل‌های موجود یکی را انتخاب کنند.

کارکنان دانشگاه ولنگونگ نیز تجهیزات IT و تسهیلات مالی دریافت می‌کنند

به منظور حفظ سلامت کارکنان و آرامش خانواده‌های در دوران کرونا آنان امکان دورکاری برای آنان فراهم شده است. از آن جایی که کارکنان دانشگاه برای ارائه خدمات با کیفیت و سریع به دانشجویان ممکن است نیاز به تجهیزات IT داشته باشند این امکان فراهم شده است تا با هماهنگی با بخش IT دانشگاه تجهیزات در اختیار آنان قرار داده شود.

همچنین در صورتی که در شرایط موجود نیاز به حمایت‌های مالی داشته باشند می‌توانند علاوه بر تسهیلاتی که دولت استرالیا در اختیار آنان قرار می‌دهد، از بسته‌های حمایتی دانشگاه بهره ببرند.

توصیه دانشگاه ولنگونگ به تیم تحقیقات این دانشگاه در ایام کرونا

همان طور که در ابتدا اشاره شد˓ دانشگاه ولنگونگ یک دانشگاه تحقیقاتی است. به همین جهت بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در استرالیا برای این دانشگاه ارزش ویژه‌ای قائل هستند.

این دانشگاه با قرار دادن تجهیزات مورد نیاز و لینک‌های مفید به تیم تحقیق خود توصیه کرده در شرایط فعلی و تا اطلاع ثانوی از راه دور فعالیت کنند. در صورت نیاز به گردهمایی و صحبت، نیز از طریق برنامه‌های مختلف نظیر ویدئو کنفرانس بهره گیرند. به علاوه این داشگاه همپای دانشگاه‌های دیگر در راستای تحقیقات پیرامون ویروس کرونا همکاری می‌کند.

اقدام دانشگاه ولنگونگ در مقابله با تاثیرات روحی مخرب ویروس کرونا

همه ما روزهای پر تنشی را به واسطه شرایط حساس و سخت حاصل از ویروس کووید 19 تجربه کردیم. روزهایی که خسارت‌های مالی آن با گذر زمان جبران خواهد شد، اما تاثیرات روحی مخرب آن شاید هرگز بهبود نیابد. در همین راستا دانشگاه ولنگونگ با برگزاری یک وبینار و در ادامه آن برنامه‌هایی در فواصل منظم، اقدام به مشاوره و ارائه راهکار برای درک شرایط سخت به وجود آمده و نحوه واکنش به آن پرداخته است.

برخی از ما عزیزانمان را از دست دادیم˓ برنامه‌های تحصیلی و کاریمان دستخوش تغییرات جدی شد و اتفاقات دیگری که موجب شد انگیزه و امیدمان را از دست بدهیم. دانشگاه ولنگونگ با برگزاری این برنامه، علاوه بر نحوه و لزوم مراقبت بهداشتی به ذکر راهکارهایی برای بازگرداندن امید و انگیزه به دانشجویان خود کرد.

سخن پایانی

در این مقاله به اقدامات انجام شده توسط دانشگاه ولنگونگ در دوران کرونا پرداختیم. اقداماتی قابل توجه در زمینه آموزش از راه دور و ارائه تجهیزات آموزشی به دانشجویان و کارمندان˓ و البته از همه مهم‌تر تلاش برای بازگرداندن روحیه و امید به جامعه.

استرالیا از دیرباز به مکان محبوبی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. دانشگاه ولنگونگ نیز با اقدامات و حمایت‌های مفید و جامع خود بار دیگر بر این باور صحه گذاشت. این دانشگاه مدرن با امکانات عالی و همراهی خوبی که در این شرایط نشان داده است نیز می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا در صدر گزینه‌های انتخابی قرار گیرد.

ما در موسسه اعزام دانشجو آریا با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی به ویژه مهاجرت تحصیلی به استرالیا و کانادا، آماده‌ایم تا مشاوره‌های کاملی را به علاقه مندان تحصیل در استرالیا، از جمله دانشگاه ولنگونگ در اختیار شما قرار دهیم.

2+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست