دانشگاه بروک

دانشگاه بروک

(Brock University)

دانشگاه بروک دانشگاهی جامع با بیش از 19000 دانشجو در منطقه‌ی زیبای نیاگارا، یکی از گرم‌ترین شهرهای کانادا، در استان اونتاریو واقع شده است. این دانشگاه دوره‌های آکادمیک غنی و پروژه‌های تحقیقاتی با اهمیت جهانی ارائه و دنبال می‌کند. دانشگاه بروک یک ساعت با کلان شهر تورنتو و 20 کیلومتر با مرزهای امریکا فاصله دارد.

هنگامی که به موقعیت علمی، تحقیقاتی، بورس‌ها و ویژگی‌های خاص دانشگاه بروک نگاه می‌کنیم، با این واقعیت روبرو می‌شویم که: این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه‌های جهان و تنها دانشگاه کاناداست که در Biosphere Reserve قرار دارد. دانشگاه بروک 40 برنامه‌ی مشترک ارائه می‌کند؛ برنامه‌هایی که تحصیل در آن‌ها دست کم 12 ماه سابقه‌ی کاری مرتبط برای دانشجویان محسوب می‌شود. همچنین متوسط درآمد دانش‌آموختگان این دانشگاه بین 18 تا 23 دلار در ساعت خواهد بود. گفتنی است دانشجویانی که در این برنامه‌های مشترک تحصیل می‌کنند کارمندان بالقوه‌ی آینده هستند و به راحتی جذب بازار کار می‌شوند. در دانشگاه بروک، بین دانشجویان مقاطع مختلف و استادان، کارکنان و دیگر دانشجویان همکاری و ارتباط نزدیکی وجود دارد.

بیش از 200 رشته‌ی عملی در پردیس‌های دانشگاه بروک تدریس می‌شوند و تعداد کارکنان آن بیش از 100 نفر است. انجمن‌های همکار داوطلب دانشگاه بالغ بر 100 مورد می‌شود. سالانه بیش از 100 کارفرما در پردیس حضور می‌یابند که برای آینده‌ی شغلی دانشجویان حائز اهمیت است. برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه بروک بیش از 70 برنامه در مقطع کارشناسی و نزدیک به 50 برنامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در هفت دانشکده‌ی ذیل است: علوم کاربردی سلامت، آموزش، علوم انسانی، ریاضیات و علوم، علوم اجتماعی، مطالعات تحصیلات تکمیلی و مدرسه‌ی کسب و کار گودمن. در دانشگاه بروک 13 کرسی پژوهشی وجود دارد.

در واقع، دانشگاه بروک از زمان تأسیس خود در سال 1964 به دنبال کمک به دانشجویان در رسیدن به اهدافشان بوده است. بروک در زمینه‌ی آموزش تجربی دانشگاهی پیشرو شده است. دپارتمان آموزش تجربی، حرفه‌ای و عملی آن یکی از نوآورترین دپارتمان‌های کاناداست و به بیش از 2500 دانشجو در پیدا کردن شغل مرتبط کمک می‌کند. 95 درصد از دانش‌آموختگان بروک ظرف دو سال بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار شده‌اند.

دانشگاه بروک در قلب شبه جزیره‌ی نیاگارا، هم برای پرورش مغز و ذهن دانشجویان انتخابی عالی است، هم برای پرورش روح از طریق سیاحت در محیط زیست طبیعی منطقه گزینه‌ای بی‌نظیر است. دانشگاه بروک تجربه‌ی دلپذیری برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشجویان از طریق مشارکت در زندگی دانشگاهی و اجتماعی دانشگاه خود فرصت‌های بسیاری در اختیار خواهند داشت.

دانشگاه بروک با بیش از 20 برنامه‌ی عملی در سطح کارشناسی تجربه‌ای عملی برای دانشجویان خود فراهم می‌کند و از این طریق دانشجویان خود را برای حرفه‌ی آینده‌شان آماده می‌سازد. شاهدی بر این مدعا موفقیت 90 درصد از دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی دانشگاه بروک در پیدا کردن کار ظرف شش ماه از فارغ التحصیلی است. همچنین رشته‌های جدید و متفاوتی چون طراحی بازی، سلامت عمومی و مدیریت ورزشی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

مشخصه‌ی دیگر دانشگاه بروک بین‌المللی بودن آن است به طوی‌که دانشجویانی از بیش از 90 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. از آن جمله، 30 درصد دانشجوی خارجی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه بروک مشغول به تحصیل هستند. بنابراین فرصت آشنایی با فرهنگ ملل مختلف را در این دانش

1+
فهرست