لیست برترین دانشگاه های پزشکی کانادا

وقتی صحبت از ارائه خدمات و آموزش با کیفیت به دانشجویان بین المللی می شود، کشور کانادا یکی از معروف ترین و مطرح ترین کشور ها در این زمینه است. دانشجویان غیر کانادایی به دلیل سیستم آموزشی قوی و هزینه های پایین شهریه دانشکده های پزشکی به شدت به تحصیل پزشکی در کانادا جذب می شوند.
کانادا دانشگاه های پزشکی متعددی دارد که در سطح جهانی شناخته شده هستند و گزینه هایی بسیار مناسب برای تحصیل در یک کشور خارجی محسوب می شوند. این دانشگاه ها از جوانب زیادی با هم تفاوت دارند، از جمله برنامه های آکادمیک، اندازه ی دانشگاه، بورسیه هایی که ممکن است ارائه شوند و شهریه ی دانشگاه. بنابراین با هر فاکتور، اولویت و بودجه ای که داشته باشید، حتما می توانید دانشگاهی که برای شما مناسب باشد را در کانادا بیابید.

بهترین دانشگاه های علوم پزشکی کانادا

دانشگاه هایی که در زیر معرفی می شوند، بهترین دانشگاه های پزشکی کانادا هستند. دقت داشته باشید که ترتیب این دانشگاه ها بر اساس رتبه بندی نیست. همچنین لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های پزشکی کانادا دانشجویان بین المللی را نمی پذیرند و یا تنها از کشورهایی دانشجو می پذیرند که با آن ها توافق نامه داشته باشند. برای جزئیات بیشتر حتما از موسسات مشاوره کمک بگیرید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (The University of British Columbia Medical School)

این دانشگاه که در ونکوور قرار دارد، از زمان تاسیسش در سال 1915 همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در کانادا و سراسر جهان رتبه بندی شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه ی 30 در جهان و دوم در کانادا قرار دارد و در رشته ی پزشکی بالینی رتبه ی 38 جهان را دارد و در مجموع بیش از 16500 دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه شامل 3 دانشکده، 19 دپارتمان و 23 مرکز تحقیقاتی است. اگرچه شرایط ورود به این دانشگاه بسیار دشوار می باشد، اما دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه از یکی از با کیفیت ترین آموزش ها در جهان بهره خواهند برد و مدرک دریافتی نیز اعتبار جهانی دارد.

دانشگاه آلبرتا (The University of Alberta Medical School)

یک دانشگاه دولتی که در سال 1908 تاسیس شده و یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است. دانشگاه آلبرتا در رتبه ی 138 جهان و 5 در کانادا قرار دارد. رشته ی پزشکی بالینی در این دانشگاه در جهان در رتبه ی 85 است. بیش از 20 درصد از دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند و شهریه ی رشته ی پزشکی در آن به نسبت پایین است. رشته های پزشکی و بهداشت در این دانشگاه در تمامی مقاطع ارائه می شوند.

دانشگاه کلگری (Cumming School of Medicine at The University of Calgary)

رتبه بندی کلی این دانشگاه در سطح جهان 138 و رشته ی پزشکی بالینی آن 80 است. دانشگاه کلگری در زمینه ی مطالعات سلامت اعصاب و روان، بیماری های مزمن و علوم قلبی عروقی در سطح ملی پیشرو است و بیش از 6700 دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ساسکاچوان (College of Medicine at the University of Saskatchewan)

این دانشگاه که در رتبه ی 14 در بین دانشگاه های کانادا قرار دارد، تنها کالج پزشکی استان ساسکاچوان را دارد. یکی از اولین دانشکده هایی که در این دانشگاه آغاز به فعالیت کرد، دانشکده ی پزشکی بود. دانشگاه ساسکاچوان در کنار تحصیل و تحقیقات، بر مهارت های اجتماعی که پزشکان به آن ها نیاز دارند نیز تمرکز دارد.

دانشگاه مانیتوبا (The University of Manitoba Medical School)

این دانشگاه با بیش از 5 هزار دانشجوی بین المللی، در تحقیقات حوزه ی سلامت بسیار شاخص است. خصوصا در زمینه های درمان پزشکی و مراقبت های پیشگیرانه. هدف این دانشگاه تربیت متخصصان پیشرو در زمینه ی پزشکی است تا بتوان بهداشت و سلامت عمومی را در سراسر جهان تقویت بخشید. دانشگاه مانیتوبا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در رشته ی پزشکی محسوب می شود.

دانشگاه مک مستر (McMaster University Medical School)

دانشگاه مک مستر در رتبه ی 133 جهان و رشته ی پزشکی کلینیکال آن در رتبه ی 35 قرار دارد. دانشکده ی پزشکی این دانشگاه در سال 1996 تاسیس شد و اکنون در تمامی مقاطع رشته ی پزشکی را ارائه می دهد. دانشگاه مک مستر به خاطر داشتن یکی از بهترین مراکز تحقیقات و نو آوری در سراسر جهان شهرت دارد. در این دانشگاه بیش از 4600 دانشجوی بین المللی از 75 کشور جهان در حال تحصیل هستند. جالب است بدانید که مغز آلبرت انیشتن در این دانشگاه نگهداری می شود و شما می توانید بر روی آن مطالعات انجام دهید!

دانشگاه تورنتو (The University of Toronto Medical School)

دانشکده ی پزشکی این دانشگاه که در سال 1843 تاسیس شده است، جدا از اینکه دانشگاه تورنتو یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در کانادا است، به دلیل کشف انسولین و سلول های بنیادین، و همچنین انجام اولین پیوند ریه در جهان نیز بسیار معروف است. دانشگاه تورنتو در جهان رتبه ی 17 و در کانادا رتبه ی اول را دارا است. رشته ی پزشکی بالینی این دانشگاه در جهان رتبه ی 5 را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه کویین (Queen’s University)

دانشکده ی پزشکی این دانشگاه که در سال 1854 تاسیس شده است، معمولا جزو یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در کانادا رتبه بندی می شود. همچنین شهریه ی این دانشگاه نیز برای رشته ی پزشکی جزو پایین ترین شهریه ها است. اگر به هری پاتر علاقه دارید، در دانشگاه کویین یک اتاق مطالعه ی هری پاتر نیز وجود دارد!

دانشگاه اتاوا (The University of Ottawa Medical School)

دانشگاه اتاوا یکی از بسیار معدود دانشکده های دو زبانه ی کانادا را دارد که در سال 1945 تاسیس شده است. این دانشگاه که بیش از 7 هزار دانشجوی بین المللی دارد، در رتبه ی 192 جهانی و هشتم در کانادا قرار دارد و رتبه ی رشته ی پزشکی بالینی آن در جهان 92 است.

دانشگاه مک گیل (McGill University Medical School)

دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1829 تاسیس شده و اولین دانشکده ی پزشکی کانادا است. این دانشکده با چندین بیمارستان آموزشی همکاری دارد. دانشگاه مک گیل رتبه ی 51 در جهان قرار دارد و سومین دانشگاه برتر کانادا است. رتبه ی رشته ی پزشکی بالینی در این دانشگاه 42 در جهان است.

دانشگاه مموریال (Memorial University Medical School)

این دانشگاه میلیون ها دلار بودجه را برای تحقیقات پزشکی اختصاص می دهد و تمرکز ویژه ای بر تربیت پزشکان برای تخصص یافتن در کار در مناطق روستایی کانادا و سایر نقاط جهان دارد.

دانشگاه مونترال (The University of Montreal Medical School)

دانشگاه مونترال که ششمین دانشگاه برتر کانادا است، یکی از برجسته ترین دانشگاه ها در جهان می باشد. این دانشگاه معروف است به اینکه بر مشارکت بیمار در پروسه ی درمان تاکید دارد و از دانشجویانش انتظار دارد در رابطه ی پزشک – بیمار، احترام و مسئولیت پذیری را فراموش نکنند. زبان اصلی این دانشگاه فرانسه است، اما کارشناسی ارشد رشته هایی چون بیو شیمی، داروشناسی و نوروساینس، به زبان انگلیسی هستند. رتبه ی رشته ی پزشکی بالینی این دانشگاه 69 در جهان است.

2+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست