دانشگاه ویکتوریا

(University of victoria)

دانشگاه ویکتوریا (UVic)، با قرارگیری در ویکتوریا، پایتخت استان بریتیش کلمبیا، یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا به شمار می‌آید. دانشگاه ویکتوریا (UVic)، در انتهایی‌ترین نقطه در جنوب جزیره‌ی ونکوور، و در ساحل اقیانوس آرام واقع شده است؛ به طوری که فاصله‌ای در حدود 15 دقیقه از مرکز شهر دارد. همچنین از ونکوور و مرز ایالات متحده فاصله بسیار کمی دارد؛ به طوری که از  سیاتل با یک پرواز 50 دقیقه ای می‌توان به این منطقه دسترسی داشت. سابقه‌ی تاسیس دانشگاه ویکتوریا (UVic) به تاسیس کالج ویکتوریا که وابسته به دانشگاه مک گیل مونترال است، می‌رسد. این دانشگاه در سال 1903 تاسیس شده است. با این وجود مدرک اصلی خود را به عنوان دانشگاه در سال 1963 دریافت نمود، که از این جهت دانشگاه جوانی به شمار می‌آید. از نقاط قابل توجه در دانشگاه ویکتوریا، استفاده از هیات علمی بسیار موفق در تمامی سطوح می‌باشد. کسب رتبه‌های پژوهشی پی در پی، بیانگر همین مورد است. درواقع علیرغم جوان بودن UVic، نتایج آموزشی و پژوهشی کاملا حرفه‌ای و معتبری به ثبت می‌رسد. شایان ذکر است اکثر دوره‌های دانشگاه ویکتوریا، به صورت دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد، ارائه می‌شود.

UVic به دلیل بهره‌بردن از فاکتورهای بالای پژوهشی، در زمینه‌های مختلف از قبیل علوم علمی، مهندسی، ریاضی، علوم داده و علوم کامپیوتری و همچنین خلاقیت و فرهنگ، فعالیت می‌کند. این برنامه‌های تحصیلی، به بیش از 20،000 دانشجو ارائه می شود، که از میان آن‌ها 3،446 دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) هستند. در UVic  نسبت دانشجویان مرد به زن به صورت 47:53 است. به دلیل برخورداری از 47 عضو هیئت علمی (فعلی و سابق)، دانشگاه UVic، یکی از بالاترین درجه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که به دلیل 36 عضو هیئت علمی تراز اول کانادا در UVic ، کرسی‌‌های تحقیقاتی سطح بالایی را به لحاظ کیفیت و کمیت، به دانشجویان ارائه می‌دهند. از اهداف UVic، توجه ویژه به موفقیت دانشجویان رشته‌های مطالعات در زبان های بومی، فرهنگ، قانون، ملیت و توسعه‌ی اقتصادی است. به طوری که در سال 2018، UVIC اولین برنامه‌ی تحصیلی حقوق بومیان جهان را راه اندازی کرد. اعضای دانشگاه ویکتوریا 839 نفر می‌باشند؛ که از این میان 306 نفر ملیتی بین‌المللی و 535 نفر بومی کانادا هستند. تنوع در بین رشته‌های ارائه شده در UVic بسیار زیاد است. این رشته‌های تحصیلی به صورت زیر می‌باشند:

  • آموزش
  • روانشناسی
  • علوم کامپیوتر
  • بازرگانی و اقتصاد (شامل مدیریت بازرگانی و افتصاد می‌گردد.)
  • علوم پایه (شامل فیزیک و نجوم،ریاضی و استاتیک، شیمی، زمین‌شناسی و محیط زیست می‌گردد.)
  • حقوق و علوم وابسته
  • هنر (شامل هنر نمایشی، زبان و ادبیات، تاریخ و تئوری فلسفه می‌گردد.)
  • سلامتی و پزشکی- داروسازی- دندان‌پزشکی
  • علوم اجتماعی( شامل جغرافی- مطالعات ارتباطات و رسانه- جامعه‌شناسی- سیاست و مطالعات بین‌المللی (شامل مطالعات توسعه)، می‌گردد.)

گالری تصاویر

سایر دانشگاه ها

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست