دانشگاه کلگری

(University of Calgary)

دانشگاه کلگری در سال 1966، در شهر کلگری، استان آلبرتا تاسیس شد. این دانشگاه پیشروی نسل آینده‌ی کاناداست؛ موسسه‌ی آموزش عالی پویا، در حال رشد و جوانی که از تغییر و فرصت‌ها استقبال می‌کند. استراتژی کلگری این است که یکی از پنج دانشگاه پژوهشی کانادا شود و آموزش نوآورانه و یکپارچگی را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهد. دانشگاه کلگری از صنعت و کسب و کار محلی، ملی و بین المللی حمایت می‌کند و در تلاش است تا به جامعه خدمت کرده و از ارزش‌های آن دفاع کند. از طرف دیگر دانشگاه کلگری به دنبال این است که برای مشکلات چالش برانگیز جامعه‌ی امروز، راه حل‌هایی بیابد.

دانشگاه کلگری که یکی از موسسات پژوهشی کانادا محسوب می‌شود، 14 دانشکده، 53 دپارتمان و بیش از 200 برنامه‌ی آکادمیک دارد. این دانشگاه همچنین از 77 کرسی تحقیقاتی و 85 مرکز پژوهشی برخوردار است. 31000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای دانشگاه کلگری مشغول به تحصیل هستند.

هنگامی که به موقعیت علمی، تحقیقاتی، بورسیه‌ها و ویژگی‌های خاص دانشگاه کلگری نگاه می‌کنیم، با این واقعیت روبرو می‌شویم که این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقات دولتی و از دانشگاه‌های نسل جدید کاناداست. دانشگاه کلگری در سال 1944 به عنوان شعبه‌ای از دانشگاه آلبرتا در شهر کلگری شروع به فعالیت کرد و طبق رتبه‌بندی QS دارای رتبه‌ی نخست در بین دانشگاه‌های جوان کانادا و آمریکای شمالی و بین ده دانشگاه برتر جوان جهان است (در بین دانشگاه‌های بالای 50 سال قدمت). دانشگاه کلگری طبق رنکینگ تایمز 2016 هجدهمین دانشگاه جوان کانادا بود. رتبه‌ی جهانی دانشگاه کلگری طبق رنکینگ تایمز در سال 2019، 199 و رتبه‌ی جهانی QS این دانشگاه در همان سال، 229 است.

گالری تصاویر

سایر دانشگاه ها

2+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست