دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، جای سوال دارد. همان‌طور که می‌دانید وقتی که قصد دارید برای ادامه‌ی تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنید، باید ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنید تا به شما اجازه‌ی اقامت داده شود. اما گاهی درخواست شما برای دریافت ویزا رد می‌شود. زمانی که از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا اطلاع کافی داشته باشید، می‌توانید با رفع این دلایل، مجدداً درخواست خود را ارسال کنید.

بسیاری از داوطلبان تحصیل در کانادا تصور می‌کنند روند دریافت ویزای کانادا کار آسانی به‌نظر می‌رسد. اما واقعیت این است که گاهی طی کردن مراحل آن با سختی زیادی روبه‌رو می‌شود. حتی برخی از داوطلبان فکر می‌کنند دریافت نامه‌ی قبولی در دانشگاه سخت‌ترین روند مهاجرت به کاناداست. در حالی‌ که ویزای دانشجویی حتی از این مرحله نیز سخت‌تر است. به ‌طوری که در این مرحله‌ی درخواست بسیاری از متقاضیان رد می‌شود.

اما رد شدن درخواست برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا به این معنا نیست که شما فرصت دیگری برای درخواست مجدد ندارید. بلکه با پیگیری دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید مجدداً درخواست خود را برای دولت این کشور ارسال کنید. در ادامه به ذکر دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا می‌پردازیم.

  • نداشتن نامه‌ی پذیرش واقعی در دانشگاه

تمامی داوطلبانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، قبل از دریافت ویزای تحصیلی، ابتدا باید نامه‌ی قبولی (LOA)  خود را از یکی از مؤسسات آموزش عالی در این کشور دریافت کنند. مؤسسه‌ی آموزشی اعم از مدرسه و یا دانشگاه باید در لیست مؤسسات آموزشی معتبر قرار بگیرد. اگر مأمور بررسی درخواست ویزا در مورد واقعی بودن نامه‌ی پذیرش تردید داشته باشد و یا نداشتن شرایط شما را در برنامه‌ی تحصیلی تشخیص دهد، ویزای تحصیلی شما را رد می‌کند.

  • وضعیت مالی یکی از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا وضعیت مالی متقاضیان است. در واقع بخشی از روند درخواست ویزای کانادا، ارائه‌ی گواهی بانک و یا بیانیه‌ی بانکی است. زیرا با این نامه مشخص می‌شود که شما توانایی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا را دارید. زمانی که درخواست ویزای تحصیلی به دلایل مالی رد می‌شود، ممکن است این موضوع به‌خاطر عدم توانایی شما برای پرداخت هزینه‌های سفر، پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی در کانادا باشد.

  • ترک کانادا بعد از اتمام تحصیلات

یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا مشخص نبودن ترک این کشور بعد از اتمام تحصیلات است. مسئول بررسی درخواست ویزا باید اطمینان پیدا کند که بعد از پایان تحصیل و اعتبار ویزای تحصیلی، کانادا را ترک می‌گویید. در صورتی‌که او تشخیص دهد که شما قصد ندارید بعد از اتمام تحصیلات به کشور خود بازگردید، درخواست شما رد می‌شود. مسئول ویزا از طریق تاریخ سفر، تاریخ بازگشت، وضعیت شما در کشور محل سکونت، وضعیت مالی و یا سابقه‌ی قبلی شما در کانادا به این موضوع پی می‌برد. ویزای تحصیلی کانادا موقتی است و به ‌این معناست که تاریخ انقضاء دارد که بعد از اتمام اعتبار آن، باید به کشور خود بازگردید.

  • مشکلات مربوط به مدارک مسافرتی یا هویتی

از دیگر دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا باید به وجود مشکل در پاسپورت، عکس‌ها و یا فرم‌های تکمیل شده اشاره کرد. تمامی مدارک و مستنداتی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا ارسال می‌شود، باید صحیح و کامل باشند. در صورتی که افسر بررسی مدارک درخواست ویزا تشخیص دهد که برخی از مدارک ایراد دارند، از صدور ویزای شما خودداری می‌کند. بنابراین باید قبل از ارسال مدارک، از صحیح بودن همه‌ی قسمت‌های مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

  • نداشتن عملکرد مطلوب تحصیلی

یکی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا، داشتن نمرات خوب در آزمون‌های ورود به دانشگاه است. شما باید بتوانید در آزمون‌های آیلتس و تافل نمرات قابل قبولی را دریافت کنید. در صورتی که مسئول بررسی درخواست ویزا، نمرات شما را پایین تشخیص دهد و به این نتیجه برسد که توانایی پشت سر گذاشتن دوره‌های زبان انگلیسی را ندارید، از صدور ویزا برای شما خودداری می‌کند. همچنین مأمور بررسی درخواست ویزا، به عملکرد شما در دوره‌های مختلف تحصیلی نگاه می‌کند. در صورتی که مشکلات عمده‌ای در نمرات شما دیده شود، درخواست ویزا رد می‌شود.

  • مشخص نبودن هدف برای تحصیل

در زمان ارائه‌ی درخواست ویزای دانشجویی کانادا باید به‌طور دقیق هدف خود را از ادامه‌ی تحصیل در این کشور بیان کنید. برای مثال شما در ایران در زمینه‌ی طراحی گرافیک مشغول به کار هستید. اما هدف خود را از مهاجرت به کانادا، تحصیل در رشته‌ی پزشکی عنوان می‌کنید. در چنین مواردی درخواست شما رد می‌شود. شما در هر وضعیتی که قرار دارید، باید هدف و برنامه‌ی خود را از مهاجرت به کانادا مشخص کنید.

  • باید به سراغ مؤسسات آموزشی معتبر بروید

برخی از مؤسسات جعلی برای تبلیغ، از داوطلبان پول زیادی دریافت می‌کنند و به دروغ به آن‌ها گفته می‌شود که در یک مؤسسه‌ی آموزش عالی در کانادا پذیرفته شده‌اند. سپس برای آن‌ها یک نامه‌ی جعلی تهیه می‌کنند. مسئولین بررسی درخواست‌های متقاضیان قادرند نامه‌های جعلی را از نامه‌های واقعی تشخیص دهند. در این صورت درخواست دانشجویانی که به این دسته از مؤسسات جعلی مراجعه کرده‌اند، رد می‌شود. بنابراین باید به سراغ مؤسساتی بروید که اعتبار آن‌ها تأیید شده است.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست