راهنمای جامع رجیستر پزشکان در استرالیا

در حال حاضر طبق آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت و سلامت استرالیا، کمبود مشاغل مرتبط به علوم پزشکی، به‌خصوص نیروی متخصص در شهرهای بزرگی همچون سیدنی و ملبورن، همچنین مناطق کوچک، کم‌جمعیت و حومه‌ای به شدت احساس می‌شود. پزشکان و دندان‌پزشکان می‌توانند با اخذ انواع ویزاهای موقت و یا اقامت کار دائم، زندگی جدیدی را در کشور زیبا و پیشرفتۀ استرالیا شروع کنند.

جهت کار و اقامت دائم، بدون محدودیت‌های قانونی، پزشکان و دندان‌پزشکان می‌بایست از طریق دو مرجع رسمی سازمان نظام پزشکی استرالیا (Australian Health Practitioner Regulation Agency) یا AHPRA و انجمن پزشکی استراليا (Australian Medical Council) یا AMC رجیستر (Register) کرده و گواهی‌های و مدارک مربوطه را از ایالت یا منطقۀ مورد نظر دریافت کنند. بنابراین فرآیند رجیستریشن (Registration) به معنی تأیید صلاحیت متقاضی از طریق معادل‌سازی مدارک تحصیلی و کاری، و البته مهمتر از آن اخذ مدارک یا گواهی‌نامه‌های مربوطه از ایالت یا منطقۀ مورد نظر است.

موضوع قابل تأمل این است که رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی به دلیل ارتباط مستقیم با حیات انسان‌ها، جزء رشته‌هایی محسوب می‌شوند که حتماً باید مدارک متقاضی در کشور مقصد ارزیابی و معادل‌سازی گردد. به عبارت دیگر، چنانچه پزشکان قصد ادامه تحصیل در رشته های تخصصی در استرالیا و یا قصد ورود به بازار کار در این کشور را داشته باشند، ارزیابی مدارک آنها امری الزامی می‌باشد.

بدیهی‌ست کلیدی‌ترین اقدام در آغاز فرآیند مهاجرت، ارزیابی سطح دانش و توانایی‌های زبانی فرد متقاضی‌ست. بدین منظور متقاضیان ملزم به شرکت در یکی آزمون‌های زبان بین‌المللی قابل قبول توسط دو سازمان AMC و AHPRA می‌باشند. یکی از این آزمون‌ها، آزمون OET است که آزمون زبان مرتبط با مشاغل علوم پزشکی و دندان‌پزشکی می باشد. لازم بذکر است این آزمون از چهار مهارت شنیداری (Listening)، درک مطلب (Reading)، نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) تشکیل شده است. حداقل سطح یا نمرۀ مورد نیاز برای پزشکان و دندان‌پزشکی، سطح B یا نمرۀ 350 است. البته نمرات سایر آزمون‌های زبان بین‌المللی همچون آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL) و PTE با نمرۀ حدنصاب مورد نظر در چهار مهارت نیز قابل قبول می باشد.

علاوه بر آزمون زبان، به منظور اعتبارسنجی و معادل‌سازی مدارک پزشکان و دندان‌پزشکان در کشور استرالیا، آزمون‌هایی توسط انجمن پزشکی استرالیا (AMC) برگزار می‌گردد. این آزمون‌ها شامل دو آزمون تئوری (AMC CAT MCQ) و عملی (AMC Clinical) می‌باشد. پزشکان و دندان‌پزشکانی که قصد دارند در استرالیا به عنوان پزشک رجیستر (Register) شوند، موظف به شرکت در این دو آزمون هستند. متقاضیان ابتدا می‌بایست در آزمون AMC CAT MCQ و پس از موفقیت و کسب حد نصاب در این آزمون می‌توانند در آزمون AMC Clinical شرکت کنند. شایان ذکر است که آزمون AMC CAT MCQ در کشورهای مختلفی (متأسفانه به جز ایران)، ولی آزمون AMC Clinical فقط در کشور استرالیا برگزار می‌شود.

اطلاعات جامع آزمون OET را از اینجا مطالعه فرمایید.

رجیستر پزشکان در استرالیا

در راستای خدمت‌رسانی به شما پزشکان و دندان‌پزشکان عزیزی که قصد مهاجرت و کار در زمینۀ  تخصص هود در کشور استرالیا را دارید، گروه آریا بستری فراهم نموده، تا شما متقاضیان عزیز بتوانید از خدمات اجرایی و مشاورتی این تیم مجرب بهره جسته و فارغ از هر گونه نگرانی، روند اجرای این فرآیند نسبتاً پیچیده را سهولت بخشیده و با آسودگی خیال به این مهم دست یابید.

مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا افتخار دارد به عنوان تنها نمایندۀ رسمی مجتمع آمورشی ARIMGSAS استرایا در ایران، و با همکاری همه‌جانبه با این مرکز آمورشی، خدمات خود را در قالب یک بستۀ پیشنهادی به پزشکان و دندان‌پزشکان عزیز ارائه کند. خدمات زیر در چهارچوب یک کار تیمی و حرفه‌ای و همچنین با بهره‌گیری از اساتید و کارشناسان آموزشی مجرب به شما متقاضیان عزیز ارائه می‌گردد:

  • برگزاری دوره‌های آماده‌سازی برای شرکت در آزمون AMC CAT MCQ زیر نظر مجتمع آموزشی ARIMGSAS استرالیا، ارائه منابع و نمونه سؤالات آموزشی مناسب و برگزاری آزمون‌های آزمایشی آنلاین و شبیه‌سازی شده جهت تسهیل فرآیند حضور و قبولی در این آزمون. لازم به‌ذکر است تمامی مدرسین، مدرسین رسمی و تأیید صلاحیت شدۀ مؤسسۀ آموزشی ARIMGSAS استرالیا بوده که آماده ارائۀ هرگونه خدمات آموزشی به شما متقاضیان عزیز می‌باشند.
  • اخذ پذیرش و دریافت ویزای موقت به منظور اعزام پزشکان و دندان‌پزشکان جهت شرکت در دوره‌های آماده‌سازی آزمون AMC Clinical که به‌صورت حضوری زیر نظر مجتمع آمورشی ARIMGSAS استرالیا برگزار می‌گردد.
  • برگزاری دوره‌های آموزشی آزمون OET مخصوص کلیۀ مشاغل حوزه‌های درمان و علوم پزشکی، به منظور آماده‌سازی هر چه بهتر و حضور موفق در این آزمون تخصصی، زیر نظر مدرسین مجرب و تأیید صلاحیت شده
  • انجام کلیه خدمات مرتبط با ارزیابی، اعتبارسنجی و معادل‌سازی مدارک تحصیلی، آموزشی، و سوابق شغلی متقاضیان
  • انجام خدمات مرتبط با ثبت‌نام متقاضیان برای شرکت در آزمون AMC Clinical
  • ارائۀ خدمات دریافت پیشنهاد شغلی مناسب در استرالیا جهت اقدام برای ویزای کار
  • کمک به متقاضیان عزیز جهت تبدیل ویزای موقت به ویزای کار

رجیستر پزشکان در استرالیا 2

متقاضیان عزیز، رویکرد مدنظر و مطلوب مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا انجام صفر تا صد فرآیند مهاجرت پزشکان و دندان‌پزشکان به همراه خانوادۀ آنها به استرالیا، به صورت یک توالی منظم و مشخص بوده که از کشور مبدأ شروع و در نهایت منجر به اخذ ویزای کار و اشتغال آنها در استرالیا می‌گردد. کارشناسان آموزشی گروه آریا با استفاده از زیرساخت‌های آموزشی مناسب و تسهیلات ویژۀ درخور متقاصیان عزیز، با بهره‌گیری از کادر آموزشی و مدیریتی باتجربه آمادۀ خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد. لطفاً در صورت تمایل به اطلاع از زمان و نحوۀ برگزاری دوره‌های آماده‌سازی آزمون‌های AMC CAT MCQ و AMC Clinical، همچنین آزمون OET با ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در لینک “تماس با ما” در ارتباط باشید.

شما عزیزان می‌توانید لیست کامل دانشگاه‌های مورد تأیید دو سازمان AMC و WDOMS را از طریق دو لینک زیر مشاهده فرمایید.

درصورتیکه نام دانشگاه خود را در دو لیست فوق مشاهده نکردید، برای کسب اطلاعات بیشتر هر چه سریعتر با ما از طریق راه‌های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید:

دفتر مرکزی تهران: ۸۸۲۴۰۴۴۵-۰۲۱

دفتر هماهنگی اصفهان: ۱۵-۳۱۳۱۲۱۱۴-۰۳۱

دفتر سیدنی: ۶۱۲۸۸۹۷۵۱۷۱+

همکاران ما در شعب مختلف گروه آریا، در هر زمان و مکانی آمادۀ خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

20+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست