مبلغ تحصیل در کانادا

مبلغ تحصیل در کانادا

در این مقاله قصد داریم در مورد مبلغ تحصیل در کانادا صجبت کنیم. کشور کانادا یکی از 8 کشور ثروتمند جهان است که سالانه هزینه قابل‌توجهی را صرف آموزش می‌کند و به کیفیت سطح آموزشی خود بسیار اهمیت می‌دهد. به همین دلیل مدارک تحصیلی این کشور نسبت به سایر کشورها از اعتبار خاصی برخوردار است. همچنین پایین بودن مبلغ تحصیل در کانادا باعث شده تا افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند.

در ادامه به سؤالات زیر پاسخ می دهیم:

  • مبلغ تحصیل در کانادا چگونه است؟
  • مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا چیست؟
  • مزایا و معایب تحصیل در کشور کانادا چیست؟

مبلغ تحصیل در کانادا چگونه است؟

مبلغ تحصیل در کانادا چگونه است؟

مبلغ تحصیل در کانادا چگونه است؟

 

شما باید قبل از هر اقدامی، میزان هزینه‌های تحصیل و اقامت در کشور کانادا را در نظر داشته باشید. مبلغ تحصیل در کانادا به استان، شهر، نوع آموزشگاه‌ یا مؤسسه آمورشی، رشته، گرایش و مهمتر از همه به مقطع تحصیلی بستگی دارد.

مبلغ تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

بر طبق اعلام مرکز آمار کانادا، میانگین شهریه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ میلادی سالانه ۲۷,۱۵۹ دلار کانادا (حدود ۲۰,۶۰۰ دلار آمریکا) بوده است. البته رشته‌های هنر و علوم انسانی ارزان‌تر هستند. اما رشته‌های مانند مهندسی و پزشکی گران‌ترند و سالانه به‌ طور متوسط ۳۰,۷۴۲ دلار کانادا (حدود ۲۳,۳۰۰ دلار آمریکا) هزینه شهریه آنها است. شهریه رشته­‌های مدیریت پایین‌تر از میانگین ملی و سالانه ۲۶,۳۹۵ دلار کانادا (۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا) است.

مبلغ تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

اگر قصد ادامه تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی در کانادا را دارید، هزینه تحصیل شما معمولاً کمتر خواهد بود. البته مبلغ تحصیل در کانادا در سطح تحصیلات تکمیلی بسته به رشته و مقطع شما (شامل کارشناسی ارشد و دکتری) متفاوت است. بر اساس اطلاعات مرکز آمار کانادا متوسط ​​شهریه تحصیلات تکمیلی در سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ برابر با ۱۶,۴۹۷ دلار کانادا (حدود ۱۲,۵۰۰دلار آمریکا) است. گفتنی است این مبلغ تنها ۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا چگونه است؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا چگونه است؟

 

بورسیه‌های تحصیلی در کانادا عموماً برای مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و بالاتر) ارائه می‌گردند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا به قرار زیر است:

پاسپورت یا اصل کارت شناسایی:

در صورت نداشتن پاسپورت باید کارت شناسایی به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

مدارک تحصیلی:

دانشنامه و ریزنمرات مقاطع تحصیلی قبلی از جمله مدارک مهم دیگری است که برای گرفتن بورسیه مورد نیاز است. این مدارک نیز باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند.

مدرک زبان:

مدرک زبان می‌تواند آیلتس آکادمیک یا تافل باشد. نمره زبان اولویت اصلی پذیرش جهت اخد بورسیه است. زیرا نشان‌دهنده میزان تسلط متقاضی در برقراری ارتباط است. حتی در بعضی از دانشگاه‌های کانادا مصاحبه‌ای به صورت آنلاین انجام می‌شود تا میزان تسلط زبان متقاضی قبل از اخذ بورسیه سنجیده شود.

رزومه یا CV:

رزومه یا CV نیز مانند مدرک زبان برای اخذ بورسیه حائز اهمیت است. چراکه نشان می‌دهد متقاضی چه مهارت‌هایی و چه سوابق کاری، تحصیلی، علمی و آکادمیکی داشته است. سوابق علمی و آکادمیک معمولاً شامل مقالات علمی، پروژه‌های تحقیقاتی، تألیف‌ها، ترجمه‌ها و کنفرانس‌های علمی – پژوهشی است.

توصیه‌نامه از اساتید یا Letter of Recommendation:

توصیه‌نامه در واقع معرفی‌نامه‌ای است که باید توسط اساتیدی که رابطه دانشگاهی یا حرفه‌ای با شخص متقاصی داشته اند، تهیه و به دانشگاه مقصد ارائه گردد (عموماً اساتید راهنما). توصیه‌نامه باید حتماً توسط شخص معرف و به زبان انگلیسی نوشته شده و به طور مستقیم به دانشگاه مقصد ارسال گردد.

پروپوزال:

یکی از مدارک مهم جهت اخذ بورسیه تحصیلی به‌خصوص در مقطع دکتری تهیه پروپوزال است. محتوای پروپوزال موضوع تحقیق یا طرحی پیشنهادی است که متقاضی قرار است در آن زمینه تحصیلات خود را ادامه داده و به پژوهش بپردازد.

مقالات علمی – پژوهشی:

به جرأت می‌توان گفت کلیدی‌ترین عامل در اخذ بورسیه تحصیلی به‌خصوص در مقطع دکتری داشتن مقالات علمی معتبر در زمینه تخصص متقاضی است. داشتن مقاله نشان می‌دهد که متقاضی صلاحیت و تجربه کافی در جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی را در زمینه تخصص خود دارد.

انگیزه‌نامه یا Statement of Purpose یا Motivation Letter:

یکی از مهمترین مدارک برای اخذ بورسیه، انگیزه‌نامه است. انگیزه‌نامه نامه‌ای است که متقاضی در آن به بیان اهداف و انگیزه‌­های خود جهت ادامه تحصیل در رشتۀ یا فیلد تخصصی مورد نظر می‌پردازد.

مزایا و معایب تحصیل در کشور کانادا چیست؟

مزایا و معایب تحصیل در کشور کانادا چیست؟

مزایا و معایب تحصیل در کشور کانادا چیست؟

مزایا:

⦁ مهمترین و اصلی‌ترین مزیت تحصیل در کانادا کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی این کشور است. این امر باعث شده  است تا سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنند.

⦁ امروزه تحصیل در کشورهای پیشرفته و دارای کیفیت آموزشی بالا هزینه‌های زیادی را می‌طلبد. اما کانادا این مزیت را دارد که شما با هزینه کمتر و کیفیتی هم‌تراز با سایر کشورهای پیشرفته بتوانید در آن تحصیل کنید.

⦁ یکی دیگر از مزایایی کانادا امکان اخذ اقامت دائم پس از پایان تحصیلات است. هر چند این روند طی سالیان اخیر به دلیل تقاضای زیاد کمی دشوار‌ شده است، اما باز هم نسبت به سایر کشورها راه‌های متنوعی برای دستیابی به این مهم وجود دارد.

⦁ دولت کانادا این امکان را به متقاضی می‌دهد که در حین تحصیل کار کند و درآمد داشته باشد. همچنین بعد از اتمام تحصیل فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد که ماندن در کانادا را تسهیل می‌بخشد.

معایب:

  • پیچیدگی و تغییرات زیاد در مصوبات و قوانین مرتبط با تحصیل و اقامت در کانادا;
  • خدمات کمتر بیمه درمانی برای دانشجوهای بین المللی در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته اروپایی;
  • دوری از خانواده و هم‌زبان نبودن با سایرین;

به ما اعتماد کنید!

به ما اعتماد کنید!

Trust us!

در صورتیکه متفاضی اخذ بورسیه از دانشگاه‎های کانادا هستید، فرم مشاوره تحصیلی ما را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان گروه آریا باشید.

همکاران ما در شعب مختلف گروه آریا آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، مقالات زیر را نیز مطالعه فرمایید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

آیا من شرایط تحصیل در کانادا را دارم؟

تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس؛ عدم نیاز به IELTS برای دریافت ویزای دانشجویی 2019 کانادا

راهنمای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

سوالات رایج در مورد تحصیل در کانادا

چگونگی بودجه بندی هزینه ها برای تحصیل در کانادا

19 بورسیه‌ تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

نحوه‌ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا 2019

انواع ویزای کانادا

استخدام فارغ‌التحصیلان در کانادا

اقامت کانادا بعد از تحصیل

7+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست