محله‌های ارزان مونترال

در این نوشته می‌خوانید:

در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی را در مورد محله‌های ارزان مونترال در اختیار شما مخاطبین عزیز قرار دهیم. با امید بر اینکه مطالب این مقاله مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سؤالاتی که قرار است در این مقاله به آنها بپردازیم به قرار زیر است:

 • شهر مونترال چگونه شهری است؟
 • زندگی در مونترال چگونه است؟
 • آب و هوای مونترال چگونه است؟
 • شرایط کسب و کار در مونترال چگونه است؟
 • مردم شهر مونترال از چه خصوصیت‌های اخلاقی و شخصیتی بارزی برخوردار هستند؟
 • شهر مونترال از نظر فرهنگی و هنری چگونه شهری است؟
 • شهر مونترال از چه مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری برخوردار است؟
 • چه محله‌هایی در شهر مونترال وجود دارد؟
 • محله‌های ارزان مونترال کدامند؟
 • کدام محله‌های مونترال برای زندگی مناسب‌تر هستند؟
 • آیا شهر مونترال از معایبی خاصی نیز برخوردار است؟
 • شرایط تحصیل در مونترال چگونه است؟

شهر مونترال چگونه شهری است؟

شهر مونترال چگونه شهری است؟

شهر مونترال چگونه شهری است؟

مونترال به عنوان یکی از شهرهای معروف و شناخته‌ شدۀ کشور کانادا و جزء بزرگترین شهرهای این کشور به شمار می‌رود. بر اساس نتایج بدست آمده، گفته شده که مونترال دومین شهر بزرگ کانادا است. شهر مونترال در جنوب غربی استان کبک واقع گردیده است. اگر بخواهیم از لحاظ جغرافیایی این شهر را دقیق‌تر بررسی کنیم، باید بگوییم که مونترال در 539 کیلومتری شمال شرقی کانادا (شهر تورنتو) و 190 کیلومتری شرقی کانادا (شهر اتاوا) واقع شده است. شهر مونترال از جمله شهرهای چند ملیتی محسوب می‌شود که حدود 67 تا 69 درصد مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

بخش اعظم این شهر شامل جزیره‌هایی است که در آن به وجود آمده است. جزیره‌های موجود در شهر مونترال را همچون بوم رنگ‌هایی می دانند که از شمال شرقی به جنوب غربی آن ادامه دارد. جزیره‌های به وجود آمده در شهر مونترال متصل به دو رود وسیع سن‌لورن و اتاوا است. طبق اطلاعات بدست آمده دربارۀ این جزیره‌ها، جالب است بدانید علاوه بر جزیرۀ اصلی، تعدادی جزیرۀ فرعی کوچک و بزرگ نیز در شهر مونترال به وجود آمده که در اطراف جزیرۀ اصلی بصورت پراکنده شکل گرفته‌اند.

زندگی در مونترال چگونه است؟

زندگی در مونترال چگونه است؟

زندگی در مونترال چگونه است؟

شهر مونترال حدود 4 میلیون نفر جمعیت دارد می باشند. به همین خاطر مونترال یک کلان‌شهر محسوب می شود. اگر بخواهیم زندگی مردم را در شهر مونترال در نظر بگیریم باید بگوییم که کسب و کار در این شهر بر پایۀ تجارت است. این شهر از لحاظ کلیۀ امکانات ایده‌آل برای یک زندگی استاندارد، از شرایط خوبی برخوردار است. هر ساله دانشجویان زیادی از سایر نقاط جهان تمایل دارند برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مجهز و پیشرفتۀ مونترال پذیرش شوند.

ساکنین شهر مونترال در بخش‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند. کسب و کار، به خوبی در این شهر رونق پیدا کرده است و مردم نسبتاً از حقوق بالایی برخوردارند. کیفیت و سطح زندگی در این شهر بر اساس نوع محله‌ای است که قرار است در آن ساکن شوید، سنجیده می‌شود. زندگی در محله‌های گران‌ مونترال مسلماً هزینه‌های بالاتری را می‌طلبد. اما زندگی در محله‌های ارزان مونترال نیازمند صرف هزینه‌های کمتری است.

آب و هوای مونترال چگونه است؟

زندگی در مونترال چگونه است؟

زندگی در مونترال چگونه است؟

یکی از پرسش‌های متداولی که معمولاً اکثر افراد با آن مواجه می‌شوند این است که آب و هوای مونترال دقیقاً چگونه است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفته که مونترال شهری با آب و هوای نیمه‌ قاره‌ای یا چهار فصل است. به این معنی که در فصل تابستان آب و هوای گرم و مرطوبی دارد و در فصل زمستان از هوای سردی برخوردار است. بر اساس نتایج بدست آمده، میزان وزش باد در مونترال کمتر از سایر شهرهای کانادا است. با این حال میزان بارش برف در مونترال در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا، بیشتر است. میزان بارش برف به طور میانگین در سال بیش از یک سانتی‌متر برآورد شده است. اما بطور کلی با توجه به آب و هوای معتدلی که در هر فصل دارد شهر مناسبی برای سکونت تلقی می‌شود.

شرایط کسب و کار در مونترال چگونه است؟

شرایط کسب و کار در مونترال چگونه است؟

شرایط کسب و کار در مونترال چگونه است؟

همانطورکه در مطالب قبلی گفته شد، کسب و کار در شهر مونترال بر پایۀ تجارت بنا نهاده شده است. اما با گذشت زمان، اقتصاد این کشور بصورت چشم‌گیری تغییر یافت. مونترال به عنوان یکی از شهرهای اثرگذار در صنایع زیر معرفی می‌شود:

 • هوا – فضا
 • نرم‌افزار
 • الکترونیک
 • داروسازی
 • تولید
 • حمل و نقل

مونترال جزء شهرهایی است که بزرگترین مراکز مربوط به هوا – فضا را در خود جای داده است. شرکت‌های مختلفی در این شهر مشغول فعالیت در زمینۀ هوا – فضا هستند. نرخ بیکاری در این شهر نسبت به دیگر شهرهای کانادا کمتر است. نکتۀ مهمی که باید حتماً به آن توجه کرد این است که بیشتر افرادی که قصد دارند در مونترال مشغول به کار شوند، باید حتماً به زبان فرانسوی تسلط داشته باشند. علاوه بر این موضوع، کارفرمایان این شهر در تلاش‌اند کسانی را بپذیرند که بجز تسلط به زبان فرانسوی بتوانند به زبان انگلیسی هم با مردم صحبت کنند و به معاشرت بپردازند.

مردم شهر مونترال از چه خصوصیت‌های اخلاقی و شخصیتی بارزی برخوردار هستند؟

مردم شهر مونترال از چه خصوصیت‌های اخلاقی و شخصیتی بارزی برخوردار هستند؟

مردم شهر مونترال از چه خصوصیت‌های اخلاقی و شخصیتی بارزی برخوردار هستند؟

مردمان مونترال از آن دسته افرادی هستند که از روحیۀ بسیار بالایی برخوردار بوده و بسیار افراد شادی می باشند. تاجاییکه از این شهر به عنوان یکی از شادترین شهرهای جهان یاد می شود. شهر مونترال یک شهر چند ملیتی است. اتباع خارجی و مهاجرین بسیار زیادی، با ملیت‌های مختلف در این شهر زندگی می کنند. بیشترین مردمان مونترال از کشورهای آسیای شرقی مثل چین، آسیای میانی نظیر هند و آمریکای جنوبی مثل مکزیک هستند. البته ملیت‌هایی از کشورهای اروپایی همچون پرتغالی و ایتالیایی نیز در این شهر دیده می‌شود. بطور کلی مردمان مونترال علاوه بر روحیۀ بالا، بسیار تلاش‌گر نیز هستند و همیشه سعی دارند به موفقیت‌هایی بالاتری در زندگی دست یابند.

شهر مونترال از نظر فرهنگی و هنری چگونه شهری است؟

شهر مونترال از نظر فرهنگی و هنری چگونه شهری است؟

شهر مونترال از نظر فرهنگی و هنری چگونه شهری است؟

در پاسخ به این سؤال باید اذعان داشت که شهر مونترال یکی از غنی‌ترین شهرها در زمینه‌های فرهنگی و هنری محسوب می‌شود. بیشتر مردمان این شهر در بخش‌های مختلفی فرهنگی و هنری همچون معماری، سینما، مجسمه‌سازی، موسیقی، طراحی و نقاشی مشغول به فعالیت هستند. این فعالیت‌های باعث رونق شهر مونترال در این نوع زمینه‌ها در سال‌های اخیر شده است. خوب است بدانید در مونترال سالانه گالری‌های و نمایشگاه‌های بسیار زیادی برگزار می‌شود که در آن اثرات هنری، فرهنگی و تاریخی مختلف به نمایش درمی‌آیند. این گالری‌ها و نمایشگاه‌ها هر ساله در جشنوارهای مختلف جهانی به خوبی ظاهر شده‌اند. تعدادی از این جشنواره‌ها که می‌توانیم به آنها اشاره کنیم عبارت است از:

 • جشنوارۀ بین‌الملی فقط برای خنده
 • جشنوارۀ بین‌الملی جاز مونترال
 • جشنوارۀ بین‌الملی فیلم مونترال
 • جشنوارۀ آتش‌بازی مونترال

شهر مونترال از چه مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری برخوردار است؟

شهر مونترال از چه مکان_های دیدنی و جاذبه_های گردشگری برخوردار است؟

شهر مونترال از چه مکان_های دیدنی و جاذبه_های گردشگری برخوردار است؟

مونترال یکی از زیباترین شهرهای بسیار جهان محسوب شده که از جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است. مکان‌های دیدنی مونترال موجب شده که هر ساله افراد زیادی به این شهر مهاجرت کنند. جاذبه‌های گردشگری مونترال علاوه بر اینکه باعث زیباتر شدن شهر شده است، نقش مهمی در صنعت توریست یا گرشگری مونترال نیز داشته است. در ادامه به تعدادی از این مکان‌های دیدنی می‌پردازیم:

کلیسای بازیلیکای نتردام (Notre-Dame Basilica)

کلیسای بازیلیکای نتردام (Notre-Dame Basilica)

کلیسای بازیلیکای نتردام (Notre-Dame Basilica)

کلیساها علاوه بر اینکه جزء مکان‌های عبادت برای مسیحیان و سایر ادیانی که عقاید مذهبی مشترک دارند تلقی می‌شود، می‌تواند میزبان مراسم، گردهمایی‌ها و تجمعات مردمی نیز باشد. همین موضوع موجب شده است که افراد مختلف بدون در نظر گرفتن دین، مذهب یا اعتقاداتشان، به بهانه های مختلف در کلیساها دور هم جمع شوند. اگر تاکنون به کلیسا رفته باشید مطمئناً متوجه این موضوع شده‌اید که گردشگران یا توریست‌ها مختلفی در اطراف هر کلیسایی دیده می‌شوند که قصد رفتن به داخل آن را دارند.

کلیسای بازیلیکای نوتردام در مقایسه با دیگر کلیساهای شهر مونترال، از معماری زیباتر و نورپردازی خاصی برخوردار است که جلوۀ خاصی به آن بخشیده است. ناگفته نماند درون کلیسا نسبت به نمای بیرونی بسیار متفاوت است و از زیبایی خاص خود برخوردار است. اگر زمانی قصد داشتید از کلیسای بازیلیکای نوتردام دیدن کنید، به هیچ عنوان شک و تردید به خود راه ندهید، چرا که از دیدن آن پشیمان نخواهید شد.

موزۀ هنرهای زیبای مونترال

موزۀ هنرهای زیبای مونترال

موزۀ هنرهای زیبای مونترال

از دیگر مکان‌هایی که همواره علاقه‌مندان خاص خود را داشته است، می‌توان به موزه‌های هنرهای زیبا اشاره کرد. یکی از این موزه‌های هنری که سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا تمایل دارند تا از آن بازدید کنند، موزۀ هنرهای زیبای مونترال است. این موزه بزرگترین موزۀ شهر مونترال و از جمله برجسته‌ترین موزه‌های کانادا محسوب می‌شود که آثار هنری خاص و حیرت‌انگیری را در خود جای داده است. این موزه با مجموع 5 نگارخانه به رتبۀ هجدهم برترین موزه‌های هنری آمریکای شمالی تبدیل شده‌ است.

در موزۀ هنرهای زیبای مونترال اثرات و هنرهای قدیمی و کلاسیکی بسیار زیادی قرار دارد. این اثرات هنری وسط افراد ماهر و زبردستی به وجود آمده که در طول سالیان متمادی توانسته‌اند آثار زیبایی را از خود بر جای بگذارند. با بازدید از هنرهای موجود در موزۀ هنرهای زیبای مونترال متوجه این موضوع خواهید شد که آثار قدیمی و کلاسیک آن نسبت به هنرهای امروزی از چه تفاوت‌های بارزی برخوردار هستند. موزۀ هنرهای زیبای مونترال از چندین طبقه تشکیل شده است که در هر طبقه اثرات و هنرهای زیادی وجود دارد که هر کدام مربوط به یک زمان تاریخی خاص می‌شوند.

کلیسای سنت پاتریک (Saint Patrick)

کلیسای سنت پاتریک (Saint Patrick)

کلیسای سنت پاتریک (Saint Patrick)

سنت پاتریک به عنوان یک شخصیت مهم مذهبی و روحانی شناخته می شود که در قرن پنجم میلادی وظیفه داشت مسیحیت را در میان ایرلندیان ترویج کند. جالب است بدانید سنت پاتریک از شبدرهای ایرلندی برای موعظه‌های خود بهره می برد. به دلیل استفاده از این نوع شبدرها، نماد کشور ایرلند به شبدر سبز رنگ شناخته شد. کلیسای سنت پاتریک در سال 1989 توسط پاپ ژان پائول دوم در شهر مونترال کانادا ساخته شد.

کلیسای سنت پاتریک جزء برجسته‌ترین مکان‌هایی است که محل ترویج صلح و اشائۀ دوستی مردمان کل دنیاست. این کلیسا بر خلاف دیگر کلیساهای دنیا مکانی بسیار شاد، روحانی و درخشانی است که در آن آرامش بسیار زیادی احساس می‌شود. یکی از ویژگی های بارز این کلیسا میزبانی مراسم و گردهمایی‌هایی است که معمولاً افراد بدون نیاز به تهیه بلیط می‌توانند در آنها حضور یابند. در مراسمی که در کلیسای سنت پاتریک برگذار می گردد، معمولاً از تم‌ سبز رنگ استفاده می‌شود. به گونه‌ای که افراد شرکت کننده لباس‌های سبز رنگ می‌پوشند و  از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های مخصوصی به رنگ سبز استفاده می‌شود.

محلۀ مایل اِند (Mile End)

محلۀ مایل اِند (Mile End)

محلۀ مایل اِند (Mile End)

یکی از مناطق یا محله‌های معروف در مونترال محلۀ مایل اِند نام دارد. این محل را با عنوان محلۀ چند ملیت نشین مونترال می‌شناسند که چندین فرهنگ مختلف را در خود جای داده است. ساکنین این محله معمولاً در ساعات آفتابی و گرم ظهر، در یک فضای صمیمی در کنار یکدیگر جمع شده و به گپ زدن و نوشیدن مشغول می‌شوند. ساکنین محلۀ مایل اِند از نظر اخلاق و رفتار نسبت به سایر محله‌های شناخته شده در مونترال نمونه‌تر و معروف‌ترند. دیوارهای این محله از طراحی و معماری خاص و منحصر به فردی به وجود آمده است.

نمای این دیوارها همانند دیوارهای گرافیکی خیابان‌های تورنتو نمایان شده‌اند. تمامی طراحی‌هایی خیابانی که در این محله صورت گرفته است، توسط هنرمندان و طراحان ماهر خیابانی خلق شده‌اند. محلۀ مایل اِند، علاوه بر زیبایی‌هایی که دارد شامل رستوران‌های متنوعی است که شما می‌توانید وعده‌های غذایی خود را در این رستوران بگذرانید. همچنین مغازه‌های بسیار زیادی با تنوع جنسی مختلف در این محله جهت در دسترس همگان است.

باغ وحش اکوموزه (Ecomuseum)

باغ وحش اکوموزه (Ecomuseum)

باغ وحش اکوموزه (Ecomuseum)

یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی شهر مونترال باغ وحش اکوموزه است. این باغ وحش هر ساله بازدیدکنندگان زیادی از شهرها و کشورهای مختلف را به سمت خود می‌کشاند. در این باغ وحش جانوران مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از تماشای آنها لذت ببرید. باغ وحش اکوموزه علاوه بر تنوع جانورانی که دارد از فضاهای بسیار سرسبز با تنوع رنگ‌های مختلف بهره می‌جوید. این سرسبزی منحصر به فرد باعث زیباتر شدن این باغ وحش شده است.

گوی فلزی مونترال (Montreal Biosphere)

گوی فلزی مونترال (Montreal Biosphere)

گوی فلزی مونترال (Montreal Biosphere)

گوی فلزی مونترال که در موزه‌ای با همین نام بنا نهاده شده است، نماد حفظ محیط زیست، مادر زمین و حیات پاک است. در اطراف این گوی فضاهای سرسبزی وجود دارد که شما می‌توانید در آن به صورت نمادین به دوچرخه‌سواری مشغول  شده و از مناظر و هوای پاک آن لذت ببرید.

برج مونترال (Montreal Tower)

برج مونترال (Montreal Tower)

برج مونترال (Montreal Tower)

یکی از معروف‌ترین برج‌های جهان و البته یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر مونترال، برج مونترال است. این برج به شکل شیب‌دار و با ارتفاع بلند ساخته شده است و از این حیث در جایگاه اول بلندترین برج‌های شیب‌دار جهان جای گرفته است. برج مونترال در استادیوم یا ورزشگاه المپیک مونترال واقع شده است. زمانی که به این برج بروید می‌توانید در یک بازه زمانی 40 دقیقه‌ای به استادیوم المپیک مونترال برسید. ظاهر این برج بسیار خمیده و با زاویه‌ای حدود 63 درجه خمیدگی است. برای رفتن به طبقات بالاتر برج می توانید از آسانسورهای موجود در برج استفاده کنید. در فصل زمستان و با حضور در برج می‌توانید از نمای بسیار زیبا و دیدنی آن لذت ببرید.

پارک مونت رویال (Mount Royal)

پارک مونت رویال (Mount Royal)

پارک مونت رویال (Mount Royal)

یکی از معروف‌ترین پارک‌های شهر مونترال، پارک مونت رویال نام دارد. این پارک توسط شخصی به نام فردریک اولمستد ساخته شده است. اولمستد طراح سنترال پارک نیویورک نیز بوده است. در این پارک درختان رنگارنگ و مناظر زیبای زیادی وجود دارد که مسلماً با دین آنها شگفت‌زده خواهید شد. با رفتن به این پارک علاوه بر اینکه می‌توانید از طبیعت بکر آن لذت ببرید، بلکه این فرصت را خواهید داشت رودخانه‌های موجود در این پارک را از نزدیک ببینید و از صدای زیبای آب لذت ببرید.

کوهستان لارنتیان (Laurentian)

کوهستان لارنتیان (Laurentian)

کوهستان لارنتیان (Laurentian)

از دیگر مکان‌های بسیار جداب و دیدنی مونترال که در هر فصل زیبایی‌های خاص خود را را دارد می‌توان به کوهستان لارنتیان اشاره کرد. این کوهستان در تمامی فصول سال بازدید‌کنندگان زیادی دارد. علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی در هر فصلی از سال که مایل باشند، می‌توانند به این کوهستان رفته و از تمامی زیبایی‌ها و البته امکانات تفریحی و رفاهی آن لذت ببرند.

چه محله‌هایی در شهر مونترال وجود دارد؟

چه محله‌هایی در شهر مونترال وجود دارد؟

چه محله‌هایی در شهر مونترال وجود دارد؟

شهر مونترال یکی از بهترین شهرها برای گردشگری و تفریح است. مونترال علاوه بر داشتن مکان‌های بسیار جذاب و دیدنی، محله‌های مختلفی را با ویژگی‌های متفاوت در خود جای داده است که علاوه بر سکونت در آنها می‌توان از دیدن آنها لذت برد. هر محله در مونترال معماری خاص و منحصر به فرد خود را دارد که باعث زیباتر شدن نمای شهر شده است. در ادامه به بررسی تعدادی از محله‌های معروف مونترال می‌پردازیم:

محلۀ ویل مری (Ville-Marie)

محلۀ ویل مری (Ville-Marie)

محلۀ ویل مری (Ville-Marie)

یکی از محله‌هایی که در مونترال زمانی به عنوان یک منطقۀ کارگرنشین شناخته می‌شد، محله‌ای موسوم به ویل مری است. ویل مری در حال حاضر ساکنین زیادی دارد و جزء محله‌های سرزنده شهر مونترال محسوب می شود. ویل مری دارای تعداد زیادی رستوران و کافه با تنوع غذایی بالا است. شما می‌توانید وعده‌های غذایی خود را همراه با دوستان و یا خانوادۀ خود در این رستورن‌ها یا کافه‌ها نوش جان کنید و از فضای گرم و صمیمی آنها لذت ببرید. تمامی این رستوران‌ها و کافه‌ها از سرویس‌دهی بسیار خوبی برخوردارند و بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها را با کیفیت بالا برای شما سرو می‌کنند.

محلۀ کارتیر لاتین (Quartier Latin)

محلۀ کارتیر لاتین (Quartier Latin)

محلۀ کارتیر لاتین (Quartier Latin)

از دیگر محله‌هایی که در غرب شهر مونترال قرار دارد، محله‌ای موسوم به محلۀ کارتیر لاتین است. این محله دقیقاً در کنار کمپ دانشگاه کبک قرار دارد. محلۀ کارتیر لاتین را به عنوان یکی از زیباترین محله های مونترال می‌شناسند. زیرا در طراحی بافت شهر از معماری بسیار جالب و زیبایی استفاده شده است. ناگفته نماند محلۀ کارتیر لاتین در مقایسه با دیگر محله‌های منترال از حال و هوای بسیار خوبی برخوردار است. ساکنین این محل افراد شاد و پرانرژی هستند. در جای جای محلۀ کارتیر لاتین امکاناتی از جمله رستوران، کافی‌شاپ، سالن تئاتر و سینما وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید. خوب است بدانید یکی از بزرگترین کتابخانه‌های کبک در محلۀ کارتیر لاتین قرار گرفته است.

محلۀ مونترال قدیم (Old Montreal)

محلۀ مونترال قدیم (Old Montreal)

محلۀ مونترال قدیم (Old Montreal)

یکی از قدیمی‌ترین و البته توریستی‌ترین محله‌هایی که در شهر مونترال قرار دارد محلۀ مونترال قدیم نام دارد. این محله را باید به عنوان یکی از تاریخی‌ترین محله‌های مونترال به حساب آوریم که از معماری‌های قدیمی و سنتی در بافت شهر استفاده شده است. در محلۀ مونترال قدیم می‌توانید مغازه‌های مختلف و قدیمی را پیدا کنید. همچنین در این محله گالری‌های مختلفی همراه با عکس‌های قدیمی و اثرهای هنری متنوع وجود دارد. در خیابان‌های محلۀ مونترال قدیم از سنگ‌فرش استفاده شده است که باعث شده این محله جلوۀ زیباتری و نمای بسیار جذاب و مخاطب پسندی پیدا کند. تمامی معماری‌های این محله مربوط به قرن هفدهم میلادی است.

محلۀ لو پلتو مونت رویال (Le Plateau-Mont-Royal)

محلۀ لو پلتو مونت رویال (Le Plateau-Mont-Royal)

محلۀ لو پلتو مونت رویال (Le Plateau-Mont-Royal)

از دیگر محله‌های شناخته شدۀ مونترال که می‌توان به آن اشاره کرد محله‌ای به نام لو پلتو مونت رویال است. این محل جزء محله‌های کارگرنشین و فرانسوی زبان مونترال است. محلۀ لو پلتو مونت رویال از سال‌های پیشین تا به الان به عنوان یکی از محله‌های شیک و مدرن مونترال محسوب می‌شده است. معماری این محله نسبت به دیگر محله‌های مونترال از تنوع بالاتری برخوردار است. ساکنین محلۀ لو پلتو مونت رویال عموماً جوانان و دانشجویان هستند. در گذشته محلۀ لو پلتو را “بوهمی” می‌نامیدند. مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های این محله نیز بسیار شیک و جوان‌پسند بوده و از تنوع بالایی برخورداند.

محلۀ مایل اِند (Mile End)

محلۀ مایل اِند (Mile End)

محلۀ مایل اِند (Mile End)

یکی از محله‌های مونترال که در زمان‌های گذشته به عنوان بخشی از شمال غربی محلۀ لو پلتو شناخته می‌شد، محلۀ مایل اِند است. همانطورکه در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد، این محله یکی از محله‌های چند ملیت نشین مونترال محسوب می‌شود. بیشتر ساکنین محلۀ مایل اِند به زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیای و پرتغالی صحبت می‌کنند. معماری محلۀ مایل اِند بافت هنری داشته و این محله زادگاه نوازندگان و موسیقی‌دانان برجسته‌ای بوده است.

محلۀ اوشولاگا مزونو (Hochelaga-Maisonneuve)

محلۀ اوشولاگا مزونو (Hochelaga-Maisonneuve)

محلۀ اوشولاگا مزونو (Hochelaga-Maisonneuve)

محله‌ای در جنوب و جنوب غرب استادیوم المپیک شهر مونترال وجود دارد که به اوشولاگا مزونو معروف است. این محله در گذشته بسیار کم جمعیت بوده است. اما با گذشت زمان و با پیشرفت و گسترش این محله، تعداد ساکنین آن نیز روز به روز افزایش یافته است. خوب است بدانید محلۀ مزونو اوشولاگا در زمان‌های قدیم جزء یکی از دهکده‌های بومی مونترال بشمار می آمده است که توسط یک کاوشگر فرانسوی کشف شد. این کاوشگر، ژاک کارتیه نام داشته که توانست در دهۀ 1530 میلادی این دهکده را کشف کند. در این محله تعداد افرادی که به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند بسیار زیاد است. این محله همچون دیگر محله‌های شهر مونترال از مغازه‌ها و بازارهای متنوعی تشکیل شده است که شما می‌توانید از گشت و گذار در آنها لذت ببرید.

محله‌های ارزان مونترال کدامند؟

محله‌های ارزان مونترال کدامند؟

محله‌های ارزان مونترال کدامند؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود بیشتر مهاجرین در بدو ورود خود به مونترال کانادا محله‌های ارزان مونترال را برای اقامت خود انتخاب کنند مربوط به شرایط اقتصادی و معیشتی این مهاجران است. اقتصاد ضعیف و آمار بیکاری در کشورهای جهان سوم باعث شده است که مهاجرینی که عمدتاً از این کشورها به مونترال کانادا مهاجرت می‌کنند در ابتدا محله‌های ارزان مونترال را برای اقامت خود انتخاب کنند.

همانطورکه در بخش قبل توضیح داده شد، در شهر مونترال محله‌های زیادی وجود دارد. هر کدام از این محله‌ها معماری، بافت شهری و ویژگی‌های مختص خود را دارد. نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که شهر مونترال یکی از شهرهای گران کشور کانادا به حساب می‌آید. اما محله‌هایی هم در این شهر هستند که زندگی در آنها نیازمند هزینه‌های کمتری نسیت به سایر محله‌ها می‌باشد. در ادامه به بررسی تعدادی از محله‌های ارزان مونترال می‌پرداریم.

محلۀ لو پلتو مونت رویال (Le Plateau-Mont-Royal)

محلۀ لو پلتو مونت رویال (Le Plateau-Mont-Royal)

محلۀ لو پلتو مونت رویال (Le Plateau-Mont-Royal)

یکی از محله‌های ارزان قیمت مونترال محلۀ لو پلتو مونت رویال است. همانطورکه قبلاً نیز اشاره شد این محله جزء محله‌های شیک و مدرن مونترال می‌باشد. خانه‌های محلۀ لو پلتو مونت رویال نه تنها معماری‌های متنوع و مخاطب پسندی دارد، بلکه قیمت آنها ارزان‌تر از سایر محله‌های مونترال است. بنابراین آن دسته از افرادی که نمی‌خواهند هزینۀ زیادی را برای خرید یا اجارۀ مسکن پرداخت کنند یا به دلیل شرایط مالی و اقتصادی نامناسب استطاعت لازم را ندارند می‌توانند در این محله ساکن شوند. سایر هزینه‌های زندگی اعم از خوراک، پوشاک، تحصیل، حمل و نقل نیز در محلۀ لو پلتو مونت رویال نیز کمتر از سایر محله‌های مونترال است. از دلایل کلی ارزان بودن این محله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقتصاد
 • سرمایه‌گذاری
 • درصد تورم
 • بودجه
 • امکانات

محلۀ مونت رویال (Mount Royal)

محلۀ مونت رویال (Mount Royal)

محلۀ مونت رویال (Mount Royal)

از دیگر محله‌هایی که می‌تواند گزینۀ مناسبی برای سکونت در محله‌های ارزان مونترال باشد محلۀ مونت رویال است. این محله جزء محله‌های سرسبز و خوش آب و هوای مونترال می‌باشد. برای رفتن به محلۀ مونت رویال کافی است به انتهای خیابان “کت دنژ” بروید و تمامی خانه‌ها و آپارتمان‌های ساخته شده در این محله را با معماری های مختلفی که دارد ببینید. نکتۀ مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در این محله اکثر خانه‌ها بصورت ویلایی هستند. چنین خانه‌هایی از حیاط‌های بزرگ با فضاهای سرسبزی برخوردارند.

اگر بخواهیم به بعضی از آپارتمان‌های محلۀ مونت رویال اشاره کنیم باید بگوییم که هم از نظر معماری داخلی و هم معماری خارجی طراحی بسیار زیبایی دارند. همچنین این آپارتمان‌های از امکانات کاملی بهره‌مند هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید در یک محیط مناسب در مونترال زندگی کنید و در عین حال هزینۀ زیادی هم پرداخت نکنید، حتماً به محله مونت رویال سری بزنید. از دلایل کلی ارزان بودن این محله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیکاری نسبی
 • بازار مسکن
 • درآمد سرانه
 • امکانات

محلۀ روزمون لپوتیت پتری (Rosemont–La Petite-Patrie)

محلۀ روزمون لپوتیت پتری (Rosemont–La Petite-Patrie)

محلۀ روزمون لپوتیت پتری (Rosemont–La Petite-Patrie)

یکی دیگر از محله‌هایی که بیشتر مهاجران در بدو ورود به مونترال تمایل دارند در آن ساکن شوند، محله‌ای به نام محلۀ روزمون لپوتیت پتری است. این محله نیز از تمامی جهات شرایط مناسبی برای سکونت دارد. قیمت خانه چه برای خرید و چه برای اجاره، هزینۀ زیادی را در بر نخواهد داشت. تنوع طراحی‌ها و معماری‌های منازل مسکونی محلۀ روزمون لپوتیت پتری نیز نسبتاً بالاست و شما می‌توانید بر اساس سلیقۀ خود خانۀ مورد پسند خود را انتخاب کنید. کسانی که در این شهر دانشجو هستند یا به دلایل دیگر استطاعت مالی کافی را برای خرید و یا اجارۀ خانۀ و سایر هزینه‌های زندگی را ندارند، حتماً به این محله سری بزنند. دلایل کلی تأثیرگذار در ارزان بودن این محله شامل موارد زیر است:

 • دور بودن از شهر
 • نرخ خرید
 • نرخ اجاره
 • مشکلات مالی افراد
 • امکانات

کدام محل‌های مونترال برای زندگی مناسب‌تر هستند؟

کدام محل‌های مونترال برای زندگی مناسب‌تر هستند؟

کدام محل‌های مونترال برای زندگی مناسب‌تر هستند؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت تمامی محله‌های مونترال از هر لحاظ برای زندگی مناسب بوده و امکانات رفاهی لازم را دارا هستند. اولیت چیزی که باید در انتخاب محله مناسب در مونترال به آن توجه کنید، زبان و نوع گویش ساکنین آن محله است. همانطورکه پیشتر نیر اشاره شد، مردمان مونترال با زبان‌های مختلفی صحبت می‌کنند. بنابراین شما باید حتماً محله‌ای را انتخاب کنید که به زبان مردمان آنجا مسلط هستند. اکثر مردم مونترال به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. اما در برخی از محله‌های مونترال زبان اول انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیایی یا حتی پرتغالی است.

یکی دیگر از عواملی که باید در هنگام انتخاب محلۀ مناسب برای زندگی به آن دقت کنید، قیمت خانه برای خرید یا اجاره است. شما باید با توجه به بودجۀ خود یکی از محله‌های ارزان مونترال را برای اقامت خود انتخاب کنید. انتخاب محله‌های ارزان مونترال برای زندگی این مزیت را نیز به همراه دارد که شما می‌توانید در سایر هزینه‌های زندگی شامل خوراک، پوشاک، تحصیل، حمل و نقل و … صرفه‌جویی کنید.

آیا شهر مونترال از معایب خاصی نیز برخوردار است؟

آیا شهر مونترال از معایب خاصی نیز برخوردار است؟

آیا شهر مونترال از معایب خاصی نیز برخوردار است؟

مسلماً هر شهری، در کنار مزایای زیادی که ممکن است برای سکونت داشته باشد، از معایبی نیز ممکن است برخوردار باشد. شهر مونترال کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه به تعدادی از این معایب می‌پردازیم:

 • استخدام برای افرادی که به زبان فرانسوی مسلط نیستند در اکثر مواقع  امری نشدنی خواهد بود.
 • شهر مونترال با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، زمستان سردتری را نسبت به سایر شهرهای کانادا تجربه می‌کند که این موضوع ممکن است با مزاج بسیاری از افراد سازگاری نداشته باشد. ضمناً در این شرایط هزینه‌های گرمایشی به طور قابل توجهی نیز افزایش می‌یابد.
 • از دیگر معایب زندگی در مونترال عدم وجود پزشک خانواده برای سایر مردم  است. بر اساس نتایج بدست آمده تنها 60 تا 65 درصد مردم مونترال واجد شرایط برای داشتن پزشک خانواده هستند
 • ترافیک این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا به دلیل وجود اتومبیل‌های زیاد متأسفانه بالا است.

شرایط تحصیل در مونترال چگونه است؟

شرایط تحصیل در مونترال چگونه است؟

شرایط تحصیل در مونترال چگونه است؟

همانطورکه گفته شد اغلب ساکنین شهر مونترال به دلیل قرارگیری این شهر در منطقۀ کبک، علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان فرانسوی نیز مسلط هستند. اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که به زبان فرانسوی علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌کنیم حتماً تحصیلات خود را در شهر مونترال ادامه دهید. علاوه بر این موضوع، به دلیل قدرت و کاردبر زبان فرانسوی، بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند فرزندانشان به زبان فرانسوی مسلط شوند. بنابراین خانواده‌ها  فرزندان خود را در مراکز آمورشی فرانسوی زبان مونترال ثبت‌نام می‌کنند. گفتنی است تحصیل در مونترال به گونه‌ای است که تمامی امکانات جهت یادگیری افراد در تمامی سنین در مراکز آمورشی نظیر مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها فراهم شده است.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم درصورتیکه علاقه‌مند به یادگیری زبان فرانسوی و ادامه تحصیل با صرف هزینه‌های مناسب حتماً تحصیل خود را در شهر مونترال آغاز کنید. پیشنهاد ما به شما برای آغاز این سفر جذاب موسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا است.  در ادامه با ما همراه باشید …

خدمات دانشجویی مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا!

خدمات دانشجویی مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا!

Arya Group Student Services

درصورتیکه متقاضی اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های مونترال، در هر مقطع و رشتۀ تحصیلی هستید، مؤسسۀ مدیریت مشاورۀ آریا با داشتن یک تیم مشاوره شامل افراد باتجربه و کارآمد می‌تواند شما را در راستای اهداف تحصیلی‌تان یاری رساند. مشاورۀ صحیح می‌تواند باعث شود که شما بدون نگرانی از آیندۀ شغلی خود در این مسیر جذاب گام بردارید. پیشنهاد می‌کنیم به صفحۀ خدمات ما مراجعه کنید و از مشاورۀ کارشناسان ما بهره ببرید. شما همچنین می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی ما، فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود را به ما بسپارید.

به ما اعتماد کنید!

به ما اعتماد کنید!

Trust Us!

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که مونترال یکی از شهرهای مهم کشور کانادا محسوب می‌شود که جاذبه‌های گردشگری و مکانهای دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. همچنین فرصت‌های شغلی و امکانات رفاهی فراهم شده در شهر مونترال به گونه‌ای است که هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت جهت ادامه تحصیل و در نهایت زندگی به این شهر سفر می کنند تا بتوانند آیندۀ خود و خانوادۀ خود را تضمین کنند. امیدواریم اطلاعات کافی و سودمندی را از طریق این مقاله بدست آورده باشید.

به امید موفقیت شما در این مسیر جذاب … !!!

مقالات زیر را از دست ندهید:

شهر مونترال در یک نگاه

موضوعاتی که باید درباره مونترال بدانید

 

9+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button