مدارک مورد نیاز برای گذراندن دوره دیپلم در کانادا

مدارک مورد نیاز برای گذراندن دوره دیپلم در کانادا

ارائه‌ی درخواست برای گذراندن دوره‌ی دیپلم در کانادا باید با اسناد مورد نیاز همراه باشد تا نشان دهد شما یک متقاضی واقعی هستید. الزامات همه‌ی موسسات شبیه به هم نیست. در کالج های مختلف این اسناد و فرآیند درخواست با هم متفاوت است. به همین دلیل باید ابتدا وارد وب سایت کالج‎های مورد نظر شوید. سپس با بررسی اسناد و الزامات آن‌ها، مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

البته بین تمامی کالج ها و موسسات پلی تکنیک کانادا مجموعه‌ای از اسناد برای همه‏‌ی آن‌ها مشترک است. این اسناد و مدارک مورد نیاز برای گذراندن دوره دیپلم در کانادا شامل موارد زیر است:

  1. گذرنامه‌ی معتبر

در بهترین حالت گذرنامه‌ی شما باید تا حدود 6 ماه پس از تاریخ پایان دوره‌‌ی ‌مورد نظر اعتبار داشته باشد. به عنوان مثال اگر درخواست شما برای یک دوره‌ی 2 ساله است، یعنی از اوت سال 2016 تا اوت سال 2018 پایان می‎یابد. بنابراین گذرنامه‌ی شما باید حداقل تا فوریه‌ی سال 2019 اعتبار داشته باشد.

  1. کپی مدارک علمی

داشتن کارنامه و مدرک تحصیلی هم یکی دیگر از مدارک مورد نیاز است. اگر از کلاس نهم بالاتر هستید، به کارنامه و گواهی تحصیلی همه‌ی کلاس‌های قبل نیاز دارید. برای مثال اگر هنوز کلاس سوم دبیرستان هستید باید کارنامه‌ی مربوط به سال اول و دوم دبیرستان و کلاس سوم راهنمایی را تهیه کنید.

اگر برای دیپلم PG درخواست می‎کنید، باید برگه‌های مدارک یا مدرک لیسانس/ دیپلم (شامل ریز نمرات تمام سال و همچنین معدل نمرات) را ارائه دهید.

  1. اثبات منابع مالی

این قسمت بخش مهمی از درخواست شما محسوب می‎شود. باید اطلاعات مالی دقیق در مورد وضعیت خود و خانواده‌تان را پر کنید. همچنین باید کپی اسناد مربوط به دارایی را هم ارائه دهید. این اطلاعات توسط کالج مورد استفاده قرار می‎گیرد تا بتواند واجد شرایط بودن شما و همچنین توانایی پرداخت هزینه‌ی تحصیل را تشخیص دهد. چرا که باید تمام اطلاعات مربوطه مانند بازپرداخت مالیات و غیره را داشته باشید. همچنین باید درک درستی از اینکه چه مقدار هزینه برای تحصیل نیاز دارید، داشته باشید.

  1. امتحانات زبان

تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا اهمیت زیادی دارد. هر چند برای دوره‌های دیپلم پشت سر گذاشتن آزمون‌های آیلتس و تافل اجباری نیست. البته این به شرطی است که نمره‌ی شما در زبان انگلیسی به 12 رسیده باشد. اگر امتیاز رضایت بخشی در این درس داشته باشید، بدون نیاز به شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی پذیرفته می‎شوید. با این وجود برخی از کالج‌ها ممکن است از شما نمرات آزمون آیلتس و تافل هم بخواهند. قبل از این قضیه بهتر است در وب سایت کالج ها این موضوع را بررسی کنید تا بعدها به مشکل برنخورید.

 

چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، لازم است که مدارکتان را با حساسیت خاصی آماده کنید، چرا که قرار دادن یک مدرک اشتباه و یا از قلم افتادن یک مدرک، سبب رد درخواست شما خواهد شد. برای آن که از صحت مدارک خود اطمینان حاصل کنید، بهتر است در این زمینه از کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند کمک بگیرید. چرا که آن‌ها به ریسک ویزا و درخواست‌ها آشنایی کامل دارند و بهتر می‌دانند که چه مدارکی باید در پرونده‌ای که برای دانشگاه ارسال می‌شود، قرار داده شود.
چنانچه قصد دارید پرونده‌ی تحصیلی خود را آماده کنید، و یا اگر آن را آماده کرده‌اید و نیاز دارید پیش از ارسال بررسی شود، پیشنهاد ما به شما این است که از مشاوران گروه آریا کمک بگیرید. جهت ارتباط با گروه آریا می‌توانید با تلفن‌های زیر تماس بگیرید:

02188240445

همچنین برای ارتباط با آریا گروپ از طریق پست الکترونیکی با آدرس زیر تماس حاصل نمایید:

info@aryagroup.co.ir

 


برای اطلاع از نکات بیشتری در مورد تحصیل در کانادا، مطالب زیر را بخوانید تا با اطمینان بیشتری اقدام به اخذ پذیرش نمایید:

تغییرات بیومتریک کانادا از 31 ژوئیه 2018
استخدام فارغ‌التحصیلان در کانادا
تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس؛ عدم نیاز به IELTS برای دریافت ویزای دانشجویی 2019 کانادا
راهنمای تحصیل در کانادا
مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا
سوالات رایج در مورد تحصیل در کانادا
ویزای کانادا


 

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست