مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

دانشجویان در تمامی کشورهای جهان معمولاً به دنبال این هستند که از راه‌های مختلف هزینه‌ی زندگی خود را کاهش دهند. کاهش هزینه‎‌های زندگی از دو جهت برای دانشجویان مفید است. دلیل اول، تمرین مدیریت هزینه‌هاست که باعث می‌شود فرد یاد بگیرد که چگونه با درآمدهای مختلف زندگی خود را اداره کند. دلیل دوم مسئله لذت
بیشتر است. وقتی فرد بتواند هزینه‌ها را کاهش دهد مسلماً می‌تواند در زمینه‌های بیشتری پول خرج کند و لذت ببرد.

یکی از اصلی‌ترین روش‌‎های کاهش هزینه، زندگی در شهرهای ارزان است. در این مطلب تصمیم داریم که به پنج مورد از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان اشاره کنیم. در صورتی که قصد دارید برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، اطلاع از این شهرها می‌تواند برای شما مفید باشد. خوشبختانه شهرهای اقتصادی و ارزان کانادا، دانشگاه‌های بی‌نظیری را در دل خود جای داده اند و به همین خاطر لازم نیست نگران باشید.

5. شهر سنت کاتارینز در استان انتاریو

اولین شهر در لیست پنج موردی ما، سنت کاتارینز نام دارد. این شهر در استان انتاریو قرار دارد. سنت کاتارینز، بزرگ‌ترین شهر در منطقه‌ی زیبا و مشهور نیاگارا محسوب می‌شود.

نرخ هزینه‌های زندگی در این شهر، حدود 0.5 درصد پایین‌تر از میانگین ملی کانادا است. هزینه‌ی میانگین کرایه یک آپارتمان با یک اتاق خواب در این شهر، به صورت ماهیانه 1136 دلار است. این شهر به عنوان «شهر باغ‌ها» شناخته می‌شود؛ زیرا حدود 1000 آکر (4 کیلومتر مربع) باغ، پارک و مسیر پیاده‌روی دارد.

فاصله‌ی این شهر تا آبشار نیاگارا، فقط 20 دقیقه است و به همین خاطر یکی از جذاب‌ترین و اقتصادی‌ترین شهرهای کانادا به حساب می‌آید. این شهر یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا به نام دانشگاه براک را در خود جای داده است.

4. شهر ابوتسفورد در استان بریتیش کلمبیا

شهر ونکوور که یکی از گران‌ترین شهرهای کشور کانادا به حساب می‌آید، در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و به همین خاطر کسی باور نمی‌کند که یکی از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا در این استان قرار گرفته باشد.

این استان چند شهر عالی و اقتصادی دارد و به همین خاطر دانشجویان اغلب این استان را برای زندگی و ادامه‌ی تحصیل انتخاب می‌کنند. یکی از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا در استان بریتیش کلمبیا، ابوتسفورد نام دارد که از نظر مساحت، بزرگ‌ترین شهر بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود.

هزینه‌ی زندگی در ابوتسفورد، 3.6 درصد پایین‌تر از میانگین کشوری کانادا است و به همین خاطر در حال حاضر این شهر بزرگ‌ترین و اقتصادی‌ترین شهر بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود. اقتصادی بودن باعث شده است که انواع و اقسام رنگ و نژاد را در این شهر مشاهده کنید. اقلیت‌های بسیاری ساکن ابوتسفورد هستند. دانشگاه فریزر ولی که یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا است، در این شهر قرار دارد.

3. شهر مونکتون در استان نیوبرانزویک

شهر مونکتون، بزرگ‌ترین شهر استان برانزویک محسوب می‌شود ولی با این وجود یکی از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان قلمداد می‌شود. هزینه‌ی زندگی در این شهر، 6.3 درصد پایین‌‎تر از میانگین ملی کانادا است. هزینه‌ی کرایه یک آپارتمان با یک اتاق خواب در این شهر، ماهیانه حدود 835 دلار است.

مونکتون مانند بسیاری از شهرهای سواحل شرقی کانادا، مکانی عالی برای دانشجویان محسوب می‌شود. در چند سال اخیر، خیل عظیمی از دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف وارد این شهر شده‌اند و در آن زندگی می‌کنند. کالج جامعه‌ی نیوبرانزویک، یکی از بهترین کالج‌های کانادا است که در این شهر قرار دارد.

2. شهر لاوال در استان کبک

اگر دانشجویی وارد استان کبک شود، می‌تواند ماهیانه مبلغی را (کم یا زیاد) پس انداز کند؛ زیرا به طور کلی استان کبک یکی از مقرون به صرفه‌ترین مکان‌های زندگی در کانادا است. شهر لاوال یکی از اقتصادی‌ترین شهرهای این استان است.

هزینه‌ی زندگی در اکثر شهرهای استان کبک، پایین‌‎تر از میانگین ملی کانادا است. دانشجویان با انتخاب این شهر برای زندگی، می‌توانند مبالغ زیادی را برای خود پس‌انداز کنند. لاوال در 30 کیلومتری شمال غرب مونترال قرار دارد و هزینه‌ی زندگی در آن 9 درصد پایین‌تر از میانگین ملی کانادا است. کالج CDI و کالج اینتر-دک، دو مورد از بهترین کالج‌های لاوال هستند.

1. شهر شربروک، رتبه اول در بین مقرون به صرفه‌ترین شهرهای کانادا

شهر شربروک، مقرون به صرفه‌ترین شهر کانادا برای دانشجویان است. این شهر، همچون نگینی بر انگشتری استان کبک می‌درخشد و حدود 160 کیلومتری شرق مونترال قرار گرفته است.

شربروک به خاطر هزینه‌های مناسب و اقتصادی، شهر دانشجویی استان کبک محسوب می‌شود. حدود 40000 دانشجو در این شهر زندگی می‌کنند و به همین خاطر بیشتر دانشجویان، این شهر را برای ادامه‌ی زندگی در کانادا انتخاب می‌کنند. هزینه‌ی زندگی در این شهر 15.6 درصد پایین‌تر از میانگین ملی کانادا است. در این شهر می‌توانید آپارتمان‌های یک‌خوابه خوبی را با اجاره‌بهای ماهانه 800 دلار یا کمتر کرایه کنید.

دانشگاه بیشاپ و کالج CDE دو مورد از بهترین موسسات آموزشی کانادا هستند که در این شهر قرار گرفته‌اند.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست