ملزومات مهاجرت به کانادا

جالب است بدانید در سال ۲۰۱۷، بالاترین میزان بازدید و مهاجرت مردم از یک کشور متعلق به کانادا بوده است. اما دلیل این همه محبوبیت چیست و اصلا چرا مردم تصمیم به مهاجرت به کانادا می‌گیرند؟

کانادا با داشتن مناظر طبیعی فوق العاده، طبیعت بکر و دست نخورده، وجود هزاران پارک ملی محافظت شده و پیست‌های اسکی جذاب و دوست داشتنی و بسیاری از جاذبه‌های دیگر، در واقع تکه‌ای از اروپای جذاب و دیدنی در شمال آمریکا است و باعث شده مردم زیادی تصمیم به مهاجرت به کانادا یا حداقل سفر توریستی و بازدید از این کشور را بگیرند.

اگر شما هم قصد سفر یا مهاجرت به کانادا را دارید، در این مطلب راهنمای کامل و گام به گامی از همه‌ی اطلاعاتی که از ابتدا تا انتهای سفر ممکن است به آن نیاز داشته باشید را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

  1. ویزا

 

در مرحله‌ی اول و پیش از هر چیز برای ورود به کانادا شما نیاز به ویزا دارید. اگر قصد دارید مهاجرت به کانادا را برای ادامه‌ی زندگی و تحصیل خود انتخاب کنید، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که بنا به مهارت خود می‌توانید به سفارت این کشور درخواست و مدارک مربوطه را بسته به نوع ویزای خود به سفارت کانادا تحویل دهید. دولت کانادا هر ساله در وب سایت رسمی سفارت خارجه‌ی خود لیستی از مهارت‌های مورد نیاز این کشور را اعلام می‌کند، علاوه بر این یک امتحان آنلاین نیز در این وب سایت وجود دارد که اگر کمی وقت بگذارید و به سوالات آن به دقت پاسخ دهید، به راحتی نوع ویزای کاری که لازم است مدارک مرتبط با آن را به سفارت تحویل دهید به شما معرفی می‌کند.

ویزای کانادا

ویزای کانادا

علاوه بر این نوع از ویزای کاری، ویزای دیگری برای ورود به کانادا وجود دارد که به افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال و گاهی حتی تا ۳۵ سال اجازه می‌دهد برای یک تا دو سال به کانادا سفر کرده و اگر برای تامین هزینه‌های سفرشان نیاز به پول داشته باشند، کار کنند. علاوه بر این فردی ممکن است بعد از گذشتن این مدت به زندگی و کار در کانادا علاقمند شده و تصمیم بگیرد ما بقی عمر خود را در این کشور زیبا سپری کند. این نوع ویزای ورود به کشور کانادا IEC نام دارد و مخفف شده عبارت «International Experience Canada» که به معنای ویزای تجربه‌ی بین المللی کانادا است.

مهمترین مسئله‌ای که در اخذ ویزای کانادا مطرح می‌شود این است که شما بتوانید ثابت کنید توانایی تامین هزینه‌های خود برای زندگی یا سفر کردن در این کشور را دارید. در صورتی که به دنبال اخذ ویزای کاری کانادا هستید باید مدارکی مبنی بر این که حقوق کافی از کارفرمای خود در این کشور دریافت می‌کنید، به سفارت تحویل دهید. حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز برای وارد شدن به خاک این کشور ۲۵۰۰ دلار کانادا است. علاوه بر این مبلغ شما باید بیمه‌ی مسافرتی مخصوصی که مناطق مختلف کانادا را تحت پوشش قرار می‌دهد نیز به همراه مدارک خود ارائه دهید.

اگر قصد زندگی، کار یا تحصیل در استان کبک کانادا را داشته باشید علاوه بر همه مدارکی که بنا به ویزای خود نیاز است تهیه کنید، لازم است زبان فرانسوی را دانسته و تسلط نسبی بر آن داشته باشید. در واقع بهترین راه برای نشان دادن تسلط خود برای اخذ ویزای کانادا، دریافت مدرک زبان فرانسوی یا شرکت در امتحانی است که خود سفارت برگزار می‌کند.

 

  1. محل اقامت

 

پیش از اخذ ویزای مسافرتی کانادا باید به همراه سایر مدارک خود، محل اقامتی که قصد ماندن در آن را دارید نیز مشخص کنید. در غیر این صورت اگر اقدام به اخذ ویزای کاری، تحصیلی، زندگی یا IEC کرده‌اید بعد از این که توانستید وارد کانادا شوید بهتر است به دنبال محلی برای اقامت خود باشید. اگر قصد دارید که همه‌ی مدت زمانی که ویزای IEC به شما اجازه می‌دهد در کانادا بمانید را در یک شهر سپری کنید، پیشنهاد ما به شما اجاره‌ی بلند مدت یک خانه نقلی یا کوچک در حومه‌ی شهر مورد نظرتان است. در صورتی که قصد دارید به سراسر کانادا سفر کنید و شهرهای مختلف را ببینید، اقامت در هاستل‌ها و مهمانخانه‌ها می‌تواند از نظر اقتصادی برای شما به صرفه بوده و باعث کاهش هزینه‌های سفرتان شود. اگر زوجی هستید که قصد سفر به کانادا را دارید، می‌توانید برای کاهش هرچه بیشتر هزینه‌های خود، از وب سایت‌هایی مانند airbnb برای اقامت در خانه‌ی افراد محلی با کرایه‌ای بسیار کم برای مدت زمان مورد نظر خود کمک بگیرید.

اگر قصد داشته باشید به صورت بلند مدت در یک شهر اقامت کنید پیشنهاد ما این است که از وب سایت‌هایی مانند Craigslist یا Kijiji به دنبال خانه‌های ارزان قیمت باشید. این دو وب سایت طیف وسیعی از خانه‌های مختلف و متناسب با بودجه‌ی شما در سراسر کانادا را در بر دارند. هزینه‌ی اجاره‌ی خانه‌ای دو خوابه و مبله در شهر مونترال به صورت ماهانه حدود ۱۳۳۰ دلار کانادا خواهد بود. به ترتیب برای اجاره‌ی چنین خانه‌ای در تورنتو و ونکوور به ۱۲۷۰ و ۱۳۴۵ دلار کانادا نیاز خواهید داشت.

  1. اشتغال

 

یکی از مهم‌ترین مواردی که پیش از تصمیم به مهاجرت به کانادا باید درباره‌ی آن به خوبی فکر کنید، شغلی است که در آن کشور خواهید داشت. حتی با وجود پس انداز اولیه و اخذ ویزای ورود به کانادا، شما برای گذران زندگی خود نیاز به پول دارید. بهتر است بدانید که در کانادا هر فردی که مشغول به کار است باید دارای شماره‌ی  بیمه‌ی تامین اجتماعی باشد. به راحتی و با مراجعه به مرکز خدمات اجتماعی در سراسر کانادا و ارائه‌ی مدارک مبنی بر اشتغال خود می‌توانید شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی خود را بگیرید. اگر به دنبال یافتن شغلی در کانادا هستید، حتما نوع ویزای خود را بررسی کنید، برخی از ویزاها اجازه‌ی اشتغال به فرد نداده و برخی دیگر تنها تا پایان مدت زمانی که می‌توانید در کانادا سپری کنید به شما اجازه‌ی کار می‌دهند. بنابراین اگر ویزای IEC گرفته‌اید به دنبال مشاغل طولانی مدت و قراردادهای چند ساله نباشید. در عوض می‌توانید به سراسر کانادا سفر کرده و شغل‌های فصلی داشته باشید.

مشاغلی که مرتبط با نفت و گاز هستند در این کشور محبوبیت بالایی دارند. صنعت نفت و گاز دو رکن اصلی اقتصاد کانادا محسوب می‌شوند و همیشه در لیست اعلام شده از طرف سفارت،  مشاغلی که مرتبط با این زمینه هستند، بسیار دیده می‌شوند. بنابراین اگر مهارتی در این زمینه دارید می‌توانید برای اخذ ویزای کار بلند مدت در کانادا اقدام کنید. شغل‌های مرتبط با این دو صنعت بیشتر در مناطقی مانند آلبرتا (Alberta)  و ساسکاچوان (Saskatchewan) وجود دارد.

در حالی که اگر به دنبال شغل‌های مرتبط با حوزه‌ی توریست و گردشگری هستید، می‌توانید بیریتیش کلمبیا (British Columbia ) را انتخاب کنید.

 

  1. ارتباط با دیگران و گذران زندگی در کانادا

 

در کنار توجه به همه‌ی موارد بالا، دو مورد دیگر نیز بسیار اهمیت دارد. اگر تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفتید حتما نیاز به داشتن حساب بانکی در یکی از بانک‌های کانادا و سیم کارتی برای برقراری ارتباط خواهید داشت.

در کانادا 5 بانک بزرگ وجود دارد که عبارتند از : بانک مونترال یا BMO، بانک سلطنتی کانادا یا.RBC،  TD  CIBC و اسکاتیابانک. این بانک‌ها از مشتریان بین‌المللی استقبال کرده و خدماتی را در قالب پکیج‌های مخصوصی برای مهاجران و تازه واردین به خاک کانادا در نظر گرفته‌اند.

آخرین چیزی که در کانادا به آن نیاز دارید، یک سیم کارت برای برقراری تماس است. شرکت‌های بزرگ مخابراتی کانادا عبارتند از : روجرز، بل، تولس، فیدو و ویرجین، که بنا به علاقه یا هزینه‌ای که در نظر دارید می‌توانید سیم کارت خود را از آن‌ها خریداری کنید.

 

کدام شهر مناسب شما است ؟

 

شهر ونکوور، استان بیریتیش کلمبیا

 

یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای عاشقان ماجراجویی در طبیعت و خارج از خانه، شهر ونکوور است. ونکوور شهری سرسبز با طبیعتی زیبا می‌باشد که برای رسیدن به نزدیک‌ترین جنگل کافی است چند متری از خانه یا محل اقامت خود دور شوید. اگر به اسکی علاقه داشته باشید کافی است سری به شهر کوچک گستاون (Gastown) زده و به کوهستان بروید و از پیست اسکی بزرگ آن لذت ببرید.

علاوه بر همه‌ی این‌ها معتدل‌ترین زمستان کانادا را می‌توانید در ونکوور آفتابی تجربه کنید. بر خلاف اکثر شهرهای کانادا که در زمستان دمایی زیر صفر دارند، دمای ونکوور در  تغلب زمستان‌ها مثبت و بالای صفر است.

 

شهرهای  کلگاری و ادمنتون، استان آلبرتا

 

کلگاری (Calgary ) و ادمنتون(Edmonton ) دو شهر بزرگ و اصلی در استان آلبرتا هستند. در واقع ادمنتون پایتخت صنعت نفت کانادا است و اگر به دنبال یافتن شغلی در زمینه‌ی نفت و گاز هستید به ادمنتون بروید. کلگاری نیز یکی دیگر از قطب‌های صنعت نفت و گاز کانادا است و با داشتن بیش از یک میلیون نفر جمعیت یکی از شهرهای پر جمعیت این کشور به حساب می آید. کلگاری اولین شهر در کانادا بود که میزبان المپیک زمستانی شد. شهر بنف (Banff) که در فاصله‌ی یک و ساعت و نیمی از غرب این شهر قرار دارد،  به عنوان یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای زندگی در سراسر دنیا شناخته شده است.

 

شهر وینیپگ، استان منیتوبا

 

شهر وینیپگ (Winnipeg) مرکز استان منیتوبا (Manitoba) می‌باشد و به عنوان یکی از زیباترین شهرهای سراسر کانادا نام گرفته است. به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی نزدیک به سرزمین‌های شمالی، زمستان‌ها در این شهر بسیار سخت و سرد است. با این حال کیفیت زندگی در وینیپگ به حدی بالا است که زمستان‌های سرد چندان به چشم نمی‌آید. پایین بودن میزان اجاره‌ی خانه، بالا بودن میزان اشتغال، پایین بودن اتلاف وقت در رفت و آمد شهری و میزان بالای دستمزد پرداختی در کنار برخورداری همه‌ی ساکنین شهر از امکانات رفاهی و بهداشتی، از جمله عواملی است که باعث شده تعداد بسیار زیادی از افراد در مهاجرت به کانادا ، وینیپگ را برای زندگی انتخاب کنند.

 

شهرهای تورنتو و اتاوا، استان انتاریو

 

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند در ساحل شرقی این کشور زندگی کنند. تورنتو بهترین بازار مواد غذایی جهان است و در میان امن‌ترین شهرهای جهان جزء رتبه‌های اول قرار دارد.

شهر اتاوا، پایتخت کانادا بوده اما از تورنتو کوچکتر است. پس اگر علاقه‌ای به شلوغی شهر ندارید، اتاوا انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

 

شهر مونترال، استان کبک

 

برای کسانی که عاشق فرانسه و زبان شیرین این کشور هستند، مونترال می‌تواند مدینه‌‌ی فاضله باشد. بعد از پاریس، مونترال دومین شهر جهان بوده که بیشترین فرانسوی زبانان را در خود جای داده است. مونترال شهری ثروتمند و زیبا است. در این شهر زیبا سنت و مدرنیته به خوبی با هم ادغام شده‌اند. با گشت و گذار در  بخش تاریخی شهر، ساختمان‌هایی با معماری اروپایی خواهید دید و کافه و رستوران‌های این قسمت به سبک و سایق فرانسوی ساخته شده‌اند. در حالی که در قسمت جدیدتر شهر ساختمان‌ها نمایی مدرن‌تر و جدیدتر به خود گرفته‌اند.

در واقع مونترال را می‌توان پاریسی در قاره‌ی آمریکا خواند.

 

چنانچه قصد هر گونه مهاجرت به کانادا را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را که اطلاعات کاملی در مورد این کشور در اختیار شما قرار می‌دهد را مطالعه نمایید. این مطالب می‌توانند راه گشای شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب شهر مقصد، نوع مهاجرت و … باشند. همچنین می‌توانید برای اطلات بیشتر در زمینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی، دریافت بورسیه، و … با گروه مشاوره‌ی آریا تماس بگیرید و از کمک متخصصان در این مورد بهره‌مند شوید تا بتوانید انتخاب بهتر، دقیقتر، و بدون پشیمانی داشته باشید:
مهاجرت به کانادا
حقایقی درباره کانادا
استرالیا یا کانادا ؟ به کجا مهاجرت کنیم؟
دلار کانادا
ساسکاچوان
پایتخت کانادا
بهترین دانشگاه های کانادا
نحوه‌ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا
اقامت کانادا بعد از تحصیل

 

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button