مهاجرت به کانادا کبک

دوستان و علاقه مندان پیگیر در امور مهاجرت به کانادا، در این مقاله قصد داریم پیرو راه کارهای گفته شده در مقاله مهاجرت قانونی به کانادا، شما عزیزان را با یکی دیگر از روش های مهاجرت قانونی به کانادا تحت عنوان مهاجرت به کانادا کبک آشنا سازیم.

از جمله راه های پرمتقاضی و فراگیر در زمینه مهاجرت به کانادا کبک، می توان به برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک یا به اختصار QSWP اشاره کرد.

Quebec accent amerique

اگر قصد دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید پیشنهاد می کنیم قبل از شروع حتماً مقاله ملزومات مهاجرت به کانادا را مطالعه فرمایید.

در این مقاله سعی شده است به سؤالات زیر در مورد مهاجرت به کانادا کبک، بخصوص از طریق برنامه مهاجرتی نیروی متخصص پاسخ داده شود:

مهاجرت به کانادا کبک

  • حقایق کلیدی در مورد مهاجرت به کبک چه هستند؟
  • برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی است؟
  • نحوه انتخاب واجد شرایطین در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک چگونه است؟
  • سیستم مهاجرتی بر اساس امتیازبندی در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی طراحی شده است؟

 

حقایق کلیدی در مورد مهاجرت به کبک چه هستند؟

حقایق کلیدی در مورد مهاجرت به کبک چه هستند؟

حقایق کلیدی در مورد مهاجرت به کبک چه هستند؟

 

استان کبک کانادا، یک مکان عالی و بسیار سطح بالا برای تمامی مردم در سرتاسر دنیا محسوب می شود. طبق آخرین آماری که اخیراً در سال ۲۰۱۷ توسط اداره مهاجرت کانادا منتشر شده است، از میان ۲۸۶,۴۷۹ متقاضی که برای مهاجرت به کانادا تأیید شده بودند و ویزا یا اقامت دائم آنها صادر شده است، تعداد ۵۲,۳۸۸ نفر که حدود ۱۰% کل این افراد هستند تصمیم گرفتند به استان کبک مهاجرت کنند.

جای تعجب نیست که تعداد زیادی از افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، استان کبک را به عنوان خانه جدید خود برای سکونت انتخاب می کنند، چراکه این استان دیدنی، تماشایی و خوش منظره جمعیت مهاجرپذیر بسیار زیادی دارد. کبک، یک استان باورنکردنی و فوق العاده زیبا است که تشکیل شده است از شهرهایی مثل مونترال، کبک و تروا ریویر (Trois-Riveres); یک اقتصاد قوی، یک فرهنگ بسیار غنی و منحصر به فرد کانادایی فرانسوی، استانداردهای فوق العاده بالا برای زندگی!

استان کبک

 

به دلایلی اعم از دلایل سیاسی، فرهنگی و تاریخی استان کبک کانادا برنامه ویژه و مختص خود را برای مهاجرت به کانادا کبک دارد. بنابراین اگر شما تمایل دارید کبک را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده و از سکونت در این استان لذت ببرید، در ابتدا باید با ضوابط و معیارهای مربوط به دولت استانی کبک آشنا شده  و قبل از درخواست برای دولت ملی کانادا جهت اخذ ویزای اقامت دائم خود، حداقل نیازمندی های مربوطه را برآورده کنید.

اگر احساس می کنید این موضوع کمی برای شما گیج کننده یا پیچیده است، نگران نباشید! کافی است مقاله ما را تا انتها و بادقت دنبال کنید.

 

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی است؟

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی است؟

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی است؟

 

هدف اصلی از ایجاد برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک کانادا که گاهاً تحت عناوین نیروی متخصص منتخب کبک (Quebec-Selected) یا نیروی متخصص منظم کبک (Quebec-Regular) نیز از آن یاد می شود، جذب نیروهای واجد شرایط و متخصص اتباع خارجی یا غیربومی برای مهاجرت به کانادا و استفاده از تجربیات کاری، تحصیلی، مهارت های شغلی و استعداد اینگونه افراد در راستای توسعه اهداف اقتصادی و اجتماعی استان کبک است.

حال به منظور افزایش احتمال اینکه این نیروها یا اتباع خارجی تا چه حد مناسب  و واجد شرایط  برای کبک بوده و همچنین چه افرادی شانس بهتری نسبت به سایرین برای موفقیت  در مسیر مهاجرت به کبک را دارند، دولت استانی کبک یک سیستم ارزیابی استاندارد با ضوابط و معیارهای مشخص را برای متقاضیان ارائه داده است

متقاضیانی  که قصد  ارائه درخواست برای مهاجرت به کانادا کبک را دارند، می بایست در ابتدا حداقل نیازمندی های و ملزومات  تعریف شده توسط این سیستم ارزیابی را داشته باشند. پس از آن دولت استانی کبک است که تصمیم میگیرد کدام افراد از میان متقاضیان شرایط مطلوب تری نسبت به سایرین در راستای اهداف مهاجرتی مدنظر دولت استانی کبک را دارند.

 

پس از آن، برای افراد واجد شرایط یک گواهینامه تحت عنوان گواهینامه انتخاب کبک (Quebec Selection Certificate) که به فرانسوی  با عنوان (Certificat de Sélection Québec) یا CSQ شناخته می شود صادر می گردد. پس از صدور گواهینامه برای افراد منتخب، آنها می توانند درخواست روند مهاجرتی خود را از طریق ارائه درخواست به دولت ملی جهت مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای دائم کانادا ارائه کنند.

 

نحوه انتخاب واجد شرایطین در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک چگونه است؟

نحوه انتخاب واجد شرایطین در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک چگونه است؟

نحوه انتخاب واجد شرایطین در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک چگونه است؟

 

در سال ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ حداکثر ۵۰۰۰ متقاضی برای دریافت CSQ از طریق برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک واجد شرایط شده و CSQ خود را دریافت کردند. همانطورکه پیشتر نیز اشاره شد، CSQ برای ارائه درخواست مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. صدور CSQ توسط دولت استانی کبک برای شما به منزله واجد شرایط بودن شما از هر لحاظ از جمله تحصیلات، تجربه کاری، مهارت های زبانی و سن می باشد.  پس از آنکه شما CSQ خود را دریافت کردید، باید به سراغ مرحله آخر فرآیند مهاجرت خود کانادا کبک بروید، که آن ارائه درخواست برای دولت ملی کانادا جهت صدور ویزای اقامت دائم شما به کانادا است.

 

سیستم مهاجرتی بر اساس امتیازبندی در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی طراحی شده است؟

سیستم مهاجرتی بر اساس امتیازبندی در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی طراحی شده است؟

سیستم مهاجرتی بر اساس امتیازبندی در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک به چه صورتی طراحی شده است؟

 

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک بر اساس یک سیستم امتیازدهی طراحی شده است. در این سیستم، معیارهای مشخصی همراه با یک سری ضوابط استاندارد تعریف شده است  که بر اساس شرایط متقاضیان و بر حسب این ضوابط به آنها امتیاز داده می شود. در اینجا می خواهیم به برخی از این معیارهای کلیدی اشاره کنیم:

  • سطح تحصیلات

حداقل مدرک تحصیلی جهت اقدام مدرک دیپلم دبیرستان  یا فنی – حرفه ای است. البته مدرک دیپلم مورد نظر می بایست حداکثر در طول مدت ۵ سال کسب شده باشد، در غیر این صورت شما باید حداقل یک سال تجربه کاری در طول ۵ سال گذشته در زمینه رشته تحصیلی تان داشته باشید. امتیازی که به شما تعلق می گیرد بر اساس مقطع تحصیلی (دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) و همچنین تقاضا یا اعلام نیاز برای رشته تحصیلی شما است.

  • تجربه کاری

فرد متقاضی می بایست تجربه و سابقه کاری مناسبی را به طور رسمی در کشور خود، طی ۵ سال اخیر و قبل از ارائه درخواست برای صدور CSQ را داشته باشید. همچنین شغل متقاضی می بایست در لیست مشاغل مورد نیاز کبک، ملقب به لیست شغلی طبقه بندی شده ملی یا NOC موجود باشد. مشاغل در سه سطح B ،A و C طبقه‌بندی می‌شوند. بنابراین امتیازی که متقاضی در این بخش دریافت می کند به شغل او و تقاضا یا اعلام نیاز برای آن شغل در استان کبک دارد.

  • سن

سن متقاضی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. بدیهی است که به متقاضیانی که سن پایین‌ تری دارند، امتیاز بیشتری تعلق می گیرد. به دلیل اینکه  نیروهای متخصص جوان تر قادر خواهند بود، مدت زمان بیشتری را در آن زمینه شغلی به فعالیت بپردازند که این موضوع از نظر دولت استانی کبک در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی این دولت حائز اهمیت است.

  • مهارت های زبانی

مهارت های زبانی

مهارت های زبانی

 

اگرچه فرانسوی و انگلیسی دو زبان رسمی کانادا هستند، اما زبان فرانسوی به دلایل تاریخی و فرهنگی زبان غالب در سرتاسر استان کبک محسوب می شود و اکثر قریب به اتفاق ساکنین کبک، زبان فرانسوی را زبان اول و رسمی خود می دانند. از اول آگوست ۲۰۱۳، اتباع خارجی که قصد مهاجرت به کانادا کبک از طریق برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک را دارند، سطح زبان فرانسوی آنها می بایست توسط سازمان ارزیاب مربوطه در سطح متوسط یا بالاتر ارزیابی شود. آزمون زبان مربوط به ارزیابی سطح زبان اتباع خارجی که قصد مهاجرت به کانادا کبک را دارند، آزمون ارزشیابی زبان فرانسوی یا TEF نام دارد که مخفف عبارت Test D’évaluation De Français است. البته مهارت های زبان انگلیسی که با آزمون آیلتس (IELTS) سنجیده می شود نیز برای متقاضی امتیاز به همراه دارد.

  • خانواده یا بستگان نزدیک

در صورتی که فرد متقاضی خانواده یا بستگان نزدیکی داشته باشد که مقیم دائم کبک یا شهروند کانادا هستند و یا حتی قبلاً خود متقاضی تجربه ای اقامت موقت در کبک را (مثلاً به عنوان دانشجو بین المللی) داشته باشد، این موارد نیز می توانند برای وی  همراه با امتیاز باشند.

  • استطاعت مالی

فرد متقاضی می بایست استطاعت یا توان مالی مناسب را برای خود و تمام افراد خانواده اش که قصد همراهی او برای اقامت در کبک را دارند، حداقل به مدت سه ماه بعد از رسیدن به کبک را داشته باشد.

در انتهای این مقاله متذکر می شویم که معیارهای دیگری از جمله داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای معتبر، تعداد فرزندان زیر ۲۲ سال و امتیازات مربوط به همسر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

قوانین و نحوه امتیازدهینکته) جا دارد اشاره کنیم که قوانین و نحوه امتیازدهی مربوط به مهاجرت به کانادا کبک معمولاً به طور سالانه دستخوش تغییراتی می شود. بنابراین اکیداً توصیه می کنیم  قبل از اقدام برای این نوع ویزا، از طریق وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی مجاز و رسمی مربوطه و یا از طریق دفاتر وکالتی و مشاوره ای معتبر از اخبار مربوط به نوع ویزا باخبر شوید.

 

 

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا کبک را دارند و فاقد شرایط لازم از طریق برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک هستند، می توانند از طریق تحصیل یا ویزای دانشجویی به استان کبک مهاجرت کنند.

قصد مهاجرت به کانادا کبک

معرفی یکی از مؤثرترین راه کارهای مهاجرت به کانادا

یکی از مؤثرترین راه کارهای مهاجرت به کانادا کبک، مهاجرت از طریق تحصیل یا ویزای دانشجویی استان کبک است. سیستم آموزشی کانادا کبک به دلیل برخورداری از استانداردهای بسیار بالا در متدولوژی های آموزشی، همچنین برخورداری از امکانات زیرساختی سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه آموزش، از جمله بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا، از جمله بهترین دانشگاه های کانادا کبک را دارد. دانشجویانی که انتخاب آنها دانشگاه های استان کبک کانادا برای ادامه تحصیل است، به دلیل اینکه در سیستم آموزشی کانادا تحصیل می کنند، این امکان را در آینده خواهند داشت که به احتمال بالا بتواند اقامت کانادا بعد از تحصیل را کسب کنند.

معرفی یکی از مؤثرترین راه کارهای مهاجرت به کانادا

معرفی یکی از مؤثرترین راه کارهای مهاجرت به کانادا

 

دوستان عزیز، در صورتی که قصد اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا، استرالیا و نیوزلند را در هر مقطع و رشته تحصیلی را دارید، موسسه مدیریت آریا با داشتن یک تیم مشاوره شامل مشاورین باتجربه و کارآمد می تواند شما را در راستای اهداف مهاجرتی خود یاری رساند. انتخاب کشور، ایالت، شهر و دانشگاه درست می تواند باعث شود که شما بدون نگرانی از آینده شغلی خود در این مسیر جذاب قدم بردارید.

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در کانادا هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ را حتما مطالعه کنید.

مشاوره صحیح و درست

بنابراین مشاوره صحیح و درست در این راستا می تواند عاملی بسیار پراهمیت باشد.در صورت تمایل به انجام مشاوره، می توانید از طریق اطلاعات تماس موجود در لینک تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

مشاوره صحیح و درست

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله تا حدودی اطلاعات شما را در مورد مهاجرت به کانادا کبک آشنا کرده باشیم. در انتها پیشنهاد می کنیم اگر مقصد شما برای مهاجرت، کشور کانادا است مقالات زیر را نیز مطالعه فرمایید:

 

پایتخت کانادا

ملزومات مهاجرت به کانادا

چگونگی بودجه بندی هزینه ها برای تحصیل در کانادا

سیستم جامع رتبه بندی کانادا

۱۰ سایت کاریابی در کانادا

۱۹ بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

 

14+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x