مهاجرت تحصیلی با نتیجه آزمون پلیسمنت: امکان مهاجرت تحصیلی بدون IELTS و TOEFL

اگر جزء افرادی هستید که تمایل به ادامه تحصیل در خارج از ایران دارید یا به عبارتی خواستار مهاجرت تحصیلی هستید، احتمالا با موسسات مهاجرت و خدمات آن ها آشنا هستید. با این حال ممکن است از برخی از خدمات به روز شده و جدید موسسات مهاجرت تحصیلی اطلاع نداشته باشید.

همچنین احتمال دارد سودای مهاجرت تحصیلی را در سر بپرورانید، اما با موسسات مشاوره و خدمات آن ها آشنایی نداشته باشید. این عدم اطلاع موجب می شود اقدام برای مهاجرت تحصیلی را امری دشوار بدانید که نیازمند صرف زمان و انرژی بسیار است و همه این موارد ممکن است موجب شوند سال ها در حسرت تحقق رویایتان زندگی کرده و در نهایت رویایتان را به فراموشی بسپارید.

در این مقاله قصد داریم به معرفی خدمتی به نام آزمون تعیین سطح یا پلیسمنت (placement) بپردازیم که ممکن است با آن آشنایی نداشته باشید. همچنین خدماتی که یک موسسه مشاوره در رابطه با مهاجرت تحصیلی ارائه می دهد را به اجمال مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با کاربرد آزمون پلیسمنت آشنا شوید.

آزمون پلیسمنت جایگزینی برای IELTS و TOEFL

موسسات مشاوره نقش مهمی در موفقیت افراد در مهاجرت تحصیلی‌شان ایفا می‌کنند. این موسسات اطلاعات کاملی که از کشورهای مختلف اعم از شرایط و امکانات زندگی و شغلی˓ ضوابط پذیرش و امکانات دانشگاه و قوانین حکومتی کشورها در رابطه با مهاجرت تحصیلی دارند. در همین راستا اقدام به راهنمایی متقاضیان مهاجرت تحصیلی بر اساس امتیازات تحصیلی و شرایط مالی آنان می‌کنند.

در خلال همکاری موسسات مشاوره با مراکز بین‌الملل دانشگاه‌های مختلف خارج از کشور˓ این دانشگاه‌ها امکاناتی را در اختیار موسسات مشاوره قرار می‌دهند تا فرایند جذب علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی تسهیل شود. یکی از این امکانات برگزاری آزمون پلیس منت در موسسات مشاوره است. اما آزمون پلیسمنت چیست و چه کاربردی دارد؟

آزمون پلیسمنت

آزمون پلیسمنت

موسسات مشاوره معتبر که دارای مجوز وزارت علوم˓ تحقیقات و فناوری هستند در خلال همکاری خود با دانشگاه‌های کشورهای مختلف مجوز برگزاری آزمون‌هایی نظیر پلیسمنت را کسب می‌کنند. آزمون پلیسمنت به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی افراد برگزار می‌شود. این آزمون می‌تواند جایگزین آزمون IELTS و TOEFL باشد. البته این مسئله کاملا به دانشگاه مورد نظر شما برای مهاجرت تحصیلی بستگی دارد و برخی دانشگاه‌ها ممکن است آن را نپذیرند.

موسسات مشاوره از افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی که مدرک IELTS یا TOEFL ندارند، آزمون پلیسمنت را به عمل می آورند. نتیجه این آزمون توسط موسسات مشاوره به دانشگاه مربوطه ارسال می‌شود و دانشگاه مربوطه اعلام می‌کند که فرد متقاضی قبل از آغاز تحصیل خود در این دانشگاه نیاز به گذراندن دوره های آموزشی زبان انگلیسی دارد یا خیر.

برای مثال تصور کنید که شما خواهان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه مک کواری استرالیا هستید و مدرک IELTS یا TOEFL ندارید. شما می توانید با مراجعه به یکی از موسسات مشاوره معتبر (از جمله گروه مشاوره آریا) در زمینه مهاجرت تحصیلی تقاضای شرکت در آزمون پلیسمنت دهید.

موسسات معتبر چگونه آزمون پلیسمنت را برگزار میکنند؟

این موسسه پس از برگزاری آزمون پلیسمنت نتیجه آزمون شما را برای دانشگاه مک کواری ارسال می کند و این دانشگاه بر اساس عملکرد شما در آزمون تعیین می کند شما نیاز به دوره هایی برای تقویت دانش زبان انگلیسی خود به منظور شروع موفق تحصیل خود در این دانشگاه دارید یا خیر. بنابراین آزمون پلیسمنت می تواند شما را از نگرانی برای نداشتن مدرک IELTS و TOEFL برهاند.

 • سایر خدماتی که موسسات مشاوره مهاجرت تحصیلی در اختیار شما قرار می دهند
 • اگر شما نیز علاقمند به مهاجرت تحصیلی هستید، حتما با سوالات بی شماری روبرو شده اید. سوالاتی نظیر:
 • شرایط کشور مورد علاقه تان برای مهاجرت شامل قوانین حکومتی˓ امکانات و هزینه های زندگی
 • دانشگاه های آن کشور و رشته های موجود در آن ها
 • شرایط پذیرش
 • امکانات و حمایت های دانشگاه، نظیر خوابگاه و بورسیه تحصیلی
 • و شرایط اشتغال در آن کشور حین و پس از اتمام تحصیل

یک موسسه مهاجرتی معتبر چه خدماتی را به شما برای آزمون پلیسمنت ارائه می‌دهد؟

همچنین ممکن است شما علاقمند به مهاجرت تحصیلی باشید، اما مقصد خاصی مد نظرتان نباشد و یا به دنبال بهترین مقصد با توجه به سابقه و امتیازات تحصیلی خود باشید. در هر صورت مراجعه به یک موسسه مشاوره مهاجرت تحصیلی می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. یک موسسه مشاوره معتبر می تواند خدمات زیر را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار دهد:

 • انتخاب رشته تحصیلی مناسب
 • اخذ پذیرش از دانشگاه˓ کالج و حتی مدرسه
 • ارزیابی˓ صحت سنجی˓ تکمیل مدارک و ترجمه آن ها
 • اخذ بورسیه تحصیلی
 • هماهنگی با سفارت خانه های کشور مقصد
 • برگزاری جلسات توجیهی قبل از مهاجرت تحصیلی افراد
 • هماهنگی های لازم جهت رفاه حال دانشجو نظیر اسکان در دانشگاه و یا همراهی دانشجو به هنگام اولین ورود او به کشور مقصد

جمع بندی

برگزاری آزمون پلیسمنت و خدماتی نظیر آن که به اجمال به آن ها اشاره شد بخشی از مهم ترین اقداماتی هستند که یک موسسه اعزام دانشجو می تواند در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار دهد.

نکته بسیار مهم در بهره مندی از خدمات فوق، انتخاب یک موسسه مشاوره معتبر است. موسسه مشاوره آریا قریب به پانزده سال است که فعالیت خود را در زمینه اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی به استرالیا˓ نیوزیلند و کانادا با اخذ مجوز رسمی از وزارت علوم˓ تحقیقات و فناوری آغاز کرده است.

موسسه مشاوره آریا با ارائه خدمات متنوعی شامل برگزاری آزمون پلیسمنت˓ قرار دادن اطلاعات مستند و دقیقی از سیستم آموزشی دانشگاه های مقصد تا نحوه اخذ ویزا و تمامی خدمات لازم برای تهیه˓ بررسی و ارسال مدارک و انجام تمام هماهنگی های لازم متقاضیان مهاجرت تحصیلی را قبل و پس از اعزام دانشجو همراهی می کند.

این موسسه همچنین دارای دفتری در سیدنی است تا به دانشجویان عزیز ایرانی که در استرالیا تحصیل می کنند خدمات رسانی کند. چنانچه شما نیز علاقمند به مهاجرت تحصیلی به ویژه مهاجرت تحصیلی به  استرالیا˓، کانادا و نیوزیلند هستید می توانید با مراجعه به موسسه مشاوره آریا همه آنچه لازم است بدانید. و همه اقدامات لازم جهت مهاجرت تحصیلی خود را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. موسسه مشاوره آریا سال ها است برای موفقیت شما برنامه ریزی کرده است.

3+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست