مهاجرت قانونی به کانادا

هدف اصلی از ارائه این مقاله به شما مخاطبین عزیز، نگاهی اجمالی به انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا است. به طور کلی، بر اساس سیاست های دولت و اداره مهاجرت کانادا، در حال حاضر بالغ بر ۸۰ برنامه مهاجرتی یا به عبارتی راه کار برای مهاجرت قانونی به کانادا موجود است، بدین ترتیب برای هر فرد حداقل یک گزینه برای مهاجرت قانونی به کانادا می تواند وجود داشته باشد.

در این مقاله سعی خواهد شد به سوالات زیر پاسخ داده شود:

 • انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا چه راه هایی هستند؟
 • سیستم اکسپرس انتری به چه منظوری طراحی شده است؟
 • انواع ویزاهای موجود و در دسترس برای مهاجرت قانونی به کانادا چه ویزاهایی هستند؟

انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا چه راه هایی هستند؟

انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا چه راه هایی هستند؟

انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا چه راه هایی هستند؟

 

از جمله راه های پرمتقاضی و در دسترس برای مهاجرت قانونی به کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت از طریق سیستم ورود سریع (فوری) یا اکسپرس انتری (Express Entry)
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق استان کبک
 • مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی
 • مهاجرت از طریق  تحصیل
 • مهاجرت از طریق اجازه کار
 • مهاجرت از طریق خود اشتغال زایی

از این رو، اطلاع داشتن از اینکه هر کدام از این راه کارهای قانونی برای مهاجرت به کانادا به چه صورتی است از ضروریات و الزامات یک فرآیند مهاجرتی هدفمند به کاناداست و می تواند تعیین کننده این باشد که کدام برنامه مهاجرتی برای شما مناسب تراست.

بدیهی است، انتخاب یک برنامه مهاجرتی درست، موفقیت متقاضی را تضمین خواهد کرد. هر کدام از برنامه های مهاجرتی فوق الذکر، نیازمندی های خاص و ضوابط مشخصی را جهت اثبات واجد شرایط بودن متقاضیان شامل می شود.

انواع ویزاهای موجود و در دسترس برای مهاجرت قانونی به کانادا چه ویزاهایی هستند؟

انواع ویزاهای دائم موجود و در دسترس برای متقاضیان علاقه مند مهاجرت به کانادا را می توان به شش دسته کلی تقسیم بندی کرد:

 • برنامه مهاجرتی نیروی فنی – حرفه ای یا تکنسین فدرال (Federal Skilled Trades Program) یا به اختصار FSTP
 • برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program)  یا به اختصار FSWP
 • برنامه های مهاجرتی انتخاب استانی (Provincial Nomination Programs) یا به اختصار PNP
 • برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک (Quebec-Selected Skilled Worker Program) یا به اختصار QSWP
 • برنامه مهاجرتی اسپانسر خانواده و بستگان نزدیک (Family-Sponsorship Program) یا به اختصار FSP
 • برنامه مهاجرتی پرستار یا مراقب خانواده (Live-in Caregiver Program) یا به اختصار LCP
انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا چه راه هایی هستند؟

انواع راه های مهاجرت قانونی به کانادا چه راه هایی هستند؟

 

این مطلب را از دست ندهید  سیستم آموزشی کانادا

در ادامه این مقاله سعی می کنیم شما متقاضیان عزیز را با دو نوع ویزای اول یعنی برنامه مهاجرتی نیروی فنی – حرفه ای یا تکنسین فدرال (FSTP) و برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (FSWP) برای مهاجرت قانونی به کانادا آشنا کنیم. ولی قبل از آن، نگاهی خواهیم داشت به سیستم ورود سریع یا فوری که با عنوان اکسپرس انتری شناخته می شود.

سیستم اکسپرس انتری به چه منظوری طراحی شده است؟

سیستم اکسپرس انتری به چه منظوری طراحی شده است؟

سیستم اکسپرس انتری به چه منظوری طراحی شده است؟

 

در اول ژانویه ۲۰۱۵، دولت کانادا سیستم جدید مهاجرتی خود را تحت عنوان ورود سریع یا فوری که با عنوان اکسپرس انتری (Express Entry) نیز شناخته می شود را برای متخصصین خارجی یا غیر بومی که قصد مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم یا امتیاز شهروندی دائم کانادا (Permanent Resident) را دارند، به اجرا درآورد.

در ابتدا متقاضیانی که قصد دریافت اقامت دائم یا امتیاز شهروندی دائم کانادا را از طریق برنامه مهاجرتی نیروی فنی – حرفه ای فدرال (FSTP)، برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (FSWP) و برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی (CEC) را داشتند، می بایست از طریق سیستم اکسپرس انتری  درخواست خود را ارائه می دادند. اما در ادامه، برنامه مهاجرتی استانی کانادا (PNP) نیز مشمول سیستم اکسپرس انتری قرارگرفت.

هدف اصلی از طراحی و پیاده سازی سیستم اکسپرس انتری، افزایش سرعت فرآیند ارزیابی و تأیید صلاحیت نیروهای متخصص خارجی یا غیربومی، برای اخذ اقامت دائم یا دریافت امتیاز شهروندی دائم کانادا برای آنهاست. در واقع سیستم اکسپرس انتری بر اساس یک سیستم جامع رتبه بندی (Comprehensive Ranking System) یا CRS عمل می کنند. برای  آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با سیستم جامع رتبه بندی و اکسپرس انتری اینجا را کلیک کنید.

آیا شما قصد دارید یک شهروند کانادایی شوید؟ اولین قدم در این مسیر، صدور ویزا برای شما توسط دولت کانادا است. در ادامه این مقاله شما اطلاعات جامع تر و کامل تری را نسبت به دو نوع از ویزاهای موجود، در دسترس و البته پرمتقاضی برای مهاجرت قانونی به کانادا را کسب خواهید کرد. اما  پیش از هر چیز مایلیم شما را هر چه بیشتر با مزایای بدست آوردن اقامت دائم و امتیاز شهروندی دائم کانادا آشنا  کنیم. یکی از مهمترین مزایای داشتن اقامت دائم کانادا دارا بودن حق بیمه سلامت در کانادا است. پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به حق بیمه سلامت در کانادا را از اینجا مطالعه فرمایید.

برنامه مهاجرتی یا نیروی فنی – حرفه ای فدرال (FSTP) کانادا

برنامه مهاجرتی یا نیروی فنی - حرفه ای فدرال (FSTP) کانادا

برنامه مهاجرتی یا نیروی فنی – حرفه ای فدرال (FSTP) کانادا

 

این مطلب را از دست ندهید  کار در کانادا بدون مجوز کار

این برنامه مهاجرتی از تاریخ ۲ ژانویه ۲۰۱۳ به طور رسمی شروع شد. در این برنامه مهاجرتی، امکان اخذ ویزا یا اقامت دائم کانادا برای افرادی که از نظر شغل و تخصص دارای مهارت های فنی – حرفه‌ای در سطح یک تکنسین هستند فراهم گردید. محوریت اصلی واجد شرایط بودن برای این نوع ویزا، بر اساس تجربه و سوابق کاری در یک زمینه فنی – حرفه‌ای است. از جمله این مشاغل می‌توان به مکانیک هواپیما، نجار، اپراتور جرثقیل، برقکار، مکانیک تجهیزات و ماشین آلات سنگین، ماشین کار، لوله کش، جوشکار اشاره کرد.

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (FSWP) کانادا

 

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (FSWP) کانادا

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (FSWP) کانادا

این برنامه یا ویزای مهاجرتی نیز یک نوع ویزا با اقامت دائم است. واجد شرایط بودن متقاضی در این نوع ویزا بر اساس معیارهایی همچون میزان تحصیلات، که در بسیاری از مشاغل مشمول این نوع ویزا شامل مقطع تحصیلی (دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا)، سوابق شغلی و میزان تسلط متقاضی به زبان انگلیسی یا  فرانسه و یا هر دو برآورد می شود.

حداقل امتیازی که متقاضی در این نوع ویزا نیاز دارد ۶۷ امتیاز است. ضمناً حرفه متقاضی نیز باید در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در این نوع ویزا باشد. از جمله مشاغل موجود در لیست مشاغل مورد نیاز می توان به حسابدار، مهندس، مدیر، تحلیل گر امور مالی، درمانگر شغلی، پرستار، پزشک، برنامه نویس کامپیوتر و استاد دانشگاه اشاره کرد.

 

 

لازم به ذکر است که متقاضیان این نوع ویزا باید آگاه باشند که قوانین مربوط به درخواست برای این نوع ویزا دائما در حال تغییر هستند. بنابراین  اکیداً توصیه می کنیم از طریق وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی مجاز و رسمی مربوطه و یا از طریق دفاتر وکالتی و مشاوره ای معتبر از اخبار مربوط به نوع ویزا باخبر باشید.

 

این مطلب را از دست ندهید  چه چیزهایی می‌توانید همراه خود به کانادا ببرید

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 

یکی از بهترین، سریعترین و البته ساده ترین راه کارهای مهاجرت قانونی به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل یا ویزای دانشجویی کانادا است. سیستم آموزشی کانادا به دلیل برخورداری از استانداردهای بسیار بالا در متدولوژی های آموزشی، همچنین برخورداری از امکانات زیرساختی سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه آموزش، از جمله بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا، از جمله بهترین دانشگاه های کانادا را دارد.

دانشجویانی که انتخاب آنها دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل است، به دلیل اینکه در سیستم آموزشی کانادا تحصیل می کنند، این امکان را در آینده خواهند داشت که به احتمال بالا بتواند اقامت کانادا بعد از تحصیل را کسب کنند.

در صورتی که قصد اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا

 

دوستان عزیز، در صورتی که قصد اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا، استرالیا و نیوزلند را در هر مقطع و رشته تحصیلی را دارید، موسسه مدیریت آریا با داشتن یک تیم مشاوره شامل  مشاورین باتجربه و کارآمد می تواند شما را در راستای اهداف مهاجرتی خود یاری رساند. انتخاب کشور، ایالت، شهر و دانشگاه درست می تواند باعث شود که شما بدون نگرانی از آینده شغلی خود در این مسیر جذاب قدم بردارید.

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در کانادا هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۱۹ را حتما مطالعه کنید.

بنابراین مشاوره صحیح و درست در این راستا می تواند عاملی بسیار پراهمیت باشد.در صورت تمایل به انجام مشاوره، می توانید از طریق اطلاعات تماس موجود در لینک تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله تا حدودی اطلاعات شما را در مورد بهترین روش های مهاجرت به کانادا آشنا کرده باشیم. در انتها پیشنهاد می کنیم اگر مقصد شما برای مهاجرت، کشور کانادا است مقالات زیر را نیز مطالعه فرمایید:

 

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

حقایقی درباره کانادا

پایتخت کانادا

ملزومات مهاجرت به کانادا

 

15+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x