مهاجرت پرستار به کانادا 2019

در این نوشته می‌خوانید:

برای پرستاران در کانادا تقاضای زیادی وجود دارد. پرستاران واجد شرایط می‌توانند برای مجوز اقامت دائم کانادا تحت برنامه‌ی مهاجرت کاری فدرال در هر دو نوع انتخاب فدرال و ایالتی اقدام کنند. مشاغلی که از دیدگاه مهاجرت در کانادا تقاضای بیشتری برای آن‌ها وجود دارد توسط کدهای مشاغل ملی کانادا طبقه‌بندی می‌شوند. این کار با مشورت وزارت کار کانادا انجام شده و به گونه‌ای طراحی شده است که مسیر سیاست مهاجرت کانادا را طی چند سال آینده تنظیم کند. دولت کانادا اعلام کرده است که هدف آن‌ها وارد کردن حداقل 1 میلیون مهاجر از طریق برنامه‌ی مهاجرت شغلی تا سال 2021 است.

کد طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) برای مهاجرت پرستار به کانادا در سال 2019، پرستاران ثبت شده، پرستاران روانپزشکی ثبت شده و کسانی که در زمینه‌ی برنامه‌های آموزش سلامت و خدمات مشاوره‌ای کار می‌کنند را شامل می‌شود.

پرستاران تحت این کدها در بسیاری از زمینه‌های شغلی از جمله پرستاران بیمارستان‌ها، تسهیلات مراقبتی، مراکز توانبخشی، کلینیک پزشکان، مراکز درمانی عمومی و خصوصی به کار گرفته می‌شوند.

برای مهاجرت پرستار به کانادا 2019 صلاحیت فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این ارزیابی تمامی مدارک تحصیلی توسط متخصصان بررسی می‌شوند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران مراقبت‌های ویژه

اگر شما به عنوان یک پرستار مراقبت‌های ویژه قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید بدانید که برای شغل شما تقاضای زیادی در کشور کانادا وجود دارد. همچنین دستمزد پرستاران مراقبت‌های ویژه از میانگین دستمزد در این کشور بسیار بالاتر است. به عنوان یک پرستار مراقبت‌های ویژه، شما باید دارای تجربه‌‌ی کاری در یک واحد مراقبت‌های ویژه (ICU) و ارائه‌ی خدمات برای بیماران با شرایط پزشکی خطرناک باشید. این پرستارها معمولا باید به بیمارانی که دچار جراحت‌های عمیق، تصادفات، تروما و یا نارسایی اندام هستند خدمت‌رسانی کنند. پرستاران مراقبت‌های ویژه در کانادا سالانه بین 75.000 تا 106.000 دلار درآمد دارند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: مشاوران پرستاری

معمولا برای مهاجرت پرستار به کانادا 2019 به عنوان مشاور پرستاری در شهرهای بزرگ کانادا از جمله تورنتو و ونکورر تقاضای زیادی وجود دارد. مشاوران پرستاری در کانادا ارزیابی‌های مربوط به امکانات پرستاری و بیمارستان را انجام می‌دهند و وظیفه‌ی تایید تخصصی فعالیت‌ها و کارهای انجام شده‌ی مربوط به پرستاری و مراقبت‌های بهداشتی را بر عهده دارند. مشاوران پرستاری در کانادا معمولا بین 78.000 تا 109.000 دلار در سال درآمد کسب می‌کنند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران روانپزشکی ثبت شده (R.P.N.)

مهاجرت پرستار به کانادا 2019 به عنوان پرستار روانپزشکی یا پرستار بهداشت روان در دو سطح فدرال و ایالتی انجام می‌شود. پرستاران واحد روانپزشکی باید از شرایط مورد نیاز برای پروانه‌ی پرستاری دولتی برخوردار باشند. به دلیل پیچیدگی این تخصص، بسیاری از کارفرمایان برای استخدام ترجیح می‌دهند که پرستاران، دارای مدرک لیسانس پرستاری (BSN) باشند. میانگین درآمد پرستاران بهداشت روان در کانادا سالانه 72.717 دلار یا 37 دلار در ساعت است. این مقدار حدودا 2.2 برابر میانگین درآمد جهانی است و پرستاران روانپزشکی می‌توانند تا حدود 112.000 دلار در سال در کانادا درآمد کسب کنند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران بهداشت حرفه‌ای

وظیفه پرستاران بهداشت حرفه‌ای در کانادا جلوگیری و درمان بیماری‌ها و صدمات مرتبط با محیط‌های کاری است. در حال حاضر برای پرستاران بهداشت حرفه‌ای تقاضای زیادی در کانادا وجود دارد. میانگین درآمد این پرستاران در کانادا سالانه 67.481 دلار یا ساعتی 35 دلار است. این مقدار حدود 2.1 برابر میانگین درآمد مشاغل کانادایی است. پرستاران بهداشت حرفه‌ای در ابتدای کار سالانه حدود 46.000 دلار درآمد دارند. این در حالی است که پرستاران حرفه‌ای در این زمینه تا 102.000 دلار در سال درآمد کسب می‌کنند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: محققان پرستاری

محقق پرستاری در کانادا کسی است که تحقیقاتی که در زمینه‌ی پرستاری انجام می‌شود را مدیریت می‌کند. مهاجرت پرستار به کانادا 2019 به عنوان محقق پرستاری بسیار رایج بوده و موقعیت‌های شغلی زیادی برای آن در کانادا وجود دارد. درآمد محققان پرستاری حتی در خارج از شهرهای اصلی کانادا نیز بسیار بالاست.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران بالینی

کسانی که می‌خواهند به عنوان پرستار بالینی به کانادا مهاجرت کنند، باید توجه داشته باشند که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده طی چند سال آینده تقاضا برای این شغل به شدت افزایش خواهد یافت. میانگین درآمد پرستاران بالینی در کانادا سالانه 81.335 دلار است. همچنین حداکثر درآمد این پرستاران می‌تواند تا 138.000 دلار در سال افزایش پیدا کند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران A&E

این پرستاران در کانادا وظیفه‌ی ارزیابی سریع در مرحله‌ی اولیه‌ی بیماری یا تروما و اغلب در شرایط خطرناک بیماران اورژانسی را بر عهده دارند. شهرهای تورنتو و ونکوور دارای بزرگترین مراکز تروما در جهان هستند و این مراکز همواره به دنبال پرستاران ماهر در بخش اورژانس خود هستند.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران بهداشت عمومی

پرستاران بهداشت عمومی در کانادا باید از مدرک فوق لیسانس یا سطح دوم تحصیلات تکمیلی برخوردار باشند. میانگین درآمد این پرستاران در کانادا 75.093 دلار در سال یا 39 دلار در ساعت است. حداکثر درآمد در این موقعیت شغلی 110 دلار در ساعت است.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران ثبت شده

پرستارانی که در دسته‌بندی پرستاران ثبت شده‌ی عمومی قرار می‌گیرند، می‌توانند از طریق برنامه‌ی ورود اکسپرس به کانادا مهاجرت کرده و برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. میانگین درآمد پرستاران ثبت شده در کانادا 68.542 دلار در سال یا 35 دلار در ساعت است. همچنین حداقل و حداکثر درآمد این پرستاران به ترتیب 49.500 و 99.000 دلار در سال می‌باشد.

مهاجرت پرستار به کانادا 2019: پرستاران مراقبت‌های قلبی

در زمینه‌ی مراقبت‌های قلبی (CCU) نیز در کانادا تقاضای زیادی برای پرستاران وجود دارد. سطح درآمد این پرستاران در کانادا بسیار بالاست، به طوری که میانگین درآمد این پرستاران 77.756 دلار در سال یا 41دلار در ساعت است. حداکثر درآمد این پرستاران سالانه به 109.000 دلار می‌رسد.

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت پرستار به کانادا 2019

برای مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار، شما باید قبلا در کشور خود نیز گواهی پرستاری را دریافت کرده باشید. به منظور ارزیابی دقیق معادل‌سازی مدرک پرستاری خود برای کانادا، باید از نحوه‌ی ارزیابی کانادا آگاه شوید. به طور کلی در کانادا 3 نوع پرستار وجود دارد:

  • پرستاران ثبت شده‌ی کانادا (RN)
  • پرستاران روانپزشکی ثبت شده‌ی کانادا (RPN)
  • پرستاران تجربی مجوزدار (LPN)

 

مراحل مهاجرت پرستار به کانادا 2019

مرحله‌ی اول مهاجرت به کانادا برای پرستاران، تایید اعتبار تحصیلات خود است. مدارک تحصیلی پرستاران باید توسط سازمان خدمات آموزشی جهانی (WES) مورد ارزیابی قرار گیرد. در طول این مدت، شما همچنین می‌توانید برای شناخت صلاحیت‌های پرستاری خود در کانادا اقدام کنید. این کار توسط سازمان خدمات ارزیابی پرستاری ملی کانادا (NNAS) انجام می‌شود و حدودا 650 دلار کانادا هزینه خواهد داشت. مرحله‌ی دوم، ساختن پروفایل ورود اکسپرس است. در این مرحله جستجو برای شغل مناسب خود را نیز باید آغاز کنید. در مرحله‌ی سوم باید به طور مستقیم به هیئت پزشکی و پرستاری در ایالت یا منطقه‌ی انتخابی خود مراجعه کنید و ثبت نام خود را تکمیل نمایید. در مرحله‌ی چهارم، با تایید مجوز و ثبت نام شما به عنوان پرستار، درخواست شما برای ویزای کاری فدرال ورود اکسپرس ثبت می‌شود. پس از انجام این مرحله، بر اساس اطلاعات پروفایل شما دعوتنامه‌ای برای شما صادر می‌گردد و شما می‌توانید زندگی جدید خود را در کانادا آغاز کنید.

 

برخی سوالات متداول برای مهاجرت پرستار به کانادا 2019

آیا خانواده‌ی من نیز می‌توانند با من به کانادا بیایند؟

بله، حقوق و امتیازاتی که به دارنده‌ی اصلی ویزا داده می‌شود به طور خودکار به همسر و فرزندان نیز تعلق می‌گیرد.

 

داشتن اجازه‌ی اقامت دائم در کانادا چه امتیازی برای من وخانواده‌ام خواهد داشت؟

مزایای داشتن اقامت دائم کانادا عبارتند از:

  • اجازه‌ی کار و زندگی در کانادا
  • ورود و خروج بدون محدودیت به کشور
  • اجازه‌ی تحصیل در کانادا
  • دسترسی به خدمات درمانی کانادا
  • دسترسی به مزایای اجتماعی
  • امکان درخواست برای شهروند شدن و داشتن تابعیت دوگانه پس از 4 سال

 

برای مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار چگونه انتخاب خواهم شد؟

اداره‌ی مهاجرت کانادا (CIC) کاندیداهای برتر را از بین متقاضیان ورود اکسپرس انتخاب می‌کند. بر اساس امتیاز کسب شده توسط کاندیداها در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای افراد دعوتنامه صادر می‌گردد. بهترین امتیاز در سیستم رتبه‌بندی جامع 1200 است.

 

آیا برای مهاجرت به کانادا به پیشنهاد شغلی نیاز خواهم داشت؟

برای مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار 3 راه وجود دارد:

1- مهاجرت به طور مستقیم از طریق ورود اکسپرس

2- مهاجرت از طریق پیشنهاد شغلی

3- مهاجرت از طریق نامزدی ایالتی در نتیجه‌ی ثبت نام اجباری پرستاری

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button