هزینه بیمه‌ سلامت در کانادا

یکی از خصوصیات مهم کانادا سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان این کشور است. مهم نیست که شما در کدام قسمت از کانادا زندگی می‌کنید، اگر شما دارای مجوز اقامت دائم این کشور باشید به خدمات مراقبت‌های بهداشتی رایگان دسترسی خواهید داشت.

برای مقایسه، هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا نسبت به کشور همسایه یعنی ایالات متحده بسیار کمتر است. اما در حالی که کشور کانادا برای برخی از گرانترین خدمات بیمه و مراقبت‌های بهداشتی پوشش خدماتی دارد، موارد دیگری وجود دارد که تحت پوشش برنامه‌های ایالتی نیستند. خدماتی از قبیل ماساژ درمانی، و یا خرید وسایلی مانند عینک معمولا جزو این برنامه‌ها محسوب نمی‌شوند.

بسیاری از کانادایی‌ها از طریق کارفرمای خود یک برنامه‌ی بیمه درمانی خصوصی دارند و یا برخی دیگر خودشان هزینه‌ی این بیمه‌های درمانی خصوصی را پرداخت می‌کنند. زیبایی این امر در این است که مکانیسم‌هایی برای کمک به افراد به منظور جبران هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا و خدمات و اقلام بهداشتی وجود دارد. بدون بیمه‌ی سلامت، در صورتی که به خدمات درمانی نیاز پیدا کنید باید هزینه‌ی بسیار زیادی را پرداخت نمایید.

شما ممکن است بخواهید بدانید چه برنامه‌هایی برای شما در دسترس هستند و هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا چقدر است. بیمه‌ی سلامت زمینه‌ای بسیار رقابتی است، پس تعجبی ندارد که تعداد برنامه‌های موجود آن بسیار زیاد باشد و شما می‌توانید از بین آن‌ها به دلخواه خود یکی را انتخاب کنید. در زمان انتخاب برنامه‌ی بیمه‌ی سلامت خود، باید به این موضوع فکر کنید که مایل هستید خود را تحت پوشش چه خدمات یا موارد درمانی قرار دهید و پس از آن به هزینه‌ای که باید به صورت ماهانه برای آن بپردازید، بیندیشید.

محاسبه هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا

هنگامی که می‌خواهید بدانید تحت چه پوشش درمانی قرار بگیرید و چه مبلغی را در هر ماه برای آن پرداخت کنید، باید سطوح مختلف پوشش درمانی را در نظر بگیرید. برنامه‌ای که مجموعه‌ای از خدمات را در بر بگیرد و سرویس‌دهی آن کیفیت بالاتری داشته باشد، به احتمال زیاد هزینه‌ی بیشتری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. برنامه‌ای که فقط خدمات اصلی را شامل شود و برخی از داروهای تجویزی را نیز پوشش دهد مقرون به صرفه‌تر است.

هدف اصلی پیدا کردن تعادل بین میزان خدمات ارائه شده و مبلغ قابل پرداخت برای آن است. به احتمال زیاد شما نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی را برای خدمات یا مواردی که هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، بپردازید. همچنین نمی‌خواهید که پوشش درمانی شما ناکافی باشد.

برنامه‌های دارای سطح قیمت پایین

با این که معمولا نمی‌توان یک مبلغ قطعی را برای هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا مشخص کرد، بدیهی است که برنامه‌های سطح پایین مقرون به صرفه‌ترین و جذاب‌ترین برنامه‌ها برای افرادی هستند که نمی‌خواهند مبلغ زیادی را برای خدمات درمانی روزانه‌ی خود پرداخت کنند.

اگر شما مطمئن هستید که برنامه‌ی ایالتی پوشش کافی را ندارد و می‌خواهید پوشش خدمات درمانی خود را افرایش دهید، این برنامه‌ها گزینه‌ی خوبی برای شما خواهند بود. اما توجه داشته باشید که بسیاری از این برنامه‌ها پوشش بسیار محدودی برای داروهای تجویزی دارند.

نکته‌ی منفی که درباره‌ی این برنامه‌ها وجود دارد این است که گاهی اوقات پوشش کافی را ارائه نمی‌دهند. شما باید دقت کنید که در ازای چه خدماتی هزینه می‌پردازید. اما این نکته نیز حائز اهمیت است که معمولا هزینه‌های درمانی به صورت شخصی و بدون بیمه، مخصوصا در موارد اضطراری مانند شکستن دندان، بسیار بالاتر خواهند بود.

برنامه‌های دارای سطح قیمت متوسط یا قیمت بالا

اگر به طرحی نیاز دارید که می‌توانید اندکی بیشتر برای آن هزینه کنید اما باز هم با بودجه‌ی شما مطابقت داشته باشد، می‌توانید طرح‌هایی را انتخاب کنید که کمی گران‌تر هستند اما خدمات درمانی بیشتری را پوشش می‌دهند. به عنوان مثال، برنامه‌هایی وجود دارند که هزینه‌های داروهای تجویزی و سایر خدمات درمانی مانند فیزیوتراپی را نیز پوشش می‌دهند.

برخی برنامه‌های دیگر نیز پوشش بیشتری بر خدمات درمانی از جمله داروهای بدون نسخه، دندانپزشکی، ماساژ درمانی، تجهیزات پزشکی و موارد دیگر، ارائه می‌دهند اما هزینه‌ی آن‌ها بسیار بالاتر خواهد بود. اگر به خدمات پزشکی و داروهای زیادی احتیاج دارید، این نوع از برنامه‌های بیمه‌ی سلامت برای شما مفیدتر خواهند بود.

اگر شما قبلا یک برنامه‌ی بیمه‌ی شرکتی داشته‌اید و می‌خواهید یک برنامه‌ی شخصی برای خودتان داشته باشید، طرح‌هایی وجود دارند که این شرایط شما را می‌پذیرند. اگر در مدت 60 الی 90 روز مانده به اتمام بیمه‌ی قبلی خود برای این کار اقدام کنید، بیمه جدید پوشش شما را تضمین می‌کند.

تغییرات هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا در طول زمان

این حقیقت وجود دارد که هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا همواره یکسان باقی نمی‌ماند. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به خصوص در حوزه‌ی اقتصاد همواره در حال تغییر است. صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. با افزایش نرخ تورم، هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا نیز افزایش می‌یابد.

ارائه‌دهندگان بیمه‌های درمانی و سلامت برای حفظ خود و باقی ماندن در بازار مجبور به رقابت هستند. قیمت تمامی کالاها و خدمات رو به افزایش است و بیمه نیز شامل این خدمات می‌باشد.

قانون‌گذاری امری است که از دست ارائه‌دهندگان بیمه خارج است. اخیرا برنامه‌ی بیمه‌ی سلامت انتاریو (OHIP) یک طرح پوشش دارویی جدید را ایجاد کرده که برخی از داروهای تجویزی برای همه‌ی ساکنان انتاریو با سن 25 سال یا کمتر از آن را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سایر هزینه‌ها

یکی از عوامل دیگری که در مورد هزینه‌ی بیمه‌ی سلامت در کانادا باید در نظر گرفته شود این است که برنامه‌های بیمه‌ی درمانی ایالتی خدمات خاصی را برای افراد دارای سنین مشخص پوشش می‌دهند. این بدان معنی است که تنها جوانان در سنین مشخص (زیر 18 سال یا زیر 25 سال) برای خدمات خاص دارای پوشش درمانی هستند. برای مثال، اگر شما فرزندی دارید که در انتاریو زندگی می‌کند و تازه به سن 18 سال رسیده، دیگر واجد شرایط معاینه‌ی رایگان چشم نیست.

سپس برنامه‌ی بیمه‌ی خدمات درمانی شخصی شما هزینه‌ی معاینه‌ی چشم را بر عهده خواهد گرفت، مشروط بر این که شرایط بیمه را پذیرفته و ثبت نام کرده باشید. توصیه می‌شود که اطلاعات لازم در مورد قوانین پوشش برنامه‌های بیمه‌ی ایالتی را به دست آورید. موارد یا خدماتی که به طور خودکار برای کودکان در نظر گرفته می‌شوند را بشناسید، اما بدانید که ممکن است با رسیدن به سن خاصی، این قوانین تغییر کنند. در برخی موارد ممکن است لازم باشد پوشش بیمه‌ی خصوصی خود را بر این اساس تنظیم کنید.

شرایط از پیش تعیین شده

اگر شما برای یک برنامه ثبت نام کرده باشید و مشخص شود که برای پوشش دارویی واجد شرایط نیستید، یک پیشنهاد جدید به شما ارائه خواهد شد تا پوشش بیمه‌ی شما را افزایش دهد یا ممکن است موارد خاص دیگری برای برنامه بیمه‌ی شما وجود داشته باشد.

تصمیم برای خرید یک طرح بیمه‌ی سلامت به خودتان بستگی خواهد داشت، اما فراموش نکنید که این برنامه‌ها می‌توانند به طرق دیگری، حتی اگر برای شرایط خاص شما طراحی نشده باشند، به شما کمک کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button

+


x