هزینه خرید خانه در کانادا چقدر است؟

در این نوشته می‌خوانید:

هزینه خرید خانه در کانادا متغیر است، اما باید علاوه بر هزینه‌ی خرید، هزینه‌های اضافی برای این کار را نیز لحاظ کرد. یک خانه در کانادا بسیار گران است، اما همین خانه می‌تواند راه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد. برای مثال، یک خانه یک دارایی محسوب می‌شود که ارزش آن به‌مرور زمان رشد می‌کند و اجاره‌ی خانه نیز از بالا رفتن دست برنمی‌دارد.

به‌طور سنتی، یکی از جاذبه‌های اصلی مهاجرت به کانادا برای بسیاری از افراد، هزینه خرید خانه در کانادا مقایسه با دیگر نقاط جهان است. این جاذبه‌ی به‌خصوص در سال‌های اخیر رنگ باخته است، زیرا تقویت ارزش دلار کانادا سبب شده تا مهاجران جدید قدرت خرید کمتری نسبت به سال‌های قبل پیدا کنند.

هزینه خرید خانه در کانادا مرتباً در حال افزایش است، درحالی‌که قیمت مسکن در دیگر نقاط جهان یا ثابت باقی مانده یا اینکه افت کرده است. قیمت‌های خانه در شهرهای بزرگ کانادا نسبت به مناطق حومه‌ای و روستایی به‌مراتب بالاتر گزارش می‌شود. بالاترین قیمت‌های خرید خانه در کانادا به ونکوور تعلق دارند؛ جایی که هوای کشور در معتدل‌ترین حالت خود است.

آب‌وهوای زمستانی خشن یا دوری از بازارهای اصلی، معمولاً به کاهش هزینه خرید خانه در کانادا کمک می‌کنند. برای مثال، قیمت خانه‌ها در مانیتوبا و جزیره پرنس ادوارد پایین‌تر است.

به چه میزان درآمد برای خرید خانه نیاز است؟

خرید خانه می‌تواند کاری بسیار جذاب باشد، اما این فرآیند برای همه یکسان نیست. قبل از اینکه تصمیم به خرید یک خانه بگیرید، مطمئن شوید که به‌دقت متوجه هزینه‌های خرید خانه شده‌اید.

طبق گفته‌ی انجمن خانه و مسکن کانادا، هزینه‌های ماهانه‌ی شما برای یک خانه، نظیر پرداخت وام مسکن و هزینه‌های آب و برق و گاز، نباید بیش از ۳۰ درصد از درآمد خالص ماهانه‌ی شما باشد. برای مثال، اگر درآمد خالص ماهانه‌ی شما ۳۵۰۰ دلار است، حداکثر هزینه‌های مربوط به خرید خانه برای شما ۱۰۵۰ دلار خواهد بود.

به‌علاوه، تمام بدهی‌های ماهانه‌ی شما، از قبیل قسط‌های وام مسکن و دیگر بدهی‌ها، نباید بیش از ۴۰ درصد از درآمد خالص ماهانه‌ی شما را شامل شوند.

روش‌های پس‌انداز برای خرید خانه

شما برای خرید یک خانه، نیازمند یک پیش‌پرداخت خواهید بود. شما همچنین نیاز دارید تا مبلغی را برای هزینه‌های آتی بپردازید.

بخشی از درآمد ماهانه‌ی خود را به پس‌انداز اختصاص دهید. اکثر کارفرمایان حسابی برای شما افتتاح می‌کنند که بخشی از درآمد شما مستقیماً وارد آن می‌شود. این کار برای رسیدن به اهداف شما به‌منظور پس‌انداز آسان‌تر است و کمک می‌کند تا هرماه بخشی از درآمد شما به‌طور خودکار وارد حسابی مخصوص برای تأمین هزینه خرید خانه در کانادا شود.

پس‌انداز از طریق حساب معاف از مالیات

حساب پس‌انداز معاف از مالیات (TFSA)، حسابی است که به شما اجازه‌ی پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری پول خود، بدون پرداخت مالیات را می‌دهد. دارندگان این حساب هیچ مالیاتی برای پس‌انداز پول خود از این طریق پرداخت نخواهند کرد و با استفاده از این روش قادر به تأمین هزینه خرید خانه در کانادا خواهند شد.

پس‌انداز از طریق صندوق بازنشستگی

برنامه‌ی پس‌انداز بازنشستگی ثبت‌شده (RRSP) حسابی است که به شما اجازه‌ی پس‌انداز پول برای دوران بازنشستگی و تأخیر در پرداخت مالیات آن را می‌دهد. شما تا زمانی که پول خود را از این حساب برداشت نکنید، نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت.

استفاده از پس‌انداز و سرمایه‌گذاری

اگر به دنبال تأمین هزینه خرید خانه در کانادا در آینده‌ی نزدیک هستید، تمرکز خود را صرف سرمایه‌گذاری و پس‌انداز کنید. شما از این طریق ارزش پول خود را حفظ کرده و درعین‌حال دسترسی آسانی به آن خواهید داشت.

گزینه‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت شامل موارد زیر می‌شوند:

  • حساب‌های پس‌انداز
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت تضمین‌شده
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری کم ریسک

برنامه‌ی خریداران خانه اولی

این برنامه مخصوص افراد خانه اولی است. آن‌ها می‌توانند با کمک این برنامه، حداکثر ۲۵ هزار دلار از حساب پس‌انداز بازنشستگی خود را به‌صورت معاف از مالیات، برای خرید اولین خانه، برداشت کنند.

پرداخت هزینه خرید خانه در کانادا

اکثر افراد نیازمند وام گرفتن برای خرید خانه هستند، اما نیاز است تا از بخشی از پول خود شما برای خرید استفاده شود.

پیش‌پرداخت

وقتی‌که شما یک خانه خریداری می‌کنید، باید از قبل مبلغ مشخصی از پول را پرداخت کنید. این روش، پیش‌پرداخت خرید مسکن نام دارد. در ادامه، وام مسکن شما باقی هزینه‌های خرید خانه در کانادا را پوشش می‌دهد.

برای خرید یک خانه در کانادا، به چه میزان درآمد و پیش‌پرداخت نیاز است؟

میانگین قیمت مسکن در کانادا ۴۹۸ هزار و ۹۴۳ دلار است و افراد باید مبلغ ۲۴ هزار و ۹۴۷ دلار را به‌عنوان پیش‌پرداخت از پول خود پرداخت کنند. حداقل درآمد سالانه‌ی یک خانوار برای خرید چنین خانه‌ای باید ۹۷ هزار دلار باشد.

بااین‌حال، این میانگین قیمتی مربوط به تمامی شهرهای کانادا نمی‌شود. افزون بر این، قیمت خانه‌ها با توجه به محل قرارگیری آن‌ها در محله‌های مختلف، می‌تواند بسیار متغیر باشد. بااین‌وجود، بد نیست تا با قیمت‌های متغیر خانه‌ها در شهرهای مختلف کانادا آشنا شوید. جدول زیر فهرستی از حداقل پیش‌پرداخت به همراه مقدار تقریبی درآمد سالانه برای خرید در ۱۰ شهر بزرگ کانادا را در اختیار ما قرار می‌دهد:

 شهرمیانگین قیمت خانهحداقل پیش‌پرداخت موردنیازدرآمد موردنیاز و متناسب با حداقل پیش‌پرداخت
۱تورنتو۸۰۰ هزار دلار۵۵ هزار دلار۱۶۵ هزار دلار
۲مونترال۳۶۸ هزار دلار

 

۱۸ هزار دلار۷۵ هزار دلار
۳ونکوور۹۹۵ هزار دلار

 

۷۴ هزار دلار۲۰۰ هزار دلار
۴کلگری۴۲۰ هزار دلار

 

۲۱ هزار دلار۸۵ هزار دلار
۵ادمونتون۳۲۳ هزار دلار۱۶ هزار دلار۶۵ هزار دلار
۶اوتاوا۴۲۸ هزار دلار۲۱ هزار دلار۸۷ هزار دلار
۷کبک۲۸۰ هزار دلار۱۴ هزار دلار۵۷ هزار دلار
۸وینیپگ

 

۳۰۵ هزار دلار۱۵ هزار دلار۶۲ هزار دلار
۹همیلتون۶۰۷ هزار دلار۳۶ هزار دلار۱۲۲ هزار دلار
۱۰کیچنر۵۲۰ هزار دلار۲۷ هزار دلار۱۰۵ هزار دلار

 

وام مسکن

وام مسکن نوعی وام است که معمولاً به‌طور ماهیانه بازپرداخت می‌شود. این بازپرداخت معمولاً بین ۵ تا ۲۵ سال ادامه دارد. متقاضیان وام مسکن باید اصل پول همراه با سود را در این مدت‌زمان به بانک بازگردانند.

قبل از درخواست برای وام مسکن، گزارش اعتباری خود را بررسی کنید

یک وام مسکن احتمالاً بزرگ‌ترین وامی باشد که شما در طول زندگی خود دریافت می‌کنید؛ بنابراین خیلی مهم است که فرآیند دریافت این وام را به‌درستی درک کنید.

وام‌دهنده معمولاً سوابق اعتباری شما را بررسی می‌کند تا شرایط شما برای دریافت یا عدم دریافت وام را تأیید کند.

قبل از اینکه برای دریافت وام اقدام کنید، به سراغ این دو مرحله بروید:

  • یک نسخه از سوابق اعتباری خود تهیه کنید.
  • ایرادات موجود در سوابق اعتباری خود را بررسی کنید.

درخواست وام مسکن

وام‌دهندگان ممکن است نرخ سودهای متفاوتی را به شما ارائه کنند. به‌علاوه آن‌ها برای واگذاری وام‌های مشابه، شرایط متفاوتی دارند. بهتر است تا از قبل با وام‌دهندگان مختلف برای دریافت بهترین وام موردنیاز خود صحبت کنید. شما می‌توانید وام خود را به روش‌های زیر تهیه کنید:

وام‌دهندگان وام مسکن: این گروه وام مسکن را مستقیماً در اختیار شما قرار می‌دهند. مطمئن شوید که از قبل انواع مختلف وام‌دهندگان موجود نظیر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را بررسی می‌کنید.

واسطه‌های وام مسکن: این گروه، وام را مستقیماً در اختیار شما قرار نمی‌دهند. واسطه‌های وام مسکن اقدام به یافتن یک وام‌دهنده برای شما می‌کنند. ازآنجایی‌که واسطه‌ها به شماری از وام‌دهندگان دسترسی دارند، ممکن است طیف گسترده‌ای از وام‌های مسکن با قوانین مختلف را برای شما بیابند. واسطه‌های وام مسکن کمیسیون خود را از مؤسسات ارائه‌دهنده‌ی وام دریافت می‌کنند؛ بنابراین هیچ هزینه‌ای به شما تحمیل نمی‌شود.

وامی را تهیه کنید که نیازهای شما را برآورده می‌کند

وام‌های تأمین هزینه خرید خانه در کانادا انواع مختلفی دارند و متناسب با نیازهای گوناگون طراحی شده‌اند. بسیار مهم است تا قبل از درخواست برای این وام، شرایط و مقررات آن را به‌درستی درک کنید.

برای مثال:

  • شما می‌خواهید وام شما سود ثابت داشته باشد یا متغیر.
  • مدت‌زمان بازپرداخت وام چقدر باشد؟
  • تمایل دارید هرچند وقت یک‌بار سررسید وام‌های خود را پرداخت کنید؟

بیمه وام مسکن

اگر پیش‌پرداخت شما کمتر از ۲۰ درصد مبلغ خانه است، نیاز است تا یک بیمه‌ی وام مسکن تهیه کنید. در برخی موارد، متقاضیان باید بیمه‌ی وام مسکن را، حتی در صورت داشتن پیش‌پرداختی به میزان ۲۰ درصد از مبلغ خانه، تهیه کنند.

بیمه‌ی وام مسکن، وام‌دهنده را در صورت ناتوانی شما در بازپرداخت قسط‌ها محافظت می‌کند. این بیمه برای محافظت از شما نیست. بیمه‌ی وام مسکن گاهی اوقات بیمه‌ی قصور از پرداخت وام مسکن نیز نامیده می‌شود.

بیمه عمر، بیماری‌های سخت، معلولیت و بیکاری

وقتی‌که شما برای دریافت وام مسکن تأیید صلاحیت شدید، وام‌دهنده از شما سؤال می‌کند که آیا تمایل به خرید بیمه‌ی عمر، بیماری‌های سخت، معلولیت و بیکاری دارید؟

این بیمه ممکن است به شما در بازپرداخت قسط‌های بانک، در صورت ابتلا به بیماری‌های سخت، از دست دادن شغل یا حتی مرگ، کمک کند. معافیت‌های مهمی برای هرکدام از این نوع بیمه‌ها وجود دارد. قبل از تهیه این بیمه، تمامی بندهای بیمه‌نامه را مطالعه کرده و موارد پوششی آن را درک کنید.

این بیمه‌ها تماماً اختیاری هستند و شما نیازی به خرید آن‌ها به‌منظور پوشش وام مسکن خود ندارید. شما باید پیش از امضای قرارداد این بیمه‌ها، موافقت خود را به‌طور شفاف اعلام کنید.

اعتبار مالیاتی خریداران خانه

دولت کانادا دو نوع اعتبار مالیاتی برای خریداران خانه در نظر می‌گیرد. دولت استانی یا منطقه‌ای شما ممکن است گزینه‌ها و مشوق‌های دیگری برای خریداران خانه در نظر داشته باشد.

اعتبار مالیاتی مخصوص خانهاولی‌ها

شما زمانی به این اعتبار مالیاتی دسترسی پیدا خواهید کرد که اولین خانه‌ی خود را خریداری کرده و اظهارنامه‌ی مالیاتی خود را پر کنید. این اعتبار مالیاتی روشی مؤثر برای جبران برخی از هزینه‌های پیش رو در ارتباط با خرید خانه، نظیر هزینه‌های قانونی و انتقال سند، است. خریداران واجدالشرایط می‌توانند اعتبار مالیاتی تا سقف ۷۵۰ دلار دریافت کنند.

تخفیف‌های مالیات بر فروش

به‌طورکلی، خانه‌های تازه‌ساخت مشمول مالیات بر فروش می‌شوند؛ بااین‌حال، افراد در صورت احراز صلاحیت، می‌توانند تخفیف‌هایی دراین‌باره دریافت کنند.

هزینه‌های جابجایی

اگر شما برای یک کار جدید یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار تازه وارد شهر جدیدی شوید، می‌توانید هزینه‌های جابجایی بابت استخدام یا خوداشتغالی در مکان جدید را دریافت کنید.

هزینه‌های نهایی خرید خانه در کانادا

وقتی‌که شما خانه‌ای را خریداری می‌کنید، باید علاوه بر پرداخت وام مسکن، هزینه‌های دیگری را نیز بپردازید. این موارد «هزینه‌های نهایی» نامیده می‌شوند. شما باید انتظار پرداخت مبلغی بین ۱.۵ تا ۴ درصد از قیمت کل خانه را برای هزینه‌های نهایی داشته باشید. این مبلغ معمولاً در زمانی که فرآیند خرید خانه کامل می‌شود یا به مراحل انتهایی می‌رسد، پرداخت می‌شود.

ودیعه

وقتی‌که برای خرید یک خانه پیشنهادی را ارائه می‌دهید، باید مبلغی را به‌عنوان ودیعه بپردازید. این مبلغ به فروشنده اطمینان می‌دهد که شما واقعاً به دنبال خرید خانه‌ی وی هستید و در روز موعود برای امضای قرارداد حاضر می‌شوید. درغیراین‌صورت نیز، فروشنده مبلغ شما را پس نخواهد داد. اگر واقعاً به دنبال خرید خانه باشید، این ودیعه در روز امضای قرارداد به‌طور کامل تسویه می‌شود و بخشی از مبلغ خرید خواهد بود. هیچ مبلغ مشخصی برای پرداخت ودیعه وجود ندارد، اما به‌طورکلی هرچه مبلغ ودیعه بیشتر باشد، فروشنده متوجه می‌شود که شما یک خریدار جدی هستید.

هزینه‌های قانونی

شما باید هزینه‌های قانونی را در روز بستن قرارداد پرداخت کنید. این روزی است که فرآیند خرید خانه‌ی شما کامل می‌شود. این هزینه‌ها معمولاً از ۵۰۰ دلار شروع می‌شوند و بستگی به رقم پیشنهادی وکیل شما دارند.

یک وکیل می‌تواند منافع قانونی شما را محافظت کند. برای مثال، یک وکیل مطمئن خواهد شد که خانه‌ی موردنظر شما در تصرف شخصی دیگر یا رهن بانک نیست. وکیل همچنین تمامی بندهای قرارداد را پیش از امضای شما بررسی می‌کند. یکی دیگر از وظایف او، ارائه‌ی پیشنهاد شما به فروشنده است.

بیمه مسکن

بیمه‌ی مسکن یکی از شروط اصلی دریافت وام مسکن است. بیمه‌ی مسکن خانه‌ی شما و وسایل موجود در آن را در صورت بروز سرقت یا حادثه پشتیبانی می‌کند و داخل و خارج از خانه‌ی شما را پوشش می‌دهد.

ثبت زمین

قبل از پایان عملیات خرید خانه، لازم است تا مبلغی برای ثبت ملک شما تحت نام خودتان پرداخت شود. این عملیات گاهی با عنوان «مالیات انتقال سند»، «هزینه ثبت ملک»، «تعرفه» یا «مالیات خرید خانه» شناخته می‌شود.

این هزینه درصدی از مبلغ خرید خانه را در برمی‌گیرد: برای مثال، اگر مالیات انتقال سند ۱.۵ درصد باشد و مبلغ خرید خانه ۳۰۰ هزار دلار، شما باید ۴۵۰۰ دلار برای این کار پرداخت کنید.

هزینه‌های تعدیلی

فروشنده‌ی خانه‌ای که شما به دنبال خرید آن هستید، مستحق دریافت «هزینه‌های تعدیلی» است. برای مثال، اگر فروشنده قبلاً مبلغی را به‌عنوان مالیات بر ملک برای خرید خانه در زمان امضای قرارداد پرداخت کرده باشد، در هنگام امضای قرارداد جدید با شما، این مبلغ را باز پس خواهد گرفت. شما باید این مبلغ را که قبلاً توسط فروشنده پرداخت شده، به وی بازگردانید.

مالیات بر فروش

مالیات بر فروش یکی دیگر از هزینه‌های خرید خانه در کانادا است. مالیات بر فروش هماهنگ (HST) یک مالیات ۱۵ درصدی استانی است که تنها در استان‌های نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووا اسکوتیا و جزیره پرنس ادوارد اعمال می‌شود. این مالیات در استان انتاریو ۱۳ درصد است. مالیات بر فروش هماهنگ در قیمت خرید تمامی خانه‌های جدید لحاظ می‌شود، اما خانه‌های دوباره به فروش رفته را در برنمی‌گیرد. این مالیات همچنین شامل تمامی خدمات نظیر هزینه‌های وکیل، کمیسیون آژانس مسکن، هزینه‌های بازرسی خانه و هزینه‌های جابجایی شما می‌شود.

هزینه‌های ارزیابی قیمت خانه

وام‌دهنده‌ی شما به هنگام پرداخت وام، تنها مبلغ موردنیاز برای خرید خانه را وام می‌دهد. مبلغی که آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند یا درصدی از ارزش خانه‌ی شما در بازار است یا اینکه درصدی از مبلغ خرید آن (معمولاً اندکی کمتر از دو درصد) را در برمی‌گیرد.

درهرصورت، ارزیابی قیمت خانه چیزی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای شما هزینه دارد که باید شخصاً آن را پرداخت کرد. اگرچه اکثر وام‌دهندگان به این موضوع اهمیتی نمی‌دهند، اما برخی از آن‌ها مبلغی را، با توجه به سابقه‌ی اعتباری شما، برای این کار در نظر می‌گیرند. این مبلغ در میان وام‌دهندگان متغیر است.

هزینه‌های بازرسی خانه

برخی از خریداران تصور می‌کنند که می‌توانند هزینه خرید خانه در کانادا را با صرف نظر کردن از عملیات بازرسی خانه کاهش دهند، این مبلغ در مقایسه با ضرری که ممکن است بعدها به شما تحمیل شود، بسیار ناچیز است. هزینه بازرسی خانه معمولاً به ابعاد ملک شما بستگی دارد. به‌علاوه، برخی وام‌دهندگان عملیات بازرسی دقیق خانه پیش از صدور وام برای خرید را ضروری می‌دانند.

اگر در مراحل پایانی خرید یک خانه هستید، عملیات بازرسی باید هرچه سریع‌تر انجام شود، زیرا با این کار شما فرصت کافی برای بررسی مجدد خانه به‌منظور خرید یا عدم خرید آن را پیدا خواهید کرد.

یک بازرس حرفه‌ای می‌تواند مزایا و معایب یک خانه را متوجه شود و به مواردی چون سقف یا فونداسیون و سیستم لوله‌کشی و سیم‌کشی برای بررسی دقیق نگاه بیندازد. ازآنجایی‌که ایرادهای این بخش‌ها بسیار پرهزینه هستند و شما می‌خواهید هزینه‌ی آن‌ها را به فروشنده محول کنید، باید این کار را به یک متخصص بسپارید؛ کسی که بتواند با دقت ایمنی تمامی بخش‌های خانه‌ی موردنظر شما را بررسی کند. هزینه‌ی این بخش چیزی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای شما تمام می‌شود.

ضمانت‌های خانه‌ی جدید

اگر خانه‌ی شما یک خانه‌ی تازه‌ساخت است و شما اولین مالک آن هستید، ضمانت‌نامه‌های لازم از سرمایه‌ی شما محافظت می‌کنند. ضمانت‌نامه‌های خانه‌های تازه‌ساخت در انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک الزامی هستند. این مبلغ که یک‌بار در همان ابتدا پرداخت می‌شود، در حدود چند صد دلار بوده و هزینه‌ی آن بستگی به قیمت کلی خانه دارد.

هزینه‌های جابجایی

جابجایی تقریباً آخرین هزینه خرید یک خانه در کانادا محسوب می‌شود. این امر کاملاً متغیر است و بستگی به اولویت‌های شخصی شما دارد. اگرچه این کار کمی استرس‌زا است، اما می‌توان با انجام کارها توسط خود در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد؛ اما نباید در این میان هزینه‌ی اجاره‌ی کامیون را فراموش کرد. می‌توان از یک شرکت خدمات جابجایی نیز درخواست کرد تا این کار را برای شما انجام دهد. این خدمات نیز با توجه به درخواست‌های شما برای بسته‌بندی وسایل موردنیاز به‌منظور جابجایی، هزینه‌های متغیری دارند.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button