هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا

هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا یکی از مسائلی است که برای دانشجویان و سایر افرادی که تمایل به مهاجرت به این شهر دارند، مهم و اساسی است. ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیای کانادا و یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین شهرهای کانادا به حساب می‌آید و به همین خاطر کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، دانشجویان و مهاجران زیادی به این شهر اهمیت می‌دهند. در این مطلب تصمیم داریم در کنار یکدیگر گامی مهم در راستای مهاجرت به شهر ویکتوریا برداریم. هدف از تهیه‌ی این مطلب، آشنایی جامع و کامل با هزینه‌ی زندگی در ویکتوریا کانادا و کسب اطلاعات کلی پیرامون این موضوع است.

هزینه های زندگی در ویکتوریای کانادا

هزینه های زندگی در ویکتوریای کانادا

ببینیم مردم چه می‌گویند!

بسیاری از افرادی که تجربه‌ی آشنایی با شهر ویکتوریا را دارند، بر این باور هستند که هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا نسبتاً بالا است. در این مطلب شفاف‌سازی خوبی در خصوص کلیه‌ی هزینه‌ها صورت خواهد گرفت. اگر بخواهید ویکتوریا را با مناطق روستایی و سایر شهرهای کانادا قیاس کنید، متوجه بالا بودن نسبی قیمت‌ها در این شهر خواهید شد ولی اگر هزینه‌ها را با استانداردهای بین‌المللی مقایسه کنید، به‌راحتی خواهید دانست که هزینه‌ها در این شهر چندان بالا نیست.

در ادامه تصمیم داریم که هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا را به بخش‌های گوناگونی تقسیم کنید و هر بخش را تا حد امکان به صورت مفصل ارائه دهیم.

وضعیت هزینه‌های رستوران‌ها در شهر ویکتوریا

 • اگر به یک رستوران ارزان‌قیمت بروید و یک وعده غذا میل کنید، حدود 17 دلار کانادا هزینه خواهد داشت.
 • یک غذای سه‌بخشی (شامل پیش‌غذا و دسر) در یک رستوران متوسط برای دو نفر، 72.5 دلار کانادا تمام می‌شود.
 • بسته غذای مک میل (McMeal) از برند مک‌ دونالد، 10 دلار کانادا است.
 • یک بطری آب 330 سی‌سی، 1.99 دلار کانادا و یک بطری نوشابه پپسی (330 سی‌سی)، 2.18 دلار کانادا اعلام شده است.
 • یک فنجان کاپوچینو در این شهر 4.46 دلار کانادا به فروش می‌رسد.

این قیمت‌ها نشان می‌دهد که هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا در خصوص رستوران، منطقی و مطابق عرف است.

وضعیت هزینه‌های رستوران‌ها در شهر ویکتوریا

وضعیت هزینه‌های رستوران‌ها در شهر ویکتوریا

هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا (وارد بازار می‌شویم)

اگر وارد بازار شهر ویکتوریا شوید و بخواهید اجناسی را برای خود و خانواده خریداری کنید، قیمت‌ اجناسی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، در قالب جدول زیر مشخص شده است. یکی از ستون‌های جدول زیر محدوده‌ی قیمت است. این ستون به قیمت آن محصول در کشورهای مختلف جهان مربوط می‌شود. با مقایسه‌ی قیمت محصولات در ویکتوریا با محدوده‌ی جهانی از وضعیت هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا آگاه خواهید شد:

محدوده‌ی قیمت (دلار کانادا)هزینه در ویکتوریا (دلار کانادا)اقلام بازار
3.00 – 1.322.28شیر (یک لیتر)
4.00 – 2.003.14یک قرص نان تازه
10.00 – 3.006.22برنج (یک کیلوگرم)
6.00 – 2.653.66تخم مرغ (12 عدد)
26.46 – 8.9913.76پنیر محلی
21.00 – 11.0215.89سینه مرغ پاک‌شده (یک کیلوگرم)
18.00 – 14.0016.24ران گوساله (یک کیلوگرم)
6.61 – 2.204.45سیب (یک کیلوگرم)
3.00 – 0.791.54موز (یک کیلوگرم)
5.51 – 2.003.86پرتقال (یک کیلوگرم)
8.00 – 1.994.92گوجه فرنگی (یک کیلوگرم)
5.51 – 1.503.67سیب زمینی (یک کیلوگرم)
5.00 – 2.003.26پیاز (یک کیلوگرم)
4.00 – 1.992.56کاهو (یک عدد)
15.00 – 11.5014.00یک بسته 20 تایی سیگار مارلبرو

یک سری اقلام مصرفی دیگر هم وجود دارد که هر فرد باید خریداری و استفاده کند. فرض کنید که مبتلا به سرماخوردگی شوید (خدا نکند!)، داروی شما برای مدت شش روز حدود 10 دلار کانادا می‌شود. یک جعبه آنتی بیوتیک در این شهر 33 دلار کانادا قیمت دارد. اگر بخواهید نزد پزشک بروید، هزینه‌ی ویزیت شما 72 دلار کانادا می‌شود. شامپو در این شهر به صورت میانگین 5.33 و خمیر دندان 2.54 دلار کانادا قیمت دارد.

هزینه خرید مایحتاج روزمره در ویکتوریا

هزینه خرید مایحتاج روزمره در ویکتوریا

هزینه حمل و نقل در ویکتوریا کانادا

یکی از هزینه‌های مهم و اصلی در زندگی مردم بسیاری از شهرها و کشورهای جهان، هزینه‌ی مربوط به بخش حمل و نقل است. بسیاری از افراد از زمانی که از خانه خارج می‌شوند و صد رفتن به محل کار خود را دارند تا زمانی که از محل کار خارج می‌شوند و به منزل خود بازمی‌گردند، باید هزینه‌هایی را بابت حمل و نل پرداخت کنند. در این بخش قصد داریم به موضوع حمل و نقل بپردازیم و هزینه‌های حمل و نقل در ویکتوریا کانادا را بررسی کنیم:

 • هزینه‌ی بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل محلی) در ویکتوریا، 2.50 دلار کانادا است.
 • در صورتی که بخواهید از طرح ماهیانه استفاده کنید، باید 85.00 دلار کانادا بپردازید.
 • تعرفه عادی تاکسی برای یک مسیر یک کیلومتری، 3.50 دلار کانادا اعلام می‌شود.
 • تعرفه معمول برای در اختیار گرفتن یک تاکسی به مدت یک ساعت، 41.66 دلار کانادا است.
 • قیمت مصوب برای یک لیتر بنزین در ویکتوریا 1.42 دلار تعیین شده است.
 • برای خرید یک خودرو گلف 1.4 (شرکت فولکس‌واگن) باید 2.5 میلیون دلار کانادا و برای خرید یک خودرو تویوتا کرولا باید 2254953 دلار کانادا هزینه کنید.

هزینه‌ زندگی در ویکتوریا کانادا (هزینه‌های عمومی و همگانی)

هزینه‌های پایه و عمومی زندگی (برق، گرمایش، سرمایش، آب، شهرداری) برای یک آپارتمان 85 متر مربعی در شهر ویکتوریا، 117.35 دلار کانادا برآورد شده می‌شود. تعرفه‌ی یک دقیقه تماس با استفاده از تلفن همراه، 0.3 دلار کانادا و هزینه یک ماه اینترنت با سرعت 60 Mbps یا بیشتر و بدون محدودیت حجمی (محدودیت دانلود)، 79.86 دلار کانادا است.

ورزش و تفریح در ویکتوریا

اهمیت مسئله‌ی ورزش و تفریح برای سلامت جسمی و روانی افراد بر کسی پوشیده نیست. وقتی فردی به لحاظ روانی و جسمانی سالم باشد، می‌تواند از زندگی خود لذت ببرد و در زمینه‌های گوناگون رشد و پیشرفت کند. توصیه می‌شود که بخشی از هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا را به ورزش و تفریح اختصاص دهید.

هزینه‌ی ماهیانه استفاده از باشگاه تناسب اندام در ویکتوریا به صورت میانگین 52.32 دلار کانادا و کرایه یک زمین تنیس به مدت یک ساعت 11.78 دلار کانادا اعلام می‌شود. هزینه‌ی مربوط به یک سانس سینما برای یک نفر (یک صندلی)، 15.00 دلار کانادا است.

ورزش و تفریح در ویکتوریا

ورزش و تفریح در ویکتوریا

هزینه دبستان و کودکستان در ویکتوریا

یکی از هزینه‌هایی که با بزرگ شدن کودکان باید در زندگی خود لحاظ کنید، هزینه‌ی مربوط به تحصیل فرزندان است. این هزینه یکی از هزینه‌های گریزناپذیر و قطعی زندگی محسوب می‌شود. هزینه‌ی مربوط به یک کودکستان یا پیش‌دبستانی خصوصی تمام‌روز برای یک کودک به مدت یک سال حدوداً 105588 دلار کانادا اعلام می‌شود.

هزینه‌ی سالیانه یک کودک برای تحصیل در مقطع دبستان حدود 1392000 دلار کانادا است. در صورتی که قصد دارید در کنار کار به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازید، باید تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید تا از هزینه‌های مربوطه آگاه شوید.

هزینه پوشاک در ویکتوریا

خرید لباس و کفش و به طور کلی پوشاک برای برخی از خانواده‌ها هزینه‌های زیادی به همراه دارد. برخی دیگر این هزینه را کاهش می‌دهند و روی بخش‌های دیگری هزینه می‌کنند. برخی دیگر هزینه‌ی پوشاک را کم و پول خود را پس‌انداز می‌کنند. در هر حال پوشاک، بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی است و هزینه‌ی پوشاک را نمی‌توان نادیده گرفت.

در این بخش تصمیم داریم به قیمت چند لباس مهم و پرفروش اشاره کنیم:

 • یک عدد شلوار لی در شهر ویکتوریا به صورت میانگین 61.08 دلار کانادا قیمت دارد.
 • اگر بخواهید لباس تابستانه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهیه کنید، قیمت میانگین آن 43.68 دلار کانادا اعلام می‌شود.
 • یک جفت کفش ورزشی نایک متوسط در این شهر 105.54 دلار کانادا اعلام شده است.
 • اگر قصد دارید برای رفتن به محیط کار، یک جفت کفش چرمی مردانه خریداری کنید، حدوداً 145.87 دلار کانادا باید هزینه کنید.

اجاره‌بها، بخش مهمی از هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا

یکی از چالش‌برانگیزترین و مهم‌ترین هزینه‌هایی که باید پس از ورود به شهر ویکتوریا بپردازید، اجاره‌بهای منزل است. در برآوردی که سایت تله‌پورت انجام داده، آمده است که اگر بخواهید یک آپارتمان بزرگ را در مرکز شهر ویکتوریا اجاره کنید، باید ماهیانه حدوداً 1700 دلار هزینه کنید. سایت تله‌پورت 248 شهر را بررسی کرده است. این سایت اعلام کرد که اجاره‌بهای 1700 دلار برای یک منزل بزرگ، از میانگین اجاره‌بهای 247 شهر دیگر، 23 درصد بیشتر است.

اگر بخواهید یک آپارتمان متوسط اجاره کنید، باید ماهیانه 1300 دلار اجاره پرداخت کنید که این عدد از میانگین 247 شهر دیگر، 17 درصد بیشتر است. اگر تصمیم دارید که یک آپارتمان کوچک اجاره کنید، باید 920 دلار پول بدهید که این مقدار از میانگین سایر شهرهای مورد نظر این سایت، 8 درصد بیشتر است.

منبع دیگری هم داریم که در این رابطه اظهار نظر می‌کند. این منبع، نامبئو نام دارد. در این منبع مشاهده می‌کنیم که اجاره‌بها در ویکتوریا به شرح زیر است:

 • اجاره‌بهای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ویکتوریا: 1503.66 دلار کانادا
 • اجاره‌بهای یک آپارتمان یک‌خوابه دور از مرکز شهر: 1244.05 دلار کانادا
 • اجاره‌بهای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر: 2666.67 دلار کانادا
 • اجاره‌بهای یک آپارتمان سه‌خوابه دور از مرکز شهر: 2204.84 دلار کانادا

برای خرید خانه باید چقدر هزینه کرد؟

اگر قصد دارید در شهر ویکتوریا کانادا خانه خریداری کنید، سایت نامبئو اعلام می‌کند که هزینه‌ی لازم برای خرید یک متر مربع منزل مسکونی در مرکز شهر ویکتوریا (آبان 1398 یا نوامبر 2019) 6057.87 دلار کانادا و قیمت هر متر مربع منزل مسکونی در مکانی غیر از مرکز شهر ویکتوریا، 3987.22 دلار کانادا است.

حقوق و دستمزد نیروی کار در ویکتوریا

تا به حال در رابطه با هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا مطالبی را ارائه کردیم. مطمئناً در حال حاضر این سوال در هنتان به وجود آمده است که اگر شخصی قرار باشد در ویکتوریا زندگی کند، به طور متوسط چدر درآمد خواهد داشت؟ درآمد خالص و متوسط ماهیانه افراد در ویکتوریا (بعد از کشر مالیات از آن)، حدود 3340.85 دلار کانادا برآورد می‌شود.

اطلاعات مفید و مهم در رابطه با هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا

 • هزینه‌های زندگی یک خانواده چهارنفره در ویکتوریا به صورت تقریبی 3101.19 دلار (4080 دلار کانادا) است. البته هزینه‌ی مربوط به اجاره‌بها در این عدد لحاظ نشده است.
 • اگر بخواهد فردی در ویکتوریا تنها زندگی کند، هزینه‌های زندگی او بدون در نظر گرفت اجاره‌بها حدوداً 852.05 دلار (112.09 دلار کانادا) می‌شود.
 • برخی سوال می‌پرسند که زندگی در ویکتوریا کانادا در مقایسه با تهران به چه صورت است. شاخص هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا ، 71.34 درصد بالاتر از تهران برآورد می‌شود.
 • شاخص هزینه زندگی در ویکتوریا کانادا 72.40 است.

ویکتوریا؛ گران ولی جذاب!

اگر بدنه‌ی مقاله‌ پیش رو را از جهات و ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار دهید، به‌راحتی متوجه خواهید شد که زندگی در ویکتوریا کانادا، تا حدودی گران است ولی با این تفاصیل افراد زیادی در جهان تمایل دارند به کانادا مهاجرت و در این شهر زندگی کنند؛ زیرا بر این باور هستند که توسعه‌یافتگی، فرهنگ، وضعیت شغلی و امکانات بهداشتی، تحصیلی و رفاهی در این شهر به گران بودن هزینه‌های آن ارجحیت دارد.

اگر زندگی در ویکتوریا را با بسیاری از شهرهای پیشرفته و آباد جهان مقایسه کنید، متوجه فوق‌العاده بودن استانداردهای زندگی در این شهر خواهید شد. زیبایی، آب و هوای دل‌پذیر، فرهنگ، اشتغال و امید به زندگی از عواملی هستند که باعث می‌شود ویکتوریا محبوب قلب‌های کانادادوست باشد.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button