همه چیز درباره ویزای همراه دانشجویی کانادا

تعهد کانادا به اتحاد خانواده، به این معنی است که دانشجو و خانواده‌ی او فرصت تجربه‌ی زندگی در کانادا در کنار هم را دارند. یکی از مزایای تحصیل در کانادا این است که پس از مهاجرت تحصیلی، به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید همسر و فرزندان خود را به همراهتان به کانادا ببرید.

به این معنی که زمانی که در کانادا هستید، همسر شما می تواند واجد شرایط اجازه ی کار (Open Work Permit) باشد. این اجازه ی کار، به دارنده ی آن اجازه می دهد تا در هر حرفه‌ای که تمایل دارند و تا زمانی که ویزایشان معتبر است مشغول به کار شوند. علاوه بر این، فرزند شما نیز می تواند همراه شما به کانادا رفته و بدون نیاز به ویزای تحصیلی جداگانه، در یکی از مدارس دولتی کانادا مشغول به تحصیل شوند.

ویزای همراه کانادا برای همسر

برای بسیاری از افراد که شرایط اقامت دائم کانادا یا اجازه ی کار در کانادا را ندارند، تحصیل می‌تواند فرصتی مناسب برای کسب تجربه‌ای باشد که نهایتا از طریق آن می توانند شهروندی کانادا را به دست آورند.

زمانی که شما مشغول تحصیل در کشور کانادا هستید، همسر شما می تواند در این کشور مشغول به کار باشد و تجربیات ارزشمندی به دست آورد که منجر به اپلای کردن برای اقامت دائم در این کشور می شود.

اگر پس از فارغ التحصیل شدن، برای ویزای کار فارغ التحصیلی اقدام کنید، همسر شما نیز می تواند به اندازه ی طول مدت ویزای کار فارغ‌التحصیلی شما، اجازه ی کار خود را تمدید نماید. برای تمدید هر نوع ویزایی بهتر است جهت اطمینان از اینکه اقامت شما در کانادا به خطر نمی افتد، 90 روز قبل از پایان یافتن زمان ویزای خود، نسبت به تمدید ویزا اقدام نمایید.

ویزای همراه کانادا برای اعضای خانواده

خانواده ی شما می توانند به اندازه ی طول مدت تحصیل شما در کانادا همراه شما باشند. در اکثر موارد، “خانواده” شامل همسر و فرزندان (فرزندان مجرد زیر 22 سال و یا فرزندان بالای 22 سال که به دلیل نقص جسمی یا ذهنی، قادر به تامین مالی خود نمی باشند) می شود.

خانواده ی شما می توانند همزمان با شما و یا پس از اینکه شما وارد کانادا شدید برای ملحق شدن به شما اقدام کنند. اکثرا همسران دانشجویان بین المللی در ابتدا با ویزای توریستی برای رفتن به کانادا اقدام کرده و پس از ورود به کانادا برای اجازه ی کار اپلای می کنند. اما به طور کلی خانواده ی شما از طریق دو نوع ویزا می توانند شما را در مهاجرت به کانادا همراهی نمایند:

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه توریستی کانادا (Temporary Resident Visa)

این نوع ویزا که به TRV معروف است، ویزایی است که به شما اجازه می دهد تا پایان اعتبار پاسپورتتان (برای پاسپورت ایرانی تا 5 سال) به کانادا سفر کنید. شما در هر بار ورود به کانادا می توانید تا شش ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشید و امکان درخواست همزمان این ویزا با ویزای متقاضی اصلی (دانشجو) و همچنین تمدید این ویزا وجود دارد.

ویزای همراه کاری کانادا (Open Work Permit)

اگر از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا پذیرش گرفته و یا در حین تحصیل در کانادا هستید، همسر شما می تواند برای این ویزا اقدام نماید. با این ویزا همسر شما می تواند به صورت تمام وقت و در هر شغلی که بخواهد (برخی شغل ها نیاز به برخی معاینات و مدارک پزشکی دارند) مشغول به کار شود. طول مدت این ویزا معمولا برابر با طول مدت ویزای تحصیلی دانشجو است.

ویزای همراه تحصیلی (Study Permit)

در صورتی که همسر شما نیز قصد تحصیل دارد، باید جداگانه برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام نماید.

دریافت ویزای همراه تحصیلی برای اعضای خانواده

از دو طریق می توانید همسر و فرزندان خود را با خود به کانادا ببرید. یا اینکه اپلیکیشن ها را به طور همزمان سابمیت کنید، و یا اینکه صبر کنید تا استادی پرمیت خود را دریافت کنید و سپس برای آن ها اپلیکیشن سابمیت کنید.

تشخیص این که کدام روش مناسب شماست، بر عهده ی متخصصین ما است که با در نظر گرفتن شرایط هر شخص، بهترین گزینه را به او ارائه می دهند. زیرا ممکن است گاهی اقدام همزمان همسر شما برای ویزا سبب بالا رفتن ریسک ریجکت شدن ویزای شما شود.

در زمان اپلای برای استادی پرمیت (Study Permit)، اطلاعات تمام اعضای خانواده که دانشجو را در سفر به کانادا همراهی می کنند باید در اپلیکیشن ذکر شود. برای اینکه اپلیمیشن آن ها تایید شود، دانشجو و خانواده ی او باید نشان دهند که منابع مالی برای تامین هزینه های خود در طول اقامتشان در کانادا را دارند.

اگر همسر شما قصد دارد در زمان تحصیل شما در کانادا کار کند، می تواند قبل از ورود به کانادا و یا پس از ورود برای اجازه ی کار اقدام نماید.

دریافت ویزای همراه کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه کانادا

در زیر به برخی مدارک اصلی و مهم که در زمان اپلای کردن  به آن ها نیاز دارید اشاره می‌کنیم:

  • فرم های درخواست که یه صورت دقیق و کامل پر شده باشند
  • مدارک مالی که نشان دهنده ی تمکن مالی شما برای تامین هزینه های مدت زمان اقامتتان در کانادا باشند
  • مدارک اثبات روابط خانوادگی مانند سند ازدواج
  • پاسپورت
  • مجوز تحصیل متقاضی اصلی
  • بایومتریک

دقت داشته باشید که جدا از این مدارک و بسته به شرایط هر شخص، ممکن است مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشند. ضمن این که در آماده کردن این مدارک باید نهایت دقت به کار رود. زیرا برخی مدارک از جمله مدارک مالی تاثیر بسیار زیادی در پرونده ی شما دارند.

ناقص یا نامناسب و ناکافی بودن آن ها می تواند به راحتی باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود.

مشاوره دریافت ویزای همراه دانشجویی کانادا

گروه آریا با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، همراه شما خواهد بود و تمام مراحل کار از صفر تا صد اخذ ویزای همراه تحصیلی برای اعضای خانواده تان شما را یاری خواهد کرد. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ویزای ما تماس بگیرید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست