همه ی آنچه دانشجویان بین المللی باید در مورد ویزای تحصیلی کانادا بدانند

همه ی آنچه دانشجویان بین المللی باید در مورد ویزای تحصیلی کانادا بدانند

 

کانادا به دلیل شهریه های تحصیلی پایین، دانشگاه هایی با کیفیت تحصیلی بالا و همچنین فرصت های عالی پس از فارغ التحصیلی، مقصد بسیار مجبوبی در بین دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. البته پیش از آنکه به تحصیل در کانادا بپردازید، باید موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شوید که گاهی می تواند چالش برانگیز و پیچیده باشد. فرم های زیادی هستند که باید تکمیل شوند و ددلاین هایی که باید به آن ها توجه شود. اما این چالش ها نباید مانع از تصمیم شما برای تحصیل در کانادا شود. به همبن منظور و برای آشنایی بیشتر با پروسه ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا، جدولی را تهیه کرده ایم تا نگاهی کلی داشته باشیم به اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید چه مواردی را در نظر گرفت. البته واضح است که برای اخذ اطلاعات کامل تر و راهنمایی دقیق با توجه به شرایط شخصیتان، بهتر است با مشاوران ما تماس بگیرید.

در جدول زیر اطلاعاتی کلی در مورد اینکه برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا چه چیز هایی نیاز است ارائه می دهیم، مواردی از جمله ددلاین ها، هزینه ها، ملزومات زبان انگلیسی، اینکه آیا در هنگام تحصیل می توانید کار کنید یا نه، و همچنین گزینه های پس از فارغ التحصیلی.

 

ملزومات ویزای تحصیلی کاناداتوضیحات
چه نوع ویزایی مورد نیاز است؟مجوز تحصیل. این مجوز به طور اتوماتیک با ویزای الکترونیک یا مجوز سفر به کانادا همراه است که به شما اجازه ی ورود به کشور را می دهد.
هزینه ی اپلیکیشن (Application Fee) ویزا چقدر است؟150 دلار کانادا
ملزومات زبان انگلیسی (یا فرانسه) چیست؟اکثر مجوز های تحصیل نیازی به مدرک زبان ندارند، برای استفاده از Student’s Direct Stream (پروسه ی اپلیکیشن سریع تری که برای برخی از کشور ها باز است) نیاز به آیلتس 6 در زبان انگلیسی و یا حداقل نمره ی 7 در TEF (برای زبان فرانسه) دارید.
چه مدارک مالی برای اثبات اینکه توانایی تامین مالی در زمان اقامت و تحصیل در کانادا وجود دارد مورد نیاز است؟متقاضیان باید نشان دهند که علاوه بر شهریه ی سالانه، حداقل 10 هزار دلار دیگر نیز برای هر سال در اختیار دارند، این مبلغ برای کبک 11 هزار دلار است.
آیا هزینه های اضافی وجود دارد؟ممکن است هزینه هایی برای موارد جانبی وجود داشته باشد، از جمله بایومتریک (85 دلار)، تست های پزشکی، اخذ عدم سوء سابقه و مدارک زبان
آیا می توان در زمان تحصیل کار کرد؟دانشجویان می توانند در حین تحصیل در کانادا در خارج از محوطه ی دانشگاه تا 20 ساعت در حین سال تحصیلی و به صورت تمام وقت در فاصله ی بین دو ترم یا تعطیلات کار کنند. برای کار در داخل محوطه ی دانشگاه هیچ محدودیت تعداد ساعات وجود ندارد. اما ابتدا باید شرایطی را مهیا سازید، مانند داشتن شماره ی بیمه ی اجتماعی (SIN) و مجوز تحصیلی که اجازه ی کار در کانادا را به شما داده باشد.
گزینه های پس از فارغ التحصیلی چه هستند؟“مجوز کار پس از فارغ التحصیلی” به دانشجویان اجازه می دهد تا در صورتی که دوره ی تحصیلی آن ها حداقل دو ساله بوده باشد، پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه تا 3 سال به کار در کانادا مشغول شوند. هزینه ی اپلای برای این مجوز 255 دلار کانادا بوده و زمانی که پروسه ی بررسی آن به طول می انجامد به طور متوسط 94 روز است.
چه زمانی می توان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد؟به محض اینکه نامه ی پذیرش از دانشگاه به دست متقاضی رسید، می توان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمود. متقاضیانی که ساکن چین، هند، مراکش، پاکستان، فیلیپین، سنگال و ویتنام هستند می توانند از طریق “Student Direct Stream” اقدام نمایند که پروسه ی آن معمولا 20 روز کاری به طول می انجامد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا به اینجا (لینک https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/get-documents.html) مراجعه نمایید.

همچنین برای خواندن مقاله ی کامل در مورد ویزای تحصیلی کانادا اینجا (لینک مقاله ی ویزای تحصیلی کانادا) را مطالعه نمایید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست