ونکوور بهتره یا تورنتو ؟

ونکوور بهتره یا تورنتو ؟ این سوال مدتی است که به صورت مکرر پرسیده می‌شود. وقتی خوب این سوال را بررسی و تجزیه و تحلیل می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که نمی‌‎توان خیلی سرسری و سریع به این سوال پاسخ داد؛ زیرا هر کدام از این دو شهر بزرگ و پرطرفدار کانادا مزایا و معایب خاص خود را دارد. از این رو به این نتیجه رسیدیم که مقاله‌ای بنویسیم و در آن به صورت کامل به سوال « ونکوور بهتره یا تورنتو ؟» پاسخ بدهیم.

مهاجران احترام زیادی برای کشور کانادا قائل هستند و کانادا و مردم آن را کشوری با فرهنگ غنی، نوع‌دوست، خون‌گرم و با تنوع قومی بالا می‌دانند. نرخ جرم پایین در این کشور برای بسیاری از مهاجران، جذاب است. برخی از افراد برای مهاجرت به کانادا نمی‌توانند یکی از شهرهای این کشور را برای زندگی انتخاب کنند و در انتخاب محل اقامت مردّد می‌مانند. در مورد تردید در انتخاب بین ونکوور و تورنتو در این مطلب به جواب خواهید رسید. در این مطلب دو شهر ونکوور و تورنتو را از چند جنبه مقایسه خواهیم کرد:

  • بازار کار و فرصت‌های شغلی
  • آب و هوا و اقلیم
  • خورد و خوراک
  • فعالیت در هوای آزاد
  • هزینه‌ی زندگی

بازار کار و فرصت‌های شغلی

یکی از معیارهای اصلی برای پاسخ دادن به این سوال که ونکوور بهتره یا تورنتو ، این است که ببینیم کدام شغل بازار کار بهتری دارد و فرصت‌های شغلی موجود در آن بیشتر است. چندین گزارش ملی مختلف در این زمینه نشان می‌دهد که تورنتو از این جهت، وضعیت بهتری دارد. تورنتو در زمینه‌ی تجارت، هنر و کسب و کار، فوق‌العاده است.

آمارهای چالش‌برانگیز مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد نرخ بیکاری در ونکوور، 2.3 درصد نسبت به تورنتو کمتر است. این آمارها از سایت ورسس گرفته شده است و بیانگر داغ بودن بازار کسب و کار و فرصت‌های شغلی در تورنتو نسبت به ونکوور است؛ دلیل اصلی این موضوع، وجود دفاتر مرکزی اکثر شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی در این شهر پهناور ذکر شده است..

آب و هوا و اقلیم

یکی از دلایلی که در پاسخ به سوال « ونکوور بهتره یا تورنتو » تأثیر به‌سزایی دارد، آب و هوای این دو شهر است. افرادی که سال اول حضور و اقامت خود را در کانادا می‌گذرانند، معمولاً از زمستان‌های این کشور در ناله و فغان هستند. البته این مسئله مربوط به تمام این کشور نیست و مناطق بسیاری در کانادا وجود دارد که زمستان‌های معتدل دارند.

از ماه ژوئن و ژوئیه تا ماه آگوست در شهر تورنتو، تابستان است و وقتی وارد ماه سپتامبر می‌شویم، دما شروع به افت می‌کند. زمستان در این شهر از ماه دسامبر آغاز می‌شود و وقتی نگاهی به دماسنج بیندازیم مشاهده می‌کنیم که دمای منفی را به ما نشان می‌دهد. در ماه ژانویه و فوریه، دمای هوا به 3- درجه سانتی گراد هم می‌رسد. شهر تورنتو، شهر هوای دونفره است و 16 روز از ماه مه در این شهر، کاملاً بارانی است.

شهر ونکوور معروف به زمستان‌های دل‌انگیز و معتدل است. دمای این شهر در ماه‌های ژانویه و فوریه حدود 4 درجه سانتی گراد است. دمای این شهر در تابستان به اندازه‌ی تورنتو بالا نمی‌رود و در ماه دسامبر تقریباً 21 روز در این شهر باران می‌بارد.

اگر عاشق هوای معتدل هستید، پاسخ سوال ونکوور بهتره یا تورنتو ، ونکوور است ولی اگر ترجیح می‌دهید زمستان‌های خیلی سرد و تابستان‌های نسبتاً گرم داشته باشید، ترجیح با تورنتو است.

خورد و خوراک

تورنتو و ونکوور از جهات و زوایای مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند. جغرافیا، جمعیت و آب و هوا تنها بخش‌هایی از این تفاوت‌ها هستند ولی هیچ چیز به اندازه رستوران‌ها و غذاهای خوشمزه، رقابت بین ونکوور و تورنتو را داغ نمی‌کند.

تورنتو در تمام طول سال، حجم وسیعی از گردشگران را می‌پذیرد و به همین خاطر قاعدتاً باید دارای مکان‌های تفریحی و گردشگری فراوان باشد. یکی از شرایط اصلی که یک شهر گردشگری باید از آن برخوردار باشد، رستوران‌های فراوان است. وقتی وارد تورنتو می‌شوید، گُله به گُله با رستوران‌های رنگارنگ روبرو می‌شوید که هر کدام غذایی خاص با طعم شگفت‌انگیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند. قیمت غذاها در این شهر نسبتاً بالا اعلام می‌شود.

تعداد مراکز مربوط به صرف غذا در ونکوور نسبت به تورنتو کمتر است ولی قیمت غذاها و رستوران‌ها در ونکوور نسبت به تورنتو، مقرون به صرفه‌تر اعلام می‌شود. همچنین در این شهر می‌توانید غذاهای منحصر به فرد، شگفت‌انگیز و محلی بیشتری پیدا کنید.

فعالیت در هوای آزاد

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تعیین این‌که ونکوور بهتره یا تورنتو ، مکان‌های تفریحی، زیبایی‌ها و فضای شهر است. اگر دوستی با شما تماس بگیرد و قرار باشد با هم بیرون بروید، هیچ جایی برای گردش، بهتر از ونکوور نیست. ونکوور از راه‌های عالی برای دوچرخه‌سواری، شیب‌های زیبا برای اسکی و مسیرهای آبی و رودخانه‌ای جذاب برای قایقرانی بهره می‌برد.

با کمال تأسف باید گفت که تورنتو علی رغم تمام محاسنی که دارد، در زمینه فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در هوای آزاد مشکل دارد و به بیان دیگر کمیتش در این زمینه می‌لنگد. در این بخش هیچ جای ابهامی برای پاسخ به سوال ونکوور بهتره یا تورنتو نمی‌ماند.

هزینه‌ی زندگی

مقررون به صرفه و مناسب بودن هزینه‌ی زندگی، یکی از موضوع‌های دشوار و مشکل برای مقایسه دو شهر ونکوور و تورنتو به حساب می‌آید؛ زیرا اگر فردی بخواهد در این دو شهر، زندگی راحت و سالمی داشته باشد، باید حقوق مناسب و قابل قبولی دریافت کند. بنابراین برای رسیدن به پاسخ سوال ونکوور بهتره یا تورنتو باید فاکتورها و عوامل مختلفی را مد نظر قرار دهیم.

قیمت مسکن در ونکوور تا همین چند وقت پیش به صورت مداوم بالا می‌رفت ولی اکنون به یک ثبات نسبی رسیده است. این در حالی است که قیمت بخش مسکن در تورنتو به شکلی مداوم افزایش می‌یابد. میانگین هزینه مسکن در ونکوور، بالاتر از تورنتو است.

هزینه موارد اصلی زندگی از جمله خوراک و پوشاک در تورنتو خیلی بیشتر از ونکوور اعلام می‌شود. به طور کلی هزینه‌ی زندگی در ونکوور نسبت به تورنتو پایین‌تر به نظر می‌رسد و به همین خاطر می‌توان تکلیف سوال ونکوور بهتره یا تورنتو را خیلی راحت تعیین کرد.

با تمام این تفاصیل: ونکوور بهتره یا تورنتو ؟

ونکوور و تورنتو، هر دو از شهرهای جذاب و پرطرفدار کشور کانادا هستند که طرفداران خاص خود را دارند. با توجه به توضیحاتی که در این مطلب بیان شد، اگر به دنبال شهری با فرصت‌های شغلی فراوان و متنوع، زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و خشک هستید، بهتر است تورنتو را برای ادامه زندگی انتخاب کنید.

اگر تمایل به آب و هوای معتدل، فضای گردشگری و تفریحی عالی، هزینه‌ی زندگی مناسب و منطقی و رستوران‌های مقرون به صرفه و متنوع هستید، بهتر است مسیر شهر ونکوور را در پیش بگیرید و از زندگی در این شهر لذت ببرید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button