ویزای دانش آموزی نیوزلند

ویزای دانش آموزی نیوزلند

نیوزیلند جدا از طبیعت بکر و منحصر به فرد و حیات وحشی که در هیج کشور دیگری یافت نمی شود، به آرامش معروف است. درشهر های بزرگ و مدرن این کشور با داشتن مساحتی به اندازه ی بریتانیا و جمعیتی کمتر از 5 میلیون نفر، معمولا خبری از هیاهو و ترافیک رایج در سایر شهرهای بزرگ جهان نیست. اگر هم سر و صدایی باشد معمولا مربووط به فستیوال ها و جشن هایی است که در سراسر سال در حال برگزاری هستند. در هر شهری از نیوزیلند که زندگی کنید، از سواحل، پارک ها، مسیر های دوچرخه سواری و پیاده روی فاصله ای نخواهید داشت. بد نیست حقایق کوتاهی راجع به نیوزیلند را با هم مرور کنیم:

 • هیچ حیوان خطرناکی در نیوزیلند وجود ندارد! این کشور به پایتخت مرغ های دریایی جهان شهرت دارد و بسیار محتمل است که در طول اقامت خود در این کشور، حیوانات دریایی زیادی از جمله پنگوئن ها، وال ها و دلفین ها را ببینید.
 • نیوزیلند کشوری بسیار آفتابی است، ضمن اینکه اشعه ی UV به وفور در این کشور یافت می شود، پس کلاه آفتابی و ضد آفتاب فراموش نشود.
 • در نیوزیلند می توان آب و هوای گرم و مرطوب در جزیره ی شمالی و اندکی سرد را در جزیره ی جنوبی تجربه کرد. تابستاد در نیوزیلند از دسامبر تا فوریه و زمستان از ژوئن تا آگوست است.
 • هیچ جایی در نیوزیلند بیش از 128 کیلومتر تا دریا فاصله ندارد. بنابراین این کشور پر از سواحل شنی است که در بسیاری از آن ها غریق نجات ها در حال گشت زنی هستند.
 • اکثر شهرهای نیوزیلند نسبتا کوچک هستند، بنابراین بسیاری از دانش آموزان می توانند پیاده یا با دوچرخه به مدرسه بروند.

تحصیل در مدارس نیوزاند

سیستم آموزشی حمایتی و انعطاف پذیر نیوزیلند برای دانش آموزان مهارت ها و تجربیاتی را فراهم می کند که برای موفقیت در هر کجای جهان به آن ها نیاز دارند. دانش آموزان توانایی کار کردن با افراد از فرهنگ های مختلف را پیدا خواهند کرد و زبان انگلیسی را با قرار گرفتن در محیط و نه فقط از طریق کلاس ها و کتاب ها خواهند آموخت. تحصیل در نیوزیلند فرصتی است برای رشد شخصیتی دانش آموزان. به دست آوردن مهارت هایی مانند وقت شناسی، مدیریت زمان و اعتماد به نفس به دانش آموزان کمک می کند تا در بزرگسالی مستقل و موفق باشند. دانش آموزان می توانند در بکی از پاکیزه ترین و زیبا ترین محیط های طبیعی جهان فرهنگ های متفاوت را تجربه نمایند، ماجراجویی های جدیدی داشته باشند و دوستانی جدید داشته باشند. سیستم آموزشی عملی نیوزیلند دانش آموزان را از سال های اولیه ی تحصیل برای ورود به بازار کار آماده می کند. فارغ التحصیلان از مدارس نیوزیلند مدارکی دریافت خواهند کرد که در جهان شناخته شده و معتبر هستند و مهارت هایی همچون تفکر بحرانی، ارتباط موثر و  رهبری گروهی را خواهند آموخت، مهارت هایی که در بازار کار به شدت مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی نیوزلند چیست؟

افرادی که تصمیم دارند بیش از 3 ماه دوره ی آموزشی تمام وقتی را در نیوزیلند بگذرانند، باید برای ویزای دانش آموزی نیوزیلند اقدام نمایند. برای این کار باید ابتدا از طرف یک موسسه ی آموزشی شناخته شده و معتبر در نیوزیلند پذیرش شده و با پرداخت مبالغ مورد نیاز و برطرف کردن شروط مشخص شده از جانب آن موسسه، تاییدیه ی ثبت نام دریافت کرده باشید. ئانش آموزان بین المللی زیر 18 سالی که قصد تحصیل در نیوزیلند را دارند باید یک سرپرست یا گاردین داشته باشند. گاردین می تواند یکی از افراد زیر باشد:

 • یکی از والدین دانش آموز: در این صورت باید پدر یا مادری که قصد دارند دانش آموز را در زمان تحصیل در نیوزیلند همراهی کنند برای ویزای گاردین اقدام نمایند. در صورت انتخاب این گزینه، باید علاوه بر مدارک مالی که نشان می دهد توانایی تامین هزینه های تحصیل دانش آموز در طول مدت تحصیل در نیوزیلند وجود دارد، مدارکی نیز ارائه شود که توانایی مالی گاردین برای تامین هزینه های زندگی خودش در نیوزیلند در طول این مدت را نیط اثبات نماید.
 • یکی از اقوام و یا آشنایان ساکن نیوزیلند: این فرد باید شهروند نیوزیلند باشد و یا اقامت دائم این کشور را کسب کرده باشد. همچنین باید بالای 18 سال بوده و آدرس و منبع درآمد مشخصی نیز داشته باشد.
 • هوم استی (Home Stay): گزینه ای که بیش از همه مورد استقبال قرار می گیرد. در نیوزیلند افرادی هستند که داوطلب میزبانی از دانش آموزان بین المللی در زمان تحصیلشان در نیوزیلند می شوند. این افراد از طرف ارگان های مختلفی تایید صلاحیت شده و دائما چک می شوند. دانش آموزان پس از رسیدن به نیوزیلند در منزل این افراد مستقر می شوند و می توانند از مزایای زندگی با یک خانواده ی جدید استفاده نمایند. در زمان انتخاب هوم استی می توانید فاکتور های مختلفی را مشخص کنید. مانند این که آن خانواده حیوان خانگی نداشته باشند، اتاق مخصوص خود را داشته باشید یا غذای حلال سرو شود. هر زمان که احساس کردید در آن مکان و با آن خانواده احساس راحتی نمی کنید می توانید آن را تغییر دهید. این خانواده می توانند در بدو ورود به نیوزیلند در فرودگاه به استقبال شما بیایند و در روزهای آغازین مدرسه شما را همراهی نمایند تا با مسیرها آشنا شوید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی نیوزلند چیست؟

هر فردی با توجه به شرایط منحصر به فرد خود ممکن است به مدارک ویژه ای برای ارائه به سفارت نیاز داشته باشد، اما به طور کلی اصلی ترین مدارک به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر
 • تاییدیه ی ثبت نام از یک موسسه ی آموزشی معتبر در نیوزیلند
 • مدارک مالی کافی
 • مدارکی دال بر محل اقامت دانش آموز در نیوزیلند و وضعیت گاردین
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان برای سال 10 و بالاتر

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای دانش آموزی نیوزلند

زمانی که خود سفارت نیوزیلند برای بررسی پرونده ی درخواست ویزای دانش آموزی اعلام کرده است 30 روز می باشد. اما این زمان قطعی نیست. ممکن است نتیجه ی نهایی ویزا زودتر از این زمان اعلام شود. در بدترین حالت، اعلام نتیجه ممکن است تا 3 ماه به طول بیانجامد که البته این شرایط بسیار نادر است. اعتبار ویزای دانش آموزی نیوزیلند تا 4 سال است. در صورتی که طول دوره ی تحصیل بیش از این مدت باشد، باید پس از پایان اعتبار ویزا، مجددا برای ویزای دانش آموزی جدید اقدام کرد.

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی نیوزلند

مبلغی که باید برای سابمیت کردن اپلیکیشن ویزا به سفارت پرداخت شود و اپلیکیشن فی (Application Fee) نامیده می شود، در حال حاضر 330 دلار نیوزیلند است. اما این مبلغ ممکن است تغییر نماید که همواره می توانید در وب سایت https://www.immigration.govt.nz آن را چک کنید. اما برای درخواست ویزای دانش آموزی نیوزیلند هزینه های دیگری نیز در زمان آماده سازی مدارک وجود دارند که رایج ترین آن ها هزینه ی ترجمه ی مدارک است. همچنین پس از سابمیت شدن اپلیکیشن ویزا، مبلغ 61 یورو نیز توسط VAC (Visa Application Center) برای دریافت و تایید پاسپورت دریافت می شود.

دلایل ریجکت ویزای دانش آموزی نیوزلند

یه طور کلی می توان گفت پرونده ی شما باید به نجوی باشد که آفیسر سفارت قانع شود شما فقط و فقط برای تحصیل به نیوزیلند سفر خواهید کرد. اگر آفیسر به این نتیجه برسد که شما دلیل دیگری برای سفر به این کشور را دارید و یا شرایط تحصیل و زندگی در نیوزیلند را ندارید و یا پس از پایان تحصیلات یا در هر زمان دیگری به صورت قانونی در این کشور نخواهید بود، درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد. البته در صورت رد شدن درخواست ویزا امکان اپلای مجدد وجود دارد، اما ریسک آن به طور قابل ملاحظه ای بالا خواهد رفت. سفارت نیوزیلند نرخ رد شدن درخواست ویزای دانش آموزی ایرانیان را 36 درصد اعلام کرده است. دلایل عمده ای که ممکن است در خواست ویزای دانش آموزی رد شوند عبارتند از:

 • نداشتن مدارک مالی کافی
 • نقص در مدارک
 • اشتباه یا نقص در تکمیل فرم ها
 • معتبر نبودن مدارک ارائه شده

مشاوره اخذ ویزای دانش آموزی نیوزلند

همانطور که گفته شد، مدارک و فرم های متعددی جهات درخواست ویزای دانش آموزی نیوزیلند باید تکمیل و ارائه گردند. هر گونه نقص یا اشتباه در این مدارک یا فرم ها می تواند به سادگی به رد شدن درخواست ویزای شما منجر شده و ریسک رد شدن درخواست ویزا برای بار دوم را به طور چشمگیری بالا برد. بنابراین کار عاقلانه این است که تا جای ممکن این ریسک را کاهش داد. بهترین و شاید تنها روش برای انجام این کار این است که از کمک متخصصین امر مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید. موسسه ی آریا بیش از 15 سال است که در زمینه ی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فعالیت می کند. مشاورین و کارشناسان ما مجرب و به روز هستند و با اطلاع از آخرین تغییرات در قوانین و ملزومات برای اخذ ویزای تحصیلی، شما را از کامل بودن پرونده و حداقل بودن ریسک ویزا مطمئن می سازند. همچنین قبل از اقدام، با مشورت با مشاورین ما می توانید اطمینان حاصل نمایید که شرایط لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی نیوزیلند را دارید و از درصد ریسک پرونده تان نیز مطلع شوید تا بتوانید با داشتن تمامی اطلاعات تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید.

می توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *