چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا

تهیه‌ی چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان برای مقابله با فراموشی انجام داد. گاهی ما تمایل داریم که چیزهای مختلفی را با خود به سفر ببریم ولی وقتی به مقصد می‌رسیم، می‌بینیم که برخی از آن‌ها را فراموش کرده‌ایم. گاهی یک چک لیست از خیلی از این مشکلات جلوگیری می‌کند. چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا، باعث می‌شود که هر چه می‌خواهید با خود به کانادا ببرید و چیزی را فراموش نکنید.

در ادامه به چیزهایی که لازم است با خود به کانادا ببرید، اشاره شده است:

تمام اسناد را جمع‌آوری کنید

تمام اسناد را جمع‌آوری کنید

تمام اسناد را جمع‌آوری کنید

از تمامی اسناد رسمی که خود و خانواده‌تان به آن‌ها نیاز دارید، کپی بگیرید و آن کپی‌ها را همراه داشته باشد. اسناد رسمی می‌تواند اسناد مربوط به سلامتی، آموزش، شغل و سایر موارد باشد. اگر این اسناد را در اختیار ندارید، برای گرفتن آن‌ها درخواست دهید؛ زیرا صدور برخی از این اسناد، زمان‎بر است.

یکی از بهترین کارها، گرفتن فتوکپی از تمامی اسناد و مدارک مهم و ضروری است. در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید تمامی مدارک و اسناد شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. در غیر این صورت باید به دارالترجمه‌ی رسمی مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید که این مدارک را برای شما ترجمه کنند.

از اعتبار دارالترجمه اطمینان حاصل کنید تا مدارک شما را به دقت و با صحت کامل ترجمه کنند. اسنادی که باید در چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا ذکر شوند، عبارت است از:

·         شناسنامه

·         پاسپورت

·         سند ازدواج یا طلاق

·         گواهی فوت برای همسر متوفی

·         مدارک مربوط به فرزندخواندگی فرزندان

·         دیپلم‌های تحصیلی و سایر مدارک آموزشی

·         سوابق رسمی مربوط به واکسیناسیون

·         سوابق پزشکی (نسخه‌ها، نتایج آزمایش، اشعه ایکس، آلرژی و غیره) و مدارک دندان‌پزشکی

·         گواهینامه‌ی رانندگی و مجوز بین‌المللی رانندگی

·         نامه‌ی تجربه‌ی رانندگی یا مدرک از اداره‌ی حمل و نقل محل زندگی (این مدرک می‌تواند باعث تخفیف در هزینه‌ی بیمه‌ی اتومبیل شود)

·         رزومه‌ی کامل (CV) (باید به سبک کانادایی نوشته شود)

·         مشخصات تماس مراجع و نامه‎‌های مرجع

اگر شغل شما مشخص است، این امکان وجود دارد که مراجع ذی‌صلاح بخواهند مدارک و اسناد مربوطه را چک کنند. بهتر است تمامی اسناد و مدارک مربوط به آموزش و اشتغال در حرفه‌ی خود را به همراه داشته باشید.

وضعیت منابع مالی خود را مشخص کنید

وضعیت منابع مالی خود را مشخص کنید

وضعیت منابع مالی خود را مشخص کنید

 

اگر قصد فروش املاک یا خودروی خود را دارید، در اسرع وقت آن‌ها را برای فروش بگذارید تا از خسارات ناشی از فروش فوری و عجولانه جلوگیری شود و بتوانید دارایی‌های خود را با ارزش واقعی به فروش برسانید.

پس از مشخص شدن وضعیت مالی، به دنبال مسیرهای درست، امن و کارآمد برای انتقال اموال خود به کانادا باشید. اموال خود را به هیچ عنوان در قالب پول نقد به کانادا نیاورید. یکی از بهترین کارها، سپرده‌گذاری منابع مالی در بانک‌های کانادا است.

همچنین سعی کنید در مورد هزینه‌های زندگی در کانادا مطالعه کنید تا بتوانید بهترین مکان را برای زندگی خود در این کشور انتخاب نمایید. مشخص کردن وضعیت مالی یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که باید در چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا به آن اشاره شود.

تحقیق در مورد فرصت‌های شغلی را فراموش نکنید

با استفاده از طبقه‌‎بندی شغلی ملی، در مورد چشم انداز شغل در بانک شغلی کانادا تحقیق کنید. در این بانک می‌توانید در مورد دستمزد، چشم انداز، آموزش و الزامات شغلی تحقیق کنید. این بانک برای ارزیابی میزان تقاضا و نوع شرکت‌هایی که به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب برای شما هستند، عالی است.

در صورتی که آماده هستید، اقدام کنید و درخواست خود را بفرستید. قبل از ارسال درخواست از مطابقت رزومه‌ی خود با قالب خاص کانادا اطمینان حاصل کنید. این کار می‌تواند به عنوان یکی از اولویت‌های چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا شناخته شود.

زبان انگلیسی خود را به صورت مداوم بهبود ببخشید

تسلط به زبان انگلیسی به میزان لازم، یکی از مهم‌ترین عوامل برای استخدام در کانادا است. بنابراین تلاش کنید که زبان انگلیسی خود را به صورت مداوم رشد و ارتقاء دهید و به خواندن، نوشتن، مکالمه و مهارت‌های شنیداری تسلط نسبی پیدا کنید.

سعی کنید از یادگیری زبان فرانسه نیز غافل نشوید تا بتوانید نیازهای اصلی خود را به این زبان بیان کنید؛ زیر ا فرانسوی، زبان دوم کانادا محسوب می‌شود.

برای اولین روزها و هفته‌های ورود به کانادا برنامه‌ریزی کنید

در چک لیست پیش از مهاجرت به کانادا که برای خود تهیه می‌کنید، یادداشت کنید که اطلاعات گوناگونی پیرامون استان و شهر محل زندگی خود پیدا کنید. به وب‌سایت‌های مرتبط با شهر و استان محل زندگی خود در کانادا سر بزنید و اطلاعات مختلفی پیرامون جاهای دیدنی آن گردآوری کنید و در چند روز اول ورود خود به کانادا از این مناطق دیدن کنید.

سعی کنید اطلاعات مربوط به آب و هوای کانادا را هنگام ورود خود به این کشور همراه داشته باشید تا بتوانید لباس مخصوص بپوشید و یک سرماخوردگی در همان ابتدای ورودی کامتان را تلخ نکند.

در صورتی که قصد رزرو هتل یا رفتن نزد دوستان و اعضای خانواده‌ی خود را دارید، سعی کنید پیش از رفتن وضعیت خود را مشخص کنید تا مشکلی پیش نیاید. در چنین مواردی، بهترین کار این است که تمام امور را به صورت اینترنتی و از طریق سیستم‌های رزرو انجام دهید.

چک لیست پیش از مهاجرت را به کانادا را همراه داشته باشید

چک لیست پیش از مهاجرت را به کانادا را همراه داشته باشید

چک لیست پیش از مهاجرت را به کانادا را همراه داشته باشید

در چک لیست خود بخشی را در نظر بگیرید و در آن چیزهایی را که می‌خواهید با خود به کانادا ببرید، یادداشت کنید. گاهی یک قاب عکس برای فرد اهمیت زیادی دارد و دوست دارد که آن را با خود به کانادا ببرد. بهترین کار این است که این اقلام را در یک لیست یادداشت کنید تا چیزی را فراموش نکنید.

البته لازم است که در مورد محدودیت‌های وزنی بار برای پرواز هم اطلاعات لازم را کسب کنید تا شرکت هواپیمایی از شما ایراد نگیرد. در غیر این صورت احتمالا مجبور به پرداخت هزینه‌‌های اضافی خواهید شد. برخی مواقع فرد می‌خواهد سوغات و غذاهای محلی را با خود به کانادا ببرد. تمامی موارد را در چک لیست یادداشت کنید. مزیت چک لیست آن است که باعث می‌شود هنگام مهاجرت به کانادا چیزی را فراموش نکنید.

3+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست