همه چیز درباره ویزای همراه دانشجویی استرالیا

شاید یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید در نظر گرفت این است که آیا خانواده ی شما می توانند شما را همراهی کنند یا نه. حتی اگر تمامی شرایط تحصیل  را داشته باشید، دوری از خانواده به راحتی می تواند شما را از این تصمیم منصرف کند. در این مطلب، به روش هایی اشاره داریم که از طریق آن ها، خانواده ی شما می توانند شما را در مهاجرت به استرالیا همراهی کنند.

اعضای خانواده که از طریق ویزای تحصیلی شما می توانند با شما به استرالیا سفر کنند به شرح زیر هستند:

  • همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال
  • اگر سن شما کمتر از 18 سال باشد فردی به عنوان سرپرست یا گاردین (Guardian)

در این مطلب در مورد ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان می شود توضیح خواهیم داد.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

روش های دریافت ویزای همراه استرالیا

اعضای خانواده می توانند به دو طریق شما را در مهاجرت به کشور استرالیا همراهی نمایند:

  • در زمان اپلای کردن برای ویزای تحصیلی استرالیا برای متقاضی اصلی در اپلیکیشن گنجانده شوند
  • بعد از اینکه متقاضی اصلی شروع به تحصیل کرد، برای ویزای همراه اپلای نمایند

نکات مهم برای دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا

در زمان اپلای کردن برای ویزای تحصیلی استرالیا باید تمام اعضای خانواده را در اپلیکیشن نام ببرید حتی اگر آن‌ها قصد همراهی شما به استرالیا را نداشته باشند. در غیر این صورت آن ها نمی‌توانند در آینده برای ویزای همراه اقدام نمایند.

اگر می‌خواهید همزمان با اپلیکیشن خودتان برای ویزای همراه نیز اپلای کنید، نیاز به پر کردن فرم‍‌های اضافی و ارائه‌ی مدارک همراهتان نیز دارید، همچنین باید مدارک مالی ارانه دهید که نشان دهد توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود و همچنین هزینه های زندگی همراهتان را دارید.

اگر بعد از مهاجرت شما به استرالیا خانواده‌تان تصمیم بگیرند به شما بپیوندند

اگر خانواده‌ی شما تصمیم بگیرند پس از اینکه شما تحصیل را آغاز کردید به شما بپیوندند، سه مرحله ی زیر باید انجام شوند:

  1. تکمیل فرم های مخصوص توسط دانشجو
  2. سابمیت کردن فرم ها و مدارک (از جمله نامه ای از دانشگاه که در آن رشته ی شما، طول دوره و زمان تقریبی فارغ التحصیلی شما مشخص شده باشد، مدارک برای اثبات رابطه مانند سند ازدواج و شناسنامه ها) در سایت اداره مهاجرت استرالیا و پرداخت اپلیکیشن فی
  3. اداره مهاجرت به شما اطلاع می دهد که به مدارک تکمیلی نیاز است و یا اینکه نتیجه ی درخواست شما مشخص شده است

ویزای همراه استرالیا

مدت زمان استفاده از ویزای همراه تحصیلی استرالیا

طول مدت این ویزا برابر با مدت ویزای تحصیلی متقاضی اصلی است، در صورتی که به هر دلیلی ویزای تحصیلی برای متقاضی اصلی نیاز به تمدید داشته باشد، ویزای همراه هم می تواند به همان اندازه تمدید شود.

با ویزای همراه استرالیا چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

کار در استرالیا با ویزای همراه استرالیا

همسر شما می تواند با ویزای همراه استرالیا در این کشور کار کند. اگر شما در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشید، همسرتان تا 20 ساعت در هفته و اگر در مقاطع بالاتر تحصیل می کنید، به صورت تمام وقت و تا 40 ساعت در هفته اجازه ی کار دارد.

تحصیل در استرالیا با ویزای همراه استرالیا

با ویزای همراه، می توان در دوره های کمتر از 3 ماه ثبت نام کرد و در آن دوره ها تحصیل نمود. در صورتی که همراه شما تصمیم داشته باشد در دوره های بیش از 3 ماه تحصیل کند، باید برای ویزای تحصیلی اقدام نماید.

برخورداری از بیمه سلامت در استرالیا:

در صورتی که همسرتان همزمان با شما برای ویزا اقدام نماید، بیمه ی کاپل (Couple) و اگر فرزندی نیز داشته باشید بیمه ی خانواده به شما تعلق می گیرد. این بیمه که برای دریافت تائیدیه  ثبت نام و البته اپلای برای ویزا به آن نیاز دارید، بیشتر خدمات درمانی در استرالیا را پوشش می دهد.

بیشتر بخوانید : بیمه دانشجویی استرالیا

نکات پایانی

اینکه برای ویزای همراه استرالیا همزمان با متقاضی اقدام شود و یا پس از ورود دانشجو و شروع تحصیل، بستگی به شرایط هر فرد دارد. اگر تصمیم درستی در این زمینه گرفته نشود، ممکن است به راحتی منجر به رد شدن درخواست ویزای تحصیلی استرالیا شود.

ضمن اینکه این تصمیم شما باید در زمان اپلای برای پذیرش مشخص باشد. معمولا دانشگاه از شما می پرسد که آیا همسر یا فرزندان شما همزمان به شما به استرالیا خواهند آمد یا خیر، و پاسخ شما از آن جهت تعیین کننده است که در نوع بیمه ای که باید به دانشگاه و سفارت ارائه دهید، تغییر ایجاد می کند.

بنابراین برای اطمینان یافتن از اینکه در رابطه با اقدام برای ویزای همراه استرالیا تصمیم صحیحی اتخاذ می کنید، حتما با متخصصان این امر مشورت کنید.

یکی از شرایط ویزای تحصیلی استرالیا این است که فرزندان بین 5 تا 18 سال باید به مدرسه بروند. انتخاب مدرسه ی دولتی یا خصوصی بر عهده ی خودتان است.

بنابراین اگر فرزندی دارید که در استرالیا باید به مدرسه برود، حتما قبل از اپلای کردن برای پذیرش از مشاورین ما کمک بگیرید.

چون در برخی شهرها، فرزند متقاضی اصلی (دانشجو)، می تواند به طور رایگان به تحصیل بپردازد.

مشاوره دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا

گروه آریا با تجربه چندین ساله در امور مهاجرت تحصیلی شما را از ابتدای کار تا دریافت ویزای همراه دانشجویی استرالیا همراهی خواهد کرد. برای دریافت مشاوره رایگان با مشاوران تحصیلی ما در آریا تماس بگیرید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست